Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, josephnba napisał:

94% zatrzymanych to skrajna prawica!

6% to niech będzie ta antifa

 

Sorry ale naprawdę nie obronisz tezy że to antifa w piątek zrobiła aferę 

Owszem kościoły to słaba opcja, tym bardziej że to nie kościół był iskrą zapalną. Tu te pojebane kretynki i kretyni powinni obskoczyc pałowanie od policji pod mostem jak to bywało kiedyś 

Ale piątek to w 100% odpowiedzialność narodowców za to co działo się w Warszawie

 

 

To logiczne ze zatrzymuje sie bijących a nie bitych. Ale czemu wyciągać z tego wnioski ze bitych nie było? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem sobie dziś z biegania jak odwoziłem kumpla przejeżdżając tradycyjnie obok jednego z dwóch największych cmentarzy w pobliskim mieście. I dopiero jak zauważyłem tych biednych sprzedawców z kwiatami i zniczami wokół których była pustka uświadomiłem sobie, że nawet Hitlerowi podczas II wojny światowej, czy Stalinowi w pierwszej połowie lat 50-tych nie udało się odwołać jednego z najważniejszych wg mnie świąt, podczas którego upamiętniamy naszych zmarłych. 

Na samym końcu ludzie po prostu tłumnie pójdą na te cmentarze wieczorem we wtorek i środę.. a wystarczyło zrobić tak, że np - 60+ mogą 1 listopada idąc sami do godz. 14. Starsi, którzy muszą z kimś z rodziny iść/jechać po godz. 14.  Natomiast rodziny  powyżej dwóch osób 2 listopada do rana do 14 i po 14 ludzie idący samemu lub tylko z jedną osobą - to tak przykładowo (wymyśliłem to pisząc, a nie mam całego sztabu osób na etatach zajmujących się logistyką). Rozładowałoby to te wszystkie tłumy i nie zrujnowało tych biednych sprzedawców.. a tradycja zostałaby ptraktowana z godnym szacunkiem.. Ludzie by zrozumieli te restrykcje i większość by się przecież dostosowała.. 

Czy rządzą nami idioci, czy oni to robią celowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, fluber napisał:

To logiczne ze zatrzymuje sie bijących a nie bitych. Ale czemu wyciągać z tego wnioski ze bitych nie było? :)

A skąd ci przyszedł taki wniosek do głowy?

Prawica próbuje nieudolnie stworzyć obraz jakoby antifa była współodpowiedzialna za to co się stało, a prawda jest taka że do chwili ataku bojówek narodowców protest przebiegał kompletnie bez żadnych awantur

A że w odwecie jakiś jebniety kibol dostał po ryju tym lepiej, mógł nie przychodzić z kolegami

 

Gdyby faktycznie była tam niemiecka antifa, albo gdyby protestujący wszczęli jakieś zamieszki byłbym skłonny przyznać że narodowcy mieli prawo ale tak?

Chcecie wmawiać sobie że to wina kogoś innego niż "patriotów", proszę bardzo. To 35 do 2 jest tak samo wymowne jak swego czasu 27 do 1

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria ruchów dalej trzyma nasze myśli DALEKO od najważniejszej niekompetencji i największego zagrożenia dla utrzymania władzy. Nie myślimy o totalnie nieprzygotowanej służbie zdrowia. Potem kryzys finansowo budżetowy przykryje się  kosztami odszkodowań i jakos to będzie 

czy tylko ja mam takie odczucie ze rząd totalnie przespał wakacje i każdy skupiony był jak przeciętny Kowalski gdzie na plaże uderzyć aby zdarzyć odpocząć przed jesiennym wirusem po BARDZO BARDZO ciężko przepracowanej wiośnie?

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo

Rządzący zwyczajnie się mocno pogubi i to widać

Ostatnie działania rządu, począwszy od nieudolności w sprawie wyborów, od marnotrawienia kasy po to co jest dziś to już nawet nie powolny upadek

PiS się sypie, koalicja nie dotrwa raczej w obecnej formie do końca kadencji. ludzie są już tak wkurwieni, że mało co będzie w stanie ich ugłaskać, tym bardziej że Covid skutecznie ogranicza propagandzistów pisowskich 

Kaczyński dwoma wystąpieniami w ciągu 3 dni zaorał się jak swego czasu Kopacz i Schetyna 

Bardzo mnie to wszystko napawa optymizmem ale i obawą, bo aktualnie naprawdę nie ma nikogo, kto by mógł to jakiś poskładać, a opozycja to banda debili którzy myślą tylko o własnych interesach

Ruch Hołowni, czy Trzaskowskiego są jeszcze za mało rozwinięte, niedoprecyzowane, nie mają nawet programów a je hac na poparciu społecznym w polityce bez jakiegoś zarysu się długo nie da

Kaczyński nie utracić swojego betonu, bo to ludzie ślepo oddani tej mętnej idei zbawcy narodu

Ale szybko może utracić poparcie Rydzyka, który ewidentnie gra na ziobrystów

Gowin jest śmieszny i nie charyzmę pantofelka

Ziobry nienawidzi taka cześć prawicy że nawet tam nie uda mu się zbudować poparcia

Morawiecki jest skompromitowany

Jedynym zagrożeniem jest konfa, ale zagrożeniem dla prawicy, bo społecznie mają marne poparcie

 

Reasumując

Polaska scena polityczna ssie

 

19 minut temu, ignazz napisał:

Seria ruchów dalej trzyma nasze myśli DALEKO od najważniejszej niekompetencji i największego zagrożenia dla utrzymania władzy. Nie myślimy o totalnie nieprzygotowanej służbie zdrowia. Potem kryzys finansowo budżetowy przykryje się  kosztami odszkodowań i jakos to będzie 

czy tylko ja mam takie odczucie ze rząd totalnie przespał wakacje i każdy skupiony był jak przeciętny Kowalski gdzie na plaże uderzyć aby zdarzyć odpocząć przed jesiennym wirusem po BARDZO BARDZO ciężko przepracowanej wiośnie?

Piszę o tym nieprzerwanie od miesiąca 

PiS myślał tylko jak utrzymać stanowisko prezydenta w łapach i nic poza tym ich nie interesowało 

Obecne, paniczne pomysły to dowód że olali lato, w nadziei że może do tego czasu coś się na świecie wymyśli i wirusa uda się łatwo unieszkodliwić 

W Warszawie są aktualnie 2 wolne respiratory (info z wczoraj od kumpla jeżdżącego w karetce)

Tu też wina miasta, bo mogli się zaopatrzyć w sprzęt 

Resort zdrowia skupia się na pierdolach 

Resort edukacji straszy uczelnie 

Resort sprawiedliwości gra na własne interesy 

Polska się pogrąża i Kaczyński za ten stan rzeczy publicznie oskarża opozycję i ludzi na ulicach

Lata izolacji społecznej, odrealnily i odkleiły tego biednego człowieczka od rzeczywistości, a jego świta, skutecznie go w tej bańce trzymała w imię swoich chwilowych przywilejów

 

 

Cieszy mnie w julkowe i deltowe spekulacje iż protest pójdzie w stronę kodu czy też że będzie podobnie jak na ulicach USA okazały się tylko ich życzeniami

Zostaliby w swoich strefach komfortu w których PiS zawsze na końcu ma rację 

Może właśnie tym należy ich brak aktywności tłumaczyć, chłopaków pokonała rzeczywistość ;)

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, josephnba napisał:

Bardzo mnie to wszystko napawa optymizmem ale i obawą, bo aktualnie naprawdę nie ma nikogo, kto by mógł to jakiś poskładać, a opozycja to banda debili którzy myślą tylko o własnych interesach

Bardzo żałuję, że Nowacka ma tak słabe parcie na wyjście do pierwszego szeregu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Cieszy mnie w julkowe i deltowe spekulacje iż protest pójdzie w stronę kodu czy też że będzie podobnie jak na ulicach USA okazały się tylko ich życzeniami

skoro dalej nie rozumiesz co pisałem - mimo moich prób tłumaczenia, wraz z przykładami! - to ja już nic na to nie poradzę 🤷‍♂️

Godzinę temu, josephnba napisał:

 

Może właśnie tym należy ich brak aktywności tłumaczyć, chłopaków pokonała rzeczywistość ;)

yyyy - zajrzyj na poprzednią podstronę tego tematu? a potem na jedną wcześniej? i potem na jeszcze jedną wcześniej?

piszę dużo - "oezu julek spamuje jednozdaniowce!"

piszę umiarkowanie (post średnio na jedną stronę tematu) bo nie jara mnie zbytnio zagadnienie kto gorszy dżuma narodowcy czy cholera antifowcy - 'hahaha julek uciekł z tematu lmao!'

 

no nie dogodzisz 🤷‍♀️

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, przykład "korwinowej logiki" (choć to nie Korwin wymyslił)

Kompromis polega na tym, że każda kobieta moze usunąc ciąże w dowolnym momencie, ale zanim to się stanie płód powinien zostać ochrzczony. Ci od praw kobiet zadowoleni bo kobiety "robio co chco" wierzący też bo młody zamiast trafić na ziemię i cierpieć trafia od razu do nieba bez zadnego grzechu i żyje wiecznie

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, josephnba napisał:

Julek twoje porównanie było zwyczajnie głupie i tłumaczenie kompletnie mnie nie przekonuje, tyle w temacie

no ok -> faktyczne znaczenia słów mogą nie przekonywać kiedy ktoś 'czuje' inaczej :) 

27 minut temu, darkonza napisał:

Uwaga, przykład "korwinowej logiki" (choć to nie Korwin wymyslił)

Kompromis polega na tym, że każda kobieta moze usunąc ciąże w dowolnym momencie, ale zanim to się stanie płód powinien zostać ochrzczony. Ci od praw kobiet zadowoleni bo kobiety "robio co chco" wierzący też bo młody zamiast trafić na ziemię i cierpieć trafia od razu do nieba bez zadnego grzechu i żyje wiecznie

fajny kompromis, który wkurwiłby jeszcze mocniej obie strony

szanuję ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, darkonza napisał:

Jeśłi "wkurwia" to znaczy ze obie grupy co innego myślą a co innego mówią

Katole mają problem z aborcją nie dlatego, że zabiera dzieciom możliwość chrztu, tylko dlatego, że o życiu według nich może decydować tylko Bóg, więc dla nich to żaden kompromis i wkurwienie w ich przypadku to reakcja całkowiecie spójna z ich przekonaniami.

Z perspektywy kobiet od biedy jest to technicznie jakiś kompromis - jakbym chciał zrobić sobie aborcję, to popsikanie się wodą święconą to byłaby dla mnie niewysoka cena. Tylko co z osobami innego wyznania?

Ogólnie bardzo darkonzowy pomysł.

 

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chytruz napisał:

tylko dlatego, że o życiu według nich może decydować tylko Bóg, więc dla nich to żaden kompromis.

Wcale tak nie myślą skoro chodzą o do lekarzy, bo wtedy próbują zaburzyć boskie decyzje.

Głównym ich celem jest dostać się do nieba, życie doczesne nie ma znaczenia, gdybym był prawdziwie wierzącą osobą i mógłbym dziecko posłac prosto do nieba to czemu miałbym ryzykować ze przychodząc na świat stoczy sie zostanie bandytą czy mordercą?  Tylko niepokój przed tym ze z tym niebem to moze być bajka powoduje to ze nie chciałbym tego żadnemu dziecku zrobić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkonza napisał:

Wcale tak nie myślą skoro chodzą o do lekarzy, bo wtedy próbują zaburzyć boskie decyzje.

Dlatego napisałem, że to bardzo darkonzowy pomysł, tzn. standardowe spłycenie problemu do maksimum. Rzeczywistość jest taka, że katole mają zakaz zabijania, ale nie mają zakazu chodzenia do lekarza.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.