Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, RappaR napisał:
Kilka lat temu to za PiSem tutaj był samotny Fluber, teraz nasz betonowy "tercet" składa się z 6 osób, i jak widać zyskaliśmy już 7.

Wystarczy poczytać losowo wybrane strony z tematu politycznego z lat 2015-17 żeby zobaczyć jakie dominowały tu nastroje. 

Większość osób jarała się Kolonko, Sumlińskim, Dudą, Jaokiem itp. oraz popierała (mniej lub bardziej) działania PiS a hejt na PO leciał niemal non stop.

Teraz po stronie PiS pozostał sam beton czyli ty, julek, delta i fluber (czyli kwartet, a nie tercet, przepraszam za pomyłkę :)). 

Cytat

W 2011 na ~38 000 000 Polaków było 1139 rodzin z dziesięcioma i więcej dziećmi(nie bachorami,.

No i co z tego? Są patusy co mają tylko dwójkę dzieci a nawet nie są w stanie kupić im komputera albo zabrać na wakacje nad morze. 

W niektórych przypadkach nawet jedno dziecko to za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Artlan napisał:

No i co z tego? Są patusy co mają tylko dwójkę dzieci a nawet nie są w stanie kupić im komputera albo zabrać na wakacje nad morze. 

W niektórych przypadkach nawet jedno dziecko to za dużo. 

A i tak mają większą wiedzę ekonomiczną od Ciebie :)

 

23 minuty temu, Artlan napisał:

No i co z tego? Są patusy co mają tylko dwójkę dzieci a nawet nie są w stanie kupić im komputera albo zabrać na wakacje nad morze. 

W niektórych przypadkach nawet jedno dziecko to za dużo. 

http://e-nba.pl/topic/7085-polityka-w-polsce-i-na-świecie/?do=findComment&comment=775560

Jeszcze Kucio i Polskignom ;)

23 minuty temu, Artlan napisał:

Większość osób jarała się Kolonko, Sumlińskim, Dudą, Jaokiem itp. oraz popierała (mniej lub bardziej) działania PiS a hejt na PO leciał niemal non stop.

Biorąc po duwagę, że pisze tutaj ~10 osób, to ta jak dodasz do nas Staregofana, to akruat masz większość osób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, StaryFan napisał:

Ale podaj jakiekolwiek fakty. To są truizmy i banały, które wyciągasz za każdym razem.

Czytasz ostatnio cokolwiek poza Frondą i wPolityce?

Nawet na tym forum te ,,truizmy i banały" były wielokrotnie rozwijane. Co mam ci konkretnie rozwinąć? Mam ci wkleić wykres z wiekiem emerytalnym w UE? Mam ci napisać o co chodzi w sprawie Sasina? Mam wrzucić jakieś ,,the best of" z Wiadomości Kurskiego? Albo wkleić spis wszystkich wyroków, które zignorował PiS? 

Co do arogancji czy kolesiostwa to napisałem ,,chyba przegonili" co oznacza, że nie widzę jakiejś specjalnej różnicy. Myślę, że z obu stron znaleźlibyśmy mnóstwo przykładów i dlatego zabawnie wygląda obecnie kreowanie się przez PiS na ,,dobrą zmianę". :) 

Cytat

 

Podobno wschód głosuje na pis, ale prawda jest taka, że nie głosuje na komunę. Komunę utrzymuje przy życiu zachód i duże miasta.

Jest więc dokładnie odwrotnie (udowodniono parę stron do tyłu).

To regiony wyborcze KO i SLD nie miały nic do PRL skoro utrzymują zasłużonych Leszków przy życiu. W sektorach PIS komuniści podchodzą pod 0%.

Ale kogo właściwie rozumiesz przez ,,komuchów"? Byłych członków PZPR? Bo jeżeli tak, to ten argument jest inwalidą. Z jednej strony masz bowiem świetne wyniki Ferenca na Podkarpaciu czy Cimoszewicza na Podlasiu, z drugiej strony natomiast żaden prezydent dużego miasta nie ma za sobą członkostwa w PZPR (poza Majchrowskim).

Ja bym zresztą nie kierował się tym kryterium, bo w 2020 roku jest ono bez sensu. Obecnie najbliżej do komuchów jest partii rządzącej i to pod wieloma względami, dlatego ludzie z typowo wschodnią mentalnością na nich głosują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
23 minuty temu, Artlan napisał:

Czytasz ostatnio cokolwiek poza Frondą i wPolityce?

Nie czytam ani jednego, ani drugiego, więc dowcip nietrafiony.

24 minuty temu, Artlan napisał:

Obecnie najbliżej do komuchów jest partii rządzącej i to pod wieloma względami, dlatego ludzie z typowo wschodnią mentalnością na nich głosują. 

I dlatego na komunistów głosuje zachód i duże miasta.

Już wyjaśniliśmy, że większość ziem odzyskanych zamieszkują kresowcy i polscy byli mieszkańcy Białorusi i Ukrainy, których notabene lubię. :)

Tu się zgadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, RappaR napisał:

A i tak mają większą wiedzę ekonomiczną od Ciebie :)

 

50 minut temu, julekstep napisał:

Wszystkie posty Artlana w dwoch slowach.

Serio ktos z tym jeszcze dyskutuje? xD

I po raz kolejny się potwierdza, ze bezbek i rappar (celowo z małej) to dwa największe raki tego wątku. 

Ktoś dyskutuje, podaje argumenty, zachowuje kulturę wypowiedzi, wchodzi ta dwójka i robi się syf.

Bezbek od 3 lat nie napisał tutaj dwóch zdań zawierających cokolwiek konkretnego, ciągle tylko zaczepki i walenie w przeciwników Partii. 

rappar (celowo z małej) napisze więcej niż dwa zdania, ale ostatecznie i tak niemal każdego obrazi (jest w ogóle chociaż jednak osoba, które NIE obraził? :)). Żeby chociaż obrażał z finezją i polotem, ale nie, jego przytyki są coraz głupsze. Właśnie porównał mnie do patusa niedbającego o swoje dziecko i jeszcze uważa, że to  porównanie jest adekwatne i zabawne. :)  

Na pewno wasza działalność zachęca ludzi do popierania PiS. :) 

Godzinę temu, fluber napisał:

@Artlan z ta bialorusia masz duzo racji. osobiscie rzeczywiscie wole lepsza gospodarke i zycie z naginaniem niektorych zasad niz biedniejsze zycie we wzorowej demokracji. 

natomiast to rozdawnictwo o ktorym piszesz nie jest ani troche bezmyslne.

A co byś powiedział na takie coś: 1000plus i darmowe kolonie dla każdego, ale w zamian całkowita likwidacja niezależności mediów, sądów i opozycji, koniec z wolnością zgromadzeń (poza Dniem Niepodległości) oraz co druga sobota niehandlowa. Wchodzisz w to? :)   

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Artlan napisał:

 

A co byś powiedział na takie coś: 1000plus i darmowe kolonie dla każdego, ale w zamian całkowita likwidacja niezależności mediów, sądów i opozycji, koniec z wolnością zgromadzeń (poza Dniem Niepodległości) oraz co druga sobota niehandlowa. Wchodzisz w to? :)   

musialbym to sobie przeliczyc ale tak na pierwszy rzut oka raczej bym na to nie poszedł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryFan
Godzinę temu, julekstep napisał:

Wszystkie posty Artlana w dwoch slowach.

 

59 minut temu, RappaR napisał:

A i tak mają większą wiedzę ekonomiczną od Ciebie :)

 

14 minut temu, Artlan napisał:

 

I po raz kolejny się potwierdza, ze bezbek i rappar (celowo z małej) to dwa największe raki tego wątku. 

Ktoś dyskutuje, podaje argumenty, zachowuje kulturę wypowiedzi, wchodzi ta dwójka i robi się syf.

Bezbek od 3 lat nie napisał tutaj dwóch zdań zawierających cokolwiek konkretnego, ciągle tylko zaczepki i walenie w przeciwników Partii. 

rappar (celowo z małej) napisze więcej niż dwa zdania, ale ostatecznie i tak niemal każdego obrazi (jest w ogóle chociaż jednak osoba, które NIE obraził? :)). Żeby chociaż obrażał z finezją i polotem, ale nie, jego przytyki są coraz głupsze. Właśnie porównał mnie do patusa niedbającego o swoje dziecko i jeszcze uważa, że to  porównanie jest adekwatne i zabawne.

Da się zauważyć tą kulturę.

 

Możesz mi powiedzieć, gdzie ostatnio widziałeś patologię, poza polityką i hm.. układami w samorządach? Ale bez frazesów i banałów, szanujmy swój czas.

Edytowane przez StaryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, StaryFan napisał:

Możesz mi powiedzieć, gdzie ostatnio widziałeś patologię, poza polityką i hm.. układami w samorządach?

Ostatnio to głównie na tym forum, ale znajomy policjant i koleżanka z MOPS mają codzienną styczność. :) 

Zresztą nie rozumiem do czego zmierzasz.

Zwróciłem tylko uwagę, że powiązanie 500+ z rozmnażaniem się patologii (jak to uczynił quevas) jest bez sensu, bo patola się rozmnażała również przed rządami PiSu i na dowód podałem przykład rodzin 10plus. Czyli w zasadzie zgodziłem się z wieloma pisowcami, że krytyka 500+ w tym konkretnym aspekcie nie trzyma się za bardzo kupy. 

Czym innym jest natomiast problem czy w ogóle dawać tej patoli pieniądze do łapy zamiast przeznaczyć te środki na inwestycje, oszczędności czy chociażby podwyżki dla budżetówki. Tutaj moim zdaniem odpowiedź powinna być jednoznaczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, StaryFan napisał:

Możliwe, że tak było, ale.

Jakoś inni usłyszeli o kwarantannie, a takich przypadków przecież trochę było. Masa ludzi z otoczenia rządu czekała na testy.

Mógł przemówić, teraz wygląda na dorabianie teorii do faktów. A on ma po prostu zwyczaj zapadania się pod ziemię.

To wygodne, można przemyśleć strategię, poczekać na kolejne decyzje. Ale ktoś te decyzje musi podjąć. 

"Możliwe że tak była, ale"

Tak była i to jest fakt 

Mam też stały kontakt z Anną anuksiel, jego jedna z najbliższych współpracownic z racji że jest z Białołęki i od lat wspiera moja jednostkę 

Trzaskowski po okresie kiedy miał te najgorsze objawy, na początkowym stadium grupy wrócił i pracował nie tylko zdalnie 

Ale sami wszyscy wiemy jak się czujemy z gorączką, duszącym kaszlem i ogólnym spi****leniem spowodowanym grypą

 

Nie twórz teorii i nie weryfikuj jej doniesieniami prasowymi bo od początku było wiadomo jaki jest powód zwolnienia (a nie urlopu jak sobie ktoś wymyślił)

Ty możesz sobie gdybać o trzaskowskim ale jeśli ktoś czyni podobnie w sprawie PiSu czy dudka od razu to podkreślasz 

Ja w tej konkretnej sprawie znam fakty jako bezpośredni świadek 

 

I jak nie byłem fanem Rafała jako prezydenta Warszawy, tak jak nie jestem jego potencjalnym wyborcą w najbliższej kampanii tak będę prostował te Lisowskiej brewldnie i konfabulacje 

Które, nie wiedzieć czemu, wyszły w chwili ogłoszenia Trzaskowskiego kandydatem

A co ciekawe wy, jakże nie podatni na manulacje, łykacie jak ciepłe bułki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patola była, jest i będzie. Ale to jest margines, który nie powinien być brany pod uwagę przy ocenie programu reformy sluzacej ogółowi. Typowy błąd statystyczny. Natomiast czytając Twoje czy Vaskiego posty można mieć wrazenie, ze patola jest ogółem, co jest nieprawda.

Tymczasem w USA zamieszki i rozróby, trupy na demonstracjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Artlan napisał:

A jakby jeszcze dorzucić z 200-300 złotych i zwiększyć nieco ilość sobót handlowych? :) 

 

tez raczej nie.

widzisz, nie powiem zeby mnie nie wkurzal kaczynski wjezdzajacy na zamkniety cmentarz, sasin opowiadajacy ze te 70 milionow w plecy to wina platformy, czy to co sie stalo z wiadomosciami w tvp. jasne ze mnie to wkurza.

ale na koniec dnia zagladam do swojej fiszki z 2015 i porownuje ja z ta z 2008 i 2020 i najzwyczajniej w swiecie widze ze moja pensja za pis poszla o 70% do gory, czyli wiecej niz za rzadow platformy. otwieram swoj excel z budzetem domowym z 2015 i widze na co mnie nie bylo wtedy stac i na co nie moglem sobie pozwolic i jak otwieram budzet domowy 2020 i widze ze moge sobie pozwolic na wiecej i jeszcze zaoszczedze.

i koniec koncow nie zauwazylem zeby przez te 5 lat stala mi sie jakas realna krzywda, poza tym ze nie ogladam juz tvp, czy nie bede pisal wnioskow do tk w niewiadomym celu. mimo ze pracuje w zawodzie w ktorym platforma ma wieksze poparcie niz pis, widze jak bardzo mi sie poprawilo. zreszta nie tylko mnie.

wiec koniec koncow jak patrze na to co sie liczy to Polska 2020 >>> Polska 2015. i bylbym glupi gdybym pod wplywem glupiego gadania sasina chcial sobie pogorszyc sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, josephnba napisał:

Powinieneś być ostatnią osobą wysuwającą takie wniosek 

Widzisz roznica jest taka ze ja przekaz, ktory mozna zawrzec w dwoch slowach zawieram w dwoch slowak. Kolega Artlan (celowo z wielkiej! xD) ten sam przekaz zawiera w 20tu postach :)

4 minuty temu, polskignom napisał:

Patola była, jest i będzie. Ale to jest margines, który nie powinien być brany pod uwagę przy ocenie programu reformy sluzacej ogółowi. Typowy błąd statystyczny. Natomiast czytając Twoje czy Vaskiego posty można mieć wrazenie, ze patola jest ogółem, co jest nieprawda.

ja czytajac posty Artlana akurat odnosze wrazenie ze tej patoli jest wiecej niz myslalem xD (uogolnianie i obrazanie calych grup spolecznych to przejaw skrajnej patologii tbh)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Artlan napisał:

Ostatnio to głównie na tym forum

Czym innym jest natomiast problem czy w ogóle dawać tej patoli pieniądze do łapy zamiast przeznaczyć te środki na inwestycje, oszczędności czy chociażby podwyżki dla budżetówki. Tutaj moim zdaniem odpowiedź powinna być jednoznaczna. 

ale kogo konkretnie masz na mysli? 

dawanie pieniedzy tym ktorzy pieniadze od razu wydaja bylo z punktu widzenia calej gospodarki genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, polskignom napisał:

Rok 2015: https://www.pwc.pl/pl/publikacje/2015/ulgi-podatkowe-i-swiadczenia-rodzinne-w-ue.html

tak było ok? Artlan? Kraj, w którym już wtedy od 26 lat (wtedy) przyrost był pon. zastępowalności pokoleń. 

Tyle tylko, że 500plus za bardzo tej sytuacji nie poprawił a jednocześnie stanowi ogromne obciążenie dla budżetu. :) 

Zresztą nie wiem czemu ma służyć np. rozdawanie pieniędzy parze dzieciatych 40-latków. Przecież oni i tak już się nie rozmnoża a PiS daje im co miesiąc 500, 1000 albo 1500 złotych. :) 

500+ to zwykły socjal i kupowanie głosów, nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.