Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, josephnba napisał:

Prawda jest taka że Kaczyński już zaciera ręce na koalicję z Konfą. Kolejni naiwniacy do golenia z wyborców 

uwierzyłeś w teksty o koalicji Konfy z PiSem i nazywasz innych naiwniakami? grubo

dla konfy koalicja z PiSem to byłby koniec (ich wyborcy to antypisowa topka) + im raczej nie zależy na 'rządzeniu' a wynik 10%-15% i mądrzenie się/robienie kabaretu przez 4 lata to optymalna wersja zdarzeń

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, julekstep napisał:

uwierzyłeś w teksty o koalicji Konfy z PiSem i nazywasz innych naiwniakami? grubo

dla konfy koalicja z PiSem to byłby koniec (ich wyborcy to antypisowa topka) + im raczej nie zależy na 'rządzeniu' a wynik 10%-15% i mądrzenie się/robienie kabaretu przez 4 lata to optymalna wersja zdarzeń

 

Nie słyszałem żadnych tekstów o koalicji bo ostatnio byłem mocno wycięty z internetu (polecam) 

 

Wywnioskowałem tak patrząc na to co się dzieje i jak pazerni na władzę są metzen i reszta pajaców 

Wydaje mi się, że to jest całkiem realna opcja, żeby już teraz zacząć żreć z koryta bo przecież nikt nie wierzy że im się "nie śpieszy", albo że obchodzi ich opinia wyborców po wyborach 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

Młodzi ludzie,,czego im  w sumie zazdroszczę, są trochę naiwni i "nieświadomi" 

Zauważ że poparcie dla takich odpałów politycznych maleje proporcjonalnie do wieku wyborców 

Ciężko wyrobić sobie opinię o partii politycznej w oparciu o filmiki z tik toka 

I metzen to skrupulatnie wykorzystuje 

a starsi z kolei mają już głowy tak niereformowalne, iż każdy siedzi okopany na swoich pozycjach, co z kolei taki przysłowiowy Kaczyński czy Tusk też wykorzystują.

najlepiej więc, aby nikt nie głosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lorak napisał:

a starsi z kolei mają już głowy tak niereformowalne, iż każdy siedzi okopany na swoich pozycjach, co z kolei taki przysłowiowy Kaczyński czy Tusk też wykorzystują.

najlepiej więc, aby nikt nie głosował.

Pierwszy raz w życiu napisałeś coś mądrego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lorak napisał:

a starsi z kolei mają już głowy tak niereformowalne, iż każdy siedzi okopany na swoich pozycjach, co z kolei taki przysłowiowy Kaczyński czy Tusk też wykorzystują.

 

Jako taki idealny przykład oświeconego wyborcy Tuska mam swoją babcię, która go uwielbia, ogląda całymi dniami tylko TVN24 bez przerwy i nienawidzi PiSu, bo chcą wprowadzić komunę.

Jednocześnie należała do partii do końca, jest z przekonań komunistką i z dumą pokazuje ordery z czasów PRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sebastian napisał:

??? Nie obracam takimi volumenami. (ta strona kolejny raz rozwaliła mi ustawienia zabezpieczeń, co Wy tutaj robicie?)

W dniu 26.03.2023 o 19:47, fluber napisał:

Ja jestem ciekawy jak to widzą sympatycy po u nas na forum, chociaż nie wiem czy tacy zostali albo czy ktoś ma odwagę się przyznać.

Tusk będzie wydobywał węgiel zerując ślad węglowy.

Będzie zmniejszał podatki, zwiększał socjal i utrzymywał programy socjalne pisu.

Będzie się opierał na dekalogu robiąc aborcję na życzenie do 3 miesiąca.

Itd. główny ekonomista po mówi że program babciowe będzie bezkosztowy bo pracujące mamy zapłacą więcej w podatku co jest oczywiście nieprawda.

I takich fikołków jest mnóstwo. Platforma przechodzi kryzys tożsamościowy i stało się partia bez poglądów i bez wiarygodności 

To wszystko ch....y. Teraz okazuje się, że każda gmina i powiat będzie samowystarczalny w ujęciu energii elektrycznej, a przedsiębiorcy dostaną "zielone przyłącze". A jakby komuś było mało, to ten cały gminny i powiatowy prąd też będzie, a jakże by inaczej  zielony. Elektoratowi, też paletą barw różnić się znacząco nie wypada.

W tych waszych "coś tam, coś tam Polak goat" nie uwzględniliście klasyka fantastyki i zapewne przeszłego laureata nagrody Nobla w dziedzinie fizyki.

Biorąc pod uwagę scenariusze, to przy Donaldzie, fabuła Jona Wicka (któregokolwiek) to realistyczna historia, a Tesla, to chyba powinien się szykować do zmartwychwstania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2023 o 19:47, fluber napisał:

Ja jestem ciekawy jak to widzą sympatycy po u nas na forum, chociaż nie wiem czy tacy zostali albo czy ktoś ma odwagę się przyznać.

Tusk będzie wydobywał węgiel zerując ślad węglowy.

Będzie zmniejszał podatki, zwiększał socjal i utrzymywał programy socjalne pisu.

Będzie się opierał na dekalogu robiąc aborcję na życzenie do 3 miesiąca.

Itd. główny ekonomista po mówi że program babciowe będzie bezkosztowy bo pracujące mamy zapłacą więcej w podatku co jest oczywiście nieprawda.

I takich fikołków jest mnóstwo. Platforma przechodzi kryzys tożsamościowy i stało się partia bez poglądów i bez wiarygodności 

To proste 

1. Węgiel będzie bezemisyjny 

2. Podatki będą niższe i będzie duży socjal bo Polska będzie miała te pieniądze, które by PiS zapłacił kar za Turów i wszystko inne 

3. Babcie mała śpią, mało jedzą, do tego zamiast siedzieć i zajmować kolejki w przychodni więc składki będą niższe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2023 o 19:47, fluber napisał:

Ja jestem ciekawy jak to widzą sympatycy po u nas na forum, chociaż nie wiem czy tacy zostali albo czy ktoś ma odwagę się przyznać.

Tusk będzie wydobywał węgiel zerując ślad węglowy.

 

Nie jestem do końca sympatykiem PO a w szczególności Tuska, ale za to jestem przeciwnikiem Złajdaczonej Prawicy bezapelacyjnie do samego końca mojego lub jej.,Słusznie zauważyłeś, że komuś może brakować odwagi żeby się przyznać, tym bardziej kiedy jedna suka już zaczyna straszyć ludzi, że Ziobro będzie paszporty odbierał jak ktoś powie złe słowo na PiS .,A takich co piszą donosy u nas na forum nie brakuje, zresztą sam powinieneś wiedzieć najlepiej że jest wśród forumowiczów taka jebana menda.,Co do węgla to nie wierzę w to żeby Tusk był w stanie wydobywać węgiel eliminując wydzielanie metanu , ale jest w stanie wypi*****ić tych wszystkich niekompetentnych ludzi PiSu którzy porobili sobie w spółkach węglowych ciepłe kurwidołki i zatrudnić fachowców, ewentualnie sprzedać kopalnie prywatnym inwestorom a nawet zagranicznym firmom a wtedy państwo nie będzie musiało płacić kar za emisję metanu.,Poza tym odmetanowanie kopalń to dobry interes, gdyż metan to jest dokładnie ten sam gaz , który płynął gazociągami i który jest tak poszukiwany na rynkach., Są metody i technologie odmetanowania kopalń, może nie tanie,ale górnictwo przynosi teraz kolosalne zyski i zamiast wypłacać premie zarządom spółki mogłyby w to zainwestować , zresztą Unia by pewnie też sypnęła kasą na taki szczytny cel., Są też technologie odmetanowania kopalni przed uruchomieniem wydobycia i w takim wypadku jest jeszcze dodatkowy niewymierny zysk w postaci zdrowia i życia górników tu światowym liderem są Aussies , ale władze PiS raczej mają wyjebane na to że w ciągu tygodnia zginęło prawie 30 górników w JSW. Tak skutecznie torpedują australijską firmę, która uzyskała koncesję na wybudowanie nowoczesnej kopalni w Polsce że skończy się arbitrażem i karą $10M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mayor napisał:

Nie jestem do końca sympatykiem PO a w szczególności Tuska, ale za to jestem przeciwnikiem Złajdaczonej Prawicy bezapelacyjnie do samego końca mojego lub jej

Ale partii które są przeciwnikami zp jest dużo. Rozumiem że Tusk Cię przekonał że nikt inny nie jest przeciwko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja polega na tym, że rządzący oddają władzę. Bardzo zdrowa była przegrana w 2015 roku Platformy Obywatelskiej tak teraz warto byłoby aby do władzy doszła inna partia niż obecna. Po dwóch kadencjach przydałaby się świeżość. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Koelner napisał:

Demokracja polega na tym, że rządzący oddają władzę. Bardzo zdrowa była przegrana w 2015 roku Platformy Obywatelskiej tak teraz warto byłoby aby do władzy doszła inna partia niż obecna. Po dwóch kadencjach przydałaby się świeżość. 

Zgadzam się.

Mi się po prostu Tusk zupełnie nie kojarzy ze świeżością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Na holownie jak nie pójdzie z Tuskiem do wyborów 

Gość jest nijaki od wyborów prezydenckich. Zero zaplecza. 

Robi najlepsze wrażenie niby jako „niepolityk”

Obawiam się ze może mieć najwiecej ukrywanych wad 

W obecnej trudnej sytuacji KK jego religijny background mi nie pasuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ignazz napisał:

Nie ma na kogo głosować. Niepójście to żadne wyjście. Co zrobić?

Pytam dla siebie nie kolegi 

Będę patrzył na sondaże i zagłosuje na partię, która ma szanse wejść do sejmu a jest z poza konfederacji, PiS czy PO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.