Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, julekstep napisał:

nom - pisanie o 'przedsiebiorcach' (samemu nie bedac jednym z nich) jak o jakims wyznaczniku zajebistosci (jakby to byli co najmniej naukowcy z NASA) to chyba najbardziej naiwna rzecz jaka dzis przeczytam!

przedsiębiorczość to akurat pozytywna cecha a większość przedsiębiorców ma te cechę więc ogólnie „zajebistość” może być naciągane ale nie tak do końca jest nie celne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, steve napisał:

są bardziej ambitni i zaradni życiowo niż ludzie co ryzykują nierzadko swój cały majątek, żeby się w tym chorym kraju chociaż troche dorobić, pomimo kłód, które im co chwilę rzuca rzad pod nogi no to się nie dogadamy. 

dajmy się najpierw wypowiedzieć Typowemu Polskiemu Przedsiębiorcy (w skrócie TPP), który potwierdza te słowa:

 

tylko skoro jest tak źle ubermenschom przedsiębiorcom w tym 'Państwie PiSu' to mam mały dysonans poznawczy związany z tym że ciągle jest tylu nowych:

Raporty 2020

a przecież nie mówimy tu o jakimś piso-ciemnogrodzie, ale o elicie kraju - ludziach którzy bez problemu mogliby spakować mandżur i spieniężać swoje elitarne skillsy za granicą co potwierdzają przecież takie autorytety jak

Koelner:

18 minut temu, Koelner napisał:

przedsiębiorczość to akurat pozytywna cecha a większość przedsiębiorców ma te cechę więc ogólnie „zajebistość” może być naciągane ale nie tak do końca jest nie celne 

czy (ponownie) Typowy Polski Przedsiębiorca:

 

więc może (tylko tak głośno myślę) to jest tak że ci nasi naukowcy NASA przedsiębiorcy ot tak se narzekają (bo to wymagana cecha tej grupy zawodowej)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

 

Koelner:

czy (ponownie) Typowy Polski Przedsiębiorca:

 

więc może (tylko tak głośno myślę) to jest tak że ci nasi naukowcy NASA przedsiębiorcy ot tak se narzekają (bo to wymagana cecha tej grupy zawodowej)

a urzędasy, nauczyciele i inni etatowcy nie narzekają? 🤣 ( mało zarabiam, nie ma mleka do kawy, klimatyzacja źle działa, it to lenie ito itd :P ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

a urzędasy, nauczyciele i inni etatowcy nie narzekają? 🤣 ( mało zarabiam, nie ma mleka do kawy, klimatyzacja źle działa, it to lenie ito itd :P ) 

nie ta skala pls (no i akurat nauczyciele to realnie słabo zarabiają :P )

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ely3 napisał:

Czasem mnie zastanawia wysokie poparcie dla PiS. Przecież ostatnie lata pokazują taką nieudolność w gospodarce, w ratowaniu ludzkiego zdrowia , że nie jestem w stanie zrozumieć czemu ludzie popierają takich nieudaczników.

Od lat Cię zastanawia. Przecież przyczyny są dosyć proste. Wielu ludziom się poprawiło za tych rządów, właściwie to prawie wszystkim. Więc głosują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Od lat Cię zastanawia. Przecież przyczyny są dosyć proste. Wielu ludziom się poprawiło za tych rządów, właściwie to prawie wszystkim. Więc głosują

Pewnie tak, inna sprawa, że nie przepisałbym kauzalności, że przez obecnie rządzących ludziom jest lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fluber napisał:

Od lat Cię zastanawia. Przecież przyczyny są dosyć proste. Wielu ludziom się poprawiło za tych rządów, właściwie to prawie wszystkim. Więc głosują

Tak samo jak prawie wszystkim się poprawiało za rządów Platformy. 

Z tym ,że od pewnego czasu siła nabywcza polskiej złotówki spada więc od 12 miesięcy raczej się wszystkim pogarsza ale pewnie ludzie nie dostrzegają 

17 minut temu, fluber napisał:

Od lat Cię zastanawia. Przecież przyczyny są dosyć proste. Wielu ludziom się poprawiło za tych rządów, właściwie to prawie wszystkim. Więc głosują

Ale czy to oznacza ,że można przymuykać oko na nieudolność rządu w sprawie węgla, w spraiwe Covidu , na to ,że przez ich decyzję umarło tylu ludziw Polsce. Chcesz nam powiedzieć ,że ludzie są szczęsliwi bo mają pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

W okresie rządów PiSu się wszystkim poprawiło, a o tym Fluber napisał 

Ale w ostatnim roku się pogarszyło a jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz

Za rządów PO też się poprawiało a władzę i tak zmieniono ze względu na arogancje władzy. Teraz władza jest jeszcze bardziej arogancka - coś na zasadzie nie mamy pańskiego płąszcza  i co nam pan zrobi a po ludziach to spływa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ely3 napisał:

 Chcesz nam powiedzieć ,że ludzie są szczęsliwi bo mają pieniądze ?

Na pewno są chetniejsi do głosowania na partie za której rządów je mają. 

7 minut temu, ely3 napisał:

Ale w ostatnim roku się pogarszyło a jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz

Za rządów PO też się poprawiało a władzę i tak zmieniono ze względu na arogancje władzy. Teraz władza jest jeszcze bardziej arogancka - coś na zasadzie nie mamy pańskiego płąszcza  i co nam pan zrobi a po ludziach to spływa

Wiekszosc głosowała jak głosuje, od 16 lat to ci niezdecydowani i przechodzący ( tacy jak ja) decydują o wyniku wyborów. Wiem jak mi się poprawiło, za rządów po i wiem jak mi się poprawiło za rządów PiS. I nawet nie wiem czy to reguła czy nie ale nawet w ostatnim roku mi się znacznie poprawilo. Logiczne ze powinienem głosować na lepszych. 

53 minuty temu, P_M napisał:

Pewnie tak, inna sprawa, że nie przepisałbym kauzalności, że przez obecnie rządzących ludziom jest lepiej. 

Moze nie, ale jednak pewnie większość z nas jest aktualnie najbogatsza w życiu. I można też mówić że to iż dzieje się w 8 roku rządów PiS jest bez znaczenia ale można też przyjąć perspektywę że ma to jakiś wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ely3 napisał:

 

Za rządów PO też się poprawiało a władzę i tak zmieniono ze względu na arogancje władzy. Teraz władza jest jeszcze bardziej arogancka - coś na zasadzie nie mamy pańskiego płąszcza  i co nam pan zrobi a po ludziach to spływa

PO i ogólnie opozycja już rządziła więc to ich największy problem - brakuje nowych twarzy oraz alternatyw. Propaganda PiS stworzyła sytuacje jak w Rosji, „nawet jak jest kiepsko to nikt nie będzie rządził lepiej niż Putin ( PiS )” . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, julekstep napisał:

dajmy się najpierw wypowiedzieć Typowemu Polskiemu Przedsiębiorcy (w skrócie TPP), który potwierdza te słowa:

 

tylko skoro jest tak źle ubermenschom przedsiębiorcom w tym 'Państwie PiSu' to mam mały dysonans poznawczy związany z tym że ciągle jest tylu nowych:

Raporty 2020

a przecież nie mówimy tu o jakimś piso-ciemnogrodzie, ale o elicie kraju - ludziach którzy bez problemu mogliby spakować mandżur i spieniężać swoje elitarne skillsy za granicą co potwierdzają przecież takie autorytety jak

Koelner:

czy (ponownie) Typowy Polski Przedsiębiorca:

 

więc może (tylko tak głośno myślę) to jest tak że ci nasi naukowcy NASA przedsiębiorcy ot tak se narzekają (bo to wymagana cecha tej grupy zawodowej)

Serio, wybrałeś taki przykład "przedsiębiorcy" jak Major? To jest typowy przedsiębiorca wg Cb? Jak zwykle trollujesz. Czy wierzysz w mitomanię Konona, że miał firmę budowlaną i zatrudniał 100 ludzi xD? To równie dobrze mógłbym dać przykład profesora, który na wykłady chodzi najebany czy sędziego, który kradnie w sklepie i powiedzieć, że każdy profesor czy sędzia w PL taki jest. No serio Wasze argumenty ocierają się o absurd i kretynizm.

Rapparowi odpowiem jak będę w domu, bo nie mam czasu teraz akurat na kopanie się z koniem.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wy bierzecie też pod uwagę czynniki zewnętrzne, które mają wpływ czasami większy na jakość życia Polaków niż polski rząd, czy tylko uważacie, że to jest wina/zasluga rządu i tyle? Po prawdzie powinniśmy mieć teraz inflację na poziomie średniej UE czy tam europejskiej (ze względu na różne czynniki ekonomiczne, jak ktoś chce później wytłumaczę) a mamy 7-8% wyższą?

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, steve napisał:

I wy bierzecie też pod uwagę czynniki zewnętrzne, które mają wpływ czasami większy na jakość życia Polaków niż polski rząd, czy tylko uważacie, że to jest wina/zasluga rządu i tyle? Po prawdzie powinniśmy mieć teraz inflację na poziomie średniej UE czy tam europejskiej (ze względu na różne czynniki ekonomiczne, jak ktoś chce później wytłumaczę) a mamy 7-8% wyższą?

i mamy na poziomie europejskiej, ale już czuję, że będzie się można fajnie pośmiać z Twoich "tłumaczeń :)

Ciekawi mnie czy to będzie tłumaczenie dla ciemnego ludu czy dla ludzi zamożnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Reikai napisał:

Kogo jeszcze @julekstep nie tolerujesz?

Bo że psychologow I przedsiębiorców to wiadomo :P

nah przesiebiorcow toleruje - po prostu z defaultu nalezy nie sluchac ich pierdololo

i w sumie gorsi sa ci co maja do nich 'kuconabozny' stosunek ("oeny oeny bez Ryska 'przedsiebiorcy' - czyt: ajenta zabki - to panstwo PADNIE! Na kolana przed przedsiebiorca!) 

to tak jak z kolczami (czy tam psychologami ZWAL JAK ZWAL) - gorsi ci co im wierza :)

 

a w sumie rowerzysci i prawnicy to mocny red flag jesli chodzi o przezycie w moim Nowym Lepszym Swiecie xD

32 minuty temu, steve napisał:

Serio, wybrałeś taki przykład "przedsiębiorcy" jak Major? To jest typowy przedsiębiorca wg Cb?

ofc ze tak

Ma dzialalnosc? Ma

Podatki placi? Placi?

Ciagle pierdoli o powyzszych dwoch punktach? Tak jest

Ciagle grozi ze sie wyprowadzi 'od zlego gospodarza'? Ciagle

Ma wybujale ego? Ma

Robi c***owy produkt? Tak

Unika placenia podwykonawcom? Tak (wg Konona nie dorzuca sie do czynszu)

Jest uzalezniony od uzywek? Jest

Jest alfabeta? Tak na srednio

 

kolo spelnia prawie wszystkie najwazniejsze czekboxy polskiego przedsiebiorcy

nic na to nie poradze - jestem tylko narratorem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.