Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Ja mam 270 metrów i jakbym teraz budował to większy bo paru pomieszczeń brakuje.

A przy tym limicie będziesz płacił podatek jak będziesz chciał drugi taki segment dla dzieci kupić. Ale dobrze, że domów nie liczą :)

Ja też mam gdzieś tyle, a korzystam może z połowy. I to licząc stół do bilarda i sprzęt do ćwiczeń. Chyba że liczysz z garażem i jakimiś przybudówkami? 

A to jest wspólny limit dla wszystkich członków rodziny? Chyba każdy ma osobny? 

20 minut temu, Sebastian napisał:

 

Ale to pikuś bo i tak będę kupował tyle ile będę chciał. Bardziej mi chodzi o uzasadnienie Morawieckiego - trzeba się przyjrzeć jak ktoś kupuje 7dme mieszkanie bo to osoba zamożna.. Jakie to jest słabe. Powszechna bieda programem PiS !

Jakby na rynku było po 2 mieszkania dla każdego to może byłoby to oburzające, a jak ktoś kupuje siódme bo przebija ofertę tego co nie ma zadnego to mnie to już nie oburza żeby to ukrócić. 

Przede wszystkim tacy multimieszkaniowcy ograniczają dostęp do mieszkań na rynku co podbija ceny co bardzo utrudni a czasem uniemożliwia dostęp do mieszkania młodym ludziom co w konsekwencji opóźnia lub uniemożliwia im posiadanie potomstwa co odbija się potem w systemie emerytalnym na całym państwie. 

To realny problem nas wszystkich a nie wyłącznie 

30 minut temu, Sebastian napisał:

roszczeniowych nierobów, którzy myślą, że jest im źle bo inni wszystkie okazje wyłapują.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Ograniczenia w możliwości kupna dużej liczby mieszkań aby możliwe było zaspokojenie potrzeb osób bez żadnego mieszkania. 

aaaaa kolejna regulacja populistyczna łatwa do obejścia. zrób jeszcze ograniczenia na auta albo parytety dla biedniejszych na studia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Ograniczenia w możliwości kupna dużej liczby mieszkań aby możliwe było zaspokojenie potrzeb osób bez żadnego mieszkania. 

chleb też max. 1 bochenek na 2 dni, bo rząd dba o linię swojego suwenira.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

A od 4 lub 5?

Gdzieś trzeba postawić granicę. Nie chciałbym uniemożliwić kupowania mieszkań jako metody na odkładanie na emeryturę, ale należy też zadbać o możliwości zakupu na rynku również dla tych co mają dbać o zastepowalnosc pokoleń. Podatek od 6 mieszkania wydaje się być rozsądnym kompromisem  na który się absolutnie nie upieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, fluber napisał:

Ja też mam gdzieś tyle, a korzystam może z połowy. I to licząc stół do bilarda i sprzęt do ćwiczeń. Chyba że liczysz z garażem i jakimiś przybudówkami? 

Nie.. garaż mam obok domu. Ja mam trójkę dzieci, więc więcej miejsca zużywam. Realnie brakuje mi tak z 50-60 metrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

chleb też max. 1 bochenek na 2 dni, bo rząd dba o linię swojego suwenira.

Kiedy brakuje towaru to normalne jest że są ograniczenia w sprzedaży. Limit sprzedaży paliwa np gdy go brakuje bo wojna, limit na papier toaletowy, ryż czy makaron bo pandemia. 

Z tym że fakt iż mlodzi nie będą mieszkać sami bardziej nas zaboli w przyszłości niż to że ktoś zje coś innego niż makaron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, fluber napisał:

Nie możemy patrzeć wyłącznie na nasze interesy tylko dlatego ze stać nas na więcej. Ta ustawa ma dziury, ale sam kierunek jest sluszny

Bardzo. Co dalej ? W sumie trzy pary butów wystarczą. Spodnie ? Po co więcej niż 4 pary. No i w sumie czemu ja mam duży ogród a niektórzy nie mają. Prawda Fluber ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Kiedy brakuje towaru to normalne jest że są ograniczenia w sprzedaży. Limit sprzedaży paliwa np gdy go brakuje bo wojna, limit na papier toaletowy, ryż czy makaron bo pandemia. 

Z tym że fakt iż mlodzi nie będą mieszkać sami bardziej nas zaboli w przyszłości niż to że ktoś zje coś innego niż makaron. 

Bardziej niż mieszkań to brakuje ludziom zdolności kredytowej na te mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Gdzieś trzeba postawić granicę. Nie chciałbym uniemożliwić kupowania mieszkań jako metody na odkładanie na emeryturę, ale należy też zadbać o możliwości zakupu na rynku również dla tych co mają dbać o zastepowalnosc pokoleń. Podatek od 6 mieszkania wydaje się być rozsądnym kompromisem  na który się absolutnie nie upieram

Dlaczego trzeba? Uwierzyłeś że winnym problemu z mieszkaniami są ludzie którzy kupują ich za dużo? Przecież PiS uwalniając rynek kredytowy i psuciem pieniądza zbudował te klasę więc populistycznie szuka rozwiązania na swoją chorobę. ja proponuje budowę dróg i poprawienie infrastrukturę wtedy ludzie których stać na tańsze mieszkania będą mogli kupić w mniej atrakcyjnych miejscach ale dzięki infrastrukturze sobie dojadą do pracy ale to jest trudne bo trzeba coś zrobić a nie zrzucać robotę na urzędy skarbowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Bardzo. Co dalej ? W sumie trzy pary butów wystarczą. Spodnie ? Po co więcej niż 4 pary. No i w sumie czemu ja mam duży ogród a niektórzy nie mają. Prawda Fluber ? 

Po co pisać o jednym bochenku chleba na 2 dni albo 3 parach butów na osobę, gdy rzecz dotyczy dodatkowego podatku za szóste mieszkanie? Liczyłem na merytoryczna dyskusję, a nie histerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.