Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

@Sebastian

mam kumpla, który właśnie ogarniał zamówienie na prace budowlane przy dosyć dużym projekcie. 

Firma ( Firma A) kazała mu zaproponować 80 tysięcy za wykonanie usługi. Firma zamawiająca usługę ( firma X) na tę cenę przystała.

Następnie kolega zadzwonił do znajomej firmy ( Firma Y) i zaproponował im wykonanie tego samego za 20 tysięcy złotych, na co ta firma się zgodziła.

Usługa została wykonana w zeszłym tygodniu. Firma X zgłosiła się po wykonanie takiej samej usługi w innym miejscu. Kolega już przed negocjacjami zadzwonił do firmy Y i dowiedział się, że ponownie wykonają usługę za 20k. Dostał właśnie z centrali info, że nie może zejść przy zamówieniu poniżej 100k i ma to wytłumaczyć firmie X inflacją i wzrostem kosztów realizacji prac budowlanych.

Kapitalizm w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, fluber napisał:

No jasne, firma pisowska w c***:

 

Kurde Fluber przecież to zależy kto ile procent zaoferował. Nikt nie patrzy na powiązania.

14 minut temu, fluber napisał:

@Sebastian

mam kumpla, który właśnie ogarniał zamówienie na prace budowlane przy dosyć dużym projekcie. 

Firma ( Firma A) kazała mu zaproponować 80 tysięcy za wykonanie usługi. Firma zamawiająca usługę ( firma X) na tę cenę przystała.

Następnie kolega zadzwonił do znajomej firmy ( Firma Y) i zaproponował im wykonanie tego samego za 20 tysięcy złotych, na co ta firma się zgodziła.

Usługa została wykonana w zeszłym tygodniu. Firma X zgłosiła się po wykonanie takiej samej usługi w innym miejscu. Kolega już przed negocjacjami zadzwonił do firmy Y i dowiedział się, że ponownie wykonają usługę za 20k. Dostał właśnie z centrali info, że nie może zejść przy zamówieniu poniżej 100k i ma to wytłumaczyć firmie X inflacją i wzrostem kosztów realizacji prac budowlanych.

Kapitalizm w praktyce.

I słusznie. Firma Y nigdy się nie rozwinie i zawsze będzie firmą Inko - co zarobią to na winko.

Musisz pamiętać, że są takie rzeczy jak dokumentacja, nadzór i gwarancja. To są rzeczy które kosztują. Możesz wziąć sobie podwykonawcę za małe pieniądze ale wtedy praktycznie masz świadomość,  że w razie jakiejś reklamacji (61 do 73 miesięcy - standardowa gwarancja przy pracach budowlanych ) odpowiedzialność spadnie na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pepis21 napisał:

Pewnie powiedzą, że do Odry dostało się szambo, które wypłynęło z Czajki i już sprytnie będą mogli wrócić z powrotem do gadania o Czajce.

Nah, spodziewam się raczej materiału w stylu "hipokryzja opozycji". Przejmują się odra, a kiedy w czajce... Materiał przygotował Konrad wąż! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

i cena konkurencji przed otwarciem kopert pewnie też ;]

Ale otwarcie ofert, przeważnie występuje tuż po terminie złożenia oferty i jest jawne. Zawsze można też oprotestować zbyt długi interwał, pomiędzy jednym i drugim.

Poza tym, poważne oferty składa się w sposób uniemożliwiający otwarcie bez naruszenia (nigdy nie składałem poważnych ofert w kopercie). To, co piszesz, to pipidówka z Wójtem królem dorzecza.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, starYfaN napisał:

A jak przeskanujesz zaplombowaną ofertę konkurencji? Nawet zakładając (sensownie) złą wolę zamawiającego?

Zostań dentystą to będziesz znał się na plombach 

k**** jebłem się na prostym wyliczeniu a przecież to 0.5 promila ;] gdzie to błędu statystycznego ;]

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

Oparłeś wywód na tezie. Zadałem proste pytanie, jak przeskanujesz zalakowaną ofertę?

a po co skanować?

naprawdę różnica między dwoma firmami jest 0.5 promila a Wy nie widzicie wałku? ja pi****le niech nas ruchają dalej a dalej żyjcie wyimaginowanym świecie.

doraco dostosowało wycenę do najtańszej ( 2 pozycja ) a 3 i 4 wycena była faktyczna, dlatego teraz wychodzi że jednak będzie droższa siedziba bo nagle jak zazwyczaj w tego typu przetargach pojawią się "prace dodatkowe" ;]

 

szkoda czasu elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

a po co skanować?

naprawdę różnica między dwoma firmami jest 0.5 promila a Wy nie widzicie wałku? ja pi****le niech nas ruchają dalej a dalej żyjcie wyimaginowanym świecie.

doraco dostosowało wycenę do najtańszej ( 2 pozycja ) a 3 i 4 wycena była faktyczna, dlatego teraz wychodzi że jednak będzie droższa siedziba bo nagle jak zazwyczaj w tego typu przetargach pojawią się "prace dodatkowe" ;]

 

szkoda czasu elo

Żeby dostosować ofertę, musisz znać kwoty oferowane przez wszystkich uczestników, bo nigdy nie wiesz, który jest drugi. :) elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Koelner napisał:

a po co skanować?

naprawdę różnica między dwoma firmami jest 0.5 promila a Wy nie widzicie wałku? ja pi****le niech nas ruchają dalej a dalej żyjcie wyimaginowanym świecie.

Naprawdę samolot prezydencki rozbija się w Rosji a wy nie widzicie zamachu? Nie zachowuj się jak Macierewicz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, starYfaN napisał:

Żeby dostosować ofertę, musisz znać kwoty oferowane przez wszystkich uczestników, bo nigdy nie wiesz, który jest drugi. :) elo

dokładnie 

 

21 minut temu, fluber napisał:

Naprawdę samolot prezydencki rozbija się w Rosji a wy nie widzicie zamachu? Nie zachowuj się jak Macierewicz. 

ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 23:31, fluber napisał:

Nie wiem czy ja mam takie szczęście ale zawsze jak jestem w Poznaniu to Poznań śmierdzi a dworzec jest po prostu brudny

Problem w Poznaniu jest taki ,że budynek starego dworca należy do PKP i samo PKP go olało bo kasy przenieśli do galerii handlowej. Tam miał być Food Hall ale po początkowych sukcesac wiara olała to miejsce głównie dlatego ,że PKP nie odnowiło miejsca  a nikt w obskurnym miejscu jeść nie chciał. Życie przeniosło się do galerii. Wiara schodzi na perony dopiero jak bana jest zapowiedziana. Wiadomo ,że do Torunia jedzie z 1 a a jak ktoś nie zna dworca to może się pogubić gdzie jest 4 a czy 1a a już nie wpomne o odjazdach z Dworca Letniego ( ale tam mega rzadko coś jedzie)  Samorząd nic nie może zrobić z budynkiem który nie należy do niego. Samo PKP miało budynek ogarnąć oraz przejście podziemne ale zrobiło z tego na wpół opuszczoną ruderę.

A propos instytucji państwowych to dziś w Międzychodzie na poczcie była jedna dosłownie jedna pocztówka do kupienia za to pani w okienku proponowała nam kupno Fruga, gazetek . To już bardziej kiosk Ruchu niż Poczta. I nie mogła pani zrozumieć czemu się uparliśmy na pocztówki

Miasto przeniosło Dworzec PKS do Galerii ale to niestety też jest smutna część galerii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ely3 napisał:

A propos instytucji państwowych to dziś w Międzychodzie na poczcie była jedna dosłownie jedna pocztówka do kupienia za to pani w okienku proponowała nam kupno Fruga, gazetek . To już bardziej kiosk Ruchu niż Poczta. I nie mogła pani zrozumieć czemu się uparliśmy na pocztówki

Przeciez to ze na poczcie rzeczy zwiazane z wysylka listow itp to jakis tam maly dodatek do asortumentu to standard od jakichs 10ciu lat :P

jedna zmiana ze za pisu dewocjonalia sa na froncie wystawki (za PO byly wyborcze itp)

Szczegolnie w tych mniejszych oddzialach (te wieksze z 4+ okienek ciagle 'wygladaja' jak poczty)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

Przeciez to ze na poczcie rzeczy zwiazane z wysylka listow itp to jakis tam maly dodatek do asortumentu to standard od jakichs 10ciu lat :P

jedna zmiana ze za pisu dewocjonalia sa na froncie wystawki (za PO byly wyborcze itp)

Szczegolnie w tych mniejszych oddzialach (te wieksze z 4+ okienek ciagle 'wygladaja' jak poczty)

Ale to wiadomo. Ja po prostu jeszcze nie widziałem takiego ekstremum ,że jest jedna pocztówka. Kilka znaczków i kilka kopert i to bąbelkowe bo zwykłych też były 3 sztuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.