Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, mayor napisał:

 To że ktoś skończył studia doktoranckie, a być może nie napisał-obronił pracy to nie znaczy ,że nie ma kwalifikacji zawodowych w zakresie górnictwa. ,Kiedy do Ciebie ludzie się zwracają per Panie doktorze to przepraszasz i tłumaczysz że nie masz doktoratu? 

Napisałeś że jest inżynierem górnictwa a nie jest. 

To jak się do niego zwracasz to Twoja sprawa. 

53 minuty temu, mayor napisał:

A za co mam przepraszać ? 

Ogólnie za to że mnie obrażasz. 

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

Dlaczego?

Dzięki temu Niemcy nie marzną, a nie chciałbym żeby było im zimno. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pablo81 napisał:

No i inflacja 2x mniejsza niz w Pl. I spadajaca :)

Inflacja o 2 razy mniejsza ,a  bezrobocie na podobnym poziomie jak w PL, .Jastrząb Glapa pierdoli że nie można obniżyć inflacji bo bezrobocie wzrośnie i że inflacją jest wysoka wszędzie nawet w USA, a tam jest 7% inflacji i 3,5 % bezrobocia .,BTW pytałem wcześniej ile dostaliście kasy z tarczy covidowej(czy anty bo przecież ryba psuje się od głowy ) i cisza to rozumiem ,że nikt nic nie dostał ,cała tarcza to ściema ,a Mati kłamie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pablo81 napisał:

No i inflacja 2x mniejsza niz w Pl. I spadajaca :)

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego,  ze Niemcy teraz pompują pusty pieniądz w gospodarkę sprawi, że inflacja może i będzie mniejsza ale zostanie na znacznie, znacznie dłużej. To po prostu musi tak działać i działa. 

I generalnie nie ma się z czego cieszyć, że poszczególne rządy próbują osiągnąć inne efekty robiąc to samo co robili wcześniej,  bo to oznacza, że wpadliśmy w ogromne bagno gdzie już nikt nie patrzy na to co będzie w przyszłości  - liczą się tylko słupki poparcia. To nie jest dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mayor napisał:

BTW pytałem wcześniej ile dostaliście kasy z tarczy covidowej(czy anty bo przecież ryba psuje się od głowy ) i cisza to rozumiem ,że nikt nic nie dostał ,cała tarcza to ściema ,a Mati kłamie 

tak mordo

nikt nie dostał

jedna wielka ściema

 

pociśnij coś po PiSie bo im poparcie na forum spada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego,  ze Niemcy teraz pompują pusty pieniądz w gospodarkę sprawi, że inflacja może i będzie mniejsza ale zostanie na znacznie, znacznie dłużej. To po prostu musi tak działać i działa. 

I generalnie nie ma się z czego cieszyć, że poszczególne rządy próbują osiągnąć inne efekty robiąc to samo co robili wcześniej,  bo to oznacza, że wpadliśmy w ogromne bagno gdzie już nikt nie patrzy na to co będzie w przyszłości  - liczą się tylko słupki poparcia. To nie jest dobre. 

@fluber pisal, ze od pompowanej kasy inflacja maleje w Niemczech. Komu ufac, jak nie jemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pablo81 napisał:

@fluber pisal, ze od pompowanej kasy inflacja maleje w Niemczech. Komu ufac, jak nie jemu?

No napisał prawdę przecież. Inflacja maleje. Po prostu efekt będzie taki, że zostanie na dłużej i skumulowana pewnie wyjdzie wyższa. Ale wyborcy są zadowoleni bo rząd "coś robi" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Sebastian napisał:

No napisał prawdę przecież. Inflacja maleje. Po prostu efekt będzie taki, że zostanie na dłużej i skumulowana pewnie wyjdzie wyższa. Ale wyborcy są zadowoleni bo rząd "coś robi" 

To dlaczego w Polsce rośnie od ciaglego dodruku pieniądza na różne pakiety? Czy zostanie z nami na krocej niż w De?

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo81 napisał:

To dlaczego w Polsce rośnie od ciaglego dodruku pieniądza na różne pakiety rośnie? Czy zostanie z nami na krocej niż w De?

Bo rozmawianie o pakietach a wprowadzanie ich w życie to dwie różne rzeczy. Na razie to weszła cena na węgiel  cała  reszta większych rzeczy od 1 stycznia. Z tym, że interwencja naszego rządu jest dużo mniejsza a na dodatek rząd wprowadził dodatkowe proinflacyjne czynniki jak podwyżka minimalnej o 19%.

BTW Z tego co usłyszałem ludzie, którzy mają fotowoltaikę nie łapią się na zmniejszoną cenę za prąd. Ciekawe czy obejmie to też firm bo na przykład ja mam założone 50 kW (maks co można założyć bez bycia producentem prądu) a biorę kilka raz więcej. I fajnie będzie jak znów stracę na tym, że zrobiłem coś co ten rząd rok temu promował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebastian napisał:

Bo rozmawianie o pakietach a wprowadzanie ich w życie to dwie różne rzeczy. Na razie to weszła cena na węgiel  cała  reszta większych rzeczy od 1 stycznia. Z tym, że interwencja naszego rządu jest dużo mniejsza a na dodatek rząd wprowadził dodatkowe proinflacyjne czynniki jak podwyżka minimalnej o 19%.

BTW Z tego co usłyszałem ludzie, którzy mają fotowoltaikę nie łapią się na zmniejszoną cenę za prąd. Ciekawe czy obejmie to też firm bo na przykład ja mam założone 50 kW (maks co można założyć bez bycia producentem prądu) a biorę kilka raz więcej. I fajnie będzie jak znów stracę na tym, że zrobiłem coś co ten rząd rok temu promował :)

Inflacja w Niemczech pozostanie na dłużej? To znaczy do kiedy? I jak wysoka wtedy będzie? 

Poczytylame prognozy Niemieckiego Banku Centralnego i jestem ciekaw, co miałes na myśli pisząc "na dłużej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Inflacja w Niemczech pozostanie na dłużej? To znaczy do kiedy? I jak wysoka wtedy będzie? 

Poczytylame prognozy Niemieckiego Banku Centralnego i jestem ciekaw, co miałes na myśli pisząc "na dłużej".

Ale ja nie jestem wróżką więc nie powiem Ci tego. Nie wiem co się będzie dziać. Na razie nie ma nic bo by sprzyjało jej zatrzymaniu. Kolejne kroki programu FIT 55 będą wymagać dodrukowywania coraz większej kasy a jednocześnie energia itp będą kosztować coraz więcej. Woja trwa i wszystko wskazuje, że jeszcze potrwa.  Niemcy dziś pomagają gospodarce ale to ich kosztuje. Za to też będą musieli zapłacić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Ale ja nie jestem wróżką więc nie powiem Ci tego. Nie wiem co się będzie dziać. Na razie nie ma nic bo by sprzyjało jej zatrzymaniu. Kolejne kroki programu FIT 55 będą wymagać dodrukowywania coraz większej kasy a jednocześnie energia itp będą kosztować coraz więcej. Woja trwa i wszystko wskazuje, że jeszcze potrwa.  Niemcy dziś pomagają gospodarce ale to ich kosztuje. Za to też będą musieli zapłacić. 

 

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/1298570/umfrage/prognose-des-ifo-zur-entwicklung-der-inflationsrate-in-deutschland/

Wg prognoz wychodzi, że w 2024 inflacja powinna być już na zupełnie innym poziomie. Więc nie wiem czy zostanie w De na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/1298570/umfrage/prognose-des-ifo-zur-entwicklung-der-inflationsrate-in-deutschland/

Wg prognoz wychodzi, że w 2024 inflacja powinna być już na zupełnie innym poziomie. Więc nie wiem czy zostanie w De na dłużej.

Możliwe, że będzie na zupełnie innym poziomie. Ale przypominam, że nawet jeśli będzie to jakieś 4% to to będzie 4% powyżej cen z 2023 czyli cen podbitych przez inflację. Ale ja uważam, że to potrwa przynajmniej 2 lata jeszcze. Nie mówię, że będzie 20% ale sądzę że poziom 1-2% będzie ciężko w tym czasie osiągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.