Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, josephnba napisał:

Przewidujesz szybki powrót do władzy PiSu. Ok rozumiem, wierzysz tej partii (znaczy nie rozumiem ale to później)

Slowem nie zajaknales się o sprawie, której cytat dotyczył, szkół i uczelni. Rozumiem że popierasz opresyjną politykę rządu polegającą na zastraszaniu rektorów i dyrektorów? Popierasz naciski na uczniów i studentów? Rozumiesz jednocześnie że to oni za parę lat będą łożyć na twoje utrzymanie, na utrzymanie państwa po czasie pandemii?

Przewiduję szybki powrót do władzy ale kto powiedział, że im wierzę ? 

Akurat na moje utrzymanie raczej nikt nie będzie musiał łożyć - przynajmniej staram się aby tak było. Zaś co do zastraszania szkół - nie podoba mi się to, uważam to za głupi ruch. Czarnek jest do wyjebania. 

Ale uważam, że robienie godzin rektorskich aby umożliwić protesty za niedopuszczalne. Uczelnie i szkoły powinny być apolityczne. A już szkoły średnie w szczególności. Uczelnie są od tego aby uczyć a nie indoktrynować - poza oczywiście pewnymi kierunkami kształcącymi przyszłych wywiadowców. Oczywiście studenci mogą protestować ale uczelnia powinna normalnie funkcjonować. Co ze studentami którzy nie popierają protestów ? To jest chora sytuacja i władze tych uczelni  są do wyjebania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sebastian napisał:

Ale uważam, że robienie godzin rektorskich aby umożliwić protesty za niedopuszczalne. Uczelnie i szkoły powinny być apolityczne. A już szkoły średnie w szczególności. Uczelnie są od tego aby uczyć a nie indoktrynować - poza oczywiście pewnymi kierunkami kształcącymi przyszłych wywiadowców. Oczywiście studenci mogą protestować ale uczelnia powinna normalnie funkcjonować. Co ze studentami którzy nie popierają protestów ? To jest chora sytuacja i władze tych uczelni  są do wyjebania. 

 

no z grubsza tak. Tzn ja rozumiem że ktokolwiek, pracownik państwowej organizacji czy prywatnej, chce sobie postrajkować, spoko, ale jeśli to zrobi, to chyba musi się liczyć z tym, że jego pracodawca źle będzie na to spoglądał?  A już godziny rektorskie na państwowej uczelni to jakiś żart chyba.

 Pewnie we Francji czy innych 'starych demokracjach' jak się idzie na prostest to jeszcze jakiś dodatek się w pracy dostanie, ale nie dajmy się zwariować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebastian napisał:

W następnych normalnych wyborach parlamentarnych PiS znów wraca do władzy. 

Ostatnio jak utracili władzę to mimo kryzysu bankowego nie odzyskali jej przez kolejne 8 lat a i ta wygrana Dudy to był wynik pychy PO bo utracić 65 % poparcie jakie miał KOmorowski to naprawdę trzeba sie mocno postarać. Więc PiS moim zdaniem choćby nie wiem co to nie odda teraz władzy

Z tym ,że w ogóle nadchodzący głęboki kryzys gospodarczy to ja nie wierze. Dołek będzie ale też więksość wyjdzie z niego szybko. Szybciej niż w przypadku kryzysu bankowego. Tzn branża lotnicza oberwie bo już teraz większość korporacji rezygnuje z lotów. Hotele te ogromne nastawione na turystów pewnie też ale ogólnie to ja nawet teraz produkuje więcej niż rok temu w październiku/listopadzie. A zamówień z Francji to już w ogóle mam ogrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rw30 napisał:

 

no z grubsza tak. Tzn ja rozumiem że ktokolwiek, pracownik państwowej organizacji czy prywatnej, chce sobie postrajkować, spoko, ale jeśli to zrobi, to chyba musi się liczyć z tym, że jego pracodawca źle będzie na to spoglądał?  A już godziny rektorskie na państwowej uczelni to jakiś żart chyba.

 

 

6 minut temu, ely3 napisał:

Ostatnio jak utracili władzę to mimo kryzysu bankowego nie odzyskali jej przez kolejne 8 lat a i ta wygrana Dudy to był wynik pychy PO bo utracić 65 % poparcie jakie miał KOmorowski to naprawdę trzeba sie mocno postarać. Więc PiS moim zdaniem choćby nie wiem co to nie odda teraz władzy

Podobno już nie mają władzy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Podobno już nie mają władzy.

Solidarna czy Porozumienie nie pójdzie na wcześniejsze wybory bo wtedy są zanihilowani zwłaszcza przy pikujących sondażach. Choć akurat Ziobro przypomina mi prawicowców sprzed 20 lat tj machających szabelką, tworzących partyjki z 1% poparciem . Walczących z całym światem i jednocześnie dziwiących się ,że cały świat ich olewa. Więc on może rzeczywiście rozwalić rząd w imię obrony decyzji TK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Solidarna czy Porozumienie nie pójdzie na wcześniejsze wybory bo wtedy są zanihilowani zwłaszcza przy pikujących sondażach. Choć akurat Ziobro przypomina mi prawicowców sprzed 20 lat tj machających szabelką, tworzących partyjki z 1% poparciem . Walczących z całym światem i jednocześnie dziwiących się ,że cały świat ich olewa. Więc on może rzeczywiście rozwalić rząd w imię obrony decyzji TK

Tak czy inaczej, ostatnio dzień opóźnienia miał zabić tysiące osób, a teraz można przełożyć prace o 2 tygodnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Tak czy inaczej, ostatnio dzień opóźnienia miał zabić tysiące osób, a teraz można przełożyć prace o 2 tygodnie:)

To .ze Pis sam się zaorał to juz chyba nikogo nie dziwi. Wcale mnie to nie cieszy ,że oni okazali się tylko dobrze w metodzie totalnej blokady i kiepscy w metodycznym przygotowaniu choć można to było przewidzieć choćby na podstawie niektórych ustaw jak ta odpadowa. Ale niestety teraz naprawdę płacą za to tysiące . Wykresy wzrostu mamy obecnie gorszę niż Włosi na wiosnę . Martwi mnie to jak cholera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cardi napisał:

Faktycznie coś źle przeczytałem.

Faktem jest jednak, że wyrok został już kilka dni temu opublikowany na stronie Trybunału a Rządowe Centrum Legislacji otrzymało go 27 października. Wszystko zatem zmierzało do publikacji w Dzienniku Ustaw. Niezły mamy zatem burdel. Ten rząd to jakiś żart. 

Edytowane przez jan.kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cardi napisał:

Celuje od zawsze . W spółkach jest ziobrzysci kontra morawieccy . 

32 minuty temu, ely3 napisał:

Choć akurat Ziobro przypomina mi prawicowców sprzed 20 lat tj machających szabelką, tworzących partyjki z 1% poparciem . Walczących z całym światem i jednocześnie dziwiących się ,że cały świat ich olewa. Więc on może rzeczywiście rozwalić rząd w imię obrony decyzji TK

Ziobro=Rydzyk , zawsze te procenty na wejście do sejmu ( czyt. mieć na chleb ) będzie miał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, josephnba napisał:

Właśnie usłyszałem na radiu o tym 16 latku zastrzelonym w nocy

Co się kurka dzieje z tym światem?

Kiedyś za kilka jabłek lub marchewek z ogródków działkowych człowiek najwyżej kopa dostał w dupę 

Ciekawy pogląd biorąc pod uwagę, że w latach 90-tych co chwila było głośno o brutalnym zabójstwem bez powodu albo dla paru złotych. :) O porachunkach gangsterów na ulicach i zabójstwie komendanta policji nawet nie wspominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jan.kowalski napisał:

Ciekawy pogląd biorąc pod uwagę, że w latach 90-tych co chwila było głośno o brutalnym zabójstwem bez powodu albo dla paru złotych. :) O porachunkach gangsterów na ulicach i zabójstwie komendanta policji nawet nie wspominam. 

Co innego porachunki gangów a co innego strzały do chłopaka który jabłka zbierał 

Chodziłeś na szaber z kumplami na działki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Co innego porachunki gangów a co innego strzały do chłopaka który jabłka zbierał 

Nie pisałem tylko o gangach. Nie pamiętasz tej serii brutalnych zabójstw młodych ludzi z lat 90-tych i marszów milczenia przeciwko przemocy na ulicach miast? Przecież Michał Łysek czy Tomasz Jaworski nawet nie sprowokowali sprawców, po prostu znaleźli się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. 

Albo sprawa Jolanty Brzozowskiej: 

Pierwszy cios bejsbolem zadał Robert, chwilę później Jolę zaczął bić także Marcin. Na koniec sprawcy zdali 22-latce kilkanaście ciosów nożem. Ostatni wbito w czaszkę ofiary. Kiedy Jolę mordowano, Monika O. plądrowała biuro. Spakowała magnetowid, dwa telefony, pagery, biżuterię Joli oraz 400 zł. Łup niewielki, ale wystarczyło na miesiąc imprezowania i studniówkę.                Po zabójstwie Joli zatarli ślady na miejscu zbrodni i pojechali na pizzę. Znajomi z klasy mówili potem śledczym, że w ich zachowaniu nic nie wskazywało na to, że dokonali makabrycznego mordu, o którym mówił cały kraj.

Wtedy też boomerzy rzucali hasła ,,co się z tym światem dzieje" i zwiastowali apokalipsę. 

Obecnie natomiast nie tylko jest mniej zabójstw overall, ale rzadko mamy do czynienia z aż taką brutalnością jak 20-25 lat temu. No i ogólnie na ulicach jest bezpiecznej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.