Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Koelner napisał:

Będzie hajs i będzie git?

Będzie jak w innych miejscach gdzie jest hajs. 

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Proszę Cię to co jest to w ogóle nie działa. W pewnym dużym szpitalu w Polsce - bardzo znanym i przez wielu uważanym za bardzo dobry po godzinie 13:30 - prócz dyżurów - nie zastaniesz żadnych lekarzy poza rezydentami i tymi którzy nie pracują w przychodniach prywatnych. I może byłoby to ok gdyby nie to, że pieniądze biorą za prace do 15 stej.  W tym samym szpitalu rezydenci z rodzin lekarskich dostają stale mniejszą liczbę pacjentów do obsługi niż Ci którzy nie mogą się poszczycić takimi "świetnymi genami".

To odnośnie kontroli obłożenia lekarzy i kontroli czasu pracy. A o procedurach nawet mi się nie chce pisać. 

Nie słyszałem o takich procedurach. Ja w pracy zwykle siedzę dłużej niż faktyczny czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Nie słyszałem o takich procedurach. Ja w pracy zwykle siedzę dłużej niż faktyczny czas pracy.

A ja kurde słyszałem i widziałem. O tym szpitalu opowiadała mi szwagierka która tam pracuje i ma szczerze dość tego jaka tam jest patologia.

A ja z racji choroby syna też bardzo dużo widziałem i patologiczne sytuacje widziałem w kilku szpitalach - nie mówię, że wszędzie bo znam takie gdzie jest ok (przynajmniej na oddziałach na których byłem) 

Jest po prostu źle Rappar i nic nie da wrzucanie kasy w to co jest. Za dużo nieszczelności, za dużo możliwości do samowolki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

A ja kurde słyszałem i widziałem. O tym szpitalu opowiadała mi szwagierka która tam pracuje i ma szczerze dość tego jaka tam jest patologia.

A ja z racji choroby syna też bardzo dużo widziałem i patologiczne sytuacje widziałem w kilku szpitalach - nie mówię, że wszędzie bo znam takie gdzie jest ok (przynajmniej na oddziałach na których byłem) 

Jest po prostu źle Rappar i nic nie da wrzucanie kasy w to co jest. Za dużo nieszczelności, za dużo możliwości do samowolki. 

Czemu nie byłeś z Medicovera z synem? Oszczędzasz na dziecku?

 

1 minutę temu, Koelner napisał:

Ale gdzie sufit? 

Powiedzmy - finansowanie Niemców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mayor napisał:

Jest też selekcja i nie jest łatwo dostać pracę po skończeniu medycyny no i takiemu świeżakowi też nikt nie nasra pieniędzy jak w Polsce, tam lekarz zaczyna zarabiać jak już coś potrafi 

jak zaorać antypisowskie protesty medyków jednym postem

 

dzięki mayor, mój pisiorski bestfrendzie! ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał:

Jako biedniejszy kraj jest to za duże obciążanie finansowe i jak to mówi klasyk nie powinno być się sędzia we własnej sprawie 

Chociaż w proporcji do budżetu - wciąż dwa razy mniej. Z tym że nie oczekujmy wtedy sprzętu i refundacji lekowych na poziomie niemieckich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

To czemu nie wziąłeś dla dziecka? Żal Ci było wziąć pakiet i iść do ich szpitala, zamiast do tej państwowej umieralni?

Nie Rappar ja nie jestem taki jak Ty i nie myślę takimi kategoriami gdy chodzi o moich bliskich. Nie interesowałem się pakietami ale myślę raczej chorób genetycznych i onkologicznych na tym się nie leczy. Oczywiście bez złudzeń. A czemu Cię to tak interesuje ? Z czym to ma coś wspólnego ? Sugerujesz, że nie powinienem korzystać bo narzekam na poziom ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebastian napisał:

Nie Rappar ja nie jestem taki jak Ty i nie myślę takimi kategoriami gdy chodzi o moich bliskich. Nie interesowałem się pakietami ale myślę raczej chorób genetycznych i onkologicznych na tym się nie leczy. Oczywiście bez złudzeń. A czemu Cię to tak interesuje ? Z czym to ma coś wspólnego ? Sugerujesz, że nie powinienem korzystać bo narzekam na poziom ? 

Mi by nie było wydać żal dla dziecka na prywatną, jakbym w publicznej nie mógł liczyć. 

No widzisz, jakoś prywatnie nie chcą leczyć genetycznych i onkologicznych schorzeń, ciekawe czemu? Zastanawiałeś się kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

No widzisz, jakoś prywatnie nie chcą leczyć genetycznych i onkologicznych schorzeń, ciekawe czemu? Zastanawiałeś się kiedyś?

Ja wiem czemu, z tego samego powody dla którego chirurdzy wolą robić medycynę estetyczną niż poważne zabiegi. Z powodu pieniędzy jakie mogą z tego uzyskać.

Nadal nie wiem jak to się ma do mojego syna a co więcej do sytuacji ze służbą zdrowia, tym bardziej, że ja nigdzie nie sugerowałem prywatyzacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Ja wiem czemu, z tego samego powody dla którego chirurdzy wolą robić medycynę estetyczną niż poważne zabiegi. Z powodu pieniędzy jakie mogą z tego uzyskać.

Nadal nie wiem jak to się ma do mojego syna a co więcej do sytuacji ze służbą zdrowia, tym bardziej, że ja nigdzie nie sugerowałem prywatyzacji. 

 

Jak to? Kapitalizm lepszy, wystarczy zlikwidować NFZ, urzędy i zmniejszyć podatki i się polepszy w służbie zdrowia. Za 10 zł lekarz Ciebie przyjmie i zajmie się leczeniem chorób genetycznych Twojego dziecka

Co się zmieniło? Od kiedy jesteś komunistą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RappaR napisał:

Jak to? Kapitalizm lepszy, wystarczy zlikwidować NFZ, urzędy i zmniejszyć podatki i się polepszy w służbie zdrowia. Za 10 zł lekarz Ciebie przyjmie i zajmie się leczeniem chorób genetycznych Twojego dziecka

Co się zmieniło? Od kiedy jesteś komunistą?

Żeby zlikwidować NFZ, urzędy i zmienić podatki trzeba by zmienić wiele rzeczy w tym mentalność ludzką i przestawić ludzi na zupełnie inne zasady współżycia,  a to utopia i jest to niemożliwe. Ale widzę, że idziemy w coraz to lepszym kierunku  :) 

Muszę Cię uświadomić, że między kapitalizmem a komunizmem jest całkiem sporo przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Żeby zlikwidować NFZ, urzędy i zmienić podatki trzeba by zmienić wiele rzeczy w tym mentalność ludzką i przestawić ludzi na zupełnie inne zasady współżycia,  a to utopia i jest to niemożliwe. Ale widzę, że idziemy w coraz to lepszym kierunku  :) 

Muszę Cię uświadomić, że między kapitalizmem a komunizmem jest całkiem sporo przestrzeni.

Tak, socjalizm lewaku. Ale nie martw się, my tu inkluzywni, weźmiemy Ciebie do naszego grona by móc razem okradać bogatych podatkami 🥰😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian napisał:

Proszę Cię to co jest to w ogóle nie działa. W pewnym dużym szpitalu w Polsce - bardzo znanym i przez wielu uważanym za bardzo dobry po godzinie 13:30 - prócz dyżurów - nie zastaniesz żadnych lekarzy

 

5 godzin temu, Sebastian napisał:

A ja kurde słyszałem i widziałem. O tym szpitalu opowiadała mi szwagierka która tam pracuje i ma szczerze dość tego jaka tam jest patologia.

Przez ostatnie 20 lat w Polsce średnie pięcioletnie przeżycie przy nowotworze wzroslo o jakaś połowę vs szwagierka mi opowiadała, zaorać, to ruina itd. 

Ja rozumiem chęć reformy, ale to jest totalnie odklejony od statystyk populizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebastian napisał:

Żeby zlikwidować NFZ, urzędy i zmienić podatki trzeba by zmienić wiele rzeczy w tym mentalność ludzką i przestawić ludzi na zupełnie inne zasady współżycia,  a to utopia i jest to niemożliwe. Ale widzę, że idziemy w coraz to lepszym kierunku  :) 

Muszę Cię uświadomić, że między kapitalizmem a komunizmem jest całkiem sporo przestrzeni.

Szczerze powiedziawszy to komuna w Polsce dbała o zdrowie dzieci, w każdej szkole i przedszkolu był gabinet lekarski z lekarzem i pielęgniarką, w szkołach gabinety stomatologiczne .,Pamiętam że przeglądy były robione systematycznie -włosy, pazury, czyste ręce, szklanka mleka dla każdego ucznia, w przedszkolu przymusowa łycha tranu itp.Dzisiejsza władza ma na zdrowie dzieci wyjebane, religia ważniejsza 

3 godziny temu, fluber napisał:

 

Przez ostatnie 20 lat w Polsce średnie pięcioletnie przeżycie przy nowotworze wzroslo o jakaś połowę vs szwagierka mi opowiadała, zaorać, to ruina itd. 

Ja rozumiem chęć reformy, ale to jest totalnie odklejony od statystyk populizm. 

Przez ostatnie 20 lat w Polsce około 20 krotnie zwiększyła się liczba dzieci niezaszczepionych na szczepienia obowiązkowe za 3 kwartały 2022 jest to ok 70 tysięcy dzieci.,I niech mi nikt nie pierdoli że do poprawy tej sytuacji potrzebne są pieniądze.,Przeciwnie wystarczy mądra ustawa, albo zabrać lekarzom rodzinnym ,którzy mają wysoki odsetek pacjentów  foliarzy połowę kasy z kontraktu , albo wstrzymać rodzicom nie szczepiącym dzieci 500plus i niech piją za swoje ,dopóki  suka nie zaszczepi dzieciaków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.