Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Reikai napisał:

W ogole nie trzeba się starać żeby przekroczyć 2kwh. Chyba, że miałem zjebane liczniki i ktoś.mnie robił w bambuko pol życia.

Nie wiem o jakim okresie mówiłeś ale Kiedys wszystko chyba żarło więcej prądu, teraz masz energooszczędne urządzenia.

 

ja zużywam 80-120kWh miesięcznie w dwie osoby, a pierzemy z cztery razy w tygodniu i kuchenka jest na prąd  @Reikai

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Nie wiem o jakim okresie mówiłeś ale Kiedys wszystko chyba żarło więcej prądu, teraz masz energooszczędne urządzenia.

 

ja zużywam 80-120kWh miesięcznie w dwie osoby, a pierzemy z cztery razy w tygodniu i kuchenka jest na prąd  @Reikai

A ja od 21-06 do 24-08 zużyłem 1923 kwH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fluber napisał:

Wbrew pozorom znacznie większe zużycie jest na wsi niż w miastach. Gospodarstwo domowe w mieście zużywa jakieś 1700kWh rocznie. Na wsi prawie 2300kWh rocznie.

Ale zdajesz sobie sprawę że po dupie dostaną ci, których rząd namówił do przejścia na pompy ciepła np 

 

Czyli żeby zadowolić prosty lud znowu poleca po kieszeni "kułaków" 

Ciemny lud będzie szczęśliwy że "somsiad złodziej zapłaci wincyj"

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sebastian napisał:

A ja od 21-06 do 24-08 zużyłem 1923 kwH. 

W domu? Na standardową lodówkę, pralkę, laptopa etc?

11 godzin temu, josephnba napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę że po dupie dostaną ci, których rząd namówił do przejścia na pompy ciepła np 

 

Czyli żeby zadowolić prosty lud znowu poleca po kieszeni "kułaków" 

Ciemny lud będzie szczęśliwy że "somsiad złodziej zapłaci wincyj"

Na razie to Ty masz największą radochę bo "somsiad złodziej założył drogo pompe ciepła na prund a ja mam tani niemiecki gazik" hahahah

Tylko, że w tym wszystkim Twój wychodzi brak świadomości i wiedzy. Cena gazu też musi wzrośnie, bo w obecnej sytuacji utrzymanie stawki na poziomie 20gr netto za kWh jest nierealne, a sama pompa ciepła ma wydajność (COP) nieosiągalną dla kotłów gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pan A. napisał:

W domu? Na standardową lodówkę, pralkę, laptopa etc?

Na razie to Ty masz największą radochę bo "somsiad złodziej założył drogo pompe ciepła na prund a ja mam tani niemiecki gazik" hahahah

Tylko, że w tym wszystkim Twój wychodzi brak świadomości i wiedzy. Cena gazu też musi wzrośnie, bo w obecnej sytuacji utrzymanie stawki na poziomie 20gr netto za kWh jest nierealne, a sama pompa ciepła ma wydajność (COP) nieosiągalną dla kotłów gazowych.

W domu. indukcja, pralka, suszarka, 4 laptopy, 1 komputer stacjonarny, pompa ciepła do grzania wody. Całe oświetlenie w domu na ledach. 

Największym czynnikiem jest tu pompa ciepła która w ciągu dnia bierze 20 kW czyli 600 kW miesięcznie. 

Żeby było śmieszniej za miesiąc zmieniam ja na większą - będzie brała więcej ale będzie też ogrzewała dom. 

Według nowych taryf w przyszłym roku zapłacę za prąd około 38 tys złotych. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

W domu. indukcja, pralka, suszarka, 4 laptopy, 1 komputer stacjonarny, pompa ciepła do grzania wody. Całe oświetlenie w domu na ledach. 

Największym czynnikiem jest tu pompa ciepła która w ciągu dnia bierze 20 kW czyli 600 kW miesięcznie. 

Żeby było śmieszniej za miesiąc zmieniam ja na większą - będzie brała więcej ale będzie też ogrzewała dom. 

Według nowych taryf w przyszłym roku zapłacę za prąd około 38 tys złotych. 

Twoja pompa ciepła zużyła w 2 miesiące wakacji 1200kWh tylko na podgrzanie wody? Jak duży masz basen? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sebastian napisał:

W domu. indukcja, pralka, suszarka, 4 laptopy, 1 komputer stacjonarny, pompa ciepła do grzania wody. Całe oświetlenie w domu na ledach. 

Największym czynnikiem jest tu pompa ciepła która w ciągu dnia bierze 20 kW czyli 600 kW miesięcznie. 

Żeby było śmieszniej za miesiąc zmieniam ja na większą - będzie brała więcej ale będzie też ogrzewała dom. 

Według nowych taryf w przyszłym roku zapłacę za prąd około 38 tys złotych. 

600 kW na ciepłą wodę to w przeliczeniu na gaz ok 50-52m3. To naprawdę bardzo duże zużycie energii na podgrzewanie ciepłej wody, tym bardziej w okresie letnim.  Żeby nie było nie oceniam, nie żałuje Ci czy coś takiego,ale są  to liczby zdecydowanie ponad "standard".

Skoro w firmie masz PV ( i to całkiem sporo z tego co widzę) to dlaczego nie zdecydowałeś się na montaż w domu?

Edytowane przez Pan A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, josephnba napisał:

Pompa ciepła trochę więcej prądu ciągnie niż te prezenty od "żondu"

I dalej jest najtańszym źródłem energii.

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

 

Największym czynnikiem jest tu pompa ciepła która w ciągu dnia bierze 20 kW czyli 600 kW miesięcznie.  

Podajesz moc, nie pracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Twoja pompa ciepła zużyła w 2 miesiące wakacji 1200kWh tylko na podgrzanie wody? Jak duży masz basen? 

Nie podgrzewam basenu.

Po prostu obecna pompa ma zasobnik 300 litrowy który jest zbyt często opróżniany. Dla takiej pompy idealnie jest gdy duże zużycie jest raz dziennie a u mnie ma pobór rano, koło południa i wieczorem.

3 godziny temu, Pan A. napisał:

600 kW na ciepłą wodę to w przeliczeniu na gaz ok 50-52m3. To naprawdę bardzo duże zużycie energii na podgrzewanie ciepłej wody, tym bardziej w okresie letnim.  Żeby nie było nie oceniam, nie żałuje Ci czy coś takiego,ale są  to liczby zdecydowanie ponad "standard".

Skoro w firmie masz PV ( i to całkiem sporo z tego co widzę) to dlaczego nie zdecydowałeś się na montaż w domu?

W przyszłym miesiącu montują mi 17 kW na domu.  Zwyczajnie wolę inwestować pieniądze w firmie niż w domu bo prąd w firmie jest droższy. W firmie też będę dokładał 50 kW fotowoltaiki ale już off-grid.

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

I dalej jest najtańszym źródłem energii.

Podajesz moc, nie pracę :)

13366 to moje zużycie prądu za zeszły rok w domu. A pompa gdyby pracowała z pełna mocą przez 24/30 zużyłby 1296 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Nie podgrzewam basenu.

Po prostu obecna pompa ma zasobnik 300 litrowy który jest zbyt często opróżniany. Dla takiej pompy idealnie jest gdy duże zużycie jest raz dziennie a u mnie ma pobór rano, koło południa 

1200 kWh zuzywam przez 5 miesięcy na wszystko mając 300 litrowy zbiornik grzany grzałka elektryczną. A Ty twierdzisz ze pompa ciepła na 300 litrowy zbiornik ciągnie Ci 1200kWh w 2 miesiące latem? Takie zużycie jest nierealne.

Producenci pomp deklarują że ROCZNE zużycie na ogrzewanie domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych to 2400kWh a Ty twierdzisz ze Twoja pompa zużywa tyle przez 4 miesiące wyłącznie na podgrzanie cieplej wody? 

Przeciętne zużycie prądu na podgrzewanie wody to wg producentów 80kWh miesięcznie. Co Ty robisz z ta woda? Masz podłączone zraszacze do trawnika do cieplej wody? Jakim cudem zuzywasz 10 razy więcej cieplej wody niż przeciętne gospodarstwo domowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

1200 kWh zuzywam przez 5 miesięcy na wszystko mając 300 litrowy zbiornik grzany grzałka elektryczną. A Ty twierdzisz ze pompa ciepła na 300 litrowy zbiornik ciągnie Ci 1200kWh w 2 miesiące latem? Takie zużycie jest nierealne.

Producenci pomp deklarują że ROCZNE zużycie na ogrzewanie domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych to 2400kWh a Ty twierdzisz ze Twoja pompa zużywa tyle przez 4 miesiące wyłącznie na podgrzanie cieplej wody? 

Przeciętne zużycie prądu na podgrzewanie wody to wg producentów 80kWh miesięcznie. Co Ty robisz z ta woda? Masz podłączone zraszacze do trawnika do cieplej wody? Jakim cudem zuzywasz 10 razy więcej cieplej wody niż przeciętne gospodarstwo domowe? 

Mam między innymi taka wannę https://www.ceneo.pl/1870515#tab=spec

Ale zużywam też dużo dla koni. Wysłodki zalewa się ciepłą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

W przyszłym miesiącu montują mi 17 kW na domu.  Zwyczajnie wolę inwestować pieniądze w firmie niż w domu bo prąd w firmie jest droższy. W firmie też będę dokładał 50 kW fotowoltaiki ale już off-grid.

13366 to moje zużycie prądu za zeszły rok w domu. A pompa gdyby pracowała z pełna mocą przez 24/30 zużyłby 1296 kWh

Zużycie prądu w pompie ciepła, nie jest tożsame z mocą pompy. Powód jest prosty, energia dostarczana do grzejników nie pochodzi z prądu.

Zużycie prądu, w zależności od normy, jest uzależnione od mocy sprężarki (zwykła v inwertorowa), pompy i akpia.

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Ale zużywam też dużo dla koni. Wysłodki zalewa się ciepłą wodą.

Podgrzewanie wody pompą ciepła, to słaby pomysł. Ktoś, kto montował Ci pompę ciepła, niewiele o tym wie, poza znajomością montażu.

COP zależy od różnicy pomiędzy tmp dolnego źródła, a tmp roboczą wody, będąca finalnym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebastian napisał:

W domu i stadninie koni. indukcja, pralka, suszarka, 4 laptopy, 1 komputer stacjonarny, pompa ciepła do grzania wody, 320-litrowa wanna.Całe oświetlenie w domu na ledach. 

No to poprawiłem

5 minut temu, Sebastian napisał:

Mam między innymi taka wannę https://www.ceneo.pl/1870515#tab=spec

Ale zużywam też dużo dla koni. Wysłodki zalewa się ciepłą wodą.

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.