Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Reikai napisał:

Holownia jest dogadany z PISem, ma odciągnąć od PO jak największą ilość osób, aby maksymalnie rozdzielić opozycję pisu. Patrzac na to co pierdolnal ostatnio o gotowce i euro.

Change my mind.

Ale myślisz że po ma inne zdanie o gotówce i euro niż hołownia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ale myślisz że po ma inne zdanie o gotówce i euro niż hołownia? 

Nie wiem, pewnie nie. Wiem jakie ma pis, bo wprowadzili  wieksze ograniczenia w transakcjach gotowkowych dla osob fizycznych i firm. Do tego wprowadzili możliwość zagladania nam na konta przez skarbówkę bez nakazu sądowego, a skarbowka juz planuje wprowadzić jakis soft do analizy naszych kont. Takze zakladam, ze zadna partia nie jest w tym temacie taka, jak uwazam powinna byc. Pewnie konfederacja, ale ci za to sa zamordystami w innym temacie.

Bardziej mialem na mysli wypuszczenie tak glupiej wypowiedzi w momencie, gdzie za chwile beda obradowac czy ida razem do wyborow, czy nie. My point is, jesli oglaszasz ze chcesz zlikwidowac gotowke, to nie chcesz miec wiecej wyborcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Ale myślisz że po ma inne zdanie o gotówce i euro niż hołownia? 

nieważne ale czy w Kanadzie czy Francji jak społeczeństwu nakłada się kaganiec to są protesty a u nas nie ponieważ obojętnie co zrobisz to jesteś za PiS lub antypis i sam wiesz o czym piszemy bo sam się tego łapiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

nieważne ale czy w Kanadzie czy Francji jak społeczeństwu nakłada się kaganiec to są protesty a u nas nie ponieważ obojętnie co zrobisz to jesteś za PiS lub antypis i sam wiesz o czym piszemy bo sam się tego łapiesz :)

Ale to jest nasz problem. Nie partii tylko nasz. Nie potrafimy używać mózgów po prostu. Co więcej liczymy, że ktoś zrobi coś za nas a tak się nie stanie po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Nie wiem, pewnie nie. Wiem jakie ma pis, bo wprowadzili  wieksze ograniczenia w transakcjach gotowkowych dla osob fizycznych i firm. Do tego wprowadzili możliwość zagladania nam na konta przez skarbówkę bez nakazu sądowego, a skarbowka juz planuje wprowadzić jakis soft do analizy naszych kont. Takze zakladam, ze zadna partia nie jest w tym temacie taka, jak uwazam powinna byc. 

Z jednej strony władza PiS chce mieć coraz więcej narzędzi i uprawnień do kontroli obywateli, a z drugiej odebrać obywatelom jakąkolwiek kontrolę nad władzą przez ustawy typu bezkarność plus, Najgorsze jest to że elektorat popiera takie działania w imię walki z mafiami watowskimi ,poprawy bezpieczeństwa i innymi bzdurnymi postulatami., Wysokie ,kary, odbieranie samochodów, konfiskata rozszerzona ,zwiększanie uprawnień policji, to wszystko trafia na podatny grunt ,gdyż stwarza pozory państwa prawa., Ale w drugim kierunku już nie działa., Komendant napierdala  bazooką w budynku pełnym ludzi i nic mu nie grozi, a nawet prokuratura daje mu status pokrzywdzonego, policjanci biorą sobie na wydrę dwie dziewczyny do suki bo im się chce ruchania, tak bardzo że na pierwszym zakręcie rozbijają się o drzewo i nawet karetki nie wzywają tylko każą im wypierdalać i nawet z roboty nie wylatują 

Edytowane przez mayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mayor napisał:

Z jednej strony władza PiS chce mieć coraz więcej narzędzi i uprawnień do kontroli obywateli, a z drugiej odebrać obywatelom jakąkolwiek kontrolę nad władzą przez ustawy typu bezkarność plus, Najgorsze jest to że elektorat popiera takie działania w imię walki z mafiami watowskimi ,poprawy bezpieczeństwa i innymi bzdurnymi postulatami., Wysokie ,kary, odbieranie samochodów, konfiskata rozszerzona ,zwiększanie uprawnień policji, to wszystko trafia na podatny grunt ,gdyż stwarza pozory państwa prawa., Ale w drugim kierunku już nie działa., Komendant napierdala  bazooką w budynku pełnym ludzi i nic mu nie grozi, a nawet prokuratura daje mu status pokrzywdzonego, policjanci biorą sobie na wydrę dwie dziewczyny do suki bo im się chce ruchania, tak bardzo że na pierwszym zakręcie rozbijają się o drzewo i nawet karetki nie wzywają i nawet z roboty nie wylatują 

Jesteś ślepy.. PO takie same działania popierało i nadal popiera w UE. Oczywiście najdalej i najszybciej w kierunku totalitaryzmu chce iść Lewica - co nie dziwi to to wszystko potomkowie moskiewskich kurew - ale PO wcale nie odstaje. Wszystkie tego typu projekty przechodzą nawet w naszym parlamencie w zasadzie jednogłośnie - tylko Konfa jest przeciw i czasem ktoś od Zbiobry. 

Osobiście włos mi się na głowie jeży gdy widzę, że wprowadzane są mechanizmy, które będą wprost dyktować mi co mogę zrobić ze swoją kasą a czego mi nie wolno. Widzę proste mechanizmy do karania niepokornych, widzę proste mechanizmy do wykazania, że człowiekowi potrzebna jest maksylanie suma X - bo więcej i tak nie może wydać ze względu na "ślad węglowy" I nie mówcie mi, że to teoria spisku bo to się pomału dzieje i dziś wszyscy Ci którzy śmiali się z "płaskoziemców" wyszli na skończonych idiotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sebastian napisał:

Ale to jest nasz problem. Nie partii tylko nasz. Nie potrafimy używać mózgów po prostu. Co więcej liczymy, że ktoś zrobi coś za nas a tak się nie stanie po prostu. 

mamy słabych prawników i wymiar sprawiedliwości :) jakbym wiedział że pójdę do prawnika i on dojedzie państwo to wiedziałbym że żyje w kraju wolnych ludzi a tak to rozmawiamy o nierealnych rzeczach :)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Koelner napisał:

mamy słabych prawników i wymiar sprawiedliwości :) jakbym wiedział że pójdę do prawnika i on dojedzie państwo to wiedziałbym że żyje w kraju wolnych ludzi a tak to rozmawiamy o nierealnych rzeczach :)

Nieprawda. Solidarność też nie miała prawników. Po prostu ludzie muszą się zmobilizować. Ci normalni ludzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebastian napisał:

Fluber ale to samo masz w technikach gdzie są jakieś fajne specjalizacje.  Niestety karta nauczyciele i związek nauczycieli blokują reformę szkolnictwa która zwyczajnie jest potrzebna. 

BO nie chodzi o to Fluber, żeby kasy dolać tylko o to, żeby ją dobrze wydawać. A komunistyczne i socjalistyczne zaszłości na to nie pozwalają.  

Jaki system dobrze działa na świecie za te pieniądze?

4 godziny temu, Sebastian napisał:

Widzisz, problem polega na tym, że ludzie myślą  w tak prosty sposób jak Ty. Więcej kasy, więcej kasy, więcej kasy. A tu nie o to chodzi. Nasze państwo w różne dziedziny wlewa więcej kasy co chwila i skutki są mierne. Popatrz na służbę zdrowia - już chyba każdy kto ma chociaż resztki mózgu wie, że wlewanie tam większych pieniędzy nic nie da, skoro ta kasa jest wydawana tylko na pensje dla personelu a nie na zmiany systemowe. Zmiany, które są blokowane przez samych lekarzy, bo obecnie maja system który pozwala im idealnie ogolić owce. 

Potrzebne są reformy. Możesz lać dowolną ilość wody w sito a i tak wszystko wycieknie. 

No dokładnie ten sam temat - gdzie tanio funkcjonuje służba zdrowia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Jaki system dobrze działa na świecie za te pieniądze?

Ile byś nie wpompował pieniędzy ten system nie zadziała przy takiej konstrukcji. Tak jak nasza służba zdrowia - ile byśmy nie wydali to przejecie wszystko. Najpierw trzeba to rozwalić i zbudować na nowo na zdrowych zasadach. 

Ale nie dziwi mnie, że jako lekarz bronisz tego co jest. Wcale mnie to dziwi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Ile byś nie wpompował pieniędzy ten system nie zadziała przy takiej konstrukcji. Tak jak nasza służba zdrowia - ile byśmy nie wydali to przejecie wszystko. Najpierw trzeba to rozwalić i zbudować na nowo na zdrowych zasadach. 

Ale nie dziwi mnie, że jako lekarz bronisz tego co jest. Wcale mnie to dziwi.  

Nie dziwi mnie, że nie potrafisz podać przykładu. 

Ot gadanie Janusza ma być lepiej i już, bez żadnej wiedzy i ogłady, ot pierdolnąć sobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Nie dziwi mnie, że nie potrafisz podać przykładu. 

Ot gadanie Janusza ma być lepiej i już, bez żadnej wiedzy i ogłady, ot pierdolnąć sobie 

Ale ja go nawet nie szukałem. Zawsze wszędzie w każdym systemie pieniądze są problemem. Zawsze ich brakuje. Ale jednak niektóre systemy działają dobrze a niektóre źle. A nasze działają wybitnie źle. Szkolnictwo jest zamurowane - jakość się nie liczy ale tytuł i wysługa lat. Złe programy nauczania, brak przesunięcia w kierunku praktyki i doświadczeń w zamian za to nauczanie czystej teorii.  Te same grzechy od ilu już lat ? 

Jak mówię, można do woli lać wodę do sita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Nie dziwi mnie, że nie potrafisz podać przykładu. 

Ot gadanie Janusza ma być lepiej i już, bez żadnej wiedzy i ogłady, ot pierdolnąć sobie 

Akurat ze służbą zdrowia łatwo podać przykład. Ja za to co oddaje w składce zdrowotnej miałbym najlepszy pakiet (ze stomatologiem) w medicoverze dla całej mojej rodziny :D
Koniec końców jak przychodzi co do czego to i tak chodzimy prywatnie, bo terminy na NFZ są porąbane. np jakiś gastroenterolog za pół roku w Czerwcu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Akurat ze służbą zdrowia łatwo podać przykład. Ja za to co oddaje w składce zdrowotnej miałbym najlepszy pakiet (ze stomatologiem) w medicoverze dla całej mojej rodziny :D
Koniec końców jak przychodzi co do czego to i tak chodzimy prywatnie, bo terminy na NFZ są porąbane. np jakiś gastroenterolog za pół roku w Czerwcu :D

Ciekawe czemu ja obrabiam w publicznej służbie zdrowia pacjentów z medicoveru. Czemu oni nie chodzą do prywatnych szpitali, skoro opłacili składkę, wyjaśnisz?

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Ale ja go nawet nie szukałem. Zawsze wszędzie w każdym systemie pieniądze są problemem. Zawsze ich brakuje. Ale jednak niektóre systemy działają dobrze a niektóre źle. A nasze działają wybitnie źle. Szkolnictwo jest zamurowane - jakość się nie liczy ale tytuł i wysługa lat. Złe programy nauczania, brak przesunięcia w kierunku praktyki i doświadczeń w zamian za to nauczanie czystej teorii.  Te same grzechy od ilu już lat ? 

Jak mówię, można do woli lać wodę do sita. 

Gdyby w Polsce przedsiębiorcy byli uczciwi, bylibyśmy bogatsi od Dubaju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

Ciekawe czemu ja obrabiam w publicznej służbie zdrowia pacjentów z medicoveru. Czemu oni nie chodzą do prywatnych szpitali, skoro opłacili składkę, wyjaśnisz?

Jeżeli placówka ma podpisany kontrakt z medicoverem, to co tu wyjaśniać?
Anyway mój punkt był taki, że płacę składkę zdrowotną na NFZ, z usług, którego nie korzystam, bo jeżeli już to zapisuję się przez medicover/chodzę prywatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

Jeżeli placówka ma podpisany kontrakt z medicoverem, to co tu wyjaśniać?
Anyway mój punkt był taki, że płacę składkę zdrowotną na NFZ, z usług, którego nie korzystam, bo jeżeli już to zapisuję się przez medicover/chodzę prywatnie.

Żaden szpital,w którym pracowałem nie miał podpisanego kontraktu z Medicover. Wyjaśnij mi to, zamiast zmieniać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.