Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, fluber napisał:

Emerytura bez podatku to jedna z najważniejszych reform podatkowych wprowadzonych przez Polski Ład. Dzięki niej nawet 65% seniorów nie płaci podatku dochodowego od emerytury lub renty.

O jakim podatku piszesz? 2/3 emerytów i rencistów ( tych najbiedniejszych) nie płaci podatku od emerytury i renty. Moim zdaniem nawet nie masz o tym pojęcia, bo gdybyś miał to byś nie pisał że nie będą płacić podatku. Do tego dostają 13 i 14 emeryturę, dodatki osłonowe, dopłaty do ogrzewania itd. wg konfederacji to wszystko powinno im się zabrać. Jakim cudem mają wyjść na plus? Weź się zapisz na jakiś wolontariat w którym pomaga się seniorom, pojedź że szlachetna paczka i zobacz na własne oczy biedę o której teraz mówię, a która pomysły konfederacji pogłębia nieporównywalnie bardziej. Popatrz w statystyki:

Według badań ubóstwa - definiowanego jako brak możliwości zaspokojenia potrzeb, poniżej którego następuje biologiczne zagrożenie życia oraz rozwoju psychofizycznego człowieka - doświadczało aż 19,8 proc. osób 65+ 

 

 

Nie płacą do 2500 zł, powyżej tego płacą.   Nie wiem co Konfederacja chce im zabrać oprócz 13 i 14stki. Jak mówiłem, nie chce mi się czytać ich ustaw podatkowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebastian napisał:

Nie płacą do 2500 zł, powyżej tego płacą.  

A myślisz że ja pisząc o przyszłych głodujących mam na myśli tych co płacą, czy tych co nie płacą?

Czy w ogole dociera to do Ciebie, że w zeszłym roku 2/3 emerytów i rencistów miało poniżej 2500 złotych miesięcznie, a my tu serio dyskutujemy o odbieraniu 13-stek, 14-stek i innych dodatków?

51 minut temu, Sebastian napisał:

To teraz będą żyli za 12 emerytur bez podatku + prawdziwa waloryzacja. 

Z czego? Z dobrowolnego ZUS? Z zerowego pitu, z podatku 3 procent dla firm? 

15 minut temu, Sebastian napisał:

Jak mówiłem, nie chce mi się czytać ich ustaw podatkowych. 

Dyskutowanie o czymś czego się nie czytało to słaby pomysł. A popieranie tego - jeszcze słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

No ta powszechna ulga to 12 minimalnych krajowych z tego co czytałem. Całość dochodów z Pit do 70 mld, na 500+ wydajemy wydajemy 40 mld, na 13 i 14 emeryturę 20 mld. Jak więc widać likwidując te programy plus głupoty typu "Laptop+"  czy  narodowy program robienia inwestycji nikomu niepotrzebnych w miejscach z dupy, można spokojnie z opodatkowania osób fizycznych odstąpić. 

Robin Hood - wersja polskiego przedsiębiorcy/budżetowego urzędnika. Zabrać biednym i starym, rozdać bogatym.

Ja zastanowiłbym się z jakiej racji, dotacje dostają 5* hotele, prywatne gospodarstwa rolne, krus i z jakiej racji na zadupiach urzędnik (wójt/prezydent) zarabia 20 patyków, dorabiając w nikomu niepotrzebnych spółkach.

Zabierz złodziejom i naciągaczom, a nie będziesz musiał udupić staruszki, która ma problem z wykupieniem recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, starYfaN napisał:

Robin Hood - wersja polskiego przedsiębiorcy/budżetowego urzędnika. Zabrać biednym i starym, rozdać bogatym.

Ja zastanowiłbym się z jakiej racji, dotacje dostają 5* hotele, prywatne gospodarstwa rolne, krus i z jakiej racji na zadupiach urzędnik (wójt/prezydent) zarabia 20 patyków, dorabiając w nikomu niepotrzebnych spółkach.

Zabierz złodziejom i naciągaczom, a nie będziesz musiał udupić staruszki, która ma problem z wykupieniem recepty.

To jest zupełnie inna sprawa. W pewnej dobrze znanej mi gminie wójt zarabia 19 kafli brutto z powodów mi całkiem nieznanych. Ale to wiesz, o tym gdzie pieniądze są wydawane źle to już pisaliśmy kilkadziesiąt razy i przy każdej dyskusji wszystkich tych pól nie sposób wymienić. Rozmawiamy o jakimś konkretnym wycinku i na nim się skupiamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

To jest zupełnie inna sprawa. W pewnej dobrze znanej mi gminie wójt zarabia 19 kafli brutto z powodów mi całkiem nieznanych. Ale to wiesz, o tym gdzie pieniądze są wydawane źle to już pisaliśmy kilkadziesiąt razy i przy każdej dyskusji wszystkich tych pól nie sposób wymienić. Rozmawiamy o jakimś konkretnym wycinku i na nim się skupiamy. 

Wiem, ale ten wycinek, to wstęp do skrajnego ubóstwa, ludzi którzy harowali na majątek, który został sprzedany za parę groszy.

Niekoniecznie widziałbym oskubanie ich kolejny raz, aby dołożyć tym, którzy zrobili na tym interes.

A te inwestycje z "dupy",  mają większy sens niż nam się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jack napisał:

Ciekawostka o której nie słyszałem. Orlen w rozliczeniu za stacje Lotosu wziął od Mola stacje Łukoila 🤦

To trochę niewiele mówi, bo raz, że musielibyśmy znać ilości, a dwa bo zakładam, że do tego pijesz, że z racji że to stacje Łukoila to bezużyteczne ze względu na sankcje, ale pewnie rebranding i ich przejęcie owe sankcje anuluje, czy kompletnie o coś innego Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał:

To trochę niewiele mówi, bo raz, że musielibyśmy znać ilości, a dwa bo zakładam, że do tego pijesz, że z racji że to stacje Łukoila to bezużyteczne ze względu na sankcje, ale pewnie rebranding i ich przejęcie owe sankcje anuluje, czy kompletnie o coś innego Ci chodzi?

Cały czas myślałem, że od Mola kupujemy stacje Mola. A okazało się, że Mol był tylko pośrednikiem w kupnie stacji Łukoila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

Cały czas myślałem, że od Mola kupujemy stacje Mola. A okazało się, że Mol był tylko pośrednikiem w kupnie stacji Łukoila. 

still, ten facepalm na koncu, zdawał się sugerować, że to źle/że jakoś negatywnie to oceniasz, czy to moja nadinterpretacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

taki sam , dodatkow dosyc latwo mozna pokombinowac i miec kupony na big maka i fryty za dwa funty czy kawe za 20-30 pensow 

No to jest masakra Bo sila pieniadza zupelnie inna. Ciekawe w ogole z czego te roznice wynikaja I Czemu w polsce jedzenie w knajpach jest takie drogie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.