Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jack napisał:

Oczywiście dla większości ludzi w Polsce to nawet nie jest wybór tylko obowiązek i ok. Ale Ci co stoją przed wyborem, zwłaszcza ci, którzy nie mieszkają w dużym mieście, posyłają dziecko na religię bo chcą mu i sobie oszczędzić nieprzyjemności a nawet wieloletniego nękania. 

nie rozumiem w czym tkwi problem. 

kiedy ja chodzilem do podstawowki ( a bylo to daaaawno temu) jeden dzieciak w calej szkole nie chodzil na religie i byl jednym z moich najlepszych kolegow. nigdy nie zauwazylem zeby ktos z rowiesnikow mu dokuczal bo nie chodzi na religie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

Oczywiście dla większości ludzi w Polsce to nawet nie jest wybór tylko obowiązek i ok. Ale Ci co stoją przed wyborem, zwłaszcza ci, którzy nie mieszkają w dużym mieście, posyłają dziecko na religię bo chcą mu i sobie oszczędzić nieprzyjemności a nawet wieloletniego nękania. 

Nie chodziłem na religię, żadnego nękania z tym związanego nie przeżyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BMF napisał:

Ale przynajmniej umiałeś Zdrowaś Mario i Łojcze Nasz.

przeceniasz mnie jako ucznia

2 godziny temu, jack napisał:

Oczywiście dla większości ludzi w Polsce to nawet nie jest wybór tylko obowiązek i ok. Ale Ci co stoją przed wyborem, zwłaszcza ci, którzy nie mieszkają w dużym mieście, posyłają dziecko na religię bo chcą mu i sobie oszczędzić nieprzyjemności a nawet wieloletniego nękania. 

do jakiejs dziwnej szkoly chodziles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. ta edukacja seksualna w Wawie po wprowadzeniu karty LGBT+ ma być nieobowiązkowa, więc idąc logiką flubera nikt nie powinien mieć z tym jakiegokolwiek problemu, bo to analogiczny case do lekcji religii katolicyzmu - rodzice się na to godzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BMF napisał:

Na czym polega promowanie ideologii lgbt w stronę dzieci?

 

2 godziny temu, BMF napisał:

Twoje dziecko w tym przykładzie potrzebuje sensownej edukacji seksualnej - i wtedy nie będziesz musiał mu tego tłumaczyć.

Najlepiej od kołyski.

1 godzinę temu, jack napisał:

Ale kto te normy określa? Są takie same w Warszawie i w Świdniku? 

W demokracji wyborca. W Świdniku nie wiem. Natomiast W-wa jest bardziej konserwatywna niż np Wrocław, Kraków.

 

I teraz czy LBGT to ludzie, czy ideologia. Chciałem mieć prawo wyboru. Wyśmiano religię (nie wiedząc jaki mam do niej stosunek). Od urodzenia powinienem edukować seksualnie dzieci w ujęciu LGBT

Czyli, mam zatem do czynienia z osobami promującymi ideologię? A jeżeli LGBT nie jest ideologią? Przecież takie głosy się pojawiają.

 

Jeżeli chodzi o mnie, to ludzie mogą wychowywać potomstwo zgodnie ze swoim uznaniem, np na ateistów, czy w filozofii Jogatara, albo każdej innej.

Mogą również, edukować  SWOJE dzieci w każdym wieku i pod każdym kątem, który uważają za istotny, lub wartościowy.

Natomiast nie rozumiem kwestii narzucania ideologi innym, a dokładnie z tym mamy do czynienia w przypadku LGBT, gdzie mała grupa, ma ochotę narzucić standardy całemu narodowi.

 

 

Osobiści mnie to ani obchodzi, ani dotyczy, ale lubię mieć prawo wyboru, a dokładnie tego próbuje się mnie pozbawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

 po wprowadzeniu karty LGBT+

lgbt to ludzie, a nie karta;)

6 minut temu, BMF napisał:

więc idąc logiką flubera nikt nie powinien mieć z tym jakiegokolwiek problemu, bo to analogiczny case do lekcji religii katolicyzmu - rodzice się na to godzą.

jesli to jest dla chetnych tak jak religia to nie mam z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, StaryFan napisał:

Osobiści mnie to ani obchodzi, ani dotyczy, ale lubię mieć prawo wyboru, a dokładnie tego próbuje się mnie pozbawić.

przecież w wielu aspektach tego wyboru jesteś pozbawiony (musisz się liczyć z tym, że w restauracji będzie murzyn, musisz zapinać pasy, musisz płacić podatki itd.). skąd więc problem tutaj? co niewłaściwego jest w tym, że dzieci (za zgodą rodziców) będą uczone, że np. związki homo się zdarzają i nie ma co ich wyśmiewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

przecież w wielu aspektach tego wyboru jesteś pozbawiony (musisz się liczyć z tym, że w restauracji będzie murzyn, musisz zapinać pasy, musisz płacić podatki itd.). skąd więc problem tutaj? co niewłaściwego jest w tym, że dzieci (za zgodą rodziców) będą uczone, że np. związki homo się zdarzają i nie ma co ich wyśmiewać?

Nic z powyższego, nie dotyczy kontekstu moich postów, łącznie z dobrowolną nauką. Uważam, że to sztuczny, nadmuchany nieistniejący problem. Masz przykłady w polityce, gdzie osoby z tej grupy spokojnie piastują stanowiska. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lorak napisał:

 co niewłaściwego jest w tym, że dzieci (za zgodą rodziców) będą uczone, że np. związki homo się zdarzają i nie ma co ich wyśmiewać?

gdyz jak wiadomo, w tej chwili robert biedron nie moze chodzic spokojnie ze swoim partnerem po ulicy bo ich dzieci wysmiewaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem

Mieszkam w największym miescis w Polsce a jedyny dyskusyjny kontakt z osobami odmiennej orientacji miałem z dwiema mocno napalonymi laskami które chciały się wepchnąć przede mną do kibla w pubie w celu wiadomym

Nie było to nic, czego wcześniej nie robiły pary hetero

 

Ergo

Problem nie istnieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, StaryFan napisał:

Nic z powyższego, nie dotyczy kontekstu moich postów,

skoro twój argument opiera się na dziwnie pojętej wolności, to dotyczy.

19 godzin temu, fluber napisał:

gdyz jak wiadomo, w tej chwili robert biedron nie moze chodzic spokojnie ze swoim partnerem po ulicy bo ich dzieci wysmiewaja

https://viva.pl/ludzie/newsy/mama-14-letniego-dominika-szymanskiego-z-biezunia-o-samobojstwie-syna-nikt-nie-zostal-ukarany-31565-r3/

https://wiadomosci.onet.pl/lodz/lodzkie-14-latek-popelnil-samobojstwo-bo-zaszczuli-go-koledzy/kzqqwtd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lorak napisał:

skoro twój argument opiera się na dziwnie pojętej wolności, to dotyczy.

Od stref LGBT, jest znacznie więcej miejsc, do których nie można wchodzić w dresach i butach sportowych.

Mam edukować dzieci w tym kontekście? Jak?

wpuszczać w dresach/nie wpuszczać?

chodzić w dresach/nie chodzić?

 

Doszliśmy do skali absurdu.

Co do art. Wiesz jaki jest problem społeczny w tym przedziale wiekowym? To są tysiące dzieci rocznie. Reformy wymaga całe szkolnictwo w tym kierunku.

Wyciąganie pojedynczych przypadków dla poparcia własnej tezy, jest takie sobie.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

Z walką z ideologią LGBT jest jak z reklamą piwa 😜 bezalkoholowiego czy łódki bols. Robi się to na co jeszcze pozwala prawo a o co chodzi doskonale wiadomo, co czasem jakiemuś Czarnkowi w emocjach się wymsknie. 

no pewnie ze miesiac po tym jak duda powolal geja na pierwszego prezesa sadu najwyzszego oczywistym jest ze pis uwaza gejow za podludzi ktorych nalezy eksterminowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

no pewnie ze miesiac po tym jak duda powolal geja na pierwszego prezesa sadu najwyzszego oczywistym jest ze pis uwaza gejow za podludzi ktorych nalezy eksterminowac.

Pamiętaj, że gej w PIS to nie gej tak jak komunista to nie komunista, złodziej to nie złodziej. Powinieneś już opanować tą prostą zasadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.