Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, ignazz napisał:

 

Myśle Fluber ze mocno przeceniasz te dokonania kadry. To jest taki dziwny świat mocno odklejonych ludzi. Ciężko się z nimi porozumieć bo zakochani w sobie wszystko wiedza lepiej podczas gdy często gęsto zagubieni są życiowo i dosyć nieporadni. Wiem ze ten schemat profesorka w sweterku który idzie do dumnej mamy na obiad powoli odchodzi ale przesadzasz z tymi „robi na okrągło projekty dla przemysłu”.  Większość to gryzipiórki. Teoretyzujący teoretycy. 

„Bycie malarzem” dyskretna wrzutka. 

Odnosiłem się wyłącznie do politechniki ( bo takową Pani Jacyna-Witt ukończyła). Możliwe, że na filologii, czy matematyce są teoretyzujący teoretycy.

Wiele uczelni technicznych odwoływało się od zasady ewaluacji uczelni z uwagi na to, że wrzucono maksymalny poziom pieniędzy z przemysłu i grantów, które wliczano do punktacji ( 10 tysięcy pozyskanej kasy z zewnątrz/na pracownika/ na rok) , gdy te najlepsze uczelnie techniczne w kraju pozyskiwały wielokrotnie więcej i nijak im się to nie wliczało do oceny.

4 minuty temu, Koelner napisał:

dogadaj się z tym 5% jeśli  czują się z góry lepiej ponieważ są „wyjątkowi”?

Czyli ona jest przykładem, kogoś kto się nie czuje lepszym i wyjątkowym Twoim zdaniem?

6 minut temu, Koelner napisał:

Masz zbyt wyidealizowany świat. Niestety dużo osób ma wyobrażenie, że jak zostajesz księdzem, lekarzem, policjantem, politykiem, nauczycielem, urzędnikiem, żołnierzem to robisz to dla idei czy powołania. Może 5% fanatyków się znajdzie ale większość chce dobrze odremontować mieszkanie, polecieć z rodziną w ciepłe kraje, kupić dobry samochód lub spełnić marzenie i pograć sobie w golfa. 

Pić, jeść, spać jak Tamaguchi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Koelner napisał:

Masz zbyt wyidealizowany świat. Niestety dużo osób ma wyobrażenie, że jak zostajesz księdzem, lekarzem, policjantem, politykiem, nauczycielem, urzędnikiem, żołnierzem to robisz to dla idei czy powołania. Może 5% fanatyków się znajdzie ale większość chce dobrze odremontować mieszkanie, polecieć z rodziną w ciepłe kraje, kupić dobry samochód lub spełnić marzenie i pograć sobie w golfa. Dla mnie ta większość jest bezpieczniejsza bo można się dogadać a dogadaj się z tym 5% jeśli uprą się przy swoim i czują się z góry lepiej ponieważ są „wyjątkowi”?

Typowo po polsku, oceniasz wartości przez pryzmat "dogadania" i kombinatoryki. Przecież nikt nie oczekuje powołań i idei, a zwykłej przyzwoitości, opartej na podstawach i normach moralnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

 

Czyli ona jest przykładem, kogoś kto się nie czuje lepszym i wyjątkowym Twoim zdaniem?

 

Ale nie z powodu samego bycia politykiem.

 

21 minut temu, starYfaN napisał:

Typowo po polsku, oceniasz wartości przez pryzmat "dogadania" i kombinatoryki. Przecież nikt nie oczekuje powołań i idei, a zwykłej przyzwoitości, opartej na podstawach i normach moralnych.

lol nie bądź taki zakompleksiony,  poza Polską wcale inaczej nie jest lepiej i nic nie zrozumiałeś. „dogadać” możesz zamienić  na „porozumieć” a „kombinowanie” też nie zawsze ma negatywny wydźwięk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Koelner napisał:

ol nie bądź taki zakompleksiony,  poza Polską wcale inaczej nie jest lepiej i nic nie zrozumiałeś. „dogadać” możesz zamienić  na „porozumieć” a „kombinowanie” też nie zawsze ma negatywny wydźwięk 

Co nie jest lepiej? Kombinatoryka stosowana, to typowo polska przywara (wszyscy to wiedzą). I o ile "kombinowanie" nie zawsze ma taki wydźwięk, o tyle w stosunku do Polaka, na całym Świecie ma pejoratywny kontekst. Nie widzę tu kompleksów, jedynie realną ocenę sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, starYfaN napisał:

Co nie jest lepiej? Kombinatoryka stosowana, to typowo polska przywara (wszyscy to wiedzą). I o ile "kombinowanie" nie zawsze ma taki wydźwięk, o tyle w stosunku do Polaka, na całym Świecie ma pejoratywny kontekst. Nie widzę tu kompleksów, jedynie realną ocenę sytuacji.

Spytałem przed chwilą Serbów czy Polak im kojarzy się z „kombinowaniem” to odpowiedział, że tylko z wąsami więc znowu pierdolisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Spytałem przed chwilą Serbów czy Polak im kojarzy się z „kombinowaniem” to odpowiedział, że tylko z wąsami więc znowu pierdolisz 

Naprawdę nie potrafisz pisać z odrobiną kultury?

Nawet przed II wojną w retorykach III Rzeszy, Polak był przedstawiany jako częściowo zaradny, sprytny kombinator.

I gdzie ty ma dzisiaj januszy z wąsami? W jakim języku pytasz Serbów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

 

Nawet przed II wojną w retorykach III Rzeszy, Polak był przedstawiany jako częściowo zaradny, sprytny kombinator.

 

 

to ma czy miała? na całym świecie czy w III Rzeszy? 

1 minutę temu, starYfaN napisał:

I gdzie ty ma dzisiaj januszy z wąsami? 

na zdjęciach Piłsudskiego i Wałęsy 

 

2 minuty temu, starYfaN napisał:

W jakim języku pytasz Serbów? :)

jakim chce, czasami nawet po serbsko-chorwacku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Koelner napisał:

lol nie bądź taki zakompleksiony,  poza Polską wcale inaczej nie jest lepiej i nic nie zrozumiałeś. „dogadać” możesz zamienić  na „porozumieć” a „kombinowanie” też nie zawsze ma negatywny wydźwięk 

Dla mnie to jest lekki szok, że jako osoby, które powinny rządzić całym krajem ( czyli polityków), wskazujesz te, których celem jest jak najwięcej się dorobić i jak najmniej się narobić i dla osiągnięcia tego celu mogą dogadać się z każdym i powiedzieć bez cienia zażeniowania, co tylko im się każe.

Jako pozytywny oceniasz fakt, że takowy polityk miał kiosk, który upadł i oceniasz, że są to wyższe kwalifikacje niż eksperta w jakiejś dziedzinie, bo ten nie zna życia.

I w parze z @ignazz oceniacie kwalifikacje polityków po tym, jak wyglądają, a nie po tym jakie mają rzeczywiście przygotowanie i umiejętności do pełnienia funkcji.

Pani jest zadbana, nie ma wygląda niechluja. Gdyby tylko jeszcze milczała dla zachowania pozorów

https://aszdziennik.pl/138334,galeria-slawy-malgorzaty-jacyny-witt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w Polsce polityków którzy maja „polityczne” przygotowania w idealistycznym świecie. Są tylko ludzie którzy pracują nad swoim wizerunkiem i starają się dobrze wyglądać lub tacy którzy są niechlujni wręcz wstrętni z widoku ale poprzez fakt ze chcą się podobać takim samym olewusom są nie tylko tolerowani ale i popierani. Słowo Polityk w Polsce nie istnieje. Jest kolesiostwo i coraz większy poziom bezczelnej arogancji. Na bazie zidiociałego społeczeństwa nawet się to rozrasta. Jeżeli uważasz ze w tej szopce czy przy mikrofonie w TV czy mównicy jesteś w stanie wyłowić merytoryke i ocenić przygotowanie to gratuluje naiwności. 
 

politycy nie maja nam nic do zaoferowania wiec niech się chociaż myją i schludnie ubierają. 

Nie musza mi w niczym pomagac. Niech tylko nie przeszkadzają. 

Przeczytałem galerie sławy jej wypowiedzi. Bardziej elokwentna i kulturalna niż frontowi działacze pisu. Widzę ze abyś zrozumiał jakim bagnem jest PiS trzeba PiS chwalić. Wtedy zaczynasz niejako w kontrze twierdzić i udowadniać coś przeciwnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Dla mnie to jest lekki szok, że jako osoby, które powinny rządzić całym krajem ( czyli polityków), wskazujesz te, których celem jest jak najwięcej się dorobić i jak najmniej się narobić i dla osiągnięcia tego celu mogą dogadać się z każdym i powiedzieć bez cienia zażeniowania, co tylko im się każe.

 przetłumacz

15 minut temu, fluber napisał:

Jako pozytywny oceniasz fakt, że takowy polityk miał kiosk, który upadł i oceniasz, że są to wyższe kwalifikacje niż eksperta w jakiejś dziedzinie, bo ten nie zna życia.

tak może być. w moich rocznikach na polibudzie zostawiali frajerzy, nie były to żadne wybitne jednostki tylko trochę takie osoby które nie miałyby szans na rynku i zostały na uczelni ponieważ trochę lekka fucha i coś tam zarobisz, wszyscy którzy mieli oleju w głowie to po inżynierze czy mgr poszli na rynek kosić kasę

mam ogromny szacunek dla osób, którzy zostali na uczelniach i robią sobie tytuły ale nie są to dla mnie wyrocznie dalekiego wschodu, tym bardziej że ten nasz dorobek naukowy czy patentów na uczelni jest znikomy

18 minut temu, fluber napisał:

I w parze z @ignazz oceniacie kwalifikacje polityków po tym, jak wyglądają, a nie po tym jakie mają rzeczywiście przygotowanie i umiejętności do pełnienia funkcji.

 

to jest ciekawe! jakie są kwalifikacje polityków i jacy powninni być? bo jak mam mieć premiera który słucha Kaczyńskiego lub ambasadora USA w Wawie to dla mnie może być fajna laska i trochę to lepiej niż nibyznawca który dla idei rozpierdala gospodarkę ponieważ myśli że jest najmądrzejszy bo przeczytał tysiąc książek jak postępować w polityce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ignazz napisał:

Nie ma w Polsce polityków którzy maja „polityczne” przygotowania w idealistycznym świecie. Są tylko ludzie którzy pracują nad swoim wizerunkiem i starają się dobrze wyglądać lub tacy którzy są niechlujni wręcz wstrętni z widoku ale poprzez fakt ze chcą się podobać takim samym olewusom są nie tylko tolerowani ale i popierani.

Są tacy, którzy starają się dobrze wyglądać i tacy, którzy wolą poświęcić czas na coś bardziej ważnego i produktywnego. Strojenie się, większość zabiegów kosmetycznych, drogi fryzjer to wszystko pokazuje tylko próźność, a nie "pracę nad wizerunkiem".

10 minut temu, ignazz napisał:

 Słowo Polityk w Polsce nie istnieje. Jest kolesiostwo i coraz większy poziom bezczelnej arogancji. Na bazie zidiociałego społeczeństwa nawet się to rozrasta. Jeżeli uważasz ze w tej szopce czy przy mikrofonie w TV czy mównicy jesteś w stanie wyłowić merytoryke i ocenić przygotowanie to gratuluje naiwności. 
 

No jest kolesiostwo, dopóki tacy ludzie jak @Koelner będą za pozytywny uznawali umiejętność dogadania się i kombinowania.

Ogólnie rzecz biorąc łatwo jest odróżnić główne założenia różnych partii politycznych, które przekładają się potem na sposó redystrybucji naszych podatków, ich wysokość, czy uchwalane prawo. 

11 minut temu, ignazz napisał:


politycy nie maja nam nic do zaoferowania wiec niech się chociaż myją i schludnie ubierają. 

Nie musza mi w niczym pomagac. Niech tylko nie przeszkadzają. 

Nie myślałeś o życiu w miejscu gdzie nie ma polityków, władzy, rządów, urzędów itd.? Anarchia to nie jest najlepszy system, bo wtedy doświadczyłbyś przeszkadzania z innej strony. To niech już lepiej politycy przeszkadzają.

12 minut temu, ignazz napisał:

 

Przeczytałem galerie sławy jej wypowiedzi. Bardziej elokwentna i kulturalna niż frontowi działacze pisu. Widzę ze abyś zrozumiał jakim bagnem jest PiS trzeba PiS chwalić. Wtedy zaczynasz niejako w kontrze twierdzić i udowadniać coś przeciwnego. 

Temat zaczął @Reikai który oburzył się wpisem, ja podtrzymałem oburzenie, nie tylko wpisem, ale i całokształtem działalności pani Jacyny-Witt. 

To Ty z Koelnerem wpadliśćie tutaj w kontrze chwalić pisowskie chamidło, tylko po to żeby być w kontrze do mnie, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

 przetłumacz

 

Chwalisz panią, która osiągnęła sukces finansowy w momencie, w którym dogadała się z pisem, dzięki czemu dowiedziała się co to jest golf w 7 dekadzie życia.

5 minut temu, Koelner napisał:

tak może być. w moich rocznikach na polibudzie zostawiali frajerzy, nie były to żadne wybitne jednostki tylko trochę takie osoby które nie miałyby szans na rynku i zostały na uczelni ponieważ trochę lekka fucha i coś tam zarobisz, wszyscy którzy mieli oleju w głowie to po inżynierze czy mgr poszli na rynek kosić kasę

mam ogromny szacunek dla osób, którzy zostali na uczelniach i robią sobie tytuły ale nie są to dla mnie wyrocznie dalekiego wschodu, tym bardziej że ten nasz dorobek naukowy czy patentów na uczelni jest znikomy

 

Znam kilkanaście osób, które pracują na polibudzie i zarabiają ponad milion rocznie, ale nie znam nikogo z moich znajomych, którzy kończyli polibudę który by zarabiał chociaż 300 tysięcy.  

Polskie firmy odpowiadają za 12% patentów w Polsce. Zgadnij kto odpowiada za resztę. 

Jest marudzenie na stawki na uczelni, ale tak naprawdę praktycznie każdy pracownik politechniki pracuje w grantach, projektach, dużych firmach, na własnej działalności, czy siedzi na jakimś post docu z pokaźnym stypendium albo na stanowiskach ministerialnych. 

16 minut temu, Koelner napisał:

 

to jest ciekawe! jakie są kwalifikacje polityków i jacy powninni być? bo jak mam mieć premiera który słucha Kaczyńskiego lub ambasadora USA w Wawie to dla mnie może być fajna laska i trochę to lepiej niż nibyznawca który dla idei rozpierdala gospodarkę ponieważ myśli że jest najmądrzejszy bo przeczytał tysiąc książek jak postępować w polityce

 

Wizja naukowca, który przez większość czasu siedzi w bibliotece i czyta książki jest na poziomie 7-latka, sorry.

Kwalifikacje polityków? Jak w każdej dziedzinie życia. Powinien znać się na tym co robi., powinien mieć wiedzę i umiejętności. Jeżeli nieudany właściciel kiosku z gazetami staje się prezesem spółki żęglugi morskiej, to sorry. Nie da się tego nie potępić. Nawet jeżeli ładnie się ubiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber nie wpadliśmy chwalić tylko dyskutujemy kulturalnie - to po pierwsze 

po drugie obruszamy się na to Pisowskie Chamidło podczas gdy serio większa ilość znaczących polityków pisu są na dużo gorszym poziomie kulturalnym, światopoglądowym czy wręcz etycznym. Tu brzmisz w dosyć  oburzonym tonie na prosty trick dosyć sprytnej osoby która dosyć dobrze ogólnie dba o siebie podczas gdy beton na który nie mogę patrzyć jak rozkrada Polskę i realizuje swoje/partyjne plany będąc dodatkowo wybitnie niechlujnym od Kaczyńskiego poczynając Tobie już nie przeszkadza? 

Serio nie przeszkadzają Tobie te Ziobry Maciarewicze Obajtki prezesi ANR KOWR czy Misiewicze tego świata? 

Nagle się uparłeś akurat na Panią wyżej o której istnieniu mało kto wiedział rok temu czy dwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał:

@fluber nie wpadliśmy chwalić tylko dyskutujemy kulturalnie - to po pierwsze 

po drugie obruszamy się na to Pisowskie Chamidło podczas gdy serio większa ilość znaczących polityków pisu są na dużo gorszym poziomie kulturalnym, światopoglądowym czy wręcz etycznym. Tu brzmisz w dosyć  oburzonym tonie na prosty trick dosyć sprytnej osoby która dosyć dobrze ogólnie dba o siebie podczas gdy beton na który nie mogę patrzyć jak rozkrada Polskę i realizuje swoje/partyjne plany będąc dodatkowo wybitnie niechlujnym od Kaczyńskiego poczynając Tobie już nie przeszkadza? 

Serio nie przeszkadzają Tobie te Ziobry Maciarewicze Obajtki prezesi ANR KOWR czy Misiewicze tego świata? 

Nagle się uparłeś akurat na Panią wyżej o której istnieniu mało kto wiedział rok temu czy dwa? 

Nie rozumiem o co chodzi. Reikai zaczął temat to skomentowalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ignazz napisał:

Tu brzmisz w dosyć  oburzonym tonie na prosty trick dosyć sprytnej osoby która dosyć dobrze ogólnie dba o siebie podczas gdy beton na który nie mogę patrzyć jak rozkrada Polskę i realizuje swoje/partyjne plany będąc dodatkowo wybitnie niechlujnym od Kaczyńskiego poczynając Tobie już nie przeszkadza? 

Serio nie przeszkadzają Tobie te Ziobry Maciarewicze Obajtki prezesi ANR KOWR czy Misiewicze tego świata?

Możesz podać jakieś konkretne wskaźniki na rozkradanie RP i rozłożenie gospodarki? Albo ktokolwiek.

21 minut temu, ignazz napisał:

@fluber nie wpadliśmy chwalić tylko dyskutujemy kulturalnie - to po pierwsze

3 godziny temu, Koelner napisał:

znowu pierdolisz 

No 🤣

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

 

Kwalifikacje polityków? Jak w każdej dziedzinie życia. Powinien znać się na tym co robi., powinien mieć wiedzę i umiejętności. Jeżeli nieudany właściciel kiosku z gazetami staje się prezesem spółki żęglugi morskiej, to sorry. Nie da się tego nie potępić. Nawet jeżeli ładnie się ubiera.

Czyli trzeba być po politologi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, starYfaN napisał:

Możesz podać jakieś konkretne wskaźniki na rozkradanie RP i rozłożenie gospodarki? Albo ktokolwiek.

Kolega ignazz jest pod wpływem efektu aureoli

1 minutę temu, Koelner napisał:

Czyli trzeba być po politologi? 

Nie, można zdobywać wiedzę także na inne sposoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.