Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Artlan napisał:

Nie wiem jak to liczy GUS, ale jego wyliczenia nie są zbyt wiarygodne (stawiam na jakąś c***ową metodologię). 

coraz weselej:)

2 minuty temu, Artlan napisał:

 

Jaka to wygoda oglądać ważny mecz na laptopie czy telefonie zamiast na telewizorze? 

2 miliony Polakow korzysta codziennie ze Smart TV:) np ja. polecam:) mozesz wtedy ogladac mecz w aplikacji na telewizorze:) 

8 minut temu, Artlan napisał:

 

Jak wyżej. W godzinach transmisji ważnych meczów inne stacje nie puszczają jakichś mega hiciorów. 

mimo tego 5 milionow ludzi podczas meczu polska-senegal ogladalo telewizje ale nie ogladalo meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, julekstep napisał:

 

Ja i połowa dzieci z mojej okolicy (a także wielu regionów na południu) oglądało czeskie bajki więc twoim tokiem rozumowania powinienem teraz przekazać część podatków dla Czechów.

1 minutę temu, fluber napisał:

place za wszystkie:)

a Tobie ile zostaje jak juz zaplacisz 2 miliardy na tvp?:)

Zostaje mi zabrane 70zł które mogłoby być przeznaczone na pożyteczniejsze sprawy niż reżimowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kolader napisał:

Ja i połowa dzieci z mojej okolicy (a także wielu regionów na południu) oglądało czeskie bajki więc twoim tokiem rozumowania powinienem teraz przekazać część podatków dla Czechów.

a to już z Unią musisz pertraktować

a propos czeskich bajek to przypomniała mi się 'taśma Rafała' ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

coraz weselej:)

Pewnie te wszystkie wyliczenia o 95% katolików w Polsce również bezmyślnie łykasz. :) 

Cytat

mimo tego 5 milionow ludzi podczas meczu polska-senegal ogladalo telewizje ale nie ogladalo meczu.

Zapewne były to głównie te osoby, które nie miały współdomownika chcącego oglądać mecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

lub na mniej pozyteczne sprawy niz rezimowa:)

Dlatego wolałbym żeby obojętnie jaki rząd nie nakładał nowych podatków pod gównianymi pretekstami.

3 minuty temu, julekstep napisał:

a to już z Unią musisz pertraktować

a propos czeskich bajek to przypomniała mi się 'taśma Rafała' ❤️ 

Czyli nie mam za co spłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artlan napisał:

Pewnie te wszystkie wyliczenia o 95% katolików w Polsce również bezmyślnie łykasz. :) 

praktykujacych jest 38%. ochrzczonych znacznie wiecej. to zadne bzdury:)

5 minut temu, Artlan napisał:

 

Zapewne były to głównie te osoby, które nie miały współdomownika chcącego oglądać mecz. 

albo czesc z nich miala domownika ktory ogladal w apce:)

6 minut temu, kolader napisał:

Dlatego wolałbym żeby obojętnie jaki rząd nie nakładał nowych podatków pod gównianymi pretekstami.

obciazenie podatkowe spadlo za pis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

płacisz ryczałtem

Czyli naszej tv nie jestem nic winien

7 minut temu, fluber napisał:

obciazenie podatkowe spadlo za pis.

A do 6% wzrosła liczba ludzi żyjących poniżej granicy ubóstwa a masz i 500 plusy i wyższą płacę minimalną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kolader napisał:

 

Czyli nie mam za co spłacać

naprawde na potrzeby doraznych korzysci w dyskusji probujesz nas przekonac ze jako dziecko nie widziales bajki w jezyku polskim?;)

4 minuty temu, kolader napisał:

 

A do 6% wzrosła liczba ludzi żyjących poniżej granicy ubóstwa

tak. z 6.5% kiedy pis przejmowal wladze wzroslo do 6% w tym roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

praktykujacych jest 38%. ochrzczonych znacznie wiecej. to zadne bzdury:)

Obliczanie liczby katolików na podstawie liczby osób ochrzczonych to właśnie przykład c***owej metodologii. 

Cytat

albo czesc z nich miala domownika ktory ogladal w apce:)

Jeżeli komuś drugi domownik nie pozwala obejrzeć w TV ważnego meczu to czy można tą osobę traktować jako kogoś posiadającego odbiornik TV? :) 

No chyba, że ci chodzi o ludzi, którzy świadomie wolą oglądać mecze na mniejszym ekranie niż na większym, ale czy takie osoby mają w ogóle jakiś większy wpływ na statystykę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

naprawde na potrzeby doraznych korzysci w dyskusji probujesz nas przekonac ze jako dziecko nie widziales bajki w jezyku polskim?;)

tak. z 6.5% kiedy pis przejmowal wladze wzroslo do 6% w tym roku:)

Bajki po polsku, hmm. Krecik po czesku, Reksio po czesku, Rumcajs też. Czeski hokej, losowanie lotto. Tyle. Wolałem spędzać ten czas na podwórku wymyślając swoje zabawy. 

Tak jak i ubóstwo relatywne które od dłuższego czasu spadało aż tu nagle od 3 lat rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artlan napisał:

Obliczanie liczby katolików na podstawie liczby osób ochrzczonych to właśnie przykład c***owej metodologii. 

co by bylo lepsze? procent ludzi ktorzy chcieli pogrzebu w katolickim obrzadku?:)

3 minuty temu, Artlan napisał:

 

Jeżeli komuś drugi domownik nie pozwala obejrzeć w TV ważnego meczu to czy można tą osobę traktować jako kogoś posiadającego odbiornik TV? :) 

jesli ktos oglada tv na swoim tv w ciagu dnia to traktowanie kogos takiego jako osobe ktora nie ma tv byloby dosc osobliwe:)

5 minut temu, kolader napisał:

Reksio po czesku

chcialbym to zobaczyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

co by bylo lepsze? procent ludzi ktorzy chcieli pogrzebu w katolickim obrzadku?:)

Katolicki pogrzeb to często efekt tego, że rodzina tak chce. 

Jedyną sensowną metodą jest branie pod uwagę jedynie praktykujących (niekoniecznie poprzez regularne uczestnictwo we mszach, można uwzględnić też np. indywidualne modlitwy). 

Cytat

jesli ktos oglada tv na swoim tv w ciagu dnia to traktowanie kogos takiego jako osobe ktora nie ma tv byloby dosc osobliwe:)

Nie uważałbym siebie za ,,posiadacza odbiornika TV" gdybym miał domownika, który zabraniałby mi oglądać ważne mecze, bo on akurat musi obejrzeć... no właśnie, co? Nie wiem co TVN czy Polsat puszczali podczas meczu Polska-Senegal, ale raczej nie było to coś, czego ten drugi domownik nie mógłby obejrzeć z odtworzenia/w formie powtórki. :) 

Takie posiadanie to żadne posiadanie i GUS nie powinien tego uwzględniać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, julekstep napisał:

tv to pikuś

pomyśl o milionach dla Rydzyka! uuuu!

Tak samo mnie bolą jak inne niepotrzebne wydatki

36 minut temu, fluber napisał:

chcialbym to zobaczyc:)

Spoko, nie musisz wierzyć. Mi wystarczą moje zajebiste wspomnienia gdy od godziny 7 rano się biegało po podwórku/ogródku u siebie czy u sąsiadów do późnego mroku (wiadomo z przerwami na obiad i kolację), wymyślało się różne preteksty byleby tylko nie musieć siedzieć w domu. Jeżeli masz na podwórku stary wóz strażacki pełen części to ten wóz staje się centrum zabaw wielu miesięcy. Zimą też od świtu do zmierzchu siedzieliśmy na podwórku a później tak samo wymyślało się różne zabawy dla zabicia czasu. Tv to było pudło w którym czasami oglądałem czeską tv (bo polskie słabo odbierały), ale wolałem czas spędzić u sąsiada słuchając jego opowieści. Nie chciałbym się urodzić po roku 2010 gdzie dzieci mają technologię przylepioną do ręki. Czy to jest fajne dzieciństwo? Dla mnie moje było doskonałe.

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.