Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

To konsensus biorący pod uwagę fakty i logikę, ale pomijajacy zupełnie ludzkie emocje które nic wspólnego z logiką nie maja wspólnego.

Chcielibysmy być rozumni ale jesteśmy emocjonalni a nie rozumni. Mi ten kompromis też się nie podoba bo tez sie kieruję emocjami.

Sztucznej inteligencji pewnie by się spodobał (dlatego kiedyś stanie sie groźna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, darkonza napisał:

To konsensus biorący pod uwagę fakty i logikę, ale pomijajacy zupełnie ludzkie emocje które nic wspólnego z logiką nie maja wspólnego.

Podkreśl mi te fakty i logikę na czerwono, żebym nie przegapił:

1. Kobieta w zamian za możliwość usunięcia ciąży musi zapłacić popsikaniem dziecka magiczną wodą, która zmyje z niego grzech popełniony przez Adama i Ewę w raju, pod namową Bardzo Złego Gościa udającego węża.

2. Grupa katolików stwierdza że wymiana jedno zabicie za jeden chrzest to dla nich opłacalny deal.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chytruz napisał:

2. Grupa katolików stwierdza że wymiana jedno zabicie za jeden chrzest to dla nich opłacalna wymiana.

To jest wysłanie do nieba. Normalnie zabicie kogoś może go wysłać do piekła, w tym przypadku takiej możliwości nie ma, niebo gwarantowane przez chrzest.

Z punktu widzenia kobiety decydującej się na aborcje nie ma zadnego zabicia bo ona nie wierzy ze to już jest żywe dziecko.

Z punktu widzenia wierzących to nie zabicie tylko narodziny od razu w niebie, bez niepotrzebnego, bolesnego, przykrego etapu przejściowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, darkonza napisał:

To jest wysłanie do nieba. Normalnie zabicie kogoś może go wysłać do piekła, w tym przypadku takiej możliwości nie ma, niebo gwarantowane przez chrzest.

"Zabicie" dziecka przez aborcję zapewne wysyła aborcjonistę i matkę.

8 minut temu, darkonza napisał:

Z punktu widzenia kobiety decydującej się na aborcje nie ma zadnego zabicia bo ona nie wierzy ze to już jest żywe dziecko.

No nie ma, ale mówiłeś że tu tylko fakty i logika, a nie emocje, a cały ten kompromis sprowadza się do przeprowadzenia magicznego obrzędu celem żonglerki piekłem, niebem, zbawieniem i podobnymi rzeczami. Dość mało logicznymi i faktycznymi.

11 minut temu, darkonza napisał:

Z punktu widzenia wierzących to nie zabicie tylko narodziny od razu w niebie, bez niepotrzebnego, bolesnego, przykrego etapu przejściowego

No niezbyt. Ochrzczonego małego dziecka, które nie zdążyło nagrzeszyć też nie możesz zabić, żeby mu skrócić bolesny okres przejściowy i wysłać szybciej do nieba. Samego siebie też nie możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chytruz napisał:

"Zabicie" dziecka przez aborcję zapewne wysyła aborcjonistę i matkę.

Nie wysyła bo oni w to nie wierzą, gdyby wierzyli to by nie "usuwali"

7 minut temu, Chytruz napisał:

No nie ma, ale mówiłeś że tu tylko fakty i logika, a nie emocje, a cały ten kompromis sprowadza się do przeprowadzenia magicznego obrzędu celem żonglerki piekłem, niebem, zbawieniem i podobnymi rzeczami. Dość mało logicznymi i faktycznymi.

Każdy dostaje to  co wierzy. Każdy inaczej interetuje to zdarzenie, każdy na swoją korzyść

7 minut temu, Chytruz napisał:

No niezbyt. Ochrzczonego małego dziecka, które nie zdążyło nagrzeszyć też nie możesz zabić, żeby mu skrócić bolesny okres przejściowy i wysłać szybciej do nieba. Samego siebie też nie możesz.

Ale ktoś obcy kto w to nie wierzy moze to zrobić. To jego wybór zgodny z jego przekonaniami.

p.s. Tak sobie jeszcze myślę ze sam proces narodzin to musi być trauma porównywalna ze smiercią. Siedzimy sobie w idealnych warunkach ze stabilną temperaturą, ot ciepły basenik z termostatem, ciepło i miło, nie musimy nawet oddychać, ani trawić, żadnego najmniejszego nawet wysiłku, aż tu nagle ból związany z przeciskaniem się przez waską szczelinę, ciepły basenik który tylko do tej pory znaliśmy znika a w zamian dostajemy nagły kontakt z zimnym powietrzem, ktoś nami szarpie, potrząsa, zaczynamy się dusić zanim zaczniemy oddychać. Straszliwa trauma o której nie opowiemy bo nie byliśmy siebie świadomi gdy to sie działo - i całe szczescie.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

Uwaga, przykład "korwinowej logiki" (choć to nie Korwin wymyslił)

Kompromis polega na tym, że każda kobieta moze usunąc ciąże w dowolnym momencie, ale zanim to się stanie płód powinien zostać ochrzczony. Ci od praw kobiet zadowoleni bo kobiety "robio co chco" wierzący też bo młody zamiast trafić na ziemię i cierpieć trafia od razu do nieba bez zadnego grzechu i żyje wiecznie

Darknoza co Ty znowu wymyślasz ? Kto takie coś powiedział ? Daj link, uwiarygodnij się jakoś, chociaż raz. 

53 minuty temu, darkonza napisał:

To konsensus biorący pod uwagę fakty i logikę, ale pomijajacy zupełnie ludzkie emocje które nic wspólnego z logiką nie maja wspólnego.

Chcielibysmy być rozumni ale jesteśmy emocjonalni a nie rozumni. Mi ten kompromis też się nie podoba bo tez sie kieruję emocjami.

Sztucznej inteligencji pewnie by się spodobał (dlatego kiedyś stanie sie groźna)

Jakie fakty i logikę ? Co Ty gadasz ? Ty masz w ogóle pojęcie jakieś o co chodzi ? Zaczynasz coś pitolić o chrzcie gdy nikt inny tego tematu nie porusza. Wymyślasz jakieś bzdury i usiłujesz ubrać w nie Korwina. No stary jak odlatujesz to przynajmniej niech rakieta ma Twoje imię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Darknoza co Ty znowu wymyślasz ? Kto takie coś powiedział ?  Daj link, uwiarygodnij się jakoś, chociaż raz. 

Ale do czego Ci potrzebny link? Co za róznica czy wymyslił to Korwin czy zenek z klatki obok? Niech będzie ze to mój pomysł, czy tam mojego kumpla co to zmienia?

Ja tego nie popieram, uważam natomiast ze to spełnia deklarowane potrzeby obu stron konfliktu. Nie mówie ze prawdziwe potrzeby obu stron, ale te co deklarują to juz tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Nie wysyła bo oni w to nie wierzą, gdyby wierzyli to by nie "usuwali"

Ale katolicy wierzą, że aborcjonista i matką pójdą do piekła, więc po stronie ich strat na tym dealu jest 2 x piekło.

2 minuty temu, darkonza napisał:

Każdy dostaje to  co wierzy. Każdy inaczej interetuje to zdarzenie, każdy na swoją korzyść

No nie, matka jeśli jest innej wiary albo niewierząca, jest zmuszona do poddania się magicznemu obrządkowi.

Katolicy w ogóle tracą na tym dealu totalnie jak już mówiłem.

5 minut temu, darkonza napisał:

Ale ktoś obcy kto w to nie wierzy moze to zrobić. To jego wybór zgodny z jego przekonaniami.

Może, ale w twoim dealu stroną są katolicy, a oni się na to nie zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

p.s. Tak sobie jeszcze myślę ze sam proces narodzin to musi być trauma porównywalna ze smiercią. Siedzimy sobie w idealnych warunkach ze stabilną temperaturą, ot ciepły basenik z termostatem, ciepło i miło, nie musimy nawet oddychać, ani trawić, żadnego najmniejszego nawet wysiłku, aż tu nagle ból związany z przeciskaniem się przez waską szczelinę, ciepły basenik który tylko do tej pory znaliśmy znika a w zamian dostajemy nagły kontakt z zimnym powietrzem, ktoś nami szarpie, potrząsa, zaczynamy się dusić zanim zaczniemy oddychać. Straszliwa trauma o której nie opowiemy bo nie byliśmy siebie świadomi gdy to sie działo - i całe szczescie.

oryginalne jak zwykle!

oh wait...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

oryginalne jak zwykle!

Nie oglądałem tego filmu, ale pamietam coś zbliżonego w króciutkim opowiadaniu "Continuum" z fantastyki kwiecień 1989 (nr 79) , nie pamietam autora, ale jakby ktoś miał gdzieś treść opowiadania to prosze o link. Wierzącym opowiadanie powinno sie bardzo spodobać

 

p.s. Ogólnie to cięzko mam z wami, Ty wymagasz "oryginalnosci", a Sebastian "wtórnosci"

11 minut temu, Chytruz napisał:

Może, ale w twoim dealu stroną są katolicy, a oni się na to nie zgadzają.

Cłowiek ma wolna wole, można go namawiać by coś robił ale nie nalezy za niego decydować, wiec skoro matka chce do piekła to trudno jeśli nie da sie jej prrzekonać

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kołczu33 napisał:

A tak na serio to zero bo tam nie ma żadnych lewackich bojówek, są tylko kobiety ich partnerzy/partnerki  i ostro wkurwieni milenialsi, którzy chcą żyć tak jak ich rówieśnicy na zachodzie, a boomerzy z poprzedniego pokolenia im to uniemożliwiają wybierając i popierając zamordyzm pisowski

Ja bym uważał z tą pewnością :) 

18 godzin temu, josephnba napisał:

A ile z nie zatrzymanych to bojówki narodowo kibolskie?

Łatwo jest mi odbić piłeczkę skoro 94% zatrzymanych to środowiska skrajniej prawicy 

Nawet jeśli przyjąć że faktycznie antifa była na marszu (a ta polska być faktycznie mogła) to stanowili raptem 6% osób przejawiających agresję 

Błąd logiczny. I to całkiem spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

To za dziecko można a za matkę nie? ;) widzę że ktoś tu wyłączył logikę i włączył emocje:) 

Matka uważa ze to nie dziecko, jest niewierząca (przynajmniej na tyle bu uznać ze aborcja jest dopuszczalna).

"Wierzący" zaś mogą matkę namawiać by jednak urodziła, skoro jednak ona sie nie godzi pozostaje im ochrzcić i uratowac dziecko prowadząc je prosto do nieba. Dziecko jeszcze żaden woli nie ma, a nawet gdyby miało jest na tyle trwale połaczone z matką ze niestety jego wola i tak by sie nie liczyła.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Choć nie ukrywam że podoba mi się Twój tok rozumowania polegający na zmuszaniu kobiet chcących iść do piekła do bycia polewana woda święcona:) święta inkwizycja lubi to! 

No to jest cena dopuszczalnej aborcji którą by taka matka musiała ponieść, bo każdy kompromis wymaga poświęceń w tym przypadku minimalnych ww stosunku do poświęcęń.

Jeszcze raz podkreślam nie popieram tego kompromisu bo moje emocje mi nie pozwalają, ale on jest taki optymalnie "sztuczno-inteligencki" szanujacy deklarowane przekonania obu stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cardi napisał:

Ja bym uważał z tą pewnością :) 

Błąd logiczny. I to całkiem spory.

Gdzie ten błąd?

Policja nie zatrzymała 35ciu narodowców, którzy stanowili 94% wszystkich zatrzymanych?

Czy może chodzi ci o to że policja nie zatrzymywała protestujących?

A może o to że to protestujący byli prowodyrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.