Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

naczelne , forumowe pisuary dwoja sie i troja aby cos przykleic trzaskowskiemu i jedyne  co im wychodzi - zalana deszczem warszawa (za co trzasku nie ponosi winy bo to sa wieloletnie zaniedbania , czajka . z punktu widzenia wyborcy raczej jakies bzdety. zadnych przekretow, korupcji , lewej prywatyzacji   chyba mozna na niego glosowac .

niestety jestem poza miejscem zameldowania wiec wespre andrzeja. 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, julekstep napisał:

No ja w pierwszych turach zawsze głosuję na najweselszego kandaydata spoza POPiSu (w tym roku Żółtek ❤️) -> za to w drugiej nie omieszkam zagłosować na Andzeja -> nie chcę stracić szansy na obserwowanie histerii Artlanów tego świata

Domyślam się, że w 2005 roku głosowałeś na Samoobronę a potem odczuwałeś wielką dumę i satysfakcję ze swojego trollingu. :)   Ten ból dupy wykształciuchów, że Beger, Hojarska i Łyżwiński zostali posłami był przecież nie do opisania. 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Artlan napisał:

Domyślam się, że w 2005 roku głosowałeś na Samoobronę a potem odczuwałeś wielką dumę i satysfakcję ze swojego trollingu. :)   Ten ból dupy wykształciuchów, że Beger, Hojarska i Łyżwiński zostali posłami był przecież nie do opisania. 

   

ta bo pamiętam na kogo głosowałem 15 lat temu

ale nie wykluczam takiego scenariusza :) 

dodatkowo na wakacje wielokrotnie jeździłem na wieś gdzie nocowało się w akademiku technikum do którego uczęszczał Lepper -> więc był sentyment ❤️

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2020 o 04:35, Koelner napisał:

proces uwłaszczenie chłopów ma skutki do dzisiaj 

08DBF9E6-68A3-4C8A-AAA6-80FDDFC3037A.jpeg

O taki wpis zauważyłem  -co przegrane wybory pojawia się w sieci.
Patrzysz sobie na mapę, zaznaczasz granicę dawnych zaborów. Mam tylko kilka pytań:
- ilu Polaków, których Niemcy wysiedlili z Kraju Warty przeżyło wojnę i po jej zakończeniu wróciło do dawnych domostw?
- ilu Polaków niewysiedlonych z Kraju Warty przeżyło wojnę?
- ilu Autochtonów w latach 70-tych wyjechało do "enerdefenu"?
- wiadomo z jakich rejonów przedwojennych Polski pochodzili wojskowi osadnicy?
- jakieś opracowanie znasz w którym będzie wykaz z jakich terenów pochodzili polscy jeńcy wojenni i pracownicy przymusowi osiedlający się na zachodzie?
- co z wielkim miksem jaki nastąpił po wojnie na tych terenach - 1.5 mln osób z byłego zaboru austraickiego i rosyjskiego (woj. warszawskie, krakowskie
- przodkowie 400 tys chłopów pochodzących z Kresów Wschodnich, którzy osiedlali się na wsiach na Ziemiach Odzyskanych do końca 1945 roku było uwłaszocznych wcześniej niż chłopi z zaboru pruskiego?
- ilu osadników z województw: krakowskiego oraz rzeszowskiego to Ukraińcy, Łemkowie?
- co ze spisem powszechnym z 1950 roku zgodnie z którym na prawie 6 mln osób mieszkających na zachodzie, 2.5 mln pochodziło z warszawskiego, krakowskiego, kieleckiego, rzeszowskiego, łódzkiego a 1,3 mln to ludzie zza Buga (łącznie 64% ludności)?

Moja żona pochodzi z okolic Wrocławia. Popytałem jej rodziców, szwagierki, wujków, ciocie skąd pochodzili ich dziadkowie, babcie i inni krewni - ponad 90% zza Buga i z województw: kieleckiego lub warszawskiego.
 

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignazz napisał:

Przecież cześć prawidłowości jest w tym co piszesz. 
Wroclaw Lwów 

Toruń Wilno 

mocne przeniesione ośrodki akademickie 

a mimo wymieszania ludności cześć nawyków zostaje które jednak łącze z czasami zaborów. 

Jakieś dane o inteligencji ze Lwowa i WIlna zasiedlających Ziemie Odzyskane?

9% powojennych mieszkańców Wrocławia pochodziła z miasta Lwowa. Ponad 70% z centralnej Polski.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darkonza napisał:

Zaraa zara.....

Rządzący parli do wyborów, wiec musieli sie szykowac z kartami gdyby sie jednak udało. Opozycja twierdziła ze wybory nie moga sie odbyć bo koronawirus.

Tylko skoro wybory jednak mogły się odbyć w czerwcu wbrew zagrożeniu koronawirusem to dokładnie tak samo mogły sie odbyć w maju bo zagrożenie w żaden sposób sie nie zmniejszyło.

Dlatego winnymi zmarnowania tych kart są ludzie opozycji. Generalnie nie protestujac przeciwko wyborom w czerwcu opozycja przyznała PIS-owi rację ze wybory mogły sie odbyć równiez 10 maja. Tym samym biorą na siebie straty zwiazane z przygotowaniami do wyborów 10 maja które przez ich opór sie nie odbyły

Żeby wybory mogły się odbyć w dniu 10 maja to przygotowania pełną parą powinny ruszyć najwcześniej na początku kwietnia. Wówczas jednak w społeczeństwie panowała panika (dzisiaj już wiemy, że przesadzona, ale wtedy wydawała się w jakimś tam stopniu uzasadniona) i ludzie nie tylko byli przeciwni wyborom, ale nawet obawiali się zgłaszać do pracy w komisjach wyborczych. Do tego mieliśmy mnóstwo zakazów i ograniczeń, które w zasadzie zamykały nas w domu. I ty to porównujesz z końcówką czerwca kiedy zarówno w Polsce jak i na całym świecie trwa odmrażanie a ludzie swobodnie grillują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, DeltaCenter napisał:

Jakieś dane o inteligencji ze Lwowa i WIlna zasiedlających Ziemie Odzyskane?

9% powojennych mieszkańców Wrocławia pochodziła z miasta Lwowa. Ponad 70% z centralnej Polski.

Przeniesienie Lwowa do Wrocławia to oczywiście mit. Wzmacniany przeprowadzką ze Lwowa Panoramy Racławickiej czy pomnika Fredry. Tu powstał w latach 60 pomnik profesorów lwowskich wymordowanych przez Niemców w czasie II wojny. Ale coś w tym wszystkim jest. Mojego ojca jeszcze w latach 70 uczyli na Uniwerku starzy profesorowie ze Lwowa.

"Społeczeństwo wrocławskie zdominowały grupy: inteligencja niemal bezpośrednio przeniesiona z Uniwersytetu Jana Kazimierza, specjaliści skierowani tu do odbudowy miasta i szabrownicy, którzy przyjechali na chwilę, by się nielegalnie dorobić i pozostali. Ale nie należy zapominać, że oprócz inteligencji przyjechała do Wrocławia lwowska wspólnota tramwajarzy, gazowników, kolejarzy i elektrowni.

Jak prezentowali się Lwowiacy na tym różnorodnym tle? Otóż procentowo wcale nie było ich najwięcej. Dużą grupę mieszkańców stanowili przesiedleńcy z Kresów Wschodnich. Mit Lwowa przeniesionego do Wrocławia (Wrocław jeszcze do dziś bywa uważany za replikę przedwojennego Lwowa) ma jednak swoje uzasadnienie, zresztą nie jedyne. Do Wrocławia sprowadziła się cała lwowska elita - zarówno profesorowie Uniwersytetu, jak i lekarze, prawnicy, wyżsi urzędnicy, artyści, wreszcie kolejarze i tramwajarze. To oni od początku nadawali miastu ton."

http://www.lwow.home.pl/malec.html

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krzemo napisał:

Przeniesienie Lwowa do Wrocławia to oczywiście mit. Wzmacniany przeprowadzką ze Lwowa Panoramy Racławickiej czy pomnika Fredry. Ale coś w tym jest.

"Społeczeństwo wrocławskie zdominowały grupy: inteligencja niemal bezpośrednio przeniesiona z Uniwersytetu Jana Kazimierza, specjaliści skierowani tu do odbudowy miasta i szabrownicy, którzy przyjechali na chwilę, by się nielegalnie dorobić i pozostali. Ale nie należy zapominać, że oprócz inteligencji przyjechała do Wrocławia lwowska wspólnota tramwajarzy, gazowników, kolejarzy i elektrowni.

Jak prezentowali się Lwowiacy na tym różnorodnym tle? Otóż procentowo wcale nie było ich najwięcej. Dużą grupę mieszkańców stanowili przesiedleńcy z Kresów Wschodnich. Mit Lwowa przeniesionego do Wrocławia (Wrocław jeszcze do dziś bywa uważany za replikę przedwojennego Lwowa) ma jednak swoje uzasadnienie, zresztą nie jedyne. Do Wrocławia sprowadziła się cała lwowska elita - zarówno profesorowie Uniwersytetu, jak i lekarze, prawnicy, wyżsi urzędnicy, artyści, wreszcie kolejarze i tramwajarze. To oni od początku nadawali miastu ton."

http://www.lwow.home.pl/malec.html

Moja przyszywana babcia trafiła do Wrocławia ze Lwowa właśnie (po drodze o Krk zahaczając) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DeltaCenter napisał:

 

Moja żona pochodzi z okolic Wrocławia. Popytałem jej rodziców, szwagierki, wujków, ciocie skąd pochodzili ich dziadkowie, babcie i inni krewni - ponad 90% zza Buga i z województw: kieleckiego lub warszawskiego.
 

dziadkowie Żyrardów , Warszawa , Włocławek , Gdańsk . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.