Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Artlan napisał:

 Dyskusja z waszym duetem (R & J) to jak gra w szachy z gołębiem - przewróci wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny z wygranej. :) 

Trzeba przyznać, że robicie świetną antyreklamę PiS. Jeżeli ktoś nie ma sprecyzowanych poglądów politycznych, nie wie na kogo głosować albo głosował PiS nie będąc ich specjalnym fanem to po przeczytaniu waszej twórczości powinien się zniechęcić do tej partii. :) 

Ja miałem podobnie po przeczytaniu słynnego e-basketowgo wątku ,,go Spurs a liga pójdzie z torbami", który na jakiś czas zniechęcił mnie do Lakers oraz ich fanów. 

Nudzisz, znaczy zdaje sobie sprawę, że powtarzasz się na jeden temat, by ukryć braki we wszystkich innych dziedzinach, dlatego lepiej jak przychodzisz do tematu raz na pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artlan napisał:

 

Trzeba przyznać, że robicie świetną antyreklamę PiS. Jeżeli ktoś nie ma sprecyzowanych poglądów politycznych, nie wie na kogo głosować albo głosował PiS nie będąc ich specjalnym fanem to po przeczytaniu waszej twórczości powinien się zniechęcić do tej partii. :) 

mam wrazenie ze piszesz tutaj z zupelnie innych powodow niz piszemy my.

pomijajac fakt ze masz chyba ludzi za kompletnych debili jesli uwazasz ze decyzje o przyszlosci swojego kraju beda uzalezniac od tego jak bardzo sympatyczny jest forumowicz popierajacy pis na portalu o nba. co to za pomysl?:) przeciez my tu nie jestesmy na wojnie pod flaga pisowska:)

12 godzin temu, Artlan napisał:

Simon w lutym twierdził, że nie ma się czego bać i jesteśmy zajebiście przygotowani, w marcu zaczął panikować, że wszystkiego brakuje i czeka nas apokalipsa a teraz oskarża rząd o fałszowanie liczby zgonów. Zupełnie nie wiem co mam myśleć o tym człowieku. :) 

na opinie m.in. simona powolywala sie opozycja. oczywiscie dopoki jego opinia pasowala im do planow politycznych.

no ale mozna zalozyc ze jako ordynator szpitala wie ile ma w nim lozek.

no i wracajac do definicji kleski zywiolowej. jak definiujesz skutki tej kleski? czy rosnace bezrobocie i padajace firmy to jej skutki? czy maja miejsce teraz czy w marcu? czy np fakt ze mamy 4 tysiace zarazonych gornikow i zamkniete granice to ryzyko dla bezpieczenstwa energetycznego kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

mam wrazenie ze piszesz tutaj z zupelnie innych powodow niz piszemy my.

Tendencja prosta. Im ktoś biedniejszy i niżej w drabinie socjoekonomicznej, tym bardziej narzeka na patusów 500+.

On tutaj tylko leczy kompleksy, mam takiego znajomego na FB z kosza, ledwie zdał szkołę, w edukacji debil na przysłowiowe 3 z matmy na maturze, pracuje na magazynie i cały czas spamuje jakieś memy o 500+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga, w stanach niezły burdel, nie ma to jak wypuścić filmik z zabójstwa czarnego przez białego w czasach kiedy kilkadziesiąt milionów ludzi straciło prace w kilka tyg...idzie wszystko zgodnie z moimi oczekiwaniami na początku pandemii, za chwile rekordowe zakupy broni zaczną się odzywać...i za chwile druga odsłona wojenki z Chinami, druga fala pandemii i ostatnie co Amerykanom pozostanie, żeby uratować dolarka i ich dominację to reakcja militarna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

mam wrazenie ze piszesz tutaj z zupelnie innych powodow niz piszemy my.

pomijajac fakt ze masz chyba ludzi za kompletnych debili jesli uwazasz ze decyzje o przyszlosci swojego kraju beda uzalezniac od tego jak bardzo sympatyczny jest forumowicz popierajacy pis na portalu o nba. co to za pomysl?:) przeciez my tu nie jestesmy na wojnie pod flaga pisowska:)

To było pół żartem, pół serio, bo przecież zdaję sobie sprawę jakie to forum ma zasięgi. 

Nie zmieni to faktu, że przecież taki mechanizm psychologiczny istnieje. Ktoś spotka kilku idiotów katolików, gejów, Żydów, fanów Lakers itp i zniechęca się do całej społeczności. Po pewnym czasie może oczywiście zrewidować swoje poglądy, ale może również wpaść w echo chamber. 

,,Decyzja o przyszłości swojego kraju" górnolotnie brzmi, ale wiesz dobrze, że często sprowadza się to do decyzji ,,wybrać mniejsze zło, narysować na karcie kutasa czy nie iść w ogóle na wybory".

I teraz załóżmy, że jest sobie w miarę porządny człowiek o konserwatywno-socjalistycznych poglądach, który ma dylemat pomiędzy głosowaniem na PiS (które jest mu najbliższe, ale do którego ma dużo zastrzeżeń) i narysowaniem kutasa. Gdy ten człowiek zobaczy, że najgłośniejsi wyborcy PiS wykazują się sporą arogancją, manipulują, obrażają oraz prowadzą dyskusję w bardzo irytujący sposób to myślisz, że narysuje tego kutasa na karcie wyborczej czy zagłosuje na waszą partię? :) 

27 minut temu, RappaR napisał:

Tendencja prosta. Im ktoś biedniejszy i niżej w drabinie socjoekonomicznej, tym bardziej narzeka na patusów 500+.

On tutaj tylko leczy kompleksy, mam takiego znajomego na FB z kosza, ledwie zdał szkołę, w edukacji debil na przysłowiowe 3 z matmy na maturze, pracuje na magazynie i cały czas spamuje jakieś memy o 500+

Właśnie o takich wpisach pisałem wyżej. :)

Róbcie tak dalej, a PiS będzie powszechnie kojarzył się z pogardą dla uczciwych, pracujących ludzi oraz wspieraniu patusów. 

Kropla drąży skałę. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artlan napisał:

 Dyskusja z waszym duetem (R & J) to jak gra w szachy z gołębiem - przewróci wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny z wygranej. :) 

Trafne podsumowanie tego tematu. Potem RappaR się cieszy z przewagi miłośników PISu wśród piszących a prawda jest taka, że ludziom po prostu nie chce się szarpać z gangiem czworga. 

Mógłby być fajny temat, jak ten o covid19, a jest balansowanie nad rynsztokiem. Szkoda

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fluber napisał:

no i wracajac do definicji kleski zywiolowej. jak definiujesz skutki tej kleski? czy rosnace bezrobocie i padajace firmy to jej skutki? czy maja miejsce teraz czy w marcu? czy np fakt ze mamy 4 tysiace zarazonych gornikow i zamkniete granice to ryzyko dla bezpieczenstwa energetycznego kraju?

Jak zapytasz 10 epidemiologów w jakim stopniu mamy sytuację opanowaną i w jakim tempie mamy luzować obostrzenia to pewnie usłyszysz 10 różnych odpowiedzi. :)

Generalnie to stan klęski żywiołowej powinien się pokrywać z okresem ścisłego lockdownu. Ścisły lockdown bez wprowadzania stanu nadzwyczajnego to zwykły zamordyzm i bezprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

Mógłby być fajny temat, jak ten o covid19, a jest balansowanie nad rynsztokiem. Szkoda

Mogły być fajne heheszki z Dudy i Morawieckiego na poziomie co najmniej onetowym a wyszło jak zwykle.

RYNSZTOK!

xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Mogły być fajne heheszki z Dudy i Morawieckiego na poziomie co najmniej onetowym a wyszło jak zwykle.

RYNSZTOK!

xD

Akurat od heheszkow to ty jesteś specem więc powinno Ci się podobać. 

Można dyskutować, przekomarzać się a można też podpuszczać, szmacići je ać równo z ziemią. Nie wszystkim się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Akurat od heheszkow to ty jesteś specem więc powinno Ci się podobać. 

Można dyskutować, przekomarzać się a można też podpuszczać, szmacići je ać równo z ziemią. Nie wszystkim się chce.

no i wziałem elegencko udział

po czym mój stalker Artlan 10 x coś o mnie pisze (najfajniejsze jak nazywa mnie swoim dyskutantem, kiedy ja go tylko palcem wytykam lol)

co zrobić :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

no i wziałem elegencko udział

po czym mój stalker Artlan 10 x coś o mnie pisze (najfajniejsze jak nazywa mnie swoim dyskutantem, kiedy ja go tylko palcem wytykam lol)

co zrobić :( 

Nie sledzę całego tego wątku bo to robota na cały etat. 

Kidawa powinna założyć sobie konto i walczyć tu z fluberem i zwłaszcza z RappaRem to potem przed kamerą byłby już spacerek. 

Często za dużo spiny i kija w tyłku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Artlan napisał:

 Gdy ten człowiek zobaczy, że najgłośniejsi wyborcy PiS wykazują się sporą arogancją, manipulują, obrażają oraz prowadzą dyskusję w bardzo irytujący sposób to myślisz, że narysuje tego kutasa na karcie wyborczej czy zagłosuje na waszą partię? 

ale ja w ogole nie mysle w takich kategoriach:) ja tu tylko prezentuje swoje opinie i wymieniam poglady a nie prowadze werbowania zwolennikow pisu:) jezeli ktos z tego powodu narysuje kutasa na karcie wyborczym, to, coz, nie wyobrazam sobie ze mam taka sile oddzialywania:) strasznie mnie irytuje tworzenie tu jakichs obozow i jakichs band czworga, tercetow, sekstetow itp. ja z Rapparem i julkiem nawet sie nigdy nie poznalem a jestesmy tu traktowani jak jeden organizm. bez sensu:)

17 minut temu, Artlan napisał:

Jak zapytasz 10 epidemiologów w jakim stopniu mamy sytuację opanowaną i w jakim tempie mamy luzować obostrzenia to pewnie usłyszysz 10 różnych odpowiedzi. :)

Generalnie to stan klęski żywiołowej powinien się pokrywać z okresem ścisłego lockdownu. Ścisły lockdown bez wprowadzania stanu nadzwyczajnego to zwykły zamordyzm i bezprawie. 

no ale jak zapytam tysiac dziesieciolatków gdzie na wykresie jest najwięcej chorych to wszyscy wskażą na wykresie dzisiaj:)

takze to ze luzujemy nie ma w ogole pokrycia w stanie faktycznym a do tego stanu faktycznego powinnismy odnosic stan kleski zywiolowej.

gdybysmy wprowadzili stan wyjatkowy to wyborow w tym roku bysmy nie przeprowadzili. na jesieni bedzie gorzej niz bylo wiosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

no i wziałem elegencko udział

po czym mój stalker Artlan 10 x coś o mnie pisze (najfajniejsze jak nazywa mnie swoim dyskutantem, kiedy ja go tylko palcem wytykam lol)

co zrobić :( 

Masz rację, słowo ,,dyskusja" powinna być w cudzysłowiu, bo twoje wypociny ciężko nazwać dyskutowaniem. xD 

Odnośnie rzekomego stalkingu to poniżej parę przykładów twoich chamskich zaczepek:

 ja czytajac postyArtlana akurat odnosze wrazenie ze tej patoli jest wiecej niz myslalem xD

Czy forumowy recydywistaArtlan znów mnie stalkuje? psycho

Artlan to taki quevaz na sterydach. Standardowy przekaz antypis wzbogaca o wygooglowane numerki z Konstytucji

Ty naprawdę myślisz, że Artlan myśli? 

8 minut temu, fluber napisał:

ale ja w ogole nie mysle w takich kategoriach:) ja tu tylko prezentuje swoje opinie i wymieniam poglady a nie prowadze werbowania zwolennikow pisu:) jezeli ktos z tego powodu narysuje kutasa na karcie wyborczym, to, coz, nie wyobrazam sobie ze mam taka sile oddzialywania:) strasznie mnie irytuje tworzenie tu jakichs obozow i jakichs band czworga, tercetow, sekstetow itp. ja z Rapparem i julkiem nawet sie nigdy nie poznalem a jestesmy tu traktowani jak jeden organizm. bez sensu:)

Sam pisałeś, że Kijowski, Janda czy Wałęsa szkodzili opozycji (z czym się zgadzałem) chociaż przecież nie byli formalnymi członkami żadnej partii. Tutaj działa podobny mechanizm. 

Na WP, Gazecie czy Interii takich julków i raparów są tysiące i nieświadomie budują czarny PR własnej partii. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artlan napisał:

 

Sam pisałeś, że Kijowski, Janda czy Wałęsa szkodzili opozycji (z czym się zgadzałem) chociaż przecież nie byli formalnymi członkami żadnej partii. Tutaj działa podobny mechanizm. 

Na WP, Gazecie czy Interii takich julków i raparów są tysiące i nieświadomie budują czarny PR własnej partii. :) 

gdzie ja a gdzie wałęsa?:) nikt z pis nie robi ze mnie bohatera, nie dostalem nobla, nie bylem honorowym gosciem przemawiajacym na konwencie pis:)

jestem calkowicie blednie utozsamiany z jakims betonem pisowskim gdy w rzeczywistosci jestem raczej gowinowcem a rozne dzialania pisu krytykuje znacznie czesciej niz np quevas dzialania opozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

strasznie mnie irytuje tworzenie tu jakichs obozow i jakichs band czworga, tercetow, sekstetow itp. ja z Rapparem i julkiem nawet sie nigdy nie poznalem a jestesmy tu traktowani jak jeden organizm. bez sensu:)

Ale ta wasza grupa istnieje i działa bardzo sprawnie. Lata doświadczenia robią swoje. Napisz coś przeciw PIS a masz zmasowany atak 2-3 userów i możesz nawet mieć rację to wytkną Ci jakieś pierdoly sprzed 50 stron albo brak dowodów na piśmie byleby tylko zdyskredytować i postawić na swoim. A na koniec Julek cie wyśmieje. Możesz się szarpać jak Józek ale po co. Ja już wiem, że RappaR traktuje to jak sport a Ciebie do niektórych rzeczy nie przekonam choćby nie wiem co ale jak ktoś napisze pierwszy post i dostanie to wszystko na łeb to ucieka stąd czym prędzej i nie zagląda już nigdy. 

A ten temat ma fantastyczny potencjał na super źródło informacji i obrazu polityki z różnych punktów widzenia. Temat o covid19 był centrum wiedzy merytorycznej do tego stopnia, że można było się ograniczyć tylko do niego bo w TV o tym co było poruszane w tym temacie mówili dopiero po kilku dniach. I to jeszcze nie wszystko rozumieli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack ale to jest temat o polityce, jak covid był pośrednio związany z polityka, to można było z niego coś wyciągnąć, a tu już poglądy biorą gore. Z polityka jest jak z gustem, o tym generalnie się nie dyskutuje. Tobie przeszkadza tercet czy tak ktoś, a jak Lorak wrzuca fotkę z mandela, albo Artlan jedzie my, wy, oni, to już jest spoko. Wiec generalnie narzekasz na to, co sam robisz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskignom napisał:

Jack ale to jest temat o polityce, jak covid był pośrednio związany z polityka, to można było z niego coś wyciągnąć, a tu już poglądy biorą gore. Z polityka jest jak z gustem, o tym generalnie się nie dyskutuje. Tobie przeszkadza tercet czy tak ktoś, a jak Lorak wrzuca fotkę z mandela, albo Artlan jedzie my, wy, oni, to już jest spoko. Wiec generalnie narzekasz na to, co sam robisz ;) 

Najważniejsze to uświadomić sobie, że dyskusja o polityce nie kończy się czyimś zwycięstwem. Zamiast krytykować polityków poniżamy siebie na wzajem. 

Nie krytykuje tercetu tylko zwracam uwagę, że ciężko się przez nich przebić. Często nie z powodow merytorycznych ale stosowanych technik dyskusji (świadomie czy nie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w pewnym sensie. Ale teoria teoria, a praktyka praktyka.

Najlepiej to sobie uświadomić, ze 90% tych rzeczy, o które tu wzajemnie się poniżamy nie maja żadnego wpływu na nasze życia. Wszyscy będziemy szczęśliwsi. A prawda jest taka, ze politykom w to graj, żeby społeczeństwo się polaryzowalo, bo zapewni im to wikt i opierunek na następne x lat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Najważniejsze to uświadomić sobie, że dyskusja o polityce nie kończy się czyimś zwycięstwem. Zamiast krytykować polityków poniżamy siebie na wzajem. 

Nie krytykuje tercetu tylko zwracam uwagę, że ciężko się przez nich przebić. Często nie z powodow merytorycznych ale stosowanych technik dyskusji (świadomie czy nie). 

Ale co tu jest do przebijania? Artlan, Quevas, Koelner i Josephnba cały plecą to samo, lajkując sobie nawzajem posty. Dyskusja może być, kiedy pojawi się jakiś nowy temat, nie coś co było setki razy wyjaśniane. 

Jak ktoś kolejny raz leczy kompleksy pisząc o jakichś patusach 500+, to co tutaj jest do dywagowania? Swoją drogą dzisiaj jestem świeży po zajmowaniu się takim alkoholikiem pijącym za cudzy hajs, przywieziony w oryginalnym Armani. Chodził ze mną do szkoły, to nawet wiem skąd ma ten hajs, mega bogaci rodzice :) jestem pewien, że jakbym z nim pociągnął temat, też by zaczął coś mówić o nierobach 500+ słowo w słowo jak Artlan i Vasquez :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.