Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, ely3 napisał:

Tak samo jak można dzwonić ze stacjonarnych telefonów a jendak praktycznie wszyscy to robią komórkami

Bardzo dobra analogia.

Jak nazwałbyś kogoś, kto twierdzi, że nie da się dzwonić telefonem stacjonarnym?

37 minut temu, ely3 napisał:

 

Dlatego mówię ,ze jesteś teoretykiem a nie praktykiem bo nie widziałem nikogo kto by kod QRzczytywał laptopem. Widziałeś by ktoś tak robił w kinie., teatrze? Czy każdym innym miejscu gdzie pokazuje się bilety elektroniczne?

Czy jednak robione jest to smartfone,

W ogóle podaj mi przykład praktyczny gdzie ktoś używa laptopa do zczytywania kodów QR?

Podałeś ,że brak umiejętnosci pisania na laptopie czyni kogoś współczesnym analfabetę. Czyli ten laptop podałes jako jedyny czynnik okreslający. Ja nie dodałem słowa tylko ale to wynika z Twojej wypowiedzi

Skoro podajesz ,że brak pisania na laptopie czyni kogos analfabetę to umiejętnośc pisania na smartfonie go nie odczyni wg Twojej definicji. 

Chociażby po to, żeby szybko coś odpalić na dużym ekranie. Masz kod QR na ekranie komórki, przykładasz do kamery i strona wyświetla Ci się na dużym monitorze - fajna sprawa.

Ja nigdzie nie twierdzę, że laptop jest najwygodniejszym urządzeniem do odczytywania biletów w kinie, czy teatrze, więc nie wiem po co dalej próbujesz pisać nie na temat.

Tak, jak nie umiesz pisać na laptopie to jesteś współczesnym analfabetą.

W takim razie nie rozumiem Twoich kontrprzykładów z ludźmi z Twojej pracy korzystającymi ze smartfonów. Oni nie wiedzą jak coś napisać na laptopie, że podajesz ich jako przykład? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

 Co ona pierdoli? Liczba kolorowych w Polsce strasznie wyjebała że nawet we Włocławku widziałem sporo murzynów na ulicach 

Nie rozumiem po co te żale na twetterze. Płacimy jej nie za siedzenie i pierdzenie w stołek tylko, żeby takie właśnie rzeczy załatwiała a nie płakała, że nie umie. Niech się weźmie do roboty darmozjad 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, fluber napisał:

Jak nazwałbyś kogoś, kto twierdzi, że nie da się dzwonić telefonem stacjonarnym?

Że idzie z postępem czasu ... 

 

58 minut temu, fluber napisał:

Tak, jak nie umiesz pisać na laptopie to jesteś współczesnym analfabetą.

Nie jesteś jeśli jednocześnie umiesz pisać na smartfonie czy tablecie. Moja córka i jej koleżanki praktycznie w ogóle nie używają laptopów. Video rozmowy , nauka online na tablecie. 

Laptop to jedna z opcji. Wcale nie najważniejsza. 

Ja nie widze by współczesni nastolatkowie byli wykluczeni bo nie używają laptopa ale mogą być wykluczeni jeśli by nie potrafili używac smartfona do pąłcenia blikiem, do tworzenia sobie planu lekcji w Google. Smartfon im zastępuje praktycznie wszystko. I praiwe wszystko zapisują w chmurze by nie tracić danych. I mam nadzieje ,ze dzieci z obszarów wiejskich potrafią to samo. 

Nie wiem czemu traktujesz ten laptop tak priorytetowo . Nie uważam by akurat pisanie na laptopie determinowało analfabetyzm zwłaszcza biorąc pod uwage dzisiejsza młodzież

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

A umieją pisać na laptopie?

Umieją tak jak umieją pisac na smartfonie czy tablecie. 

Ale nie piszą obecniie. Praktycznie nie używają laptopów . Bez smartfona już by nie dali rady funkcjonować. Bez talbetu byłoby im cięzko. Bez laptopa funkcjonują doskonale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Tak samo jak można dzwonić ze stacjonarnych telefonów a jendak praktycznie wszyscy to robią komórkami

To co coś może być riobione laptopem to nie oznacza zę tak się to robi

Dlatego mówię ,ze jesteś teoretykiem a nie praktykiem bo nie widziałem nikogo kto by kod QRzczytywał laptopem. Widziałeś by ktoś tak robił w kinie., teatrze? Czy każdym innym miejscu gdzie pokazuje się bilety elektroniczne?

Czy jednak robione jest to smartfone,

W ogóle podaj mi przykład praktyczny gdzie ktoś używa laptopa do zczytywania kodów QR?

kody kody kody, skanowanie, skanowanie, skanowanie, qr, qr, qr

jak u Ciebie 99% pracy ma związek ze skanowaniem różnej maści kodów (no tak takie jest wrażenie czytając to co piszesz) to może zróbcie ściepę i kupcie pracownikom skanery po prostu xD większa wygoda a i pewnie bezpieczeństwo danych na +

 

aha - i może to Cię zaskoczy ale nie w każdej pracy 'skanowanie' to clue wszystkiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pisałem że dla niego świat się kończy na tym co u niego w robie się dzieje + na jego córce . Co w sumie nie jest niczym złym , praca + rodzina to większość naszego życia. no ale spodziewałem się trochę szerszych horyzontów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

 

aha - i może to Cię zaskoczy ale nie w każdej pracy 'skanowanie' to clue wszystkiego

Nie jest clue. Ja tylko podaje to jako przykład. I co do zasady skanery sa mniej wygodne niż skaner aplikacja w tablecie zwłaszcza jak masz tam zainstalowanego SAPA 

chodzi mi cały czas o to ,że to raczej wy się wciąz zamykacie na horyzont pracowników biurowych a znaczącza większość ludzi obecnie zyje i używa smarfonów a nie latpopów. Prędzej będziesz wykluczonym społecznie jeśli smartfon to dla Ciebie urządzenie tylko do robienia zdjęć i dzwonienia niz jak nie używasz laptopa.

Powiedz mi do czego jest potrzebny praconikowi magazynu laptop? 

Do czego jest potrzebny pracownikowi fizycznemu itp

MAm wrażenie ,ze to Wy cały czas macie wąskie horyzonty i dla Was świat się kończy w pracy na pracownikach biurowych . A mówimy tu też o młodzieży. Wg Was młoidzież żyje z laptopem w dłoni czy raczej smartfonem lub tabletem?

Musicie wyjść ze swojej bańki pracownika biurowego i to grubo po 30tce i popatrzecie oczami dzisiejszej młodzieży i jakiej elektroniki oni używają,Myślicie ,że dzieci na komunie teraz proszą o laptopa? Czy raczej o tableta

Ok jak ktoś dużo gra to pewnie prosi o konsole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ely3 napisał:

Nie jest clue. Ja tylko podaje to jako przykład. I co do zasady skanery sa mniej wygodne niż skaner aplikacja w tablecie zwłaszcza jak masz tam zainstalowanego SAPA 

chodzi mi cały czas o to ,że to raczej wy się wciąz zamykacie na horyzont pracowników biurowych a znaczącza większość ludzi obecnie zyje i używa smarfonów a nie latpopów. Prędzej będziesz wykluczonym społecznie jeśli smartfon to dla Ciebie urządzenie tylko do robienia zdjęć i dzwonienia niz jak nie używasz laptopa.

Powiedz mi do czego jest potrzebny praconikowi magazynu laptop? 

Do czego jest potrzebny pracownikowi fizycznemu itp

MAm wrażenie ,ze to Wy cały czas macie wąskie horyzonty i dla Was świat się kończy w pracy na pracownikach biurowych . A mówimy tu też o młodzieży. Wg Was młoidzież żyje z laptopem w dłoni czy raczej smartfonem lub tabletem?

Musicie wyjść ze swojej bańki pracownika biurowego i to grubo po 30tce i popatrzecie oczami dzisiejszej młodzieży i jakiej elektroniki oni używają,Myślicie ,że dzieci na komunie teraz proszą o laptopa? Czy raczej o tableta

Ok jak ktoś dużo gra to pewnie prosi o konsole

 

ok, zdaje się ktoś mu się włamał na konto. Ja się wstrzymuję z odpowiadaniem na te posty do wyjaśnienia tego włamu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ely3 napisał:

 

chodzi mi cały czas o to ,że to raczej wy się wciąz zamykacie na horyzont pracowników biurowych a znaczącza większość ludzi obecnie zyje i używa smarfonów a nie latpopów. Prędzej będziesz wykluczonym społecznie jeśli smartfon to dla Ciebie urządzenie tylko do robienia zdjęć i dzwonienia niz jak nie używasz laptopa.

Powiedz mi do czego jest potrzebny praconikowi magazynu laptop? 

Do czego jest potrzebny pracownikowi fizycznemu itp

Większość ludzi używa i smartfona i laptopa. I serio nie rozumiem, czemu ciągle traktujesz to jako wykluczające się rzeczy.

No i faktycznie ludzkim imadłom może nie jest potrzebny, ale to przecież nie jest zadanie szkoły, żeby produkować ludzkie imadła.

41 minut temu, ely3 napisał:

 

MAm wrażenie ,ze to Wy cały czas macie wąskie horyzonty i dla Was świat się kończy w pracy na pracownikach biurowych . A mówimy tu też o młodzieży. Wg Was młoidzież żyje z laptopem w dłoni czy raczej smartfonem lub tabletem?

Musicie wyjść ze swojej bańki pracownika biurowego i to grubo po 30tce i popatrzecie oczami dzisiejszej młodzieży i jakiej elektroniki oni używają,Myślicie ,że dzieci na komunie teraz proszą o laptopa? Czy raczej o tableta

Ok jak ktoś dużo gra to pewnie prosi o konsole

Skoro żyje ze smartfonem w dłoni, to logiczne, że powinni się w szkole uczyć używania laptopów, które też są bardzo przydatne, szczególnie przy pracach wymagających wysiłku intelektualnego.

I przecież dobrze wiemy, że dzieci chcą na Komunię drogich zabawek, ale co to ma wspólnego z przydatnością laptopów to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.