Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Sewer napisał:

 

Garść informacji gospodarczych ze świata, jest grubo a to dopiero początek.Zastanawiam się czy nie zainwestować trochę oszczędności w funta ale już jak wybuchnie u nich kryzys i GBP poleci na łeb.

Funt ładnie poleci. Myślę by zagrać na spadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sewer napisał:

Kolonko się zgrywa czy ześwirował już konkretnie?

ześwirował dawno temu..... właściwie chyba zawsze był ześwirowany. Choć parę lat temu jego opinie były w jakiś sposób świeże, więc wtedy dobrze się tego słuchało, nawet jeśli były luki tu i ówdzie. Jednak od dłuższego czasu LOL goni LOLa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rw30 napisał:

ześwirował dawno temu..... właściwie chyba zawsze był ześwirowany. Choć parę lat temu jego opinie były w jakiś sposób świeże, więc wtedy dobrze się tego słuchało, nawet jeśli były luki tu i ówdzie. Jednak od dłuższego czasu LOL goni LOLa

Parę lat temu go oglądałem, już wtedy bajdurzył ale czasem zdarzało mu się mówić z sensem.W tym momencie to wygląda trochę jak kompleks mesjasza :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 14:59, ptak napisał:

mnie interesuje, co zrobią zwolennicy wolnego rynku, fani Kurwina i Konfederacji (jest kilku takich na forum). no chyba nie będą korzystać z socjalistycznej pomocy ze strony państwa?

państwo nie powinno udzielać wsparcia firmom zatrudniającym pracowników na umowę zlecenie. oszukiwałeś państwo nie płacąc pełnych składek, to teraz radź sobie sam. w końcu zaoszczędziłeś kosztem państwa i pracownika

Ale to to państwo zrezygnowało już z pobierania od nich wszelkich składek i podatków ? W kolejnym wątku widzę ten niefortunny argument i jednak proponuję najpierw choć trochę zapoznać się z tym co mówią posłowie konfederacji nie opierając się na "cytatach wybranych" z Korwina. 

10 godzin temu, Sewer napisał:

Polskie firmy nie mają pieniędzy żeby funkcjonować przez 3 tygodnie a oni odraczają składki o 3 miesiące, czyli część utrzyma się do tego czasu na powierzchni a potem jak trzeba będzie zapłacić podwójnie no to do piachu.Jeśli rząd tak zamierza sobie poradzić z tym kryzysem to poczekajmy jeszcze pare miesięcy jak firmy poupadają, wzrośnie bezrobocie i nie zdziwi mnie jeśli wybuchną zamieszki.Jestem wolnościowcem ale szczerze mówiąc jeśli w tej sytuacji nadal w planach jest m.in budowa CPK to te pieniądze lepiej dać przedsiębiorcom ale po co, przecież jak to powiedział Sasin nasze środki są nieograniczone.

Bez przesady, normalne firmy mają takie pieniędze, te których właściciele rozwalają kasę na lewo i prawo nie mają. Problem w tym, że w nisko marżowym biznesie miesiąc przestoju kosztuje roczny zysk a w takim przeciętnym dwa miesiące. Trzeba trochę koszty przyciąć. To jest właśnie ten moment w którym najbardziej roszczeniowi i najmniej przykładający się do pracy ludzie będą mieli szansę pokazać na rynku pracy jak bardzo byli niedoceniani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sewer napisał:

Parę lat temu go oglądałem, już wtedy bajdurzył ale czasem zdarzało mu się mówić z sensem.W tym momencie to wygląda trochę jak kompleks mesjasza :D 

Myśle ze zawsze odlatywał. Tylko kiedyś miał monopol i go było trudno zweryfikować. 

Wiec nie kumalismy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ignazz napisał:

Myśle ze zawsze odlatywał. Tylko kiedyś miał monopol i go było trudno zweryfikować. 

Wiec nie kumalismy 

był zabawny na początku i przyznaj , że miał dynamiczny , oryginalny przekaz . tym bardziej , że poruszał tematy międzynarodowe gdzie na naszym podwórku takich wiadomości oraz komentarzy niestety jest mało , wolimy dyskutować na tematy związane z Polska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada mi to raczej na refleksyjna korektę jakości przekazu. Wchodząc na wizje w krótkie newsy mając za plecami Kapitol i mnóstwo świetnych tematów w stylu amerykańskim ( organizacja spotu w profesjonalny sposób w porównaniu do raczkującego dziennikarstwa polskiego) nie mógł tego spieprzyc. 
z perspektywy czasu to gość od headline newsa 25 sekundowych wejść niż zweryfikowany merytorycznie dziennikarz na 60 minutowe debaty - kierunek którym poszedł Lis. 
Aby być bardziej plastycznym to tak jakby Joasię Krupe top gear wstawiali na 15 sekundowe spoty w Ferrari w ładnym dresie trampkach i na zakrętach trasy Draculi w Rumunii a potem TVN i infantylna Górniak w szpilkach z lusterkiem w Skodzie. / w jakości VHS/ 

kogo naród by uznał za lepszego kierowcę rajdowego ;)?

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Rzymie w zeszłym roku i to co robią ci przybysze to jest tragedia.Jeśli miałbym wskazać jedną rzecz która mi obrzydzała wakacje to na pewno bym wskazał ich.Zaczepiają, wołają za tobą, wciskają coś do rąk a mam wrażenie Włosi się tym zupełnie nie interesują tak jak i wieloma innymi rzeczami dookoła dlatego ten widok mnie jakoś nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

 rząd PiS poprzez kontakty na wysokim szczeblu zakazał Aliexpress eksportu do polskich prywaciarzy, którzy powoli zaczynali nasycać potrzeby rynku, dzięki czemu ceny masek od 2 tygodni spadały.
Nie tylko więc nie są w stanie sprawnie zaopatrzyć polskich szpitali ale zadbali też o to, żeby polscy dentyści, fryzjerzy, kosmetyczki, pracownicy biurowi itd. również nie mieli.
Co więcej u tych prywaciarzy m.in na facebookowych forach zaopatrywały się polskie szpitale !!! za pieniądze ze zbiórek !!! gdyż często ich dostawy od ministerstwa zdrowia wyglądają tak: 0 masek, 0 gogli, 0 kombinezonów, 20 litrów płynu do dezynfekcji.
Znajcie łaskę PiS.
Teraz jesteście jedynym społeczeństwem na tej planecie, która nie może sobie poużywać maseczek w dobie epidemii.
Rozumiecie to?
Macie prawo tylko siedzieć w domu i klepać biedę za pocięte pensje w złotówkach, walucie która leci na głupi ryj.

myslalem ze to fejk ale niestety nie:

https://www.polskieradio24.pl/399/7975/Artykul/2478315,Polski-rzad-w-kontakcie-z-chinskim-zapobiega-spekulacyjnym-zakupom

ciekawe kto sie chcial pozbyc dodatkowej konkurencji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Co jeśli pandemia potrwa dłużej? Jeśli na jesieni pojawią się nowe ogniska zapalna. Kadencja Dudy wydłuży się do 6-7 lat, MKB jej własna partia wycofa. 

Wprowadźmy stan wyjątkowy I rząd dostanie takiego narzędzia jak cenzura, która z TVN i Polsatu zrobi TVP bi's, a z Wyborczej Gazetę Polską i zamiast krachu pisowców będą mieć poparcie na poziomie większości konstytucyjnej. Do wyboru, do koloru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zgony, ale przede wszystkim kolejne doniesienia o małej ilości testów i tego, że czeka się na wyniki kilka dni. Fajnie rząd zaczął, ale coś czuję, że to co zaczęli to teraz właśnie zmarnowali. Już uderzają w nich lekarze jawnie i zwykli ludzie. Tyle było z tego, że to zamknięcie nam pomoże, a rządzącym da poparcie. Minął tydzień i nastroje się odwróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo zamknięcie bez żadnych działań i planu co dalej było spoko na początek bo wprowadziło poczucie powagi sytuacji, a;e teraz ludziom się nudzi, nie widzą bezpośredniego zagrożenia, a w tv największym problemem jest jak trójce dzieci dać jednego laptopa do nauki i czy będą wybory...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o Mentzenie ze "nie ma gospodarczego mózgu" bo:

- facet czesto gada ze zeby coś komus dać, trzeba komus zabrać, gdyby to była prawda to sumaryczny majątek Polaków byłaby cały czas taki sam, nie zmieniałby się, jeśłi jednak rośnie to oznacza ze moze byc tak ze dajac jednym, dajemy też drugim

ogole ten tekst w ustach przecietnego obywatela rozumiem, ale doktor ekonomii powinien wiedziec jaka to brednia

 

Napisałem też o Mentzenie ze "niektóre z jego recept doprowadziłyby do katastrofy w rok" :

facet postuluje by zlikwidować ZUS a emerytury wypłacać z emisji i sprzedazy nowych obligacji, a skoro wydatki emerytalne to ponad 10%PKB, to znaczy ze doktor Mentzen postuluje by deficyt budżetu tylko z racji emerytur wynosił 10% PKB rocznie, w sumie nie trzeba by było roku czekać tylko podpisac ten pomysł byśmy zaczęli odczuwac powazne problemy na rynkach finansowych.

Były jeszcze inne głupie pomysły , teraz ich nie pamietam, były też mądre, ale tę mądre nie miały znaczenia bo głupie były tak głupie ze byłaby katastrofa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Zdzich napisał:

Kolejne zgony, ale przede wszystkim kolejne doniesienia o małej ilości testów i tego, że czeka się na wyniki kilka dni. Fajnie rząd zaczął, ale coś czuję, że to co zaczęli to teraz właśnie zmarnowali. Już uderzają w nich lekarze jawnie i zwykli ludzie. Tyle było z tego, że to zamknięcie nam pomoże, a rządzącym da poparcie. Minął tydzień i nastroje się odwróciły.

Od zawsze zastanawiaja mnie tego typu głosy, chcące....... czekające na.....? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.