Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Gregorius napisał:

Super. Osoba zatrudniona w Orlenie twierdzi że marża nie wpływa na zysk (właściwie pobieżnie czytając to mówi że nie jest to bezpośrednie przełożenie co zapewne jest prawda) . Nie zmienia to faktu że wysokość marży wpływa w oczywisty sposób na zysk. Im większa marża tym zarobek (zysk zależny będzie od pozostałych kosztów np. reklamy u Rydzyka*) . Nic nie udowodniłeś tym artykułem. 

*wiem nie na skala wydatków na szczęście

Z definicji:

Modelowa marża rafineryjna nie uwzględnia kosztów CO2, gazu, energii elektrycznej i logistyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Z definicji:

Modelowa marża rafineryjna nie uwzględnia kosztów CO2, gazu, energii elektrycznej i logistyki

przeczytaj co napisałem i napisz gdzie się pomyliłem.  i załóż jeśli nie zrozumiałeś że pozostałe koszty to właśnie CO2,gaz itd . Wiadomo że inne koszty tez wzrosły. przy okazji widzieliście na co poszła kasa ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

popatrz sobie na ceny akcji PZU, Pekao, Aliora 

Ale znalazłeś wyznacznik 2 lata po pandemii w trakcie wojny za granicą

Teraz, Gregorius napisał:

przeczytaj co napisałem i napisz gdzie się pomyliłem.  i załóż jeśli nie zrozumiałeś że pozostałe koszty to właśnie CO2,gaz itd . Wiadomo że inne koszty tez wzrosły. przy okazji widzieliście na co poszła kasa ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2? 

No to do czego było to pisanie o 5 złotych i 6,50 przy tej samej cenie baryłki? 

3 minuty temu, Gregorius napisał:

 Wiadomo że inne koszty tez wzrosły. przy okazji widzieliście na co poszła kasa ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2? 

Ja pi****le, skecz neonowki na żywo. 

10 postów i już pojawił się Rydzyk, kasa z emisji, spółki skarbu Państwa, ceny paliw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

30 września 2016 roku czy 18 listopada 2016 roku nie było pandemii ani wojny za granicą ( jeśli chodzi Ci o te żelazne ostatnie wytłumaczenie Dobrej Zmiany ) 

Zysk netto Grupy PZU w roku 2021 wzrósł do 3,336 mld zł.To jest najwyższy wynik od 12 lat

W całym 2021 rok zysk netto Alior Banku wyniósł 481,9 mln. Wskaźnik ROE wynosi 7,7 proc.

Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego wypracowała rekordowe zyski. Zysk netto w 2021 roku wyniósł 4,9 mld zł

Skonsolidowany zysk netto Banku Pekao w 2021 r. wyniósł 2,175 mld zł 

16 minut temu, Koelner napisał:

popatrz sobie na ceny akcji PZU, Pekao, Aliora 

Popatrz sobie na zyski za zeszły rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fluber napisał:

Nie wiem czy cos wyplukalo czy nie. Widziałem teorie o jakimś zrzucie żeby popchnąć zanieczyszczenia i ze to było celowe działanie, wiec tylko informuje ze 30 lipca miałem jechać na spływ kajakowy ale go odwołano bo lało od nocy przez cały dzień, poziom wody się podniósł i nie można było go bezpiecznie zorganizować 

Ja pierdzielę.. To oficjalny przekaz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Zysk netto Grupy PZU w roku 2021 wzrósł do 3,336 mld zł.To jest najwyższy wynik od 12 lat

W całym 2021 rok zysk netto Alior Banku wyniósł 481,9 mln. Wskaźnik ROE wynosi 7,7 proc.

Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego wypracowała rekordowe zyski. Zysk netto w 2021 roku wyniósł 4,9 mld zł

Skonsolidowany zysk netto Banku Pekao w 2021 r. wyniósł 2,175 mld zł 

Popatrz sobie na zyski za zeszły rok

Co ma to do ceny akcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Wycena akcji nie ma wiele wspólnego z realną wartością spółki. 

Dziwie sie że musisz tu odkrywać takie oczywistości działając podobno w sektorze bankowym

Tak tak nie ma różnicy jaka jest cena akcji - lol ale ważny jest zysk ilościowy w zł w czasach gdzie wpompowany jest pusty pieniądz , jest rekordowa inflacja , zamraża się pensje na premie i tnie się inwestycje . przebiłeś beton 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

Tak tak nie ma różnicy jaka jest cena akcji - lol ale ważny jest zysk ilościowy w zł w czasach gdzie wpompowany jest pusty pieniądz , jest rekordowa inflacja , zamraża się pensje na premie i tnie się inwestycje . przebiłeś beton 

A ROE które również podałem to zysk ilościowy?  

Giełda jest zachwiana z powodu globalnej recesji, wojny Ukrainy z Rosją, dalszych odpałaow covidowych i setek innych rzeczy. Jest odpływ kapitału z giełdy a Ty chcesz akurat teraz porównywać ceny akcji żeby cos udowodnić i ignorować zyski i zajebiste ROE bo Ci nie pasują do tezy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

A ROE które również podałem to zysk ilościowy?  

Giełda jest zachwiana z powodu globalnej recesji, wojny Ukrainy z Rosją, dalszych odpałaow covidowych i setek innych rzeczy. Jest odpływ kapitału z giełdy a Ty chcesz akurat teraz porównywać ceny akcji żeby cos udowodnić i ignorować zyski i zajebiste ROE bo Ci nie pasują do tezy. 

Giełda z 2016 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jack napisał:

 

Godzinę temu, starYfaN napisał:

Genialni Niemcy też nie wiedzą

 

Godzinę temu, jack napisał:

Do Niemiec ta woda dopłynęła jednak później. 

 

56 minut temu, starYfaN napisał:

Przecież nadworny alchemik potwierdził, że związek rtęci, którego nie ma, zostanie z nami już na zawsze. Jakie znaczenie ma czas dotarcia wody do F-tu?

 

Jakbym z kaczką wodę pił. 

 

1 godzinę temu, jack napisał:

Trzy tygodnie od skażenia a WIOŚ dalej nie wie co zatruło rzekę ani kto to zrobił a dupy ruszyli dopiero jak o sprawie zaczął trąbić TVN. Za to winni Niemcy i opozycja. 

Raczej doił krowy w mleczarni z idolem.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.