Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu Korwin zauważył w jakimś wywiadzie, że kandydatura Trzaskowskiego to podanie ręki Platformie przez PiS. Kodeks wyborczy nie przewidywał zmiany kandydata w razie zmiany daty wyborów, dopiero został nowelizowany bodajże w trakcie uchwalania którejś Tarczy Antyrakietowej Antykryzysowej.

Zatem dlaczego PiS przegłosował możliwość dokonania takiej zmiany, skoro z Kidawą wdrażającą protokół 1% Dudex miałby wygraną raczej po pierwszej turze? Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cardi napisał:

Parę dni temu Korwin zauważył w jakimś wywiadzie, że kandydatura Trzaskowskiego to podanie ręki Platformie przez PiS. Kodeks wyborczy nie przewidywał zmiany kandydata w razie zmiany daty wyborów, dopiero został nowelizowany bodajże w trakcie uchwalania którejś Tarczy Antyrakietowej Antykryzysowej.

Zatem dlaczego PiS przegłosował możliwość dokonania takiej zmiany, skoro z Kidawą wdrażającą protokół 1% Dudex miałby wygraną raczej po pierwszej turze? Co myślicie?

Bo to są nowe wybory a nie zmiana terminu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sebastian napisał:

Skoro tak to Trzaskowski jest jedynym zarejestrowanym kandydatem. Pozostali nie zbierali podpisów przed tymi nowymi wyborami. Prawda ?

Tak powinno być, ale PiS przegłosował ustawę, że tylko nowi muszą zbierać i jakaś tam słuszność była w tym w dobie coronavirusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tecu napisał:

Tak powinno być, ale PiS przegłosował ustawę, że tylko nowi muszą zbierać i jakaś tam słuszność była w tym w dobie coronavirusa. 

Pytanie brzmi: dlaczego przegłosowali, że nowi w ogóle mogą wbić na listę, a nie że wiążącą jest lista z dnia X przed pierwszą datą wyborów (mogli tak zrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cardi napisał:

Pytanie brzmi: dlaczego przegłosowali, że nowi w ogóle mogą wbić na listę, a nie że wiążącą jest lista z dnia X przed pierwszą datą wyborów (mogli tak zrobić)

Jeszcze raz powtarzam. To są nowe wybory a nie nowa data. Jeżeli nowe to musieli dać możliwość zgłaszania nowych kandydatów a co do starych to zaliczyli im stare podpisy, może trochę naginając przepisy, ale wg mnie w duchu fair play. 

A mogli wszystko - masz rację. Przepisy dla rządzących nie mają żadnego znaczenia, ale uznali, że kolejna awantura nie jest im potrzebna a może po prostu jest im wygodniej walczyć z Trzaskowskim niż z Hołownią, bo wiele sondaży właśnie temu drugiemu dawało więcej szans na wygranie z aktualnym prezydentem. Łatwiej walić w Trzaskowskiego. 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Kurde, zrobiłem sobie test na mamprawowiedziec  i wychodzi na to, że najwięcej łączy mnie z Bosakiem, a najmniej z Dudą;)

Widzę, że jeszcze jesteś na etapie wypierania niewygodnej prawdy... ruska onuco :) 

U mnie 16/18 Bosak, 4 Żółtek, Tanajno 0, reszta po 1.

1 minutę temu, Tecu napisał:

Jeszcze raz powtarzam. To są nowe wybory a nie nowa data. Jeżeli nowe to musieli dać możliwość zgłaszania nowych kandydatów a co do starych to zaliczyli im stare podpisy, może trochę naginając przepisy, ale wg mnie w duchu fair play. 

Kto wygrał poprzednie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Cardi napisał:

Pytanie brzmi: dlaczego przegłosowali, że nowi w ogóle mogą wbić na listę, a nie że wiążącą jest lista z dnia X przed pierwszą datą wyborów (mogli tak zrobić)

Bo nie można zmienić se od tak daty wyborów i nie dać możliwości zgłaszania nowych kandydatów. To by wykluczało wszystkie osoby urodzone między 11.05 a 28.06.1985, więc byłoby niezgodne z Konstytucją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Bo nie można zmienić se od tak daty wyborów i nie dać możliwości zgłaszania nowych kandydatów. To by wykluczało wszystkie osoby urodzone między 11.05 a 28.06.1985, więc byłoby niezgodne z Konstytucją.

Skoro można zmienić datę wyborów, to można również uchwalić listę kandydatów zgłoszoną do poprzednich jako jedyną wiążącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mrtio napisał:

Jeśli jest to aktualne( nawet jak nie) zdjęcie to naprawdę świadomość tego człowieka poprostu poraża.

Tan sam poziom co powieszone kukły polityków po przez skrajną prawicę, a przypomnę że tamten "happening" nie nosił znamion przestępstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jack napisał:

Hołowania 7, Biedroń 6, Bosak 5, Tanajno 2, Trzaskowski 2, Żółtek 2, Duda 1, Kosiniak 1 

Ja miałem 7 razy Bosak i 5 Hołownia z topowych. Trzaskowski 2, Duda 1:)

Generalnie dużo wypowiedzi Bosaka było tam bardzo wyważonych. Aż się dziwiłem, że to były jego zdania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.