Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ely3 napisał:

A w pracy i tak PC jest praktyczniejszy bo ma większy ekran

 

giphy.gif

już widzę koledzy wytłumaczyli Ci co to stacja dokująca (na marginesie -zayebiste są te na USB, gdzie można podłączać dowolnego laptopa, się zorientowałęm ostatnio że jedną taką mam od klienta gdzieś w szafie :P  super sprawa)

1 godzinę temu, Reikai napisał:

oczywiscie PC z dwoma monitorami > laptop > tablet > smartfon

no, laptop też może mieć dwa monitory (mam na myśli dwa zewnętrzne, choć to też taki przeżytek bo lepszy jest jeden wielki, ha!), podobnie jak  PC, tylko zayebistego PC nie zabierzesz ze sobą w podróż służbową / do klienta by mu coś pokazać  / na targi itp

wiadomo, z czasem zatrze się różnica między laptopem a tabletem (już powoli się zaciera, vide MS Surface czy tego typu urządzenia), ale pisanie, że laptop to przeżytek to srogi LOL

 

 

53 minuty temu, agresywnychomik napisał:

może Twoja branża jest faktycznie tak skonstuowana

jak się wali takie odważne tezy to warto by spojrzeć trochę dalej niż poza bramę swojej hali produkcyjnej : )

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, agresywnychomik napisał:

Ciekawa teza z tą halą produkcyjną ;) - udowadnia jedno że jednak jesteś burakiem xD

?

38 minut temu, Sebastian napisał:

ale jednak komfort pracy na dwóch 32 calowych monitorach jest super

nie rozumiem tego zdania. Na lapku możesz też pracować na dwóch 32 calowych monitorach bądź dowolnej w zasadzie innej konfiguracji ekranów.

39 minut temu, Sebastian napisał:

i dodatkowo lapek ma po prostu ciężko przy niektórych apkach. 

tak, oczywiście, jakiś drobny % zastosowań się znajdzie, bez wpływu na sedno dyskusji którą tu prowadzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, agresywnychomik napisał:

dla wielu firm ktore musialy wprowadzic hybryde laptop to jest optymalna opcja.

I tu się zgodzę ,że przy okazji Covidu w hybrydowej pracy laptop stał się potrebny aczkolwiek po prostu pracownikom rozdaliśmy tokeny i moga się logować teraz na dowolnym kompie byleby mieli zainstalowane Citrixa

Laptop tak naprawdę stał się teraz takim dodatkiem do wileu stanowisk coś jak auto służbowe. Po prostu pracownik zakłada ,ze dostanie latop i nie musi mieć własnego PC w domu 

Ale clue było takie,że wg @fluber jak nie umiesz pisać na laptopie to jesteś analfabetą .. Co w dobie smartfonów, tabletów itp jest moim zdaniem dziwnym założeniem

I powiedz mi czy widziałeś przedstaiwciela handlowego biegającego po sklepie z laptopem czy jednak raczej tabletem lub smartfonem? U mnie np wiszystkie zgłoszenia awarii odbywa się przez zczytywania kodów QR i wpisywanie kilku słów. Wszyscy to robią smartfonami 

Wykluczenie społeczne to dzisiaj jest raczej jak nie potrafisz za pomocą smartfona ustawić sobie kalendarza, . Młodzi dizs od razu sobie robią synchronizację przez chmurę itp

Smartfon jest o wiele częściej używany, Jest praktyczniejszy i lepiej jakby szkoły uczyły właśnie jak pracowac w chmurze. Itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

I tu się zgodzę ,że przy okazji Covidu w hybrydowej pracy laptop stał się potrebny aczkolwiek po prostu pracownikom rozdaliśmy tokeny i moga się logować teraz na dowolnym kompie byleby mieli zainstalowane Citrixa

Laptop tak naprawdę stał się teraz takim dodatkiem do wileu stanowisk coś jak auto służbowe. Po prostu pracownik zakłada ,ze dostanie latop i nie musi mieć własnego PC w domu 

Ale clue było takie,że wg @fluber jak nie umiesz pisać na laptopie to jesteś analfabetą .. Co w dobie smartfonów, tabletów itp jest moim zdaniem dziwnym założeniem

I powiedz mi czy widziałeś przedstaiwciela handlowego biegającego po sklepie z laptopem czy jednak raczej tabletem lub smartfonem? U mnie np wiszystkie zgłoszenia awarii odbywa się przez zczytywania kodów QR i wpisywanie kilku słów. Wszyscy to robią smartfonami 

Wykluczenie społeczne to dzisiaj jest raczej jak nie potrafisz za pomocą smartfona ustawić sobie kalendarza, . Młodzi dizs od razu sobie robią synchronizację przez chmurę itp

Smartfon jest o wiele częściej używany, Jest praktyczniejszy i lepiej jakby szkoły uczyły właśnie jak pracowac w chmurze. Itp

I na laptopie nie mogą tego zrobić, bo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest dość prosta. Jeśli masz w pracy biurko i przez większość czasu przy nim siedzisz to nie ma nic lepszego niż laptop ze stacją dokującą i dodatkowym dużym monitorem. Do tego telefon komórkowy do mobilnej komunikacji jak idziesz w "teren". Jeśli praca polega na ciągłym przemieszczaniu się i pracy na stojaka to wtedy faktycznie wymagane jest przejście na coś poręczniejszego.

I może i da się zastąpić lapka urządzeniem jeszcze bardziej mobilnym ale tylko wtedy, gdy wynika to z warunków zewnętrznych. Praca z myszką i klawiaturą na biurku siłą rzeczy jest wygodniejsza i bardziej wydajna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fluber napisał:

I na laptopie nie mogą tego zrobić, bo?

Ale czego się nie da zrobić laptopem? Zczytywać kodów QR? Wpisywać stanów zapasów w sklepie? Czytać pocztę firmową na bieżaco? Jak jesteś poza biurem? Dużo rzeczy nie da sie robić laptopem albo inaczej nikt nie chodzi z laptopem pod pachą 

Jak dzownie do pracownika  który jest w trasie a on musi robić notatki to odpala sobie apkę w tablecie która robi notatki z tego co on mówi. Potem to sobie tylko porżadkuje. 

A my mówimy o sytuacji za 20 lat. Była próba elektronicznego papieru. Smartfona z rozwijanym ekranem. Nie wyszło tak do końca. Mamy teraz smarfony z łączonym ekranem. 

Nie wiem jak ci powiedzieć ,ze latopo jest używany w pracy przez pewnie jakieś 20 % ogólnej masy. Większosć ludzi w pracy w ogóle nie pracuje z laptopem. A ci którzy pracują pochodza zazwyczaj z domów gdzie laptop czy komputer jest. 

Lepiej powiedz mi dlaczego uważasz ,że tylko pisanie na laptopie pozwala ci uniknąc bycia analfabetą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ely3 napisał:

Ale czego się nie da zrobić laptopem? Zczytywać kodów QR? Wpisywać stanów zapasów w sklepie? Czytać pocztę firmową na bieżaco? Jak jesteś poza biurem? Dużo rzeczy nie da sie robić laptopem albo inaczej nikt nie chodzi z laptopem pod pachą 

Jak dzownie do pracownika  który jest w trasie a on musi robić notatki to odpala sobie apkę w tablecie która robi notatki z tego co on mówi. Potem to sobie tylko porżadkuje. 

A my mówimy o sytuacji za 20 lat. Była próba elektronicznego papieru. Smartfona z rozwijanym ekranem. Nie wyszło tak do końca. Mamy teraz smarfony z łączonym ekranem. 

Nie wiem jak ci powiedzieć ,ze latopo jest używany w pracy przez pewnie jakieś 20 % ogólnej masy. Większosć ludzi w pracy w ogóle nie pracuje z laptopem. A ci którzy pracują pochodza zazwyczaj z domów gdzie laptop czy komputer jest. 

Lepiej powiedz mi dlaczego uważasz ,że tylko pisanie na laptopie pozwala ci uniknąc bycia analfabetą?

Przecież możesz zczytywać laptopem kody QR, robić notatki głosowe, możesz robić laptopem wszystkie rzeczy, które wyżej wypisałeś.

I pewnie najlepszym combo w przyszłości jest tablet z dotykowym ekranem i pisakiem podpinany pod klawiaturę, działający jak laptop, ale skoro każdy dzieciak ma smartfona to logiczne, że szkoła uzupełnia inne braki. 

Nigdzie nie napisałem, że tylko pisanie na laptopie pozwala uniknąć bycia analfabetą.

Twierdzę, że umiejętność korzystania z laptopa to jedna z najbardziej podstawowych umiejętności, których potrzebujesz do życia w dzisiejszych czasach i jak nie wiesz jak używać laptopa to jesteś zacofany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

 

Twierdzę, że umiejętność korzystania z laptopa to jedna z najbardziej podstawowych umiejętności, których potrzebujesz do życia w dzisiejszych czasach i jak nie wiesz jak używać laptopa to jesteś zacofany.

 

jak nie posiadasz prawa jazdy to też jesteś zacofany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber @starYfaN

Moglibyście wypowiedzieć się na temat fundacji i artykułu? Jak myślicie jak duża jest skala wyłudzania publicznych pieniędzy przez ludzi powiązanych z obecną władzą?

https://wiadomosci.wp.pl/kontrola-w-fundacji-eksperta-tvp-a-pieniadze-plyna-dalej-6906087291636224a

8 minut temu, DRK napisał:

PiS poprzez lex Tusk pomógł nabić frekwencję 4 czerwca. 

Teraz druga strona odwdzięcza się. Piękną pomoc dla PiSu na wyjście z defensywy. Oj, będzie w mediach rządowych temat Turowa pięknie grillowany. 

https://wpolityce.pl/polityka/649662-sedzia-ktory-chce-zablokowac-turow-to-dzialacziustitii

Ciekawe ile osób to łyknie. Ale chyba temat mniej podatny niż lex-Tusk czy nieomylny , nieskazitelny i nie wszystko wiedzący Papież 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał:

Ciekawe ile osób to łyknie. Ale chyba temat mniej podatny niż lex-Tusk czy nieomylny , nieskazitelny i nie wszystko wiedzący Papież 

Oczywiście, temat mniej medialny. Choć może się rozkręci.

Ale to podanie ręki do PiSu, który trochę (a nawet więcej niż trochę) zamotał się z tą komisją. I ta decyzja WSA pomoże im wrócić na tematy gdzie czują się pewnie.

O proszę. Z ostatniej chwili. Morawiecki (bez krawata) i Sasin na wiecu z Bogatyni.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1581900%2Cwystapienie-premiera-morawieckiego-w-turowie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Przecież możesz zczytywać laptopem kody QR

Chyba jesteś oderwany od rzeczywistości.... Wg Ciebie jak jest awaria to ktoś ma biec do biura po laptopa. Brać coś co waży trochę i jest mało poręczne zamiast robić skan czymś co ma sie pod ręką tj smartfonem

Ty chyba nigdy w życiu nei miałeś do czynienia z zakładem pracy

1 godzinę temu, fluber napisał:

notatki głosowe, możesz robić laptopem wszystkie rzeczy, które wyżej wypisałeś.

Kolejny przypadek teoretyzowania a praktycznie to nikt nie wyciągnie mało poręcznego laptopa który się odpala długo. Trzeba sie zalogować. Prędzej użyje tabletu który odpali palcem . Palcem wdusi apkę 

Jak Ty to sobie wyobrażasz na latpopie. PRzecież to wymaga sporo więcej czasu jest mniej praktyczne w czasie jazdy itp

Sorki ale Ty @fluber w ogóle masz pojęcia jak wygląda proces produkcyjny w praktyce albo praca przedstawicieli technicznych czy handlowych?

1 godzinę temu, fluber napisał:

Nigdzie nie napisałem, że tylko pisanie na laptopie pozwala uniknąć bycia analfabetą.

Napisałeś ,że brak umiejętności pisanie na laptopie czyni ciebie analfabetą. Więc chyba jednak napisałeś to czemu zaprzeczasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Ale czego się nie da zrobić laptopem? Zczytywać kodów QR? Wpisywać stanów zapasów w sklepie? Czytać pocztę firmową na bieżaco? Jak jesteś poza biurem? Dużo rzeczy nie da sie robić laptopem

 

1 godzinę temu, fluber napisał:

Przecież możesz zczytywać laptopem kody QR, robić notatki głosowe, możesz robić laptopem wszystkie rzeczy, które wyżej wypisałeś.

 

7 minut temu, ely3 napisał:

Chyba jesteś oderwany od rzeczywistości.... Wg Ciebie jak jest awaria to ktoś ma biec do biura po laptopa. Brać coś co waży trochę i jest mało poręczne zamiast robić skan czymś co ma sie pod ręką tj smartfonem

Ty chyba nigdy w życiu nei miałeś do czynienia z zakładem pracy

Kolejny przypadek teoretyzowania a praktycznie to nikt nie wyciągnie mało poręcznego laptopa który się odpala długo. Trzeba sie zalogować. Prędzej użyje tabletu który odpali palcem . Palcem wdusi apkę 

Jak Ty to sobie wyobrażasz na latpopie. PRzecież to wymaga sporo więcej czasu jest mniej praktyczne w czasie jazdy itp

Sorki ale Ty @fluber w ogóle masz pojęcia jak wygląda proces produkcyjny w praktyce albo praca przedstawicieli technicznych czy handlowych?

Mam wrażenie, że patrzysz przez bardzo wąską perspektywę bardzo konkretnych zastosowań urządzeń elektronicznych w swoim zakładzie pracy.

Napisałeś, czego się nie da zrobić na laptopie.

Napisałem, że te wszystkie rzeczy da się zrobić na laptopie. Napisałem to, bo napisałeś bzdury, nieprawdę, czy jakkolwiek to można nazwać. 

Napisałem, że da się na laptopie zrobić rzeczy, których Twoim zdaniem się zrobić nie da. Nic ponad to

Nigdzie nie stwierdziłem, że laptop jest najwygodniejszy do tych zastosowań. Nigdzie nic takiego nie napisałem. Po raz kolejny przyłapany na pisaniu głupot jak z Maradoną, truskawkami, czy teraz laptopem, próbujesz mnie obrazić, zarzucając mi jakieś braki w różnych obszarach, tylko dlatego, że przyłapałem Cię na tym, że czegoś nie wiesz. 

11 minut temu, ely3 napisał:

 

Napisałeś ,że brak umiejętności pisanie na laptopie czyni ciebie analfabetą. Więc chyba jednak napisałeś to czemu zaprzeczasz

Współczesnym analfabetą. Dokładnie tak napisałem. 

2 godziny temu, ely3 napisał:

 

Lepiej powiedz mi dlaczego uważasz ,że tylko pisanie na laptopie pozwala ci uniknąc bycia analfabetą?

Ty natomiast dopisałeś dopisałeś/wymyśliłeś słowo tylko, którego nie użyłem, a który zmienia cały kontekst mojej wypowiedzi. Jednocześnie dyskutujesz na temat tego, że trzeba umieć używać smartfonów, a ja twierdzę, że TYLKO pisanie na laptopie itd. Nie napisałem tego. Słowo "tylko" zostało dodane przez Ciebie. W żadnym razie nie twierdzę, że tylko pisanie na laptopie pozwala ci uniknąć bycia analfabetą. Brak umiejętności korzystania ze smartfonów to również forma współczesnego analfabetyzmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

Napisałem, że te wszystkie rzeczy da się zrobić na laptopie

Tak samo jak można dzwonić ze stacjonarnych telefonów a jendak praktycznie wszyscy to robią komórkami

To co coś może być riobione laptopem to nie oznacza zę tak się to robi

Dlatego mówię ,ze jesteś teoretykiem a nie praktykiem bo nie widziałem nikogo kto by kod QRzczytywał laptopem. Widziałeś by ktoś tak robił w kinie., teatrze? Czy każdym innym miejscu gdzie pokazuje się bilety elektroniczne?

Czy jednak robione jest to smartfone,

W ogóle podaj mi przykład praktyczny gdzie ktoś używa laptopa do zczytywania kodów QR?

25 minut temu, fluber napisał:

Ty natomiast dopisałeś dopisałeś/wymyśliłeś słowo tylko, którego nie użyłem, a który zmienia cały kontekst mojej wypowiedzi

Podałeś ,że brak umiejętnosci pisania na laptopie czyni kogoś współczesnym analfabetę. Czyli ten laptop podałes jako jedyny czynnik okreslający. Ja nie dodałem słowa tylko ale to wynika z Twojej wypowiedzi

Skoro podajesz ,że brak pisania na laptopie czyni kogos analfabetę to umiejętnośc pisania na smartfonie go nie odczyni wg Twojej definicji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.