Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sprawny wywiad mają Ci Ruscy. Wyobraźcie sobie, że wiedzą nawet o pewnych poufnych sprawach Giertycha i preparują maile Dworczyka tak aby to wyszło na jaw. Aż dziw, że to Ci sami ludzie którzy brali udział w planowaniu ataku na Ukrainę. 

 

 

 

A i zapomniałem dodać. Sasin planuje ściągnąć bandycki 50% podatek od "nadmiernych zysków" a tymczasem całkiem niedawno "zawieszono" pobieranie podatku minimalnego, który miał ściągnąć kasę od zachodnich korporacji, które unikają opodatkowania w Polsce. Starają się jak mogą aby dorżnąć polskie firmy.  

Ale ponoć przyczyny są jasne:

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

I niespecjalnie doszukiwałbym się wpływu partii (tej, poprzedniej, przedpoprzedniej), bo sporym hamulcowym jest sam wymiar.

Kuleje organizacja sądów a to obciąża partię rządzącą. 

Obecnie mam nieprzyjemność brania udziału w 2 postępowaniach. Jedno trwa już 9 a drugie 4 lata.

Wysyłanie wezwań do świadków pod nieistniejące adresy, wysyłanie powiadomień zamiast wezwań, rozprawy w czasie okresu urlopowego, czekanie latami na badanie przez biegłych lekarzy mimo opłacenia ich z góry, latami trwające tworzenie opinii przez biegłych, itd.

 

Wykres_sady_2021.jpg

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, starYfaN napisał:

Pomijając prawo karne (nie miałem do czynienia), to ze 20 lat jest mniej więcej to samo. W administracyjnym, moim zdaniem jest dużo na plus, gdyż ppsa dopuszcza e- procedowanie.

Przebieg wszystkich rozpraw jest dokumentowany i e-dostępny dla stron. Cyfryzacja czasami kuleje, ale ogólnie naprawdę muszą się napracować na przewały.

I niespecjalnie doszukiwałbym się wpływu partii (tej, poprzedniej, przedpoprzedniej), bo sporym hamulcowym jest sam wymiar.

Ja wiem ,że masz potrzebę wypowiadania sie na każdy temat ale wyjanij mi jak to nie jest wina minitra skoro 

1 - Wprowadził ustawę dzięki , której mógł wymienić jako pierwzy minister wszystkich prezeów sądów oraz ich zastępców,

2. Wprowadził na nowo połączenie funkcji ministra i głównego prokuratora. Wymienił wszystkich szefów prokuratur,

3- Nie ogłasza konkursów na wakaty więc niedobór w sądach jest większy.,

Prokuratura nigdy nie miała tak fatalnych wyników. Sprawy w sądach się wydłużają. KRS wyleciał za jego rządów z europejskich struktur. TK ma największe zaległości w sprawach od lat

Wyjasnij jak niby to nie ma nic wspólnego z tym rządem skoro to wszystko jest efekt działań tego ministra i tego rządu?

I tak jak pokazał @jack czas trwania spraw wydłużył się dwukrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jack napisał:

Kuleje organizacja sądów a to obciąża partię rządzącą. 

Obecnie mam nieprzyjemność brania udziału w 2 postępowaniach. Jedno trwa już 9 a drugie 4 lata.

Wysyłanie wezwań do świadków pod nieistniejące adresy, wysyłanie powiadomień zamiast wezwań, rozprawy w czasie okresu urlopowego, czekanie latami na badanie przez biegłych lekarzy mimo opłacenia ich z góry, latami trwające tworzenie opinii przez biegłych, itd.

 

Wykres_sady_2021.jpg

I łączysz to z partią? A nie masz przypadkiem wiedzy, jak zmienił się nakład pracy na e-sąd i czas przy covid.

27 minut temu, ely3 napisał:

Ja wiem ,że masz potrzebę wypowiadania sie na każdy temat ale wyjanij mi jak to nie jest wina minitra skoro

No. A kogo zacytowałem i w jakiej sprawie? :) Rozumiem, że na każdy temat wypowiada się opiniotwórcze grono? Nie wiem, po co ta wstawka, zresztą dość standardowa.?

10 godzin temu, jack napisał:

 

Obecnie mam nieprzyjemność brania udziału w 2 postępowaniach. Jedno trwa już 9 a drugie 4 lata.

Tyle samo trwały wcześniej (pomijając czas covidowy i czas niezbędny na wprowadzenie sprawy do systemu), nic nadzwyczajnego, różnica jest taka, że dzisiaj mam wszystkie akta sprawy dostępne na stronie, a kiedyś musiałem za.....ć do sądu.

Mam też listę pism, protokoły z rozprawy, nagrania audio i wideo, więc możliwość przewału jest zdecydowanie mniejsza.

Czas na przygotowanie całej sprawy w e-formie jest dłuższy, ale dla mnie osobiście to kapitalna sprawa.

32 minuty temu, ely3 napisał:

 

1 - Wprowadził ustawę dzięki , której mógł wymienić jako pierwzy minister wszystkich prezeów sądów oraz ich zastępców,

2. Wprowadził na nowo połączenie funkcji ministra i głównego prokuratora. Wymienił wszystkich szefów prokuratur,

3- Nie ogłasza konkursów na wakaty więc niedobór w sądach jest większy.,

Prokuratura nigdy nie miała tak fatalnych wyników. Sprawy w sądach się wydłużają. KRS wyleciał za jego rządów z europejskich struktur. TK ma największe zaległości w sprawach od lat

Wyjasnij jak niby to nie ma nic wspólnego z tym rządem skoro to wszystko jest efekt działań tego ministra i tego rządu?

I tak jak pokazał @jack czas trwania spraw wydłużył się dwukrotnie?

Przecież Ty patrzysz na sprawę politycznie, a nie odnosisz się do doświadczeń stron biorących udział w postępowaniach. Mnie interesuje jakość prowadzonych postępowań, Ciebie kto mianuje Prezesów sądów (wybacz ale PO,  nie była w tym ani odrobinę lepsza). Osobiście nie interesują mnie wszystkie 3 punkty, dla mnie liczy się jakość procedowania, a e-sądy dają mi w tym przedmiocie zdecydowanie więcej narzędzi. I nie jest to dla mnie zasługą pisu, tylko ewolucji.

Jeżeli ktoś poprawi jakość postępowań, dostęp i sprawiedliwość, to dla mnie może to być Rydzyk, Dyzma czy nawet Kidawa. W sądach wg mnie, dla społeczeństwa ważny jest sprawiedliwy wyrok, a nie partyjny dostęp do kolejnego koryta, bo ten był, jest i będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, starYfaN napisał:

(wybacz ale PO,  nie była w tym ani odrobinę lepsza).

To kolejne kłamtwo z Twojej strony. Możesz podać przykłady kliedy miniter Sprawiedliwości wymienił prezesa sądu za czasów PO?

 

31 minut temu, starYfaN napisał:

się do doświadczeń stron biorących udział w postępowaniach

A jakie są to doświadczenia ? Bo moje są takie ,że obecnie można sobie odpuścić wnoszenie spraw o odzyskanie długów bo sprawy tak dramatycznie się wydłużyły . Czas oczekiwania jest po prostu nieakceptowalny. I nigdy tak źle nie było

 

33 minuty temu, starYfaN napisał:

Tyle samo trwały wcześniej (pomijając czas covidowy i czas niezbędny na wprowadzenie sprawy do systemu),

Czyli z jednej strony mamy wykresy mówiące ,że średni czas spraw sie wydłużył a Ty twierdzisz ,ze trwa tyle samo. Możesz mi powiedzieć na jakiej podstawie twierdzisz ,że trwają tyle samo skoro dane samego Ministerstwa pokazują ,ze trwają dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jack napisał:

Jasne, taka jakość, że postępowania są 2 razy dłuższe? Co ci po jakości skoro nie dożyjesz wyroku? 

 

1 minutę temu, ely3 napisał:

A jakie są to doświadczenia ? Bo moje są takie ,że obecnie można sobie odpuścić wnoszenie spraw o odzyskanie długów bo sprawy tak dramatycznie się wydłużyły . Czas oczekiwania jest po prostu nieakceptowalny. I nigdy tak źle nie było

 

Czyli z jednej strony mamy wykresy mówiące ,że średni czas spraw sie wydłużył a Ty twierdzisz ,ze trwa tyle samo. Możesz mi powiedzieć na jakiej podstawie twierdzisz ,że trwają tyle samo skoro dane samego Ministerstwa pokazują ,ze trwają dłużej?

Nie dwa, to raz.

Dwa, celowo lub nieświadomie, ignorujecie reżim sanitarny w czytelni akt, dezynfekcje itp. To kwestia polityczna?

Trzy, czas niezbędny na archiwizację dokumentacji dostępnej w e-formie, naukę systemów informatycznych, dopracowanie sytemu przez same sądy.

Czas skoczył w momencie zmiany ppsa i dostosowaniu przepisów do esądów. Potem skoczył drastycznie ze względu na protokoły covid. To czysta żywa manipulacja.

5 minut temu, ely3 napisał:

To kolejne kłamtwo z Twojej strony. Możesz podać przykłady kliedy miniter Sprawiedliwości wymienił prezesa sądu za czasów PO?

Nigdzie nie pisałem o ministrze sprawiedliwości, mam to w poważaniu. Czy każda Twoja retoryka, opiera się o "kłamstwo", lub " nie masz wiedzy w przedmiocie"?

Pomijając to, nie odnoszę się do kwestii politycznych, tylko praktycznych. W moim przekonaniu, dostałem narzędzia zapewniające mi większą bezstronność sądów. I chętnie dłużej poczekam, na rozstrzygnięcie.

Co PO zrobiła z sędziami trybunału przed oddaniem władzy?

12 minut temu, ely3 napisał:

Możesz mi powiedzieć na jakiej podstawie twierdzisz ,że trwają tyle samo skoro dane samego Ministerstwa pokazują ,ze trwają dłużej?

Wpis dotyczył spraw sądowych trwających 9 i 4 lata, nie średniej długości załatwienia sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Nie dwa, to raz.

Dwa, celowo lub nieświadomie, ignorujecie reżim sanitarny w czytelni akt, dezynfekcje itp. To kwestia polityczna?

Trzy, czas niezbędny na archiwizację dokumentacji dostępnej w e-formie, naukę systemów informatycznych, dopracowanie sytemu przez same sądy.

Czas skoczył w momencie zmiany ppsa i dostosowaniu przepisów do esądów. Potem skoczył drastycznie ze względu na protokoły covid. To czysta żywa manipulacja.

Jasne, covid, putin, Tusk......

Kogo to obchodzi? Czas radykalnie się wydłużył z momentem przejęcia władzy przez PIS i rozpoczęcia "reformy sądownictwa" - to są fakty. 

W grudniu 2021 przelałem 1000 zł opłaty za biegłego lekarza sądowego. Do tej pory cisza. Czy to jest wina cyfryzacji, covida, sędziów? Czy po prostu to, że system sądownictwa leży i kwiczy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jack napisał:

Jasne, covid, putin, Tusk......

Kogo to obchodzi? Czas radykalnie się wydłużył z momentem przejęcia władzy przez PIS i rozpoczęcia "reformy sądownictwa" - to są fakty. 

W grudniu 2021 przelałem 1000 zł opłaty za biegłego lekarza sądowego. Do tej pory cisza. Czy to jest wina cyfryzacji, covida, sędziów? Czy po prostu to, że system sądownictwa leży i kwiczy? 

 

Reprezentujecie stanowisko prawników (ściąganiem/skupowaniem długów zajmują się kancelarie) i sądownictwa (najczęściej administracyjnego)

Jednym i drugim drastycznie odcięto możliwość manipulacji, dodatkowo dokładając (drugim) całą masę roboty.

 

Mnie interesuje zwiększenie możliwości bezstronnej egzekucji własnych praw i tutaj jest ogromna, wręcz kolosalna poprawa. Przy czym nie dorabiam tej oczywistości politycznej gęby. To po prostu fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jack napisał:

W grudniu 2021 przelałem 1000 zł opłaty za biegłego lekarza sądowego. Do tej pory cisza.

 

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Reprezentujecie stanowisko prawników (ściąganiem/skupowaniem długów zajmują się kancelarie) i sądownictwa (najczęściej administracyjnego)

Jednym i drugim drastycznie odcięto możliwość manipulacji, dodatkowo dokładając (drugim) całą masę roboty.

Czy ty jesteś normalny? Ja jestem klientem tego kurwidołka i stanowisko klienta reprezentuję. Złożyłem pozew o odszkodowanie przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu a jak na razie poniosłem 10.000 zł kosztów i kolejny rok czekam, tym razem na przyjęcie mnie przez opłaconego przeze mnie prawie ROK temu lekarza - biegłego sądowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

 

Czy ty jesteś normalny? Ja jestem klientem tego kurwidołka i stanowisko klienta reprezentuję. Złożyłem pozew o odszkodowanie przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu a jak na razie poniosłem 10.000 zł kosztów i kolejny rok czekam, tym razem na przyjęcie mnie przez opłaconego przeze mnie prawie ROK temu lekarza - biegłego sądowego. 

Mogę zapytać o to samo :). Jesteś klientem "kur..dołka" i przekazujesz stanowisko "kur..dołka".

Zapytam Cię jeszcze, dlaczego w takim przypadku, nie stosujesz dostępnych narzędzi, skoro tak Ci zależy na czasie?

Teraz, Koelner napisał:

 

Jak zwykle ogarniasz temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

Tak myślałem. To poziom zabetonowania i samouwielbienia tej ekipy powoduje, że jest jak jest.  

Jprd.

Masz pretensje polityczne, bo nie korzystasz z narzędzi, aby przyspieszyć bieg sprawy.

To nie kwestia polityczna, czekasz po prostu w kolejce, za tymi, którzy korzystają z narzędzi zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Jprd.

Masz pretensje polityczne, bo nie korzystasz z narzędzi, aby przyspieszyć bieg sprawy.

To nie kwestia polityczna, czekasz po prostu w kolejce, za tymi, którzy korzystają z narzędzi zawsze.

Ja wiem, że wy pisowscy krewni i znajomi królika macie narzędzia, by wasze sprawy przebiegały sprawnie we wszystkich opanowanych przez was instytucjach. Nie dość, że czego się tkniecie to spierdolicie to jeszcze potem wpierdalacie się w kolejkę. Za tą butę mam nadzieję, że już wkrótce będziesz szukał roboty w samorządzie na najdalszym podkarpaciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

Ja wiem, że wy pisowscy krewni i znajomi królika macie narzędzia, by wasze sprawy przebiegały sprawnie we wszystkich opanowanych przez was instytucjach. Nie dość, że czego się tkniecie to spierdolicie to jeszcze potem wpierdalacie się w kolejkę. Za tą butę mam nadzieję, że już wkrótce będziesz szukał roboty w samorządzie na najdalszym podkarpaciu.

🤣🤣

Miałem na myśli ustawowe narzędzia :)

 

Ps. Nie mam znajomych z pisu, nie jestem samorządowcem i nigdy nie byłem na Podkarpaciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Nie mam znajomych z pisu,

🤣🤣🤣🤣🤣

5 minut temu, starYfaN napisał:

nie jestem samorządowcem

to się akurat nie dziwię, bo ktoś musiałby na ciebie zagłosować

5 minut temu, starYfaN napisał:

nigdy nie byłem na Podkarpaciu

mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

to się akurat nie dziwię, bo ktoś musiałby na ciebie zagłosować

Bo jak ogólnie wiadomo, wszyscy samorządowcy wygrali wybory.

4 minuty temu, jack napisał:

mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni

Niekoniecznie :)

25 minut temu, jack napisał:

Ja wiem, że wy pisowscy krewni i znajomi królika macie narzędzia, by wasze sprawy przebiegały sprawnie we wszystkich opanowanych przez was instytucjach. Nie dość, że czego się tkniecie to spierdolicie to jeszcze potem wpierdalacie się w kolejkę. Za tą butę mam nadzieję, że już wkrótce będziesz szukał roboty w samorządzie na najdalszym podkarpaciu.

💎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jack napisał:

Ja wiem, że wy pisowscy krewni i znajomi królika macie narzędzia, by wasze sprawy przebiegały sprawnie we wszystkich opanowanych przez was instytucjach. Nie dość, że czego się tkniecie to spierdolicie to jeszcze potem wpierdalacie się w kolejkę. Za tą butę mam nadzieję, że już wkrótce będziesz szukał roboty w samorządzie na najdalszym podkarpaciu.

Ty tak teraz na serio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.