Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, quevas napisał:

zgadza się

najwięcej dewotów jest wśród jednych na świecie wyznawców "ideologii LGBT", a nawet jej twórców, czyli w PIS

pełna zgoda

nikt w PL nie zrobił tak wiele dla LGBT co Lech Kaczyński przy okazji pierwszego marszu wyznawców tej ideologii w naszym kraju :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 18:10, Artlan napisał:

Czyli ogólnie nie przeszkadza ci dominacja jednej skrajnej ideologii, byleby tylko była to ideologia, którą sam wyznajesz. :)

Tak sobie wywnioskowałeś z mojego wpisu. Równie dobrze możesz napisać, że napisałem o wyższości Polo-Cocty nad Coca Colą. A tobie to ta dajmy na to katolicka dominacja przeszkadza?

W dniu 14.06.2020 o 11:09, lorak napisał:

przesadzasz. chodzi o edukację seksualną (jeden z celów tego manifestu, pozostałe też są słuszne), a nie o robienie z homo świętych (metody tam zalecane, mocno propagandowe, acz okazują się skuteczne).

Lorak, ile ty masz osobowości? W temacie o Floydzie piszesz jak prawicowy radykał z flagą Konfederacji nad łóżkiem (tej amerykańskiej oczywiście), w tym temacie jak zwolennik lewicy oipiodowej. Gdzieś wykorzystałeś tragedię jakiegoś dzieciaka, który popełnił samobójstwo, bo gdyby wprowadzono edukację seksualną........  Pierwszy przykład z brzegu - Wielka Brytania rok 2018 był rekordowy jeśli chodzi o samobójstwa w grupie wiekowej 15-19. Głównym powodem samobójstw nie jest wcale prześladowania mniejszości seksualnej. Ba, publiczne przyznawania się do swojej orientacji czyni cię automatycznie celebrytą. Gdy moja córka rozpoczynała edukację w szkole średniej w Collegu w Irlandii w wieku 13 lat, po jakimś czasie połowa jej koleżanek określała się jako bi, bo taka panowała po prostu moda. Chyba w UK, w 2019 roku zmienili program edukacji seksualnej. Jednym z pomysłów było zachęcanie dzieci w wieku 6-10 lat do tzw. "self-stimulation". Nie wiem czy to przeszło. 

W dniu 14.06.2020 o 12:08, Artlan napisał:

Zamiast tego rodzice mogliby zapisać dzieciaka na jakieś dodatkowe zajęcia (język obcy, sport, programowanie, taniec, gra na instrumencie itp).

Mogli jeszcze wysłać na setki innych, oczywiście jeżeli mieli pieniądze. Trzy godziny religii na trzeciej czy piątej lekcji raczej nie mogły stanowić przeszkody, co?

W dniu 14.06.2020 o 14:25, lorak napisał:

przecież w wielu aspektach tego wyboru jesteś pozbawiony (musisz się liczyć z tym, że w restauracji będzie murzyn, musisz zapinać pasy, musisz płacić podatki itd.). skąd więc problem tutaj? co niewłaściwego jest w tym, że dzieci (za zgodą rodziców) będą uczone, że np. związki homo się zdarzają i nie ma co ich wyśmiewać?

Do tego ma się sprowadzać temat edukacji seksualnej??? W szkole mojej córki, bez zgody rodziców, przyszli sobie do klasy mojej córki miejscowi "pontoniarze" i bynajmniej nie chcieli uczyć nakładać prezerwatywy na banana. Za to wszystko krążyło wokół bredni o wielu płciach i lgbt.

Tak sobie teraz sięgam pamięcią do moich lat z podstawówki. Bez całej tej propagandy lgbt, bez żadnej edukacji seksualnej. Z mojej byłej klasy podstawówki żadna nastolatka nie zaszła wcześnie w ciąże. Kilka lekcji biologii chyba w szóstej klasie wystarczyło i każdy (jeżeli z domu lub z podwórka nie wyniósł) dowiedział się, że to jednak nie bocian przynosi dzieci.

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julekstep płyniesz bo osobiście znam parę jednopłciową o wieku zbliżonym do moich rodziców więc LGBT (żadna to ideologia) istnieje ciut dłużej niż problem, ktory w tym widzi prawica 

Wypowiedź tego głupka z PiSu była naprawdę nieprzemyślana i widać że PiS ponosi już złość w obliczu topniejącej przewagi dudy, tracą grunt pod nogami i to jest woda na młyn dla (przede wszystkim) Trzaskowskiego 

O dziwo nic nie ugrywa na tym Biedroń, którego poparcie nawet mnie zaskakuje. Myślałem że choć 5% wyciągnie samych mniejszości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, josephnba napisał:

@julekstep płyniesz bo osobiście znam parę jednopłciową o wieku zbliżonym do moich rodziców więc LGBT (żadna to ideologia) istnieje ciut dłużej niż problem, ktory w tym widzi prawica 

No i ci ludzie istnieli i zapewne mieli tę samą orientację co teraz zanim homoseksualizm (i inne seksualizmy) został zinstytucjonalizowany jako LGBT :) 

16 minut temu, BMF napisał:

Sensu stricto raczej nie. Chyba, że jest np. ideologia antyaborcjonistyczna.

uuu realista nam się trafił :P 

ideologia LGBT istnieje tak jak inne ideologie -> w świecie idei

palcem ci jej nie pokażę (tak jak nie pokażę ci faszyzmu itepe)

a ideologia antyaborcjonistyczna ofc istnieje -> nazywa się pro-life, nie jest jednak tak zaawansowana jak LGBT (bo z tego co widzę nie mają nawet jednego wspólnego symbolu)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

 Wypowiedź tego głupka z PiSu była naprawdę nieprzemyślana i widać że PiS ponosi już złość w obliczu topniejącej przewagi dudy, tracą grunt pod nogami i to jest woda na młyn dla (przede wszystkim) Trzaskowskiego 

Nie po to dziennikarze TVN na twitterach apelują do ludzi Trzaskowskiego, żeby nie poruszali w kampanii tematu LGBT. Masz nowy sondaż partyjny dla SE, gdzie PiS ma +2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

ideologia LGBT istnieje tak jak inne ideologie -> w świecie idei

Dlatego napisałem sensu stricto. Jeżeli istnieje ,,ideologia LGBT'', to istnieje ideologia BLM albo ideologia aborcjonistyczna/antyaborcjonistyczna albo ideologia czegoś-tam prawicowego. 

Tak naprawdę to są mocno skonkretyzowane ,,programy'' polityczne, odnoszące się do niewielkiego wycinka rzeczywistości społecznej, które co najwyżej mogą brać się z ideologii konserwatywnej, socjaldemokratycznej czy jakiejś tam innej. 

Nazywanie postulatów LGBT ideologią to tylko dziwna semantyka, która ułatwia narrację przeciwnikom tych postulatów, co widzimy w ostatnich kilkunastu dniach (,,LGBT to nie ludzie, to ideologia''). 

,,LGBT to program polityczny popierany przez społeczność LGBT'' nie brzmi nawet w połowie tak groźnie jak ,,LGBT to nie ludzie, to ideologia mająca za cel deprawację biednych polskich katolickich dzieci". :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby każdy prawicowy wyborca wiedział ilu każdego dnia mija ludzi o odmiennej orientacji dopiero byśmy mieli histerię w mediach 

 

A tak naprawdę ci najbardziej wyraziści są promilem tak jak promilem są ci najbardziej zjebani prawicowi skrajniści atakujący na ulicach czy w komunikacji chłopaków w rurkach 

Chodzę dużo, przyglądam się ludziom i jakoś tego homozagrożenia nie widzę

Bardziej boje się że mnie zdziesionują na szmulkach przez które często jeżdżę rowerem, czy że potrąci mnie jakiś idiota w futrze tatusia niż ze ktoś mi naruszy pierścień 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

„Ustawodawstwo przyznało swobodny dostęp kolektywu LGBT do szkół, aby mogli oni prowadzić rozmowy promujące praktyki homoseksualne. Mogą też opracowywać programy nauczania w zakresie przedmiotu „gender”. Zachęcają nieletnich uczniów do denuncjowania rodziców jeśli ci popełniają przestępstwa homofobiczne a nawet oferują nieodwracalne leczenie hormonalne i to bez wiedzy rodziców lub przy ich zdecydowanym sprzeciwie. Oczywiście rodzice, opiekunowie lub ośrodki, które sprzeciwiają się takiej działalności kolektywu LGBT lub krytykują ideologię gender publicznie lub prywatnie mogą podlegać sankcjom i grzywnie w wysokości od 200 do 45 000 euro tak jak to było w przypadku kary nałożonej na Carlosa Martíneza, dyrektora szkoły Jana Pawła II za krytykowanie ideologii gender w okólniku skierowanym do rodziców”.

Hiszpania

Godzinę temu, BMF napisał:

 

Nazywanie postulatów LGBT ideologią to tylko dziwna semantyka, która ułatwia narrację przeciwnikom tych postulatów, co widzimy w ostatnich kilkunastu dniach (,,LGBT to nie ludzie, to ideologia''). 

,,LGBT to program polityczny popierany przez społeczność LGBT'' nie brzmi nawet w połowie tak groźnie jak ,,LGBT to nie ludzie, to ideologia mająca za cel deprawację biednych polskich katolickich dzieci". :) 

Za komuny stosowało się skrót myślowy, polegający na tym, że kto jest przeciwko PZPR, ten podnosi rękę na robotników.

Teraz kto podnosi rękę na ideologię LGBT, jest przeciwko  homoseksualistom.

Oba sformułowania mają mniej więcej tyle samo sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kolader napisał:

Ileś % ludzi w Polsce ogląda telewizję "publiczną", jednakże na 2mld podatnicy z całej Polski muszą się zrzucać

fluber juz ci odpowiedział (44% to trochę więcej niż 1-3%). WIem, że te "2 mld złotych" zostało wtłoczone do głów, ale takie jest prawo uchwalone przez rząd Tuska - te pieniądze mogą iść tylko i wyłącznie na TVP. Warto byłoby już przestać to powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

wg danych z 2016, 44% polakow codziennie oglada tvp 1.

Nope. 44% Polaków którzy mają tv oglądają tvp1. Nie każdy ma telewizor. Przyjmijmy że to wyjdzie gdzieś w okolicach 30% społeczeństwa. A płaci każdy. 

1 minutę temu, DeltaCenter napisał:

fluber juz ci odpowiedział (44% to trochę więcej niż 1-3%). WIem, że te "2 mld złotych" zostało wtłoczone do głów, ale takie jest prawo uchwalone przez rząd Tuska - te pieniądze mogą iść tylko i wyłącznie na TVP. Warto byłoby już przestać to powtarzać.

Tusk zarządził rekompensaty dla mediów publicznych w kwocie 2mld zł? oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak warszawa musiała praktycznie co tydzień wydawać krocie na "marsze w obronie wolnych mediów" było ok

Jak wydawano na miesięcznice było ok

Jak wydano na schody donikąd jest ok

Jak postawiono Leszka obok Piłsudskiego super 

Jak trzeba było zrobić "benefis" gwiazdora, jasne

Jak trzeba było nakręcić film o nim- proszę bardzo

 

Jak trzeba dać na ludzi z których wielu naprawdę boryka się z odrzuceniem, napiętnowaniem, depresją to już wyborca betonplus ma kłopot

 

Niepotrzebnie dałem się wciągnąć w tę durna gadkę 

 

EOT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, josephnba napisał:

Jak trzeba dać na ludzi z których wielu naprawdę boryka się z odrzuceniem, napiętnowaniem, depresją to już wyborca betonplus ma kłopot

Akurat w Warszawie AD 2020 to predzej Cie napietnuja za glosowanie na PiS (np epitetami typu 'wyborca betonplus') niz za obnoszenie sie z emblematami LGBT :)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.