Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Mnie to bawi. Feministki zamilkły i nic nie bredzą o żołnierzycach, męskie osoboniebinarne wynalazki w panice i nagle swoją orientację opisują jako chorobę, a internetowa husaria od tropienia onuc stawia wyżej swój portfel, najnowszy serial netflixa czy wyprowadzenie psa aniżeli powtórkę z 1610 roku. 

Pod WKU już tworzą się koczowiska prawdziwych patriotów czekających w kolejce na możliwość powołania. Dzielą się opłatkiem i śpiewają jakieś pieśni legionowe 😘 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał:

Jak prorosyjska koalicja Wegiersko-Serbska sobie fajnie radzi.

Ale te wykresy to i tak jakiś fejk, bo @fluber cały rok dane świadczące o czymś innym przytaczał.

https://www.money.pl/gospodarka/budownictwo-ostro-hamuje-nowych-zlecen-nie-ma-beda-masowe-zwolnienia-6834978438363840a.html?amp=1to jest tego pokłosie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pablo81 napisał:

Jak prorosyjska koalicja Wegiersko-Serbska sobie fajnie radzi.

Ale te wykresy to i tak jakiś fejk, bo @fluber cały rok dane świadczące o czymś innym przytaczał.

Raczej to jakaś prognoza patrząc po tytule ( global wage report 22-23) 

6 minut temu, Koelner napisał:

Ciekawe że remonty ciągle rosną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Raczej to jakaś prognoza patrząc po tytule ( global wage report 22-23) 

Ciekawe że remonty ciągle rosną. 

https://www.muratorplus.pl/biznes/raporty-i-prognozy/koniunktura-w-budownictwie-dane-gus-za-listopad-2022-aa-Da3o-FMr4-puty.html

17 minut temu, fluber napisał:

Raczej to jakaś prognoza patrząc po tytule ( global wage report 22-23) 


Dla niektórych to nie jest prognoza https://retailnet.pl/2022/12/05/blisko-30-procentowym-wzrost-kradziezy-w-sklepach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widzialem jakis artykul nt cen pradu dla gospodarstw domowych. Konstatacja byla taka ze ceny generalnie sie nie zmienia, mimo ze firmy energetyczne wnosza o podniesienie czesci za generacje energii o 2-3 razy (obecnie 43gr/kwh). Na samym koncu wyliczyli jednak ze wzrosnie tylko o 18% - wszystkie oomponenty skladajace sie na finalna cene za 1kwh - tylko uwaga -> poerwsze 2000kwh/rok. Takie zuzycie miesieczne to ja mam w ~tydzien grzejac gazem poza sezonem chlodniczym? Nie jest to troche male zuzycie? I te ceny ponad 2000kwh to maja wlasnie byc na poziomie 1.2pln/kwh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pablo81 napisał:

Nie chodzi o to, kogo kultura wysoka interesuje, ale o to, co TVP (misyjnosc publicznej) z nieograniczonym budżetem robi, aby ją propagować? I jak to się ma do poczynań, tak chętnie mającego głos w mediach publicznych, Glinskiego?

Kiedyś był fajny teatr w poniedziałek, kocham kino we wtorek, ambitniejsze kino wieczorami, koncerty np Kultu czy Floydow, Przystanek Alaska...

TVP Kultura jest dzisiaj od tego typu tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pablo81 napisał:

Jaki jest zasięg TVP1/2 i TVP Kultura?

Od czego jest 1 i 2 zatem?

Kultura jest w naziemnej, więc każdy ma dostęp do tego kanału. Do tego jest Kultura 2 jeszcze jeśli tv ma połączenie z internetem.

1 i 2 są bardziej ogólnymi stacjami ze wszystkim i z niczym. Teatr Telewizji swoją drogą nadal często na jedynce leci.

52 minuty temu, Koelner napisał:

Ostatnio tam leciał Kogel-Mogel 

Za godzinę leciał Paddington 2, ale np. wieczorem będziesz miał dokument o The Doors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

Fajne te niewypały z hejtowaniem TVP za coś innego niż programy informacyjne ❤️ 

 

nie pierwsze, nie ostatnie!

Bardzo się cieszę, iż ramówka odpowiada budżetowi i Twojemu poziomowi :) Ideanie skrojone pod wyborcę PiS ❤️

To co tam namiętnie oglądasz za te miliardy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pablo81 napisał:

Bardzo się cieszę, iż ramówka odpowiada budżetowi i Twojemu poziomowi :) Ideanie skrojone pod wyborcę PiS ❤️

To co tam namiętnie oglądasz za te miliardy?

Kiedyś już robiłem porównanie tu na forumku (bo był chyba temat że za PiSu to w tvp katujo religją) i wyszło że w analogicznym okresie 'za ciemnogrodu' puszczano dużo lepsze jakościowo programy niż 'za Światowców' itp (a religii w niedzielę wyszło może 20 min więcej).

Wybacz ale nie będę tego robił kolejny raz na potrzeby osoby dla której powodem wywyższenia się jest 'nie lubienie disco polo' (lol)! Polukaj se tam DSF czy co tam Helmut daje i dalej ładuj karabin ślepakami (przyznasz że śmieszna była ta wymiana:
Pa - oezu NIE MA KULTURY W TVP, teraz tylko disco polo!!!! oezu oezu
Pe - mordo, ale teraz jest specjalny kanał w całości dedykowany kulturze
Pa - oezu oezeu porównaj se zasięgi z TVP1 i 2!!!
Pe - mordo, ale TVP Kultura jest dostępna dla każdego

czy nie przyznasz? xDDD)

Co do pytania - ja z tej ramówki korzystam tylko z TVP ABC (chociaż ostatnio mniej, bo córka zaczęła doceniać możliwość pauzy na 'streamingach') + ad hoc rzeczy w stylu mundialu, ale cieszę się  że kulturalne osoby bez dostępu do platform streamingowych mogą obcować z kulturą częściej niż a raz na dzień ("teatr w poniedziałek, kocham kino we wtorek") jak za 'światowców'🤷‍♂️

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

Kiedyś już robiłem porównanie tu na forumku (bo był chyba temat że za PiSu to w tvp katujo religją) i wyszło że w analogicznym okresie 'za ciemnogrodu' puszczano dużo lepsze jakościowo programy niż 'za Światowców' itp (a religii w niedzielę wyszło może 20 min więcej).

Wybacz ale nie będę tego robił kolejny raz na potrzeby osoby dla której powodem wywyższenia się jest 'nie lubienie disco polo' (lol)! Polukaj se tam DSF czy co tam Helmut daje i dalej ładuj karabin ślepakami (przyznasz że śmieszna była ta wymiana:
Pa - oezu NIE MA KULTURY W TVP, teraz tylko disco polo!!!! oezu oezu
Pe - mordo, ale teraz jest specjalny kanał w całości dedykowany kulturze
Pa - oezu oezeu porównaj se zasięgi z TVP1 i 2!!!
Pe - mordo, ale TVP Kultura jest dostępna dla każdego

czy nie przyznasz? xDDD)

Co do pytania - ja z tej ramówki korzystam tylko TVP ABC (chociaż ostatnio mniej, bo córka zaczęła doceniać możliwość pauzy na 'streamingach') + ad hoc rzeczy w stylu mundialu 🤷‍♂️

Byłem w dwóch hotelach, miałem c+ , ale kultury nie. U mnie w mieszkaniu w pl nie ma w kablowce u teściów przez antenę łapie 1 i 2, kultura się zacina.

To co tam oglądasz w tvp1 i 2 na miarę swojego intelektu? Pochwal się ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Byłem w dwóch hotelach, miałem c+ , ale kultury nie.

biedny Ty

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

U mnie w mieszkaniu w pl nie ma w kablowce

pochwal się jaka to kablówka - to się da zweryfikować (w przeciwieństwie do historii o hotelach!)

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

u teściów przez antenę łapie 1 i 2, kultura się zacina.

kup im nową

5 minut temu, Pablo81 napisał:

To co tam oglądasz w tvp1 i 2 na miarę swojego intelektu? Pochwal się ❤️

Przecież ci odpisałem że nic, ale:

10 minut temu, julekstep napisał:

cieszę się  że kulturalne osoby bez dostępu do platform streamingowych mogą obcować z kulturą częściej niż a raz na dzień ("teatr w poniedziałek, kocham kino we wtorek") jak za 'światowców'🤷‍♂️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz nie mieć Kultury w momencie gdy jest ona na muxie, więc w naziemnej jest dla każdego.

Na samej 1 czy 2 są chociażby 1z10, które się nie starzeje czy Va Banque, który zaliczyło świetny powrót, ogólnie TVP najlepiej stoi teleturniejami jeśli chodzi o stacje w PL. Wieczorami na TVP 2 często dokumenty lecą (może trochę za późno no ale to odkąd pamiętam problem w TVP był). Seriale typu Ojciec Mateusz czy Komisarz Alex też nadal trzymają poziom.

Naprawdę nie rozumie jebania TVP tylko na podstawie patrzenia przez pryzmat Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.