Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, starYfaN napisał:

 

Jakich problemów? A promieniowanie reliktowe? 

Fun fact, odkryte zostało przez lemaitra, który jako pierwszy używał fizyki kwantowej w kosmologii i postulował istnienie pierwotnego punktu od którego wszechświat zaczął się rozszerzać. 

Jego teorie początkowo zostały przez naukowców odrzucone z uwagi na fakt ze był księdzem katolickim a jego teorie za bardzo pokrywały się z biblijnym modelem stworzenia świata. 

Kilkadziesiąt lat później Stary Fan w wątku o KK na podstawie tych samych odkryć i tej samej fizyki kwantowej postuluje błędność doktryny KK. 

Ale trzeba przyznać, ze nikt tutaj nie potrafi tak dobrze udawać mądrego jak Ty! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

 

Kilkadziesiąt lat później Stary Fan w wątku o KK na podstawie tych samych odkryć i tej samej fizyki kwantowej postuluje błędność doktryny KK. 

Ale trzeba przyznać, ze nikt tutaj nie potrafi tak dobrze udawać mądrego jak Ty! 

No, zwłaszcza, że to w żaden sposób nie kwestionuje doktryny KK, a wręcz uwypukla możliwość kreacji, która występuje w naturze.

Kwestionowałem jedynie ciemnotę z 4 wieku, którą tu wciskasz. 

3 minuty temu, fluber napisał:

Ale trzeba przyznać, ze nikt tutaj nie potrafi tak dobrze udawać mądrego jak Ty! 

Oprócz Ciebie jak widać.

2 minuty temu, julekstep napisał:

pogadamy o Tusku i fluktuacjach czasoprzestrzeni

Czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Nie sadze bym mógł się tu pochwalić taka renomą

Chciał napisać próżni, ale jak widzisz wkradła się literówka

Jesteś największym manipulatorem, a post powyżej jest tego dobitnym przykładem. Ostatnio doszedłeś do wniosku, że dusza jest wynikiem ewolucji, więc możesz dać sobie spokój z dorabianiem ideologii.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, starYfaN napisał:

Jesteś największym manipulatorem, a post powyżej jest tego dobitnym przykładem. Ostatnio doszedłeś do wniosku, że dusza jest wynikiem ewolucji, więc możesz dać sobie spokój z dorabianiem ideologii.  

Niezłe combo, najpierw nazywasz mnie największym manipulatorem, a potem przypisujesz mi wniosek, że dusza jest wynikiem ewolucji. Pozwolę sobie zatem przytoczyć naszą rozmowę z sąsiedniego wątku:

Twoje pytanie:

Cytat

Czyli nieśmiertelną duszę człowiek nabył na drodze ewolucji?

Moja odpowiedź:

Cytat

Nic mi o tym nie wiadomo

To już nawet nie jest odwoływanie się do niemerytorycznych argumentów, ale wprost zarzucanie mi tez, którym zaprzeczyłem. To świadczy wyłącznie o Twojej bezsilności w dyskusji ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Niezłe combo, najpierw nazywasz mnie największym manipulatorem, a potem przypisujesz mi wniosek, że dusza jest wynikiem ewolucji. Pozwolę sobie zatem przytoczyć naszą rozmowę z sąsiedniego wątku:

Twoje pytanie:

Moja odpowiedź:

To już nawet nie jest odwoływanie się do niemerytorycznych argumentów, ale wprost zarzucanie mi tez, którym zaprzeczyłem. To świadczy wyłącznie o Twojej bezsilności w dyskusji ze mną.

:) Możesz przytoczyć całą moją bezsilność, czy tylko kawałek, który pasuje do tezy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, starYfaN napisał:

Pierwszy wszechświat był (zgodnie z modelami) 10 wymiarowy, hiperprzestrzenny i idealnie symetryczny, ale niestabilny. Rozpadł się na 4 i  6 wymiarowy. 6 wymiarowy skurczył się do punktu, a 4 przeszedł błyskawiczną inflację. 98 % masy powstało po kreacji cząstek z plazmy kwarkowo/gluonowej.

To co wyżej napisałeś jest jedną z hipotez jednak w żadne sposób nie udowodnioną (z oczywistych powodów). Jednak również istnieje parę innych wiec pisanie tej teorii jako jedynej słusznej wydaje się całkowicie błędnej.  Kreacji cząstek w plazmie kwarkowo/gluonowej tzn. zaraz po "wielkim wybuchy" jest prawdą jednak z powodu łamania symetrii CP.

34 minuty temu, starYfaN napisał:

Nie ma "wielkiego wybuchu". Wybuch jest w przestrzeni, tutaj mamy do czynienia z hiperinflacją. To określenie z 48 r, które jest obiegowe i tylko dla laika.

termin wielki wybuch jak najbardziej jest stosowany również przez fizyków pracujących w CERN aczkolwiek jest on po prostu pewnym uproszczeniem.

34 minuty temu, starYfaN napisał:

Czas jest związany z 4 wymiarami i czasoprzestrznią, zarezerwowana dla naszego wszechświata. W każdym innym, przy podobnych wymiarach, ma własny punkt odniesienia.

Mysle że chciałeś napisać dobrze ale coś pomieszałeś. Czasoprzestrzenią nazywamy układ przestrzenny 3 wymiarowy po dodaniu do niego czasu jako 4 wymiaru. Nie ma żadnych dowodów na istnienie i warunki panujące w innych wszechświatach wiec ciężko na gruncie nauki mówić o punktach odniesienia w innych wszechswiatach. 

34 minuty temu, starYfaN napisał:

zasoprzestrzeń powstała wraz z hiperinflacją, więc nasze "zawsze", możesz odnieść jedynie do jej początku, czyli punktu zero.

Zgadzam się z takim rozumieniem zawsze ale mój problem dotyczył tego że nie każdy tak rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, starYfaN napisał:

:) Możesz przytoczyć całą moją bezsilność, czy tylko kawałek, który pasuje do tezy? 

Ten kawałek, który pasuje do tezy przeczącej Twojemu " Twierdzisz A", to moja wypowiedź o treści : "Nie twierdzę A"? To jest wszystko co jest w tym temacie istotne. 

Mam przytaczać TWOJE WYPOCINY żeby wyjaśnić co myślę JA, skoro już przytoczyłem co myslę i to zacytowałem? Coraz grubiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 13:20, starYfaN napisał:

Z drugiej strony, kreacja występuje we wszechświecie. Skoro więc powstają cząstki, nie ma dowodów na brak istnienie świadomości poza naszą. A określanie rodzaju i poziomu tej świadomości, jest aberracją.

Oczywiście nie manipulujesz.

W dniu 21.07.2022 o 07:35, starYfaN napisał:

Dziwny progres, bo już o tym dyskutowaliśmy. Biskupi rzymscy skacząc sobie do gardeł (oskarżając wzajemnie o herezję), wybrali źródła historyczne i w oparciu o filozofię grecką (sic), ustalili podstawy (datę Wielkanocy ect).

Nie odrzucasz ewolucji.

Czy jesteś więc w stanie wskazać, na jakim etapie człowiek uzyskał nieśmiertelną duszę, czy miał ją też od początku?

 

W dniu 21.07.2022 o 07:40, fluber napisał:

Nie jestem wskazać takiego momentu. Wierzę jednak, że na drodze ewolucji pojawił się pierwszy organizm posiadający duszę - człowiek i od tego momentu możemy mówić o człowieku.

 

W dniu 21.07.2022 o 07:56, starYfaN napisał:

Czyli nieśmiertelną duszę człowiek nabył na drodze ewolucji?

 

W dniu 21.07.2022 o 07:58, fluber napisał:

Nic mi o tym nie wiadomo, Darwin chyba o tym nie wspominał.

 

W dniu 21.07.2022 o 08:48, fluber napisał:

Jeżeli faktem jest, że na drodze ewolucji pojawił się pierwszy organizm posiadający Ferrari - człowiek, to nie oznacza, to że Ferrari powstało na drodze ewolucji.

 

Ferrari zbudował człowiek, organizm na drodze ewolucji nabył duszę. Faktycznie jestem bezsilny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Oczywiście nie manipulujesz.

 

 

 

 

Ferrari zbudował człowiek, organizm na drodze ewolucji nabył duszę. Faktycznie jestem bezsilny.

 

No jesteś. Właśnie próbujesz kogoś przekonać, że coś uważam, gdy po raz piąty powtarzam, że tak nie uważam. To już zaczyna być żenujące. Rozumiem, że wiesz wszystko najlepiej, ale to nie znaczy, że wiesz co uważają inni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Rozumiem, że wiesz wszystko najlepiej, ale to nie znaczy, że wiesz co uważają inni ludzie.

"nie rozumiesz" xD

5 minut temu, starYfaN napisał:

Ferrari zbudował człowiek, organizm na drodze ewolucji nabył duszę. Faktycznie jestem bezsilny.

jprdl xD

 

fajnych masz dyskutantów @fluber!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

No jesteś. Właśnie próbujesz kogoś przekonać, że coś uważam, gdy po raz piąty powtarzam, że tak nie uważam. To już zaczyna być żenujące. Rozumiem, że wiesz wszystko najlepiej, ale to nie znaczy, że wiesz co uważają inni ludzie.

Zacząłeś od manipulacji i kończysz manipulacją.

4 minuty temu, julekstep napisał:

"nie rozumiesz" xD

jprdl xD

 

fajnych masz dyskutantów @fluber!

Zacytowałeś cytat, jako moją wypowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Przyjmiesz do wiadomości, że nie twiedzę tego, co mi zarzuciłeś, czy w porównaniu do fluktuacji próżni jest to zbyt trudne do zrozumienia?

Przecież widzę co twierdzisz. Na drodze ewolucji pojawił się człowiek posiadający duszę. Z czym się nie zgadzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, starYfaN napisał:

Zacytowałeś cytat, jako moją wypowiedź?

zacytowałem fragment w którym usiłujesz wmówić fluberowi że napisał coś czego nie napisał nie rozumiejąc że tak jak Ferrari 'zbudował' człowiek tak (wg wierzących) duszę 'zbudował' Bóg xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Z tym się nie zgadzam

 

1 minutę temu, julekstep napisał:

zacytowałem fragment w którym usiłujesz wmówić fluberowi że napisał coś czego nie napisał nie rozumiejąc że tak jak Ferrari 'zbudował' człowiek tak (wg wierzących) duszę 'zbudował' Bóg xD

  W dniu 21.07.2022 o 07:40, fluber napisał:

Nie jestem wskazać takiego momentu. Wierzę jednak, że na drodze ewolucji pojawił się pierwszy organizm posiadający duszę - człowiek i od tego momentu możemy mówić o człowieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.