Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Sebastian napisał:

Ktoś jeszcze jest na tyle głupi by uważać, że dalsze członkostwo w UE przyniesie nam korzyści ?  I nie mówię o gospodarce - bo ta może i będzie ok. Chodzi mi o zamożność przeciętnego Polaka, o to co będzie mógł, na co będzie mógł sobie pozwolić.  

Biorąc pod uwagę, że UK, który wyszedł z Unii też przyjął podobny projekt odnośnie samochodów z silnikami spalinowymi, to śmiem twierdzić, że społeczeństwo pod względem wolności i zamożności będzie coraz bardziej w dupie, a klasa polityczna w Europie i tak nam urządzi neokomunizm z lub bez naszej aprobaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, P_M napisał:

Biorąc pod uwagę, że UK, który wyszedł z Unii też przyjął podobny projekt odnośnie samochodów z silnikami spalinowymi, to śmiem twierdzić, że społeczeństwo pod względem wolności i zamożności będzie coraz bardziej w dupie, a klasa polityczna w Europie i tak nam urządzi neokomunizm z lub bez naszej aprobaty.

Chiny i Kalifornia o dziwo też 

Przeżyć życzę zanim mi zakażą jeść mięsa, może do tej pory pozwolą na eutanazję, a ja się powoli rozglądam za wymarzonym mustangiem, bo nie ma co chować na starość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sure, każdy widzi to inaczej

ja siedząc od srodka widziałem większe pieniądze na gorsze projekty tylko nikt tym się w  owym momencie nie zainteresował ;) 

i nie, nie było to w żaden sposób robione z „plecami” 

sam robiłem finansowanie na ponad 20mln gdzie spółkę celowa założyliśmy na dzień przed złożeniem wniosku projektowego 

teraz ta firma robi po 200mln obrotu rocznie dzięki temu ze mogła zrealizować i wdrożyć B+R ;) 

no ale co temat to inne szczegóły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Szulim napisał:

Sure, każdy widzi to inaczej

ja siedząc od srodka widziałem większe pieniądze na gorsze projekty tylko nikt tym się w  owym momencie nie zainteresował ;) 

i nie, nie było to w żaden sposób robione z „plecami” 

sam robiłem finansowanie na ponad 20mln gdzie spółkę celowa założyliśmy na dzień przed złożeniem wniosku projektowego 

teraz ta firma robi po 200mln obrotu rocznie dzięki temu ze mogła zrealizować i wdrożyć B+R ;) 

no ale co temat to inne szczegóły ;) 

Dokładnie, co temat to inne szczegóły. Znam kilkanaście projektów w okolicy i tak mniej więcej co trzeci to wał w postaci wyciągnięcia kasy na inne cele pod pretekstem wdrożenia jakiejś technologii itp. 

Natomiast tu chyba sprawa rozbija się o to, że projekt otrzymał ocenę 10 punktów na 50 możliwych co raczej powinno go dyskwalifikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szulim napisał:

Sure, każdy widzi to inaczej

ja siedząc od srodka widziałem większe pieniądze na gorsze projekty tylko nikt tym się w  owym momencie nie zainteresował ;) 

i nie, nie było to w żaden sposób robione z „plecami” 

sam robiłem finansowanie na ponad 20mln gdzie spółkę celowa założyliśmy na dzień przed złożeniem wniosku projektowego 

teraz ta firma robi po 200mln obrotu rocznie dzięki temu ze mogła zrealizować i wdrożyć B+R ;) 

no ale co temat to inne szczegóły ;) 

W jakim sensie gorsze jak tu mamy jakiegoś 26-letniego barmana że spóźnionym wnioskiem i ocena projektu na poziomie 20 procent punktów?

Teraz z kumplami składamy wniosek do ncbir na 1,5 miliona i musimy we wniosku wykazać swoje osiągnięcia, wdrożenia przemysłowe, patenty, wrzucić parę listów intencyjnych od dużych firm, czy współpracę międzynarodową itd. 

I ja wiem jak dużych słów na wyrost się używa w takich wnioskach ale nie spotkałem się żeby z tym żeby projekt dostał dosłownie ktoś z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Chca-poszerzyc-autostrade-A1-o-trzeci-pas-n175308.html brawo! Brawo Kujawy i Pomorze. Jestem za większą autonomią i odłączeniem od tego skorumpowanego południa. 

Jeszcze na elektrownię atomową poczekamy 😉 

10 godzin temu, RappaR napisał:

Niee, obecna generacja mi się podoba :D

https://www.ford.pl/osobowe/mustang-mach-e

nawet wpisuje się w nową politykę 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jack napisał:

Jeszcze na elektrownię atomową poczekamy 😉 

https://www.ford.pl/osobowe/mustang-mach-e

nawet wpisuje się w nową politykę 🤣

Według mnie nowa elektryczna wersja kompletnie zatraciła charakter tego wozu i nie chodzi tylko o zmianę silnika ale o to, że jest po prostu zniewieściała. Mało męska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.