Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, agresywnychomik napisał:

Czyli można coś porównywać kiedy Tobie odpowiada w innym przypadku już nie.

Czy zdajesz sobie sprawe że ten modus operandi prezentujesz bardzo ale to bardzo często?

Daj obiektywne kryteria kiedy coś można porównać, a kiedy nie. Chętnie się zapoznam. Serio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Daj obiektywne kryteria kiedy coś można porównać, a kiedy nie. Chętnie się zapoznam. Serio 

Tak serio to bardzo dobry pomysł przydało by Ci się w innych dyskusjach.

Myślę że koledzy

@Koelner @jack @starYfaN @lorak @Sebastian @ely3 @fluber i kto tam jeszcze może pomożecie koledze w przyszłości jak mu się znowu zacznie rozjeżdrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, agresywnychomik napisał:

Tak serio to bardzo dobry pomysł przydało by Ci się w innych dyskusjach.

Myślę że koledzy

@Koelner @jack @starYfaN @lorak @Sebastian @ely3 @fluber i kto tam jeszcze może pomożecie koledze w przyszłości jak mu się znowu zacznie rozjeżdrzać.

ja już za stary jestem  

52 minuty temu, RappaR napisał:

Ciekawy jestem jak Ty bys odpowiedział n to pytanie :)

że PiS nie pociągnął skoku cywilizacyjnego w infrastrukturze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Polska ma PKB per capita 5 razy mniejsze od USA. Może porównymy USA z Szwajcarią albo Norwegią i zobaczymy czy znajdzirmy jedną ich przewagę?

Całkiem niedawno pisałeś, że nie wolno porównywać kilkumilionowych krajów z Polską mającą 38 mln mieszkańców. A teraz porównujesz z USA i już Ci ta różnica nie przeszkadza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Całkiem niedawno pisałeś, że nie wolno porównywać kilkumilionowych krajów z Polską mającą 38 mln mieszkańców. A teraz porównujesz z USA i już Ci ta różnica nie przeszkadza :) 

Różnica między Polską a Norwegią czy Szwajcarią jest mniejsza niż między USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RappaR napisał:

Różnica między Polską a Norwegią czy Szwajcarią jest mniejsza niż między USA

Oczywiście, że jest mniejsza. Mówiłeś, że nie wolno porównywać czegoś co działa w 8 milionowej Szwajcarii z mającą 38 mln Polską bo to zupełnie inne państwa. A teraz porównujesz 8 milionową Szwajcarię z  331 milionowymi USA :) 

Ale żeby nie było - ja nie uważam, że nie wolno  porównywać :) Po prostu zauważam pewne rzeczy :)

1 minutę temu, kcp78 napisał:

Raczej większa...co miałeś z matematyki?... 

W ludności jest mniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

Oczywiście, że jest mniejsza. Mówiłeś, że nie wolno porównywać czegoś co działa w 8 milionowej Szwajcarii z mającą 38 mln Polską bo to zupełnie inne państwa. A teraz porównujesz 8 milionową Szwajcarię z  331 milionowymi USA :) 

Ale żeby nie było - ja nie uważam, że nie wolno  porównywać :) Po prostu zauważam pewne rzeczy :)

W ludności jest mniejsza. 

Liczysz to sumarycznie? LOL... Polska jest ok. 4.7 razy większa od sui i ok. 8 razy mniejszą od us... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kcp78 napisał:

Liczysz to sumarycznie? LOL... Polska jest ok. 4.7 razy większa od sui i ok. 8 razy mniejszą od us... 

Może inaczej bo ja już sam się teraz pogubiłem jak przeczytałem jeszcze raz to co Rappar napisał i swoją na to odpowiedź.

Różnica między Szwajcarią a Polską jest mniejsza niż między Szwajcarią a USA. Ale chodzi o liczbę ludności,   bo to było kryterium jakiego kiedyś Rappar użył sugerując, że krajów o takiej różnicy w liczbie mieszkańców (porównywałem Polskę i Szwajcarię) nie wolno porównywać. 

I o to mi chodziło. 

Generalnie tak czy siak - nie zgadzam się z jego opinią w tym względzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kcp78 napisał:

Takie porownania są głupie w c***, bez uwzględniania innych zmiennych. Zresztą, sama prędkość 'przelotowa' dla danej trasy jako wskaźnik poziomu kolejnictwa? Serio?! 😁... 

To oczywiste, że takie porównania są niedoskonałe. W USA postawili na samoloty bo są większe odległości. We Francji postawili na kolej szybkich prędkości i tam się sprawdziła. Ale w takiej Portugalii zaczęli budować a dopiero później policzyli, że się nie opłaca :) 

Generalnie nie uważam, żeby było się po prostu o co spierać. Trzeba by naprawdę poznać historię, uwarunkowania i motywację żeby zrozumieć dlaczego ktoś wybrał tak a ktoś inny inaczej. A myślę, że mało tu jest ludzi tak zainteresowanych szybką koleją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Szwajcaria ma 9 mln mieszkańców czyli 30 mln różnicy Norwegia 5 mln czyli 33 różnicy, USA 330 mln czyli 292 mln różnicy

Zależy w której klasie, zwykle 6

lol. nie obraz sie, ale trzeba byc idiota, zeby porownywac wielkosci krajow w taki sposob. pierwszy raz spotykam sie z sytuacja, gdy ktos, zestawiajac ze soba co najmniej 3 kraje, bierze suche liczby i wykonuje odejmowanie. jestem w lekkim szoku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kcp78 napisał:

lol. nie obraz sie, ale trzeba byc idiota, zeby porownywac wielkosci krajow w taki sposob. pierwszy raz spotykam sie z sytuacja, gdy ktos, zestawiajac ze soba co najmniej 3 kraje, bierze suche liczby i wykonuje odejmowanie. jestem w lekkim szoku...

To daj swoją propozycję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RappaR napisał:

Wchodziły tylko na rentowne połączenia i miliony z małych wsi zostały bez możliwości dojazdów do pracy czy w ogóle opuszczenia wsi na zakupy. 

No właśnie inaczej. Miałem okazję z bliska przyglądać się upadkowi PKS i wejściu prywatnego przewoźnika w jego miejsce, gdy tuż po studiach wylądowałem na prowincji. I wydawało się, że upadek PKSu będzie tragedią dla mieszkańców tymczasem okazał się zbawieniem. PKS może nie wycinał linii ale ograniczał ilość autobusów jeżdżących w ciągu doby na poszczególnych trasach. Autosuby rzadko jeździły pełne. Bez rewolucji nie było wyjścia i musieli ten biznes zamknąć.

I w to wszedł prywaciarz z kilkoma busami wziętymi w leasing na początek. Już samo zastosowanie busa jest tu kluczowe bo zwiększa elastyczność - tam gdzie podróżnych było więcej jeżdżą dwa a nawet trzy busy jeden za drugim. Za to jak trasa i godzina jest mniej oblegana, jedzie jeden. I teraz najciekawsze - prywaciarz wydłużył trasy by w ramach tych samych kursów, wydłużając trochę trasy, czasem jadąc dalej, czasem odbijając do jakiejś wioski kilka kilometrów zwiększał ilość pasażerów ale też dotarł z transportem do tych do których nigdy PKS nie docierał. Kolejna rzecz to dostosowanie godzin kursów do podróżnych a nie do niewiadomoczego jak ma w zwyczaju PKP i miał PKS. I znalazło się 2 takich prywaciarzy, którzy zbudowali firmy od zera i podzielili miedzy siebie cały powiat. Dlaczego nie mógł zrobić tego PKS tego nie wiem. Czy działa to tak gdzie indziej nie wiem, a jeśli nie działa to nie wiem dlaczego bo to nie jest jakaś magia a raczej elastyczne działanie na oczywistych prawidłach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.