Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jack napisał:

wątpię by modlitwy odbywały się w przedsionku a to tam rozegrała się "główna akcja"

 

Tam zaczyna się akcja filmiku, niestety nie wiemy co działo się od momentu +/- podejścia tych dwóch kobiet pod drzwi kościoła

(tam autor filmu - chyba ksiądz - mówi że zauważył je przed kościołem, więc czymś musiały zwrócić swoją uwagę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Nagrywających było wielu a widać niewiele. Wystarczyło by proboszcz zadzwonił po policję, której rolą jest dbanie o porządek i z dużą dozą prawdopodobieństwa skończyłoby się bez rękoczynów i szopki. Obywatelska interwencja nie była tu zupełnie potrzebna. Jeszcze brakowała by ta durna baba w obronie własnej wyciągnęła nóż i zaczęła nim dziadków chlastać. 

 

Złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktów religijnych jest przestępstwem z Artykułu 195 K.K.

Zgodnie z artykułem 243 kpk każda osoba, która jest świadkiem przestępstwa może dokonać obywatelskiego zatrzymania

Z zatrzymaniem mogą się wiązać pewne niedogodności dla zatrzymanego, podczas zatrzymania obywatelskiego dopuszczalne jest użycie siły.

Sprawca nie ma w takiej sytuacji prawa do obrony koniecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, airmax napisał:

To już pytanie do osób będących w kościele, tak jak napisałem nie zostało zarejestrowane całe zajście a tylko moment wyprowadzenia. 

Kościół nie jest miejscem do demonstracji. 

 

i wieców politycznych

i wystąpień polityków

i narażania obywateli na zakażenie covid

i na ataki słowne na imigrantów

i na potępianie homoseksualizmu (Papież mówi dzień dobry drodzi Wierni)

I na pedofilie

i na obżarstwo

i na perfidię

i na skrajności religijne/ideologiczne

i na pychę

i na...........................................

 

 

Chcesz się dalej bawić?

(przypominam, że potępiam akty wandalizmu od samego początku, potępiam zakłócanie Mszy, ataki słowne/fizyczne na wiernych/księży i wierze w Boga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Nie da się tego za bardzo podeprzeć dowodami za bardzo, bo jakimi? Może cofnijcie się do swoich lat młodości, dla mnie to niedawno było, więc pamiętam:) Ciężka sytuacja ten covid dla młodych, więc im bardzo współczuję w tym kontekście (osobiście w liceum/na studiach bym chyba ocipiał w takiej sytuacji), ale też dla mnie oczywiste jest, iż to dla dużej grupy protetstujących młodych jest zajebisty pretekst do przecież nielegalnego obecnie wyjścia z domów i zabawy.

pamiętam jak byłem młody

W dupie miałem zakazy ;)

Młodzi, którzy regularnie latają po imprach, domówkach parkach też maja je w dupie

1 minutę temu, fluber napisał:

U nas proporcje są raczej 50 na 50:)

tym gorzej dla Was ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Chcesz się dalej bawić?

(przypominam, że potępiam akty wandalizmu od samego początku, potępiam zakłócanie Mszy, ataki słowne/fizyczne na wiernych/księży i wierze w Boga)

Kto i w co się bawi? 

 

Ja się zgadzam z listą którą wypisałeś, tylko co to ma wspólnego z dwiema agresywnymi kobietami z nożem robiącymi jakieś dymy w kościele? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, airmax napisał:

Kto i w co się bawi? 

 

Ja się zgadzam z listą którą wypisałeś, tylko co to ma wspólnego z dwiema agresywnymi kobietami z nożem robiącymi jakieś dymy w kościele? 

tyle że ani to, ani tamte rzeczy dziać sie nie powinny

 

PS: Ciesze się że myślimy tak samo, to zamyka temat z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktów religijnych jest przestępstwem z Artykułu 195 K.K.

Zgodnie z artykułem 243 kpk każda osoba, która jest świadkiem przestępstwa może dokonać obywatelskiego zatrzymania

Z zatrzymaniem mogą się wiązać pewne niedogodności dla zatrzymanego, podczas zatrzymania obywatelskiego dopuszczalne jest użycie siły.

Sprawca nie ma w takiej sytuacji prawa do obrony koniecznej.

Ale zauważ, że one właściwie były zatrzymane przed fizycznym atakiem, który miał na celu nie zatrzymanie a wyrzucenie z kościoła.

Ksiądz mówi, że je widział pod kościołem jak chciały zostawić znicze. Ustawienie zniczy pod kościołem i próba wejścia do środka nie bardzo łapie się na "Złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu AKTÓW RELIGIJNYCH". 

Jedni są głupsi od drugich. Głupie baby przyszły pod kościół w sumie nie wiadomo po co a obrońcy kościoła chcieli błysnąć bohaterstwem i jeszcze są z siebie dumni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ely3 napisał:

I tu się mylisz bo większosć moich znajomych którzy chodza na strajki w ogóle nie kojarzy tych postulatów. Oni tak chodzą z powodu aborcji a to ,że istnieje jakaś wąska grupa która próbuje narzucać inne postulaty jest chyba ważniejsze dla przeciwników strajku niż dla tych co w nim uczestniczą. Ten gniew społeczny nawet nie zdaje sobie sprawy ,że jest jakaś Rada i że ktoś narzuca inne wątki . Większośc nie uczestniczy w demolowaniu kościołów ani ich nie popiera. To mniej więcej tak jak twierdzenie ,że MArsze Niepodległości się skończą bo kilku upośledzonych spaliło wóż transmisyjny albo wywiesiło faszystowskie symbole. Dla zdecydowanej większości nie ma to znaczenie bo oni tam są z innego powodu

Ja mam nadzieję, że tak będzie. Boję się jednak, że widząc jakie postulaty (IDIOTYCZNE) ktoś próbuje pod to podpinać to ludzie będą rezygnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

imprezy "tłumu" im tez zabrano ;d A tu proszę, muzyczka, zabawa, poznawanie nowych ludzi :) 

 

Znajomy student, który był na protestach, z którym rozmawiałem w piątek narzekał na dwie sprawy:

1. ataki jakichś wyrostków i rzucanie petardami hukowymi w tłum

2. brak muzyki i tańców tak jak w wawie/na YT :) 

 

i od razu zaznaczam, piszę to jako ciekawostkę, a nie zasadę co do protestujących 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Nie wiadomo, nie ma żadnych nagrań, które pokazały, dlaczego zostały wyrzucone z kościoła.

Dokładnie, więc nie ma się właściwie czym chwalić. 

8 minut temu, january napisał:

Nie no w tym kontekście to masz akcję i reakcję. To tak jakbyś usprawiedliwiał PiS (te baby z filmiku) za akcję, bo reakcja protestujących tłumnie w pandemii, przez co szybować będzie lista zgonów (obrońcy kościoła z filmiku) i pisał, że jedni są głupsi od drugich:)

Słaba analogia, gdyż ludzie protestujący na ulicach nie łamią prawa. 

Gdyby protestujący schwytali Kaczyńskiego i wyrzucili go przez granice na Białoruś to miałbyś analogiczną reakcję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, january napisał:

Ale domówki i parki, gdzie obecnie grozi troszkę wiecej niż 50 zł za picie w plenerze to jedno, a właśnie imprezy "tłumu" im tez zabrano ;d A tu proszę, muzyczka, zabawa, poznawanie nowych ludzi :) 

Ot, kolejny przykład głupoty rządzących jak nie przewidzieli tego elementu :D 

no widzisz, teraz za parki i imprezki grozi 500 zł a tam są anonimowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Nie no ely, naprawdę naiwnie piszesz, jeśli uważasz, iż wreszcie pojawiająca się możliwość spędzenia czasu i zabawy w dużej grupie nie jest argumentem dla młodzieży

Wiesz jeśli w grupie poniżej 24 roku zycia poparcie dla strajku jest ponad 80% to raczej idą tam z przekonań niż z  nudy. Albo i z tego i z tego. Sama nuda raczej jest rzadkim motywem pójścia na strajk choć pewnie sprawiła ,że chodzi na nie więcej osób niż gdyby Covidu nie było

Co do mordowania to jednak ci ludzie są w maseczkach. I choć pewnie to może być niewystarczające to jednak podobnie miałeś jeszcze niedawno w galeriach handlowych . Podobnie dzikie tłumy kłębiły się w piątek przy cmentarzach .Wracając z pracy musze przjechać koło największej nekropolii Poznania i dwóch mniejszych i takich korków to tam nigdy poza 1listopada nie było. Więc co będzie główną przyczyną zakażeń to nie będzie tak łatwo stwierdzić . Poza tym duża część tej młodziezy ogólnie nie odwiedza ostatnio rodziców ze względu na Covid. A w piątek to głównie starsze pokolenie się kłębiło

Zresztą ogólnie prawie wszystkie decyzje rządu w Covid sa bez sensu. Słynne godziny seniorów. Porozmawiajcie sobie np w piekarnii czy seniorzy przychodzą jak przychodzili o 7-8 rano czy jednak w godzinach seniorach. Efekt tych godzin jest taki ,że od 10 do 12 sklepy swiecą pustkami w godzinach od 6 do 10 jest duża kumulacja kupujących. Zamaist rozrzedzić to zagęścili kupujących. Seniorzy nie chodzą na zakupy od 10 do 12 bo rzadko tak robili. Oni kupują od rana albo przed obiadem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

No ja nie wiem - jak na razie popracie dla strajku wzrasta . Ostatnie sondaże pokazują ponad 60% poparcia a w grupie o której wspomniałeś jest sporo wyżej 

Myślę ,że nie doceniasz jak bardzo dzisiejsza młodzież jest niechętna tej decyzji Trybunału. A to ,że druga strona nie przebiera w środkach i wyzywa ich od swołoczy morderców tylko to wkurzenie podsyca

Młodzież jak zwykle buntuje się przeciw wszystkiemu. Buntuje się bo jest młoda i niedoświadczona. Jak młodzież dożyje 40stki to w większości zmądrzeje. Nie patrzyłbym na wolę ludzi, którzy w większości są oderwani od rzeczywistości i myślą głównie o życiowych przyjemnościach jednocześnie bagatelizując obowiązki. 

Technicznie rzecz biorąc aborcja to zabójstwo człowieka. Czy tego chcesz czy nie.

I naprawdę ludzie, którzy wszędzie głoszą aby je... i wyp... nie powinni się  na nic obrażać. Wszak sami wybrali język debaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada Konsultacyjna ma być zespołem ekspertów, który ma ujednolicić i usystematyzować postulaty zgłaszane przez środowiska feministyczne. Jej skład, co zastrzegły liderki protestów, może zostać poszerzony. Obecnie do Rady powołano m.in. Barbarę Labudę, Beatę Chmiel, Danutę Kuroń, Jacka Wiśniewskiego, Roberta Hojdę, Monikę Płatek, Michała Boniego i Piotra Szumlewicza.

Strajk Kobiet przedstawił również pierwsze postulaty, których spełnienia domaga się od rządu Zjednoczonej Prawicy. Są to m.in.: dostęp do aborcji na żądanie, wspieranie osób LGBT, usunięcie religii ze szkół, zaradzenie katastrofie klimatycznej XDDDDDDDDDDD, natychmiastowa dymisja ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, "zabranie pieniędzy kościołom i TVP i przekazanie ich na służbę zdrowia", delegalizacja faszystowskich organizacji oraz wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.

Postulat o dymisji rządu jest nadal aktualny – potwierdziły liderki Strajku Kobiet.

 

Pogrubione fragmenty to jakiś wyższy lol content, ale czerwone to klarowne "ojapi****le" XD

Z reszty niepogrubionych osób kojarzę tylko Labudę, reszty nawet nie znam, ale pewnie są równie dobre perełki co Płatek czy Szumi-nierozumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.