Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, fluber napisał:

Za czyichkolwiek poprzednich rządów upubliczniano wszytkie umowy na strategiczne surowce?

Czy ta umowa nie musiała przejść przez Komisję Europejską?

A w tym samym raporcie nie masz informacji o tym, jak wyglądała ta skuteczność 20 lat temu?

Nie czytałem na razie całego raportu bo to 127 stron tylko wyciąg z niego na stronie NIK.

Tu masz też ciekawy raport - zajmujący się wszystkimi dziedzinami. http://www.korektorzdrowia.pl/wp-content/uploads/barometr_whc_xii_i_2019_final.pdf

Niestety nie ma raportów za 2022 gdzie wydatnie zwiększyliśmy wydatki na służbę zdrowia.  A za lata 2020-2021 to wiadomo, że nie ma co patrzeć na to z wiadomych względów. 

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian napisał:

Nie czytałem na razie całego raportu bo to 127 stron tylko wyciąg z niego na stronie NIK.

Tu masz też ciekawy raport - zajmujący się wszystkimi dziedzinami. http://www.korektorzdrowia.pl/wp-content/uploads/barometr_whc_xii_i_2019_final.pdf

Niestety nie ma raportów za 2022 gdzie wydatnie zwiększyliśmy wydatki na służbę zdrowia.  A za lata 2020-2021 to wiadomo, że nie ma co patrzeć na to z wiadomych względów. 

 

Na 2022 też nie bardzo jest co patrzeć, bo dopiero od kwietnia zaczęło być względnie normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Sebastian napisał:

Raczej nie, wziąwszy pod uwagę, że nasz rząd bodajże zostawił w budżecie 3,8% inflacji do końca. 

To skąd Twoja teza?

Godzinę temu, Koelner napisał:

Trochę lipa 

Chirurgia ogólna się nie opłaca. Po prostu. Żadna operacja nie przynosi zysków z NFZ. Żadna. Przy operacji guza jelita grubego same narzędzia są droższe od wyceny. Nie mówię o hospitalizacji, płacach ludzi przy zabiegu. Sam jednorazowy sprzęt jest droższy. 

Oczywiście, gdyby zreformować przedsiębiorców tak że by przestali być nieuczciwi i nieudolni, i sprzedawali taniej sprzęt, to by faktycznie można było jakoś działać. Ale ze są nieudolni i nic nie potrafią wyprodukować tanio i dobrze, to jest jak jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

To skąd Twoja teza?

Stąd, że procentowo dano  więcej. A nie wiemy jaki wpływ miała inflacja bo szpitale i przychodnie też maja kontrakty i nie wierzę, że zgodziły się  na pełną rewaloryzację o procent inflacji. Zresztą nie wiem jak wyglądają kontrakty szpitali z NFZ. Może była rewaloryzacja ? Nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Stąd, że procentowo dano  więcej. A nie wiemy jaki wpływ miała inflacja bo szpitale i przychodnie też maja kontrakty i nie wierzę, że zgodziły się  na pełną rewaloryzację o procent inflacji. Zresztą nie wiem jak wyglądają kontrakty szpitali z NFZ. Może była rewaloryzacja ? Nie wiem. 

To daj dane o tym. 

Nie było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:
Wynika z tego, że wzrost finansowania służby zdrowia jest o 8,49 % rok do roku. To raczej sporo.

Jakbym tu napisał @Koelner albo komukolwiek, że skoro w zeszłym roku dostał 8,49% podwyżki więc jest bogatszy i stać go na więcej, a jak go nie stać na więcej to dlatego, że ma zły system wydawania pieniędzy, to byś pierwszy wyzywał mnie tu od pierdolniętych pisowców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Czyli o połowę niższy niż inflacja 

I ? Inflacja uderzyła w każdego to raz . Nie  wiemy jeszcze jaka jest inflacja średnioroczna to dwa. Kontraktowanie dla szpitali nie odbywa się w grudniu tylko na początku roku - zgodziłeś się za sumę X dostarczyć to dostarczasz - jak w każdej dziedzinie. Myślisz, że szpitale godziły się na rewaloryzację ? Kontrakty dla przychodni też były zawierane wcześniej. Gaz, prąd i ogrzewanie - to mogło uderzyć i tu się zgodzę. 

1 minutę temu, fluber napisał:

Jakbym tu napisał @Koelner albo komukolwiek, że skoro w zeszłym roku dostał 8,49% podwyżki więc jest bogatszy i stać go na więcej, a jak go nie stać na więcej to dlatego, że ma zły system wydawania pieniędzy, to byś pierwszy wyzywał mnie tu od pierdolniętych pisowców. 

Fluber czy na służbę zdrowia są procentowo wyższe czy nie ? Bo na moje są. Inflacja jest problemem ogólnym - dotyczy każdej dziedziny. I każdy sobie musi z tym radzić. Jakoś parę miesięcy temu wyzywałeś mnie od pierdolonych przedsiębiorców którym jest źle, że zamiast miliona zarobią 1,2 mln. 

Możesz winić rząd, że przez cały rok nie chciał zaktualizować ustawy budżetowej mimo, że problem był kilka raz w sejmie zgłaszany. 

No i przypominam, że to jest procent budżetu. Jeśli ten budżet teraz urośnie a urośnie ze wzgledów inflacyjnych to w przyszłym roku służba zdrowia dostanie też wiecej kasy - no chyba, że znów wszystko zje inflacja. Ale na pewno nie, bo jak sam pisałeś, rząd trafnie zapisał poziom inflacji na rok 2023. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

I ? Inflacja uderzyła w każdego to raz . Nie  wiemy jeszcze jaka jest inflacja średnioroczna to dwa.

Skoro w każdym miesiącu była wyższa niż 8,49% to jak myślisz?  Będzie wyższa niż 8,49%, czy jednak trudno powiedzieć? 

10 minut temu, Sebastian napisał:

 

Fluber czy na służbę zdrowia są procentowo wyższe czy nie ? Bo na moje są. Inflacja jest problemem ogólnym - dotyczy każdej dziedziny. I każdy sobie musi z tym radzić. Jakoś parę miesięcy temu wyzywałeś mnie od pierdolonych przedsiębiorców którym jest źle, że zamiast miliona zarobią 1,2 mln. 

Możesz winić rząd, że przez cały rok nie chciał zaktualizować ustawy budżetowej mimo, że problem był kilka raz w sejmie zgłaszany. 

No i przypominam, że to jest procent budżetu. Jeśli ten budżet teraz urośnie a urośnie ze wzgledów inflacyjnych to w przyszłym roku służba zdrowia dostanie też wiecej kasy - no chyba, że znów wszystko zje inflacja. Ale na pewno nie, bo jak sam pisałeś, rząd trafnie zapisał poziom inflacji na rok 2023. 

Mógłbyś znaleźć post gdzie nazywam Cię pierdolonym przedsiębiorcą i gdzie piszę, że rząd tradnie zapisał poziom inflacji na rok 2023? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

Jakbym tu napisał @Koelner albo komukolwiek, że skoro w zeszłym roku dostał 8,49% podwyżki więc jest bogatszy i stać go na więcej, a jak go nie stać na więcej to dlatego, że ma zły system wydawania pieniędzy, to byś pierwszy wyzywał mnie tu od pierdolniętych pisowców. 

bo w 2013-2017 były fajne ceny mieszkań. mnie nie obchodzi cena chleba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 22:54, fluber napisał:

Bank Światowy tydzień temu podał prognozę wynoszącą 10,1 procent.

O ile na styczeń prognozowane jest 20 procent + to większość prognoz na 2023 oscyluje wokół 10 procent więc nie za bardzo rozumiem dlaczego to założenie jest nieprawdą skoro niezależne od rządu podmioty dają taka prognozę. 

Credit agricole dziś dał prognozę 10,4 procent. Nic nowszego nie widzę

Tutaj

A to drugie znajdę w wolnej chwili.

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.