Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co to wykluczenie cyfrowe bo Antek ma 7 lat jego rowniesnicy mają w pokojach komputery i wielu z nich już nawet swoje telefony 

Antek ich nie ma i długo nie będzie miał 

Nie raz złapałem wesoła gromadkę "na podwórku" zajętą wpatrywaniem się w ekran telefonu i obserwowaniem jak kolega gra w brawl stars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, fluber napisał:

nie bylem nigdzie poza wyjazdami do rodziny. nie mialem tez podworka pod domem. wakacje spedzalem czytajac ksiazki ( nie mielismy komputera)

A rodzice zapewnili ci cokolwiek poza spaniem, jedzeniem i odzieżą po starszym bracie? :) Opłacili dodatkowe zajęcia, kupili motorynkę, nauczyli czegoś praktycznego? Bo jeżeli nie to nie mam dla ciebie dobrych wiadomości. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Artlan napisał:

A rodzice zapewnili ci cokolwiek poza spaniem, jedzeniem i odzieżą po starszym bracie? :) Opłacili dodatkowe zajęcia, kupili motorynkę, nauczyli czegoś praktycznego? Bo jeżeli nie to nie mam dla ciebie dobrych wiadomości. :)

odziez mialem nowa bo nie mialem starszego brata. chodzilem na dodatkowe zajecia ale nie na platne, no i rodzice odlozyli mi kase na studia, zebym mogl sie skupic na nauce i nie musial dorabiac na jedzenie czy mieszkanie, wiec sadze ze mialem pod wieloma wzgledami super.

mysle tez ze masz calkowicie bledne kryteria oceny tego kto kto jest patologia a kto nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Artlan napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę że to nie jest wyznacznik patologii?

Moja teściowa po śmierci męża (wypadek) została z trójką małych dzieci (najstsrszy 12 lat), teściową i leżącym tatą w domu na wsi. Nie było jej stać na motorynkę czy czasem nawet jedzienie dla dzieci ale ostatnie co bym o niej powiedział (choć nasze relacje są jak z tym dowcipów) że to był efekt patologii. Efekt patologicznego systemu owszem, ale nie patologii o jakiej piszesz 

Dwoje skończyło studia, najstarszy syn skończył na technikum bo poszedł zarabiać żeby pomóc matce 

Edytowane przez josephnba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, fluber napisał:

1. generalnie jaki zwiazek z trzema pozostalymi ma adopcja dzieci przez pary homo?:) ja nie nadazam za Twoimi przeskokami myslowymi:/

2. nie wiem jak inni pisowcy, ale ja uwazalem ze podwyzki dla nauczycieli byc powinny ale nie w takiej kwocie jak.chcialo znp ale w takiej na jaka przystala solidarnosc a jesli chodzi o rezydentow rowniez bylem za podwyzkami dla nich.

Chodziło mi o pewną retorykę oraz priorytety wielu pisowców i gowinowców (tym nie damy, ci są zbyt roszczeniowi, dla tych nie ma kasy, ale dla patusów kasa się znajdzie).

W przypadku adopcji przez pary homo często przewija się argument o ,,brak właściwych wzorców (rodziców)" co zabawnie brzmi w kontekście dotowania rozmnażania patologii. :)

Cytat

3. to juz nawet trzaskowski w poznaniu stwierdzil ze 500 plus to zajebisty program i jak wygra wybory to utrzyma go w niezmienionej formie.

Na szczęście PO nie spełnia wszystkich swoich obietnic. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Artlan napisał:

Na szczęście PO nie spełnia wszystkich swoich obietnic. :)

na szczescie???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, josephnba napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę że to nie jest wyznacznik patologii?

Moja teściowa po śmierci męża (wypadek) została z trójką małych dzieci (najstsrszy 12 lat), teściową i leżącym tatą w domu na wsi. Nie było jej stać na motorynkę czy czasem nawet jedzienie dla dzieci ale ostatnie co bym o niej powiedział (choć nasze relacje są jak z tym dowcipów) że to był efekt patologii. Efekt patologicznego systemu owszem, ale nie patologii o jakiej piszesz 

Raczej każdy zdaje sobie sprawę, że takie zdarzenia losowe powodują mnóstwo problemów dla rodziny nawet teraz a co dopiero kilkadziesiąt lat temu na wsi. Nie wiem zatem co chciałeś tym przykładem wykazać.

Ponadto przykłady rodzin sprzed kilkudziesięciu lat (zwłaszcza ze wsi) nie są w ogóle adekwatne do dzisiejszych czasów. Kiedyś był kult rozmnażania, często wręcz bezmyślnego, słaby dostęp do środków antykoncepcyjnych i 6 czy 7 osób w dwóch izbach to nie było nic wyjątkowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No ok, ale podejrzewam że fluber jest ok 40latkiem, więc wychowywał się mniej więcej w podobnych czasach co moja żona (ona jest zdecydowanie młodsza) więc to że rodzice dawali mu jedynie (wg ciebie) jeść, spać i ubrać nie powinno skutkować wpisem "nie mam dla ciebie dobrych wieści"

Tak jak i teraz nie musi to czegoś podobnego oznaczać bo bieda i ubóstwo są w świecie powszechne ale nie każda biedna rodzina jest patologią

Więcej

Są bogate rodziny, gdzie ojciec/matka zdradza/chla ale zarabia kupę kasy czym "kupuje" szczęście swoich dzieci, mają ajfony, komputery ciuchy z wystaw sklepowych, narty w Alpach, lato na Kanarach 

A są też takie gdzie ojciec zapierdala na dwa etaty, żona siedzi z dwójką małych dzieci i po opłaceniu rachunków zostaje im tyle żeby przeżyć do 1go

Które z dych dwóch małżeństw jest wg ciebie patologiczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, fluber napisał:

odziez mialem nowa bo nie mialem starszego brata. chodzilem na dodatkowe zajecia ale nie na platne, no i rodzice odlozyli mi kase na studia, zebym mogl sie skupic na nauce i nie musial dorabiac na jedzenie czy mieszkanie, wiec sadze ze mialem pod wieloma wzgledami super.

mysle tez ze masz calkowicie bledne kryteria oceny tego kto kto jest patologia a kto nie.

Wszystko spoko, ale chyba nie sugerujesz, że większość dzieci niejeżdżących obecnie na wakacje, niemających komputera czy nieuczestniczących w dodatkowych zajęciach ma rodziców, którzy odkładają im hajs na studia? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Artlan napisał:

Wszystko spoko, ale chyba nie sugerujesz, że większość dzieci niejeżdżących obecnie na wakacje, niemających komputera czy nieuczestniczących w dodatkowych zajęciach ma rodziców, którzy odkładają im hajs na studia? :)

A ty chyba nie sugerujesz że we wszystkich przypadkach jest odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ty chyba nie sugerujesz że we wszystkich przypadkach jest odwrotnie?

przecież on tak uogólnia od momentu pojawienia się tematu 500+

miło że ktoś spoza trójkąta/tercetu/sam nie wiem jak się teraz nazywa 'gang pisowców' zaczyna to dostrzegać lol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Artlan napisał:

nie wiem tego:)

Teraz, julekstep napisał:

miło że ktoś spoza trójkąta/tercetu/sam nie wiem jak się teraz nazywa 'gang pisowców' zaczyna to dostrzegać lol

tylko i wylacznie dlatego ze wg definicji Artlana okazal sie byc patusem:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, julekstep napisał:

Nie wciągaj mnie w wasze gówno 

Sam też fanem rozdawnictwa nie jestem, nie jestem też fanem 500+, wolę rozwiązania z zerowym podatkiem itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wciągaj mnie w ważę gówno 

Sam też fanem rozdawnictwa nie jestem, nie jestem też fanem 500+, wolę rozwiązania z zerowym podatkiem itp

a jesteś fanem nazywania całych grup społecznych patusami?

bo tu nie chodzi o preferencje ekonomiczne, tylko zwykłą kulturę lol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, josephnba napisał:

No ok, ale podejrzewam że fluber jest ok 40latkiem, więc wychowywał się mniej więcej w podobnych czasach co moja żona (ona jest zdecydowanie młodsza) więc to że rodzice dawali mu jedynie (wg ciebie) jeść, spać i ubrać nie powinno skutkować wpisem "nie mam dla ciebie dobrych wieści"

On jest chyba bliżej 30stki niż 40stki. :)

Cytat

Więcej

Są bogate rodziny, gdzie ojciec/matka zdradza/chla ale zarabia kupę kasy czym "kupuje" szczęście swoich dzieci, mają ajfony, komputery ciuchy z wystaw sklepowych, narty w Alpach, lato na Kanarach 

A są też takie gdzie ojciec zapierdala na dwa etaty, żona siedzi z dwójką małych dzieci i po opłaceniu rachunków zostaje im tyle żeby przeżyć do 1go

Które z dych dwóch małżeństw jest wg ciebie patologiczne?

Obie rodziny na swój sposób są dysfunkcyjne. Chociaż musiałbym wiedzieć kim jest ta matka siedząca z dwójką małych dzieci z drugiego przykładu. Leniwa karyna czy po prostu babka na macierzyńskim/wychowawczym?

1 minutę temu, julekstep napisał:

Przestań manipulować albo zamilcz. :)

Całe grupy społeczne to były szkalowane przez pisowców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Umówmy się jesli mąż zapierdala na dwa etaty to nie po to żeby utrzymywać karyne, gdyby poślubił karyne to pewnie siedział by z nią na zasiłku 

Nie wiem też co jest dysfunkcyjnego w sytuacji gdzie mamy rodzinę ubogą, słabo wykształconą (bo nie każdy chyba musi skończyć studia), ale ciężko pracującą na poprawę bytu swojego i dzieci

No i teraz okazuje się że ta uboga rodzina, która siedzi w wynajmowanym mieszkaniu musi kupić dziecku do szkoły komputer bo od jutra lekcje są online

Rodzina nr 1 na wyjebane,

Rodzina nr 2 ma przejebane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, fluber napisał:

tylko i wylacznie dlatego ze wg definicji Artlana okazal sie byc patusem:)

I po co manipulujesz?

Joseph przecież wyjaśnił, że nie kupił dotychczas kompa dla dziecka ze względów wychowawczych, ale przecież w sytuacji awaryjnej pewnie by to zrobił.

Nie jest zatem patusem według żadnej definicji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, julekstep napisał:

bo tu nie chodzi o preferencje ekonomiczne, tylko zwykłą kulturę lol

Nie wiem

Zapytaj kolegów co czyni moja rodzinę patologiczną, a taka chyba jest skoro jestem patusem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Artlan napisał:

Leniwa karyna czy po prostu babka na macierzyńskim/wychowawczym?

Kasuję konto na wykopie, 30 lat ćpania koki nie ryje tak bani, dla Artlana za późno 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Artlan napisał:

I po co manipulujesz?

Joseph przecież wyjaśnił, że nie kupił dotychczas kompa dla dziecka ze względów wychowawczych, ale przecież w sytuacji awaryjnej pewnie by to zrobił.

Nie jest zatem patusem według żadnej definicji.

Nie kupiłem bo mu nie jest potrzebny

Mamy ps4 więc gramy razem często 

Ma Minecrafta na kompie

Ale nie ma komórki i nie będzie miał bo służyłaby tylko do grania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi