Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, P_M napisał:

Wszystko spoko, tylko te odwrócone hipoteki będą gówno warte na starość (+30 lat), jeżeli faktycznie nieruchomości polecą na łeb na szyję, więc za hajs z owej odwróconej hipoteki wygodnego życia na starość na południu raczej nie kupisz.

Ale będzie to kolejnym krokiem, że mieszkania pójdą w dół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

 

Zbieranie mieszkań na starość przy naszej demografii to generalnie wyrzucanie pieniędzy przez okno. 

Jak narazie był to jedyny sposób inwestycji, który nie stracił na wartości podczas ostatniego roku 

Kupując 2,5 roku temu kolejne mieszkanie spodziewałem się zwrotu po 15-20 latach. Teraz wg moich wyliczeń zwróci się po niecałych 12.

I nie pisz bzdur, że zmniejszająca się dzietność zmniejszy zapotrzebowania na mieszkania. Teraz masz miliony Ukraińców na terenie RP, a w przypadku postępującego niżu będzie ich jeszcze więcej. Pójdziemy w ślady Niemiec czy Francji. Za 20 na terenie Polski nie będzie przeciez mieszkać 25 mln osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Jesteś jedynakiem?

Siostrę mam, ona też ma lokum. 

 

7 minut temu, Pablo81 napisał:

Jak narazie był to jedyny sposób inwestycji, który nie stracił na wartości podczas ostatniego roku 

Kupując 2,5 roku temu kolejne mieszkanie spodziewałem się zwrotu po 15-20 latach. Teraz wg moich wyliczeń zwróci się po niecałych 12.

I nie pisz bzdur, że zmniejszająca się dzietność zmniejszy zapotrzebowania na mieszkania. Teraz masz miliony Ukraińców na terenie RP, a w przypadku postępującego niżu będzie ich jeszcze więcej. Pójdziemy w ślady Niemiec czy Francji. Za 20 na terenie Polski nie będzie przeciez mieszkać 25 mln osób.

Nie jesteśmy Niemcami czy Francją by iść w ich ślady. Nie ten kapitał początkowy.

Ukraińcy się już wyczerpali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Siostrę mam, ona też ma lokum. 

 

Nie jesteśmy Niemcami czy Francją by iść w ich ślady. Nie ten kapitał początkowy.

Ukraińcy się już wyczerpali. 

:)

Co Ty piszesz? 

W razie potrzeby rzad otworzy Polske na inne kraje niz Ukraina. Zarobki w porownaniu do wiekszosci kuli ziemskiej nie sa najgorsze.

Nie ma opcji, zeby tereny Polski sie wyludnily.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

I myślisz że w Nigrze ludzie częściej mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach niż w Polsce? 

Weź już przestan marnować czas.

Na forum bylo, że w Bułgarii jest najwyższy odsetek ludzi z mieszkaniami wlasnosciowymi, a są przedostatni.

I taki półprawdy to sobie daruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Weź już przestan marnować czas.

Na forum bylo, że w Bułgarii jest najwyższy odsetek ludzi z mieszkaniami wlasnosciowymi, a są przedostatni.

I taki półprawdy to sobie daruj.

Przecież ja tej tezy z mieszkaniami sobie sam nie wymyśliłem, tylko takie są wyniki przeprowadzonych w tym zakresie badań:

https://forsal.pl/gospodarka/demografia/artykuly/8208934,mlodzi-polacy-chca-miec-2-3-dzieci-bariery-to-mieszkanie-i-finanse.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Przecież ja tej tezy z mieszkaniami sobie sam nie wymyśliłem, tylko takie są wyniki przeprowadzonych w tym zakresie badań:

https://forsal.pl/gospodarka/demografia/artykuly/8208934,mlodzi-polacy-chca-miec-2-3-dzieci-bariery-to-mieszkanie-i-finanse.html

Na pewno są fajne mieszkania własnościowe w Nigrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Na pewno są fajne mieszkania własnościowe w Nigrze.

Domy, ale podejrzewam że w większości na własność a nie pod wynajem. 

Powtórzę, bariera braku własnego mieszkania/domu powtarza się w polskich badaniach regularnie. Ja tylko powtarzam za nimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fluber napisał:

Domy, ale podejrzewam że w większości na własność a nie pod wynajem. 

Powtórzę, bariera braku własnego mieszkania/domu powtarza się w polskich badaniach regularnie. Ja tylko powtarzam za nimi. 

I jest to realny powod, czy wymowka potwierdzajaca regule, ze wzrost poziomu zycia jest odwrotnie proporchonalny do dzietnosci?

Pytam o twoja opinie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

I jest to realny powod, czy wymowka potwierdzajaca regule, ze wzrost poziomu zycia jest odwrotnie proporchonalny do dzietnosci?

Pytam o twoja opinie? 

Moim zdaniem ( czysto subiektywnym) realny powód. Jak mieszkaliśmy z żoną w wynajmowanym to nie staraliśmy się o dziecko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, fluber napisał:

Moim zdaniem ( czysto subiektywnym) realny powód. Jak mieszkaliśmy z żoną w wynajmowanym to nie staraliśmy się o dziecko. 

Czemu nie., Przecież można zrobić, urodzić , a jak się będzie darło w wynajmowanym to podrzucić do okna życia .,Zakonnice się dobrze zaopiekują będzie dzieciak miał Kanadę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pablo81 napisał:

Bardzo fajnie, ze to napisales.

Postanowiłem, że będę z Tobą szczery, żeby Ci już nie sprawiać przykrości.

I jasne, że jest część osób, dla której brak posiadania dzieci to wygodnictwo i obawa o utratę swojego statusu społecznego ( taki prosty przykład, jak naukowiec, który lata po świecie na stypendia, robi projekty w międzynarodowych zespołach itd. z dzieckiem nie da się w ten sposób funkcjonować). 

Nawet jeżeli dzięki PIS przy 3 dzieci, zwraca się całą kasę za wychowanie, a od 4 dzieci nawet dostaje więcej niż na te dzieci wydaje, to nie uwzględnia to utraconego dochodu, o czym wspominał Sebastian, korzyści z własnej mobilności. Rozwiążaniem będzie dojechanie singli i bezdzietnych, albo większe benefity dla dzieciatych ( np. każda rodzina 2+3 miałaby gwarantowane mieszkanie z budżetu państwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.