Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.02.2023 o 12:28, fluber napisał:

 

W dniu 14.02.2023 o 12:58, RappaR napisał:

Te ograniczenia zacząć od miliarderów i celebrytów jako program pilotażowy 

 

W dniu 14.02.2023 o 12:59, julekstep napisał:

xD

ta walka z zanieczyszczeniem poprzez ograniczenia narzucane ludkom w EU to dobra beka (w Chinach i US się pewnie najbardziej z tego śmieją :) )

Akurat "trójeczkę" trafiłem 

Bawi mnie jak nagle przed większością coś jest "odkrywane". Takie wypuszczenie próbnego balona i badanie reakcji. KMWTW, akurat ten wątek znany już jest od miesięcy. Przezabawne jest jak politycy rządowi dziś puścili narrację "że to tylko Trzaskowski chce wprowadzić". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, DLT_Braddock napisał:

 

 

Akurat "trójeczkę" trafiłem 

Bawi mnie jak nagle przed większością coś jest "odkrywane". Takie wypuszczenie próbnego balona i badanie reakcji. KMWTW, akurat ten wątek znany już jest od miesięcy. Przezabawne jest jak politycy rządowi dziś puścili narrację "że to tylko Trzaskowski chce wprowadzić". 

osz ty antysystemowy chaośniku dobrze żeś te owce dojechał!

 

szkoda tylko że nie dodałeś żadnej anegodtki z pobytu w Irlandii, wtedy trafiałoby bardziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2023 o 07:05, Koelner napisał:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Chca-poszerzyc-autostrade-A1-o-trzeci-pas-n175308.html brawo! Brawo Kujawy i Pomorze. Jestem za większą autonomią i odłączeniem od tego skorumpowanego południa. 

Większość autostrad jest teraz projektowanych z rezerwą pod 3 pas ruchu. Nic nadzwyczajnego.

W dniu 14.02.2023 o 22:41, RappaR napisał:

Niee, obecna generacja mi się podoba :D

https://namasce.pl/ford-mustang-2023-juz-oficjalnie-ma-v8-skrzynie-manualna-i-ekrany-jak-w-nowych-bmw/

Ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy test, zastanawiam się na ile faktycznie jest się w stanie na podstawie takich basic odpowiedzi uzyskać miarodajne wyniki. 

Mi średnia krajowa wyszła poniżej, ale już EU czy Światowa to przekroczona sporo. 

Nie zmienia to faktu, że jeśli ludzkość się nie ogarnie trochę bardziej w kontekście ochrony środowiska, to pokolenie naszych wnuków, a nawet już może i dzieci może mieć coraz gorzej w kwestii dostępności produktowej, czy zdrowia ogólnego. 

Ilość mikroplastiku jaką pochłonęliśmy przez ostatnie 30-40 lat jest przerażająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kolader napisał:

Większość autostrad jest teraz projektowanych z rezerwą pod 3 pas ruchu. Nic nadzwyczajnego.

https://namasce.pl/ford-mustang-2023-juz-oficjalnie-ma-v8-skrzynie-manualna-i-ekrany-jak-w-nowych-bmw/

Ten?

Nie, aktualny 

 

1 minutę temu, Szulim napisał:

Ciekawy test, zastanawiam się na ile faktycznie jest się w stanie na podstawie takich basic odpowiedzi uzyskać miarodajne wyniki. 

Mi średnia krajowa wyszła poniżej, ale już EU czy Światowa to przekroczona sporo. 

Nie zmienia to faktu, że jeśli ludzkość się nie ogarnie trochę bardziej w kontekście ochrony środowiska, to pokolenie naszych wnuków, a nawet już może i dzieci może mieć coraz gorzej w kwestii dostępności produktowej, czy zdrowia ogólnego. 

Ilość mikroplastiku jaką pochłonęliśmy przez ostatnie 30-40 lat jest przerażająca.

Mi 152% krajowej 

I akurat nie wiem czemu mamy się martwić wnukami, skoro przy obecnych trendach na jednego z nich będzie przypadac z 6 dziadków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szulim napisał:

sporo :D 

mi 92% krajowa, 111% EU i 154% światowa - także powiedzmy że jestem bardziej eco niż nie - ale to jest zmiana która nastąpiła dopiero przez ostatni rok, nie będę ukrywać, że wcześniej pewnie wyszłoby mi z 200%

Kurde, mi wyszło ponad 200 krajowej i myślałem że wam będzie wychodzić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja generalnie z narzeczoną od mniej więcej roku zmieniliśmy totalnie stosunek do bardziej zrównoważonego życia. 

Oglądaliśmy film dokumentalny Breaking Boundaries: The Science of Our Planet by David Attenborough opowiadajacy o tym jak bardzo zbliżyliśmy się, lub przekroczyliśmy granice wytrzymałości Ziemi w kontekście działalności człowieka - normalnie bardzo przerażające i dość otwierające oczy - polecam, chyba na Netflixie jest.

Po tym wywaliliśmy wszystkie plastikowe torby, tylko wielorazowe, nie kupujemy prawie w ogóle rzeczy zamkniętych, chyba, że wyboru innego nie ma, recykling, trochę niższa średnia temperatura domu czy wyłączniki sieci prądu kiedy nie używasz TV, komputera itp. 

Pomijając fakt oszczędności która się okazała być większa niż planowana, to jakoś mam trochę lepsze samopoczucie, że takimi małymi elementami trochę pomagam w odwróceniu trendu na Ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generowana przez Ciebie emisja dwutlenku węgla wynosi 193% średniej polskiej, 231% średniej europejskiej i 322% średniej światowej.1

A to są dane zaniżone bo tam pytają tylko o jeden komputer, jeden samochód a dom też jakiś mały.  Sądzę, że wypadam ok. Na miarę swoich potrzeb. 

 

 

51 minut temu, Szulim napisał:

Oglądaliśmy film dokumentalny Breaking Boundaries: The Science of Our Planet by David Attenborough opowiadajacy o tym jak bardzo zbliżyliśmy się, lub przekroczyliśmy granice wytrzymałości Ziemi w kontekście działalności człowieka - normalnie bardzo przerażające i dość otwierające oczy - polecam, chyba na Netflixie jest.

Pierwszy taki film widziałem jako dziecko podczas pokazu w Pałacu Kultury w Warszawie. Wtedy wszystko miało pierdyknąć za 25 lat.. Później w okolicach 2000 to samo i brak wody w Polsce w 2025..  

I tak cały czas. 

I nie mówię, że nic się nie dzieje, chodzi mi o to, że my wcale nie wiemy ile czego jest na świecie i ile planeta może wytrzymać. W swojej historii wytrzymała już bardzo wiele. 
 

I dalej - w programie 1 polskiego radia był kiedyś obszerny wywiad z ludźmi bezpośrednio zaangażowanymi w sprawy globalnego ocieplenia i oni tam mówili, że były przedstawiane dwie drogi naprawy sytuacji. Jedną drogą była ta którą teraz kroczymy. Masowe ograniczanie konsumpcji, produkcji, zużywania tradycyjnych paliw kopalnych. Drugą drogą było tylko częściowe ograniczenie konsumpcji i masowe sadzenie lasów na wszelkich wolnych terenach, dbanie o zielone miasta (zielone dachy, ściany, parki itd)  Ta druga doga miała finansowo kosztować mniej  i dodatkowo niosła za sobą zdecydowanie mniejsze koszty społeczne. W programie zastanawiali się czemu tej drogi nie wybrano i padło po prostu stwierdzenie, że ta druga metoda nie pozwala firmom tyle zarobić bo w sadzeniu drzew nie ma filozofii. 

Zajebiście żałuję, że tego nie nagrałem. Wtedy słuchałem po prostu z ciekawością a dziś chętnie bym wrócił do tego raportu. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sebastian napisał:


 

I dalej - w programie 1 polskiego radia był kiedyś obszerny wywiad z ludźmi bezpośrednio zaangażowanymi w sprawy globalnego ocieplenia i oni tam mówili, że były przedstawiane dwie drogi naprawy sytuacji. Jedną drogą była ta którą teraz kroczymy. Masowe ograniczanie konsumpcji, produkcji, zużywania tradycyjnych paliw kopalnych. Drugą drogą było tylko częściowe ograniczenie konsumpcji i masowe sadzenie lasów na wszelkich wolnych terenach, dbanie o zielone miasta (zielone dachy, ściany, parki itd)  Ta druga doga miała finansowo kosztować mniej  i dodatkowo niosła za sobą zdecydowanie mniejsze koszty społeczne. W programie zastanawiali się czemu tej drogi nie wybrano i padło po prostu stwierdzenie, że ta druga metoda nie pozwala firmom tyle zarobić bo w sadzeniu drzew nie ma filozofii. 

Zajebiście żałuję, że tego nie nagrałem. Wtedy słuchałem po prostu z ciekawością a dziś chętnie bym wrócił do tego raportu. 

Też jestem ciekawy, jak to miałoby wyglądać z tym sadzeniem bez znaczącego ograniczania upraw rolnych pod konsumpcję, czy infrastruktury. Ciekawi mnie co miał gościu na myśli mówiąc "częściowo"

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kolader napisał:

Większość autostrad jest teraz projektowanych z rezerwą pod 3 pas ruchu. Nic nadzwyczajnego.

Niestety odróżniam projekt od realizacji więc akurat w tym wypadku bardzo się cieszę a jeszcze bardziej cieszyłbym się z 3 pasa pomiędzy Wawą a Łodzią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Też jestem ciekawy, jak to miałoby wyglądać z tym sadzeniem bez znaczącego ograniczania upraw rolnych pod konsumpcję, czy infrastruktury. Ciekawi mnie co miał gościu na myśli mówiąc "częściowo"

Z nasadzeniami to nie pamiętam. Ale ograniczenia - tu chodziło głównie o transport lotniczy, normy spalin i jeszcze tam było parę czynników. No niestety wszystkiego nie pamiętam. Zresztą to i tak był wywiad gdzie omawiali sobie te sprawy a dobrze by było przeczytać cały raport na którym facet się opierał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szulim napisał:

No ja generalnie z narzeczoną od mniej więcej roku zmieniliśmy totalnie stosunek do bardziej zrównoważonego życia. 

Oglądaliśmy film dokumentalny Breaking Boundaries: The Science of Our Planet by David Attenborough opowiadajacy o tym jak bardzo zbliżyliśmy się, lub przekroczyliśmy granice wytrzymałości Ziemi w kontekście działalności człowieka - normalnie bardzo przerażające i dość otwierające oczy - polecam, chyba na Netflixie jest.

Po tym wywaliliśmy wszystkie plastikowe torby, tylko wielorazowe, nie kupujemy prawie w ogóle rzeczy zamkniętych, chyba, że wyboru innego nie ma, recykling, trochę niższa średnia temperatura domu czy wyłączniki sieci prądu kiedy nie używasz TV, komputera itp. 

Pomijając fakt oszczędności która się okazała być większa niż planowana, to jakoś mam trochę lepsze samopoczucie, że takimi małymi elementami trochę pomagam w odwróceniu trendu na Ziemi.

No fajnie fajnie, a co mięskiem? Jecie dalej?

2 godziny temu, fluber napisał:

https://www.bnpparibas.pl/ecokalkulator/

Komuś wyjdzie poniżej średniej?

ten bank też mierzy ślad węglowy tego za co płacisz kartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.