Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fluber napisał:

Ludzie po niej cisną, bo jest starą babą która kijowo się ubiera.

Podwójna dyskryminacja: że względu na wiek i płeć.

odetnij się od tego internetu i tt.

dla mnie może być nawet transem ale kobita ma 80 lat i sens jej powoływania do spółki która jest obecnie najlepiej zarządzana ever to gruby lol ;]

4 minuty temu, fluber napisał:

Nikt nawet nie patrzy w jej CV gdzie akurat kwalifikacji, kompetencji i doświadczenia jej nie brakuje

to fakt , od 89 prawie wszyscy politycy mają fajne cv ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Oczywiście realnie problem jest łatwo rozwiązywalny - ale w sposób mocno niepopularny bo bezdzietni muszą po prostu mocno dostać po głowach (wyższe podatki lub brak emerytury) 

A co z tymi, którzy poświęcają się, żeby wychowywać psy i koty? 

48 minut temu, fluber napisał:

Trzeba po prostu dobrze zarządzać. Takie koleje dolnośląskie nie są prywatne, a tabor czysciutki, pociągi punktualne, ceny przystępne. Da się. 

Chyba latwiej zarządzać tymi regionalnymi kolejami jak dolnośląskie czy małopolskie. Mniejszy tabor, mniejsze odległości, mniej pasażerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Koelner napisał:

tak

 

 Kidawa jak zwykle w formie

3 minuty temu, DLT_Braddock napisał:

 

Chyba latwiej zarządzać tymi regionalnymi kolejami jak dolnośląskie czy małopolskie. Mniejszy tabor, mniejsze odległości, mniej pasażerów. 

Zależy w jakich kwestiach intercity ma 4 razy tyle pasażerów ale obsługuje 16 województw a nie jedno. Zagęszczenie połączeń kd jest dużo większe, a skomunikowanie połączeń i ich punktualność jest na wyzszym poziomie niż w intercity. 

Poza tym przewozy regionalne vs kd to jest nokaut. A przecież robiły/ robią to samo

7 minut temu, DLT_Braddock napisał:

A co z tymi, którzy poświęcają się, żeby wychowywać psy i koty?  

Szkoda gadać. Zmuszają nas do szczepień i kagancow na pyskach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Ludzie po niej cisną, bo jest starą babą która kijowo się ubiera.

Podwójna dyskryminacja: że względu na wiek i płeć. 

Nikt nawet nie patrzy w jej CV gdzie akurat kwalifikacji, kompetencji i doświadczenia jej nie brakuje

Chyba bardziej chodzi o to, że zasiadanie w radach nadzorczych spółek to są a raczej powinny być obowiązki. I nie wiem jak 79 letnia kobieta może zasiadać jednocześnie w dwóch takich spółkach gdzie jedna to największa firma w Polsce. Co konkretnie ona ma tam robić ?

1 godzinę temu, fluber napisał:

No ale w międzyczasie nie wypada brać 300 złotych za ekspres który nie ma po czym jechać

To też zależy. Może być tak, że według wyliczeń opóźnienie z tego odcinka powinno dać się nadrobić ale nie udało się bo gdzieś jakiś inny pociąg się "poślizgnął"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mayor napisał:

Serio, to moim zdaniem wystarczyło by sprywatyzować rynek transportu kolejowego i nie bronić się przed zagranicznymi inwestorami.,Jak się skończy monopol PKP i ktoś lepszy rzuci im rękawicę to jest szansa na poprawę 

Czy to przypadkiem USA nie ma najgorszej sieci kolei w cywilizowanym świecie, wielokrotnie gorszej od Chin, Francji czy Japonii?

5 godzin temu, jack napisał:

Najgorsze, że to nie są trudne rzeczy i jest z czego czerpać doświadczenia. Ale skro u nas kuleją takie tematy jak skoordynowanie przesiadek czy nawet po prostu rozkłady jazdy pisane pod kolej a nie potencjalnych podróżnych. To samo było z PKSami, które padały po czym na ich miejsce wchodziły prywatne firmy z chmarą mikrobusów i zbijały kokosy. 

Wchodziły tylko na rentowne połączenia i miliony z małych wsi zostały bez możliwości dojazdów do pracy czy w ogóle opuszczenia wsi na zakupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał:

Czy to przypadkiem USA nie ma najgorszej sieci kolei w cywilizowanym świecie, wielokrotnie gorszej od Chin, Francji czy Japonii?

Wchodziły tylko na rentowne połączenia i miliony z małych wsi zostały bez możliwości dojazdów do pracy czy w ogóle opuszczenia wsi na zakupy. 

Nie wydaje mi się.Jeździłem często służbowo do Philly i Bostonu i DC.,Amtrak był najlepszym wyborem.,Do Philly z NY jest ok 150 km i Amtrak jedzie 1h 5 minut. Samochodem musiałem jechać prawie 2 godziny.,W sumie to samochód jest chyba najgorszym środkiem lokomocji, gdyż osobowym jedziesz wolniej od ciężarowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mayor napisał:

Nie wydaje mi się.Jeździłem często służbowo do Philly i Bostonu i DC.,Amtrak był najlepszym wyborem.,Do Philly z NY jest ok 150 km i Amtrak jedzie 1h 5 minut. Samochodem musiałem jechać prawie 2 godziny.,W sumie to samochód jest chyba najgorszym środkiem lokomocji, gdyż osobowym jedziesz wolniej od ciężarowych 

Czyli około 150km/h. Wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Pendolino Gdańsk Warszawa 2h 35 m 340 km 

No, w Polsce. Jeśli USA, żeby wyjść TROCHE lepiej, musi się porównywać z Polską, to jest chyba c***owo? 

Paryż Marsylia 750km niecałe 3 godziny 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, RappaR napisał:

No, w Polsce. Jeśli USA, żeby wyjść TROCHE lepiej, musi się porównywać z Polską, to jest chyba c***owo? 

Paryż Marsylia 750km niecałe 3 godziny 

Przeciez wiadomo że w USA w pewnym momencie rozwinęli transport lotniczy zamiast ciagle inwestować w kolej więc nie wiem co chcesz znaleźć.

Fajne są te Amtraki z wagonami widokowymi szczególnie jak mykasz przez Colorado ;)

Może porównaj liczbę lotów wewnatrz kraju w przeliczeniu na jednego mieszkańca PL vs USA dojdziesz do jakiś wnioskow ;)

P.s. Knicks na mecze do Philly jeździli pociągiem (nie wiem czy ciągle tak podróżują).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, agresywnychomik napisał:

Przeciez wiadomo że w USA w pewnym momencie rozwinęli transport lotniczy zamiast ciagle inwestować w kolej więc nie wiem co chcesz znaleźć.

Fajne są te Amtraki z wagonami widokowymi szczególnie jak mykasz przez Colorado ;)

Może porównaj liczbę lotów wewnatrz kraju w przeliczeniu na jednego mieszkańca PL vs USA dojdziesz do jakiś wnioskow ;)

P.s. Knicks na mecze do Philly jeździli pociągiem (nie wiem czy ciągle tak podróżują).

 

Polska ma PKB per capita 5 razy mniejsze od USA. Może porównymy USA z Szwajcarią albo Norwegią i zobaczymy czy znajdzirmy jedną ich przewagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

Polska ma PKB per capita 5 razy mniejsze od USA. Może porównymy USA z Szwajcarią albo Norwegią i zobaczymy czy znajdzirmy jedną ich przewagę?

Czyli można coś porównywać kiedy Tobie odpowiada w innym przypadku już nie.

Czy zdajesz sobie sprawe że ten modus operandi prezentujesz bardzo ale to bardzo często?

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.