Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, fluber napisał:

Bo przecież całe województwo podkarpackie jest pod wodą?:)

Przecież to 32 to też jest najwyższy wynik z jednej stacji z wczoraj:)

czemu podajesz jeden skrajny wynik, a nie jakąś średnią z zalanych obszarów? (zresztą same wartości są bez większego znaczenia skoro tu i tu ludzie zalani - to jest problem, a nie że w X spadło 41, a w Y 37.) dlaczego tak łatwo ci krytykować PO, a PiS na podkarpaciu za to samo już nie ganisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. W 10 z 16 gmin do 20k z najwyższą frekwencją (tych, które mają dostać nowy wóz strażacki) wygrał Trzaskowski.

To w sumie też pokazuje, że mobilizacja wyborców Trzaskowskiego w 1 turze był bardzo wysoka.

Co też potwierdza się w moim otoczeniu, bo już 2 osoby z mojej rodziny i 1 dobry znajomy pójdą na 2 turę zagłosować na Dudę, chociaż na 1 turę nie poszły.

3 minuty temu, lorak napisał:

czemu podajesz jeden skrajny wynik, a nie jakąś średnią z zalanych obszarów? (zresztą same wartości są bez większego znaczenia skoro tu i tu ludzie zalani - to jest problem, a nie że w X spadło 41, a w Y 37.) dlaczego tak łatwo ci krytykować PO, a PiS na podkarpaciu za to samo już nie ganisz?

Bo "tu i tu zalało ludzi" to niekoniecznie to samo:)

Wybacz, że wymagam od stolicy Polski więcej niż od Jasła:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdej ulewie deszczówkę trzeba oczyścić z gałęzi, śmieci i innych tego typu rzeczy, które zostały porwane z ulicy przez wodę i tworzą zatory na sieci zmniejszając jej przepustowość. Dlatego długotrwałe lub postępujące po sobie w krótkim czasie ulewy są jeszcze gorsze w skutkach dla miasta. 

Głupotą polityków jest ruszanie tematu melioracji, gospodarki wodnej ogólnie czy deszczówki w miastach do walki politycznej skoro na wszystkich tych frontach zaniedbania w Polsce sięgają dziesiątek lat i wszystkie istniejące od lat partie odpowiadają za ten stan rzeczy. Wzięli by się lepiej do roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artlan napisał:

Za to obrazek poniżej nie jest śmieszny nic a nic. Takich mamy rządzących a dzięki ludziom twojego pokroju są praktycznie bezkarni i pozbawieni jakiejkolwiek kontroli (bo wszystkie instytucje są upolitycznione jak nigdy wcześniej). I przez najbliższe trzy lata będzie tylko gorzej jeżeli wygra PAD. 

 

3 godziny temu, Artlan napisał:

Dobrym rozwiązaniem byłoby ograniczenie prawa wyborczego. Np. głosować mogliby jedynie ludzie pracujący/prowadzący działalność po zdaniu egzaminu z podstaw funkcjonowania państwa (na wzór egzaminu na prawo jazdy). Można też dyskutować o podwyższeniu dolnego limitu wiekowego oraz wprowadzeniu górnego (np. 70 czy 75 lat). Zlikwidowałbym również możliwość głosowania za granicą oraz w zakładach karnych. 

Niestety wiadomo, która partia byłaby najbardziej przeciwna takim rozwiązaniom. :) 

Można Cię wynająć na eventy, czy  cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę częstotliwość podtopień, wystąpień rzek z koryta to Podkarpacie i inne górskie województwa powinno kompletnie odciąć się od polityków, nie głosować wcale bo im "niebo na głowy" spada regularnie

Nie równamy wszystkiego do gór, tam płynąca szerokim strumieniem woda, podmyte drogi, osuwiska są czymś normalnym

I tak od lat nikt nic z tym nie robi

 

Tak samo jak z całą infrastrukturą przeciwpowodziową na terenie Polski. Kto od 89go się tym zajął tak na poważnie? 

Był Wrocław, Wyszogród, Płock (jego okolice). Rok w rok mamy takie akcje. Żeby daleko nie szukać zeszłoroczna fala wezbraniowa. Co zrobił z tym rząd? Powiśle było zawalone workami a i tak woda wlewała się do piwnic

 

 

A wystarczyło wzorem Niemiec budować zbiorniki, modernizować na nowoczesnych rozwiązań wały, zacząć wykorzystywać naturalne zagłębienia terenu, regulować tan gdzie się da koryto, pogłębiać je 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

mysle ze kazdy czlowiek ktory nie jest fanatycznym antypisem bylby przeciwny takim absurdalnym bezprecedensowym dyskryminujacym rozwiazaniom:)

Raczej każdy kto jest choć odrobinę myślący byłby za. Dopuszczanie każdego do głosowania to najgorszy ustrój w historii ludzkości, to nigdy nie działa i zawsze kończy się patologią i wojną. Ale ponieważ jest to korzystne dla rządu i od urodzenia prowadzi się społeczne odmóżdżanie o "obowiązku obywatelskim" to sobie politycy mogą w nieskończoność siedzieć przy stołku i robić to samo gówno. A z tą Szwecją to w ogóle pojechałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TheMatrix napisał:

Raczej każdy kto jest choć odrobinę myślący byłby za. Dopuszczanie każdego do głosowania to najgorszy ustrój w historii ludzkości, to nigdy nie działa i zawsze kończy się patologią i wojną. Ale ponieważ jest to korzystne dla rządu i od urodzenia prowadzi się społeczne odmóżdżanie o "obowiązku obywatelskim" to sobie politycy mogą w nieskończoność siedzieć przy stołku i robić to samo gówno. A z tą Szwecją to w ogóle pojechałeś. 

Jak zakładam, każdy odrobinę myślący to ktoś kto myśli jak Ty, co nie?:)

Myślę, że znacznie więcej patologii i wojny było w systemach, gdzie pojawiała się grupa osób uprzywilejowanych, która to uważała, że jest lepsza od grupy osób nieuprzywilejowanych, odbierała im prawa i nie traktowała wszystkich ludzi równo:)

I co Ci nie pasuje w Szwecji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Jak zakładam, każdy odrobinę myślący to ktoś kto myśli jak Ty, co nie?:)

Myślę, że znacznie więcej patologii i wojny było w systemach, gdzie pojawiała się grupa osób uprzywilejowanych, która to uważała, że jest lepsza od grupy osób nieuprzywilejowanych, odbierała im prawa i nie traktowała wszystkich ludzi równo:)

I co Ci nie pasuje w Szwecji???

Każdy odrobinę myślący to kto ma odrobinę pojęcia o temacie i się zainteresował nim sam. To przytaczanie Szwecji przez socjalistów mnie bawi zawsze, skoro takowa ani nie zbudowała swojej potęgi na socjalu, ani jej nie utrzymuje na nim. Ich polityka socjalno-migracyjna nieuchronnie prowadzi ich do zapaści systemu i buntu/wojny domowej. Jeśli tego nie widzisz to zmądrzejesz jak im się już niedługo pieniążki skończą i nie będzie już co rozdawać.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Co też potwierdza się w moim otoczeniu, bo już 2 osoby z mojej rodziny i 1 dobry znajomy pójdą na 2 turę zagłosować na Dudę, chociaż na 1 turę nie poszły.

 

U mnie podobnie, nie byłem na pierwszej turze, bo nie chciało mi się kombinować jak urwać się z pracy, 12 będę

 

4 minuty temu, TheMatrix napisał:

skoro takowa ani nie zbudowała swojej potęgi na socjalu,

Historia Tobie przeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Koelner napisał:

jest potwierdzone , że ludzie bogaci są bardziej egoistyczni i skłonni do zabójstw .  Polacy normalnie zachowują się przy urnach , zaczynaja działać podświadomie ekonomicznie , duży plus . w bogatym i zamożnym społeczeństwie PiS miałby mniej szans ale dopóki jest jak jest to na tym korzysta 

Bogaci co walczą o swoje, politycy lub biznesmeni to często bezwzględni ludzie bo oni całe życie są na wojnie.

Bardziej chodzi mi o kogoś na ciepłej niczym niezagrożonej posadce którzy się z żadnym zagrożeniem swojej egzystencji nie stykają. Czyli dobrze zarabiajacy człowiek na państwowej posadce w bogatym kraju.

Jeśli człowiek dobrze zarabia ale musi przy tym walczyć o swoje i jest zagrożony ze pozycje lub zarobki moze stracic to co innego

12 godzin temu, TheMatrix napisał:

To zasadniczo pokazuje głupie myślenie większości ludzi, zamiast skupić się na tym co przyniesie nam dany wybór w dłuższej perspektywie i o ile poprawi życie społeczeństwa w kolejnych latach i dekadach, to każdy tylko patrzy na swój interes, to co może dostać tu i teraz. Przeciętny Kowalski tak myśli w każdym aspekcie życia i dlatego jest zawsze biedny, a tą biedę umysłową przenosi na swój wybór polityczny. Ale to że demokracja to najgorszy możliwy ustrój, który zawsze prowadzi do patologii, to już wszyscy wiemy.

 

Nie no Twoje podejście wymagałoby myślenia o więcej niż jeden ruch do przodu, o tym nawet nie marzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:
U mnie podobnie, nie byłem na pierwszej turze, bo nie chciało mi się kombinować jak urwać się z pracy, 12 będę

No ja w pierwszych turach zawsze głosuję na najweselszego kandaydata spoza POPiSu (w tym roku Żółtek ❤️) -> za to w drugiej nie omieszkam zagłosować na Andzeja -> nie chcę stracić szansy na obserwowanie histerii Artlanów tego świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artlan napisał:

Za to obrazek poniżej nie jest śmieszny nic a nic. Takich mamy rządzących a dzięki ludziom twojego pokroju są praktycznie bezkarni i pozbawieni jakiejkolwiek kontroli (bo wszystkie instytucje są upolitycznione jak nigdy wcześniej). I przez najbliższe trzy lata będzie tylko gorzej jeżeli wygra PAD. 

siemanko-witam-w-mojej-kuchni-sasin-zmarnowal-miliony-na-druk-nielegalnych-kart-wyborczych-i-nie-poniesie-zadnej-odpowiedzialnosci.jpg

Zaraa zara.....

Rządzący parli do wyborów, wiec musieli sie szykowac z kartami gdyby sie jednak udało. Opozycja twierdziła ze wybory nie moga sie odbyć bo koronawirus.

Tylko skoro wybory jednak mogły się odbyć w czerwcu wbrew zagrożeniu koronawirusem to dokładnie tak samo mogły sie odbyć w maju bo zagrożenie w żaden sposób sie nie zmniejszyło.

Dlatego winnymi zmarnowania tych kart są ludzie opozycji. Generalnie nie protestujac przeciwko wyborom w czerwcu opozycja przyznała PIS-owi rację ze wybory mogły sie odbyć równiez 10 maja. Tym samym biorą na siebie straty zwiazane z przygotowaniami do wyborów 10 maja które przez ich opór sie nie odbyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:
 

U mnie podobnie, nie byłem na pierwszej turze, bo nie chciało mi się kombinować jak urwać się z pracy, 12 będę

 

Historia Tobie przeczy :)

Chyba taka, którą sam sobie wymyśliłeś.

7 minut temu, fluber napisał:

mowisz jak korwin 40 lat temu:)

Więc widocznie dobrze mówił, ich skok cywilizacyjny już dawno poszedł w zapomnienie, ostatnie 100 lat odkąd socjal wszedł mamy stagnację, kryzys z lat 90-tych i utratę bogactwa. Szwecje uratować może już ewentualnie tylko reforma polityki dot. migrantów, ale na to się nie zanosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.