Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Koelner napisał:

ponieważ nie chcesz potwierdzić, że to jest zwykły skok na kasę pod płaszczykiem bezpieczeństwa. mnie pierwszy raz w życiu w okolicach święta zmarłych skontrolowali w tym roku a była to sobota ( święto było we wtorek ). jadę przepisowo wiem też, że tam zawsze stoją, pytam się psa dlaczego on mnie zatrzymał a on że wszystkich zatrzymują dla kontroli oraz statystyk, no k**** , obywatel nic nie zrobił nieprzepisowo a oni zatrzymują dla "statystyk" (btw był bardzo miły) ale trwało to kilka minut bo wpisuje do systemu, później w jakiś notesik, w ogóle przy obecnej kontroli i inwigilacji dziwi mnie że w ogóle nie ma jakiegoś boom w statystykach gdzie wzrost najebanych typów bije rekordy. a statystyki pokazują że jest coraz bezpieczniej ponieważ są lepsze drogi i człowiek nie jebie się jakimiś serpentynami między drzewami tylko jeździ dobrymi drogami.

żeby kończąc te jałową dyskusję. 1.5 promila za kółkiem to trzeba być pojebem żeby wejść za kółko, ja tak na oko potrzebowałbym wypić z 0.5 litra wódki aby coś takiego wyskoczyło, jeśli ktoś taki wsiada za kółko to trzeba go karać, jak go złapano pierwszy raz to jakaś duża kasa i zakaz jazdy , jak się powtarza to po prostu do paki ponieważ facet jest niereformowalny i nie nadaje się do życia w społeczeństwie ale zabieranie auta to czyste barbarzyństwo i prawo pod publiczkę dla plebsu

czekam na kolejne prawa zaczerpnięte z "cywilizowanych" państw gdzie plebs to kupi a państwo nabije kieszeń

niestety z gościa który siedzi to państwo ma tylko koszty :(

Co za durne myślenie. Nawet teraz jak ktoś siedzi to zasadniczo nie za przechodzenie na czerwonym czy kradzież batonika (chociaż polskie sądy potrafią mnie zaskoczyć)

Poznałem ludzi z długimi wyrokami i najczęściej w pełni na nie zasłużyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Koelner napisał:

jak go złapano pierwszy raz to jakaś duża kasa i zakaz jazdy , jak się powtarza to po prostu do paki ponieważ facet jest niereformowalny i nie nadaje się do życia w społeczeństwie ale zabieranie auta to czyste barbarzyństwo i prawo pod publiczkę dla plebsu


Co powiesz na to, zeby duza kasa byla rownowartosc pojazdu, ktorym dany idiota kieruje?

Wedlug mnie ta nowelizacja z konfiskata, to SWIETNE ROZWIAZANIE.
Szczerze czekam na nowelizacje, ktora bedzie zabierala auta idiotom, ktorzy wsiadaja do nich w momencie jak maja obecnie zabrane prawo jazdy przez sluzby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maju napisał:

Co powiesz na to, zeby duza kasa byla rownowartosc pojazdu, ktorym dany idiota kieruje?

nie mam nic przeciwko, tylko dlaczego równowartość pojazdu? faworyzacja bogatych 

 

23 minuty temu, ptak napisał:

Co za durne myślenie. Nawet teraz jak ktoś siedzi to zasadniczo nie za przechodzenie na czerwonym czy kradzież batonika (chociaż polskie sądy potrafią mnie zaskoczyć)

Poznałem ludzi z długimi wyrokami i najczęściej w pełni na nie zasłużyli.

nie kumam. napisałem tylko że więzień to koszt a nie zysk w przeciwieństwie do skonfiskowanego auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptak napisał:

Koleś któremu zabrano prawo jazdy bo notorycznie jeździł nawalony wylądował w więzieniu to zysk, bo na drogach będzie bezpieczniej

I to jest właściwe rozwiązanie. Generalnie problemem było to że jak Cię złapali drugi raz to nic realnie się nie działo. I tu był problem poprzednich przepisów. Powinna być solidna kara finansowa, obowiązkowe pracę społeczne, 3 miesiące w pace i terapia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Powinna być solidna kara finansowa,

Z karami finansowymi to jest tak, że jak ktoś chce to zapłaci a jak ktoś nie chce albo nie ma to nie zapłaci (alimenciarze, Kaczyński itd.). I dalej będzie po pijaku jeździł bo będzie miał czym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Z karami finansowymi to jest tak, że jak ktoś chce to zapłaci a jak ktoś nie chce albo nie ma to nie zapłaci (alimenciarze, Kaczyński itd.). I dalej będzie po pijaku jeździł bo będzie miał czym. 

To tu trzeba zmienić prawo. Do roboty za frajer. Może być po godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jack napisał:

Z karami finansowymi to jest tak, że jak ktoś chce to zapłaci a jak ktoś nie chce albo nie ma to nie zapłaci (alimenciarze, Kaczyński itd.). I dalej będzie po pijaku jeździł bo będzie miał czym. 

Przecież jak mu zabiorą to znowu może kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jack napisał:

Z karami finansowymi to jest tak, że jak ktoś chce to zapłaci a jak ktoś nie chce albo nie ma to nie zapłaci (alimenciarze, Kaczyński itd.). I dalej będzie po pijaku jeździł bo będzie miał czym. 

Głónym problemem jest możliwość unikania policji. CB radio. Janosiki itp. Najpierw trzeba zakazać używania tego tak by kierowca bez prawa jazdy bał się ryzykować. OBecnie to nadal sporo ludzi jeździ bez prawka bo jak zamontuje sobie Janosika to wie gdzie jest policja jakimi autami jeździ i będzie ich unikał . Będzie jeździł szybko po terenie zabudowanym jeśli wie ,że tam nie policji itp

Jeśli ktoś chce by kara była nieukchornnona to trzeba odebrać narzędzia pozwalające unikać policji. 

Już nie wspomnę o tym ,że każdy przemytnik , złodizej instaluje sobie te aplikacje bo ich jedynym celem jest unikanie policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Koelner napisał:

żeby kończąc te jałową dyskusję. 1.5 promila za kółkiem to trzeba być pojebem żeby wejść za kółko, ja tak na oko potrzebowałbym wypić z 0.5 litra wódki aby coś takiego wyskoczyło, jeśli ktoś taki wsiada za kółko to trzeba go karać, jak go złapano pierwszy raz to jakaś duża kasa i zakaz jazdy , jak się powtarza to po prostu do paki ponieważ facet jest niereformowalny i nie nadaje się do życia w społeczeństwie ale zabieranie auta to czyste barbarzyństwo i prawo pod publiczkę dla plebsu

czekam na kolejne prawa zaczerpnięte z "cywilizowanych" państw gdzie plebs to kupi a państwo nabije kieszeń

niestety z gościa który siedzi to państwo ma tylko koszty :(

mam nadzieję że jak Breivik wyjdzie z paki to oddadzą mu karabin

a nie że jakieś BARBARZYŃSKIE METODY DLA PLEBSU!

Konfederacja Wolność GIF - Konfederacja Wolność Angry - Discover & Share  GIFs

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Głónym problemem jest możliwość unikania policji. CB radio. Janosiki itp. Najpierw trzeba zakazać używania tego tak by kierowca bez prawa jazdy bał się ryzykować. OBecnie to nadal sporo ludzi jeździ bez prawka bo jak zamontuje sobie Janosika to wie gdzie jest policja jakimi autami jeździ i będzie ich unikał . Będzie jeździł szybko po terenie zabudowanym jeśli wie ,że tam nie policji itp

Jeśli ktoś chce by kara była nieukchornnona to trzeba odebrać narzędzia pozwalające unikać policji. 

Już nie wspomnę o tym ,że każdy przemytnik , złodizej instaluje sobie te aplikacje bo ich jedynym celem jest unikanie policji

Najpierw to rewizja znaków, każdy jeden znak wzięty pod lupę, żeby znaki oznaczały, że przy ograniczeniu 50 jak pojedziesz 55 to Cię wyjebie z zakrętu na barierki, a nie ograniczenia z czapy w miejscach z czapy żeby nabić sobie budżet.

Potem totalna rewolucja w policji, bo targety na mandaty to jest jakieś kuriozum, policja powinna stać w miejscach gdzie przekroczenie prędkości prowadzi do wypadków, a nie gdzie łatwo jest złapać kierowcę, który przekracza przepisy.

Wtedy można myśleć o karach za Janosika, ale nie w innej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cardi napisał:

Najpierw to rewizja znaków, każdy jeden znak wzięty pod lupę, żeby znaki oznaczały, że przy ograniczeniu 50 jak pojedziesz 55

50 masz w terenie zabudowanym. Jak myślisz ile osób np przedstaiwcieli handlowych jedzie 50 km jak wjedzie w wioskę? Jeśli wie dzięki Janosikowi ,że nie musi zwalniać. Ilu kierowców TIRA? 

NAjpierw skasować Janosika to sam zobaczysz jak się poprawi bezpieczeństwo. Jeśli Ty uiważasz ,ze w Polsce jest źle na dorgach bo ktoś postawił 60 na jakimś skrzyżowaniu bo doszło tam kiedyś do wypadku to mylisz przyczyny ze skutkami. Nie znaki drogowe sa rpzyczyną wypadków ale nadmierna prędkość . Jazda po pijaku itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

50 masz w terenie zabudowanym. Jak myślisz ile osób np przedstaiwcieli handlowych jedzie 50 km jak wjedzie w wioskę? Jeśli wie dzięki Janosikowi ,że nie musi zwalniać. Ilu kierowców TIRA? 

Teren zabudowany w środku miasta ma tę samą prędkość maksymalną co teren zabudowany jadąc przez wioskę. To nie ma sensu. 

Mój ulubiony przykład, już przytaczany tu kiedyś: https://www.google.com/maps/@51.156871,17.1403506,3a,75y,267.49h,93.59t/data=!3m7!1e1!3m5!1sWlC_RqhVHtUIY3QLPyr22w!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DWlC_RqhVHtUIY3QLPyr22w%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D154.4194%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192

Jaki ma sens wrzucanie terenu zabudowanego w tym miejscu, skoro z jednej strony są tory kolejowe, a z drugiej tereny zielone. Jezdnie przedzielone pasem zieleni, dwa pasy i teren zabudowany. Wiesz jaki? Ustawienie wagi (bo wjazd do miasta) z fotoradarem i czajenie się policjantów z suszarką.

Drugi przykład: https://www.google.com/maps/@51.1553564,17.0052882,3a,75y,194.92h,86.79t/data=!3m7!1e1!3m5!1spOX6rSoNhNaOX4O5o5I42w!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3DpOX6rSoNhNaOX4O5o5I42w%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D304.17926%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192

Śródmiejska obwodnica Wrocławia, dwa pasy, barierki, jezdnie odseparowane, wygląda lepiej niż A4 na odcinku Wrocław - Legnica, brak znaku znoszącego teren zabudowany, jedynie ograniczenie do 70km/h i oczywiście ulubione miejsce dla niebieskich do nabijania kasy.

14 minut temu, ely3 napisał:

NAjpierw skasować Janosika to sam zobaczysz jak się poprawi bezpieczeństwo. Jeśli Ty uiważasz ,ze w Polsce jest źle na dorgach bo ktoś postawił 60 na jakimś skrzyżowaniu bo doszło tam kiedyś do wypadku to mylisz przyczyny ze skutkami. Nie znaki drogowe sa rpzyczyną wypadków ale nadmierna prędkość . Jazda po pijaku itp

Ale ja nie uważam, że w Polsce jest źle na drogach przez Janosika, tylko uważam, że ludzie używają Janosika, bo policja leci w c***a i znaki lecą w c***a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.