Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, josephnba napisał:

Podstawowe pytanie powinno brzmieć 

Czy chce Ci się marnować czas i energię na dyskusję z kimś, kto jest równie przekonany do swojej racji co ty do swojej? 

Ja kwestii wiary staram się nie poruszać i nie reagować na różnego rodzaju zaczepki z jednej bądź drugiej strony

I tak przy okazji @ely3 mógłbyś przenieść kilkadziesiąt postów z tego topicku do tematu o religii, bo nie mam ochoty tego tu czytać 

Ogólnie to mi się nie chce. Ale jak następuje wysryw postów, które bez cienia wątpliwości mówią, że czegoś nie ma, powołując się na naukę, jednocześnie nie potrafiąc przy pomocy tejże nauki wyjaśnić kluczowych dla tematu kwestii, to sobie napisałem posta :) Ale jakoś nie będę się w tę kwestię angażował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał:

Bezużyteczna blyskotka. W trudnych czasach to już lepiej być zatowarowanym. Większość społeczeństwa nie rozumie ile jest wart krugerrand np. 

tzn.? mozesz rozwninac? w 2018 kupowalem zloto za 4,5 k za uncje teraz moge sprzedac za 8-8,5

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2022 o 08:52, Pablo81 napisał:

Moze już bylo100x, ale nie czytałem tutaj. To jak powstał świat? Wielki wybuch? Jeżeli tak, to jak powstały zjawiska go powodujące? Zawsze dochodzisz do miejsca, gdzie powstaje coś z niczego. Czy to jakaś forma materii czy zjawiska 

Fluktuacja próżni, to naturalne zjawisko, tak jak kreacja materii. Big Bang to raczej metafora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

StarYfaN be like:

 

Dorośniesz kiedyś?

1 godzinę temu, fluber napisał:

Jak powstała próżnia? 

Wystarczy przeczytać definicję.

1 godzinę temu, Pablo81 napisał:

Możesz wskazać najbardziej pierwotne zjawisko, ale jak wyjasnisz, skąd się wzięło?

Które?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fluber napisał:

Stan o najniższej energii. 

Nadal nie wiem jak powstał

Rezerwuar cząstek. Nie wiesz jak powstał :) Jak odwrócisz sytuację, "za chwilę" wszechświat wystygnie, grawitacja skupi materię w kilku punktach, które w końcu "odparują".

Zostanie rezerwuar cząstek - przestrzeń zdolna do kreacji w ujęciu cząstka/antycząstka, aż do następnej anomalii, zdolnej wykreować materię/przestrzeń na miarę naszego Bing Bang np. (osobliwości ).

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Zostanie rezerwuar cząstek - przestrzeń zdolna do kreacji w ujęciu cząstka/antycząstka, aż do następnej anomalii, zdolnej wykreować materię/przestrzeń na miarę naszego Bing Bang np. (osobliwości ).

brzmi trochę jak niezdarnie opisany biblijny moment stworzenia xD

i ogółem całe te

dziękuję za wypowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, julekstep napisał:

brzmi trochę jak niezdarnie opisany biblijny moment stworzenia xD

i ogółem całe te

dziękuję za wypowiedź

Dziękuję, że tym razem poskąpiłeś serduszek i buziaków w wypowiedzi. 

Różnica polega na tym, że kreacja i energia próżni, została udowodniona empirycznie.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2022 o 09:52, Pablo81 napisał:

Moze już bylo100x, ale nie czytałem tutaj. To jak powstał świat? Wielki wybuch? Jeżeli tak, to jak powstały zjawiska go powodujące? Zawsze dochodzisz do miejsca, gdzie powstaje coś z niczego. Czy to jakaś forma materii czy zjawiska 

niekoniecznie, bo być może wszechświat istnieje od zawsze. pozostaje też jakaś trzecia opcja, której jednak nie jesteśmy nawet w stanie pomyśleć, bo nie ogarniamy jeszcze rzeczywistości na tym poziomie.

poza tym nauka ma to do siebie, że "zmienia zdanie" w zależności od otrzymanych informacji, a religia utrzymuje, że coś wie na pewno, bo przecież to prawda objawiona i należy wierzyć w creatio ex nihilo.

w ogóle nawet gdyby się okazało, że ta opcja jest prawdziwa, to od tego daleka droga do bożka, który upodobał sobie składanie ofiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.