Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Sebastian napisał:

Ale jakie ma znaczenie w jakiej formie kto kogo zatrudnia ? Tak serio ? 

To jest najgłupszy argument jaki słyszę i jakoś zawsze pada on ze strony ludzi którzy w życiu działalności nie prowadzili. 

 

Bo jesteś bogaty. Problemy jakie spotykają innych ludzi są dla Ciebie obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebastian napisał:

Ale jakie ma znaczenie w jakiej formie kto kogo zatrudnia ? Tak serio ? 

To jest najgłupszy argument jaki słyszę i jakoś zawsze pada on ze strony ludzi którzy w życiu działalności nie prowadzili. 

 

Przy tego typu pomocy ma spore. Jeśli ktoś zatrudnia kogoś na kontraktach/smieciowkach i powstaje argument o tym, ze kogoś ktoś zatrudnia, to chyba wiadomo, ze pomoc się należy mniejsza. Czy to z perspektywy tego ile ktoś daje w podatkach cxy to z perspektywy jak łatwo sie pozbyć tych kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Only God Inny Janusz Biznesu Can Judge Me!

Akurat w teatrze umowy o dzieło są uzasadnione (płacisz aktorowi za konkretny spektakl). 

Co innego jakiś Januszex, który zatrudnia de facto normalnych pracowników na umowy zlecenie albo umowy o dzieło w godzinach od 8 do 16 przez 5 dni w tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jan.kowalski napisał:

Akurat w teatrze umowy o dzieło są uzasadnione (płacisz aktorowi za konkretny spektakl). 

Co innego jakiś Januszex, który zatrudnia de facto normalnych pracowników na umowy zlecenie albo umowy o dzieło w godzinach od 8 do 16 przez 5 dni w tygodniu. 

Ludzie też często tak chcą, bo więcej do łapy dostają :)

A przynajmniej kiedyś różnice były dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RappaR napisał:

Bo jesteś bogaty. Problemy jakie spotykają innych ludzi są dla Ciebie obce.

Zapracowałem na to i wciąż pracuję, nie spoczywał na laurach. 

I owszem moje problemy są inne ale to nie znaczy, że ich nie mam. W dodatku  niektóre problemy, jak sam wiesz, dotyczą wszystkich i nie patrzą na grubość portfela. Ponadto nigdy nie odfrunąłem na orbitę i nie ocenami ludzi przez portfel, mam kolegów którym się udało ale mam też takich którym aż tak się nie powodzi. Widzę i znam ich problemy. I czasem się nimi zajmuję. 

Wciąż jednak nie wiem jak to się ma do argumentu o tym, że ktoś nie jest zatrudniony na etat. Ty jesteś zatrudniony na etat ? Bo z tego co wiem lekarze tak nie chcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ludzie też często tak chcą, bo więcej do łapy dostają :)

A przynajmniej kiedyś różnice były dużo większe.

W jakichś fabrykach czy innych magazynach dostają 100-200 pln więcej do łapy, ale w zamian tylko 5 dni płatnego urlopu, brak chorobowego, brak dodatku za pracę w nocy oraz możliwość zwolnienia z dnia na dzień. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian napisał:

Zapracowałem na to i wciąż pracuję, nie spoczywał na laurach. 

I owszem moje problemy są inne ale to nie znaczy, że ich nie mam. W dodatku  niektóre problemy, jak sam wiesz, dotyczą wszystkich i nie patrzą na grubość portfela. Ponadto nigdy nie odfrunąłem na orbitę i nie ocenami ludzi przez portfel, mam kolegów którym się udało ale mam też takich którym aż tak się nie powodzi. Widzę i znam ich problemy. I czasem się nimi zajmuję. 

Wciąż jednak nie wiem jak to się ma do argumentu o tym, że ktoś nie jest zatrudniony na etat. Ty jesteś zatrudniony na etat ? Bo z tego co wiem lekarze tak nie chcą. 

Nie jestem. Bo też nie należę do biednych i ich problemy mnie nie tyczą. Co nie znaczy, że nie wiem dlaczego dla niektórych umowy są tak bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tecu napisał:

Janda to są dwa teatry, utrzymanie budynków i 450 osób zatrudnionych. 

Dlatego mozna wypłacać zapomogi tym 450 osobom. Janda nie musi widzieć żadnych pieniedzy

https://telewizjarepublika.pl/fundacja-jandy-z-zyskiem-23-mln-zl-ale-aktorka-wciaz-zrzedzi,41889.html

bo nie ma gwarancji ile ona wypłaci tym 450-ciu a ile sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darkonza napisał:

Dlatego mozna wypłacać zapomogi tym 450 osobom. Janda nie musi widzieć żadnych pieniedzy

https://telewizjarepublika.pl/fundacja-jandy-z-zyskiem-23-mln-zl-ale-aktorka-wciaz-zrzedzi,41889.html

bo nie ma gwarancji ile ona wypłaci tym 450-ciu a ile sobie

Rozumiem, że w przypadku punktów gastro, branży fitness oraz sklepów w galerii powinno być tak samo? Zapomogi dla pracowników a właściciel niech się jebie, tak? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jan.kowalski napisał:

Rozumiem, że w przypadku punktów gastro, branży fitness oraz sklepów w galerii powinno być tak samo? Zapomogi dla pracowników a właściciel niech się jebie, tak? :) 

Jeśli ma milionowe zyski to czemu nie? Jest przedsiębiorczy więc sobie poradzi na wolnym rynku. Po co socjal i rozdawnictwo ludziom którzy generalnie narzekają na socjal i rozdawnictwo. Znana przeciwniczka socjalu wzięła tego socjalu 15mln:

https://www.tysol.pl/a32924-Ile-milionow-Janda-dostala-za-demokracji-na-swoja-fundacje-Szok

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.