Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Tu jest pisane o przerzucaniu się z lokat na inne rzeczy np. obligacje w ciągu ostatnich 3 lat. I l wycofywaniu pieniędzy z banków w zeszłym miesiacu

Co miałeś na myśli pisząc o stracie 50 procent oszczędności podczas kilku lat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

nie chce mi sie sprawdzac za friko  , wiec wykorzystam naszego pisowskiego trola ktoremu placa za weryfikacje takich wiadomosci :)))

@fluber ? fejk czy nie fejk oto jest pytanie ?

Częściowo prawda.

Dziennikarze Polska Press po raz kolejny dostali takie karty na Orlen, ostatnio bodaj w listopadzie. Według zarządu był to jeden z zapisów porozumienia placowego przy przejmowaniu Polska Press. 

Ponadto jedna z dziennikarek jakiejs lojalnej małopolskiej gazety należącej do grupy Polska Press dostała od swojego naczelnego właśnie taka informacje żeby przy swoich artykułach ma znaleźć eksperta który wytłumaczy że paliwo musi być obecnie drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber jak zawsze niezawodny haha , jebaniutki zawsze czuwa , odpowiedz po 8 minutch , iam impressed  :))))

 

 

29 minut temu, fluber napisał:

Ponadto jedna z dziennikarek jakiejs lojalnej małopolskiej gazety należącej do grupy Polska Press dostała od swojego naczelnego właśnie taka informacje żeby przy swoich artykułach ma znaleźć eksperta który wytłumaczy że paliwo musi być obecnie drogie

czyli z duza doza prawdopodobienstwa mozemy zalozyc ze nie jest to odosobniony przypadek , naczelny jakiejs lokalnej malopolskiej gazety raczej nie wpadl sam na pomysl aby podereperowac  pr orlenu ,  raczej jest to odgorny przykaz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mistrzBeatka napisał:

 

czyli z duza doza prawdopodobienstwa mozemy zalozyc ze nie jest to odosobniony przypadek , naczelny jakiejs lokalnej malopolskiej gazety raczej nie wpadl sam na pomysl aby podereperowac  pr orlenu ,  raczej jest to odgorny przykaz . 

Trudno powiedzieć. Niektórzy naczelni są takimi gorliwymi pisiorami że w ogóle nie byłbym zdziwiony gdyby to była własną inicjatywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, fluber napisał:

Trudno powiedzieć. Niektórzy naczelni są takimi gorliwymi pisiorami że w ogóle nie byłbym zdziwiony gdyby to była własną inicjatywa. 

ja wiem czy tak trudno ? przeciez wiemy w jak instrumentalny sposob pis taktuje media ,  skoro tvp jest jedna wielka tyba propagandowa oczywistym jest ze z innymi podleglymi mediami robia to samo. 

btw . pamietacie te czasy gdy na forum wyborcza i tvn to byly najwieksze scierwa z zerowa obiektywnoscia , wyorcza to byla wybiorcza albo zydowska LOL , teraz biorac pod uwage jaka papke nadaja rzadowe media to az glupio o tym wspominac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mistrzBeatka napisał:

ja wiem czy tak trudno ? przeciez wiemy w jak instrumentalny sposob pis taktuje media ,  skoro tvp jest jedna wielka tyba propagandowa oczywistym jest ze z innymi podleglymi mediami robia to samo. 

btw . pamietacie te czasy gdy na forum wyborcza i tvn to byly najwieksze scierwa z zerowa obiektywnoscia , wyorcza to byla wybiorcza albo zydowska LOL , teraz biorac pod uwage jaka papke nadaja rzadowe media to az glupio o tym wspominac .

Nie wiem jak jest w gazetach lokalnych ale kolega który pracuje w regionalnym radio i inny który pracuje w lokalnej telewizji twierdzą że nacisków na normalnych pracowników nie ma. Więc wątpię żeby w lokalnych gazetach prowadzono jakaś zmasowana ogólnopolska akcje dotyczącą strategii pisania we wszystkich czasopismach Polska Press na konkretne tematy. Pewnie więcej by tego wypłynęło gdyby wszyscy dziennikarze dostawali taki przekaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Częściowo prawda.

Dziennikarze Polska Press po raz kolejny dostali takie karty na Orlen, ostatnio bodaj w listopadzie. Według zarządu był to jeden z zapisów porozumienia placowego przy przejmowaniu Polska Press. 

 

czescowo prawda haha to tak jak to co piszesz , wiem ze sie zabezpieczyles lekko tym "bodaj" , ostatnie karty dostali w tym miesiacu klamczuszku haha kompletnie niespodziewanie 

 

Dziennikarze Polska Press ze wszystkich redakcji w Polsce dostali przed kilkoma dniami karty paliwowe o wartości 500 zł. Ich przyznanie nie było wcześniej zapowiadane i zbiegło się w czasie z ogromnymi wzrostami cen na stacjach benzynowych. Wielu reporterów z lokalnych mediów zastanawia się, czy "prezent na trudne czasy" od Orlenu nie jest próbą wywarcia na nich presji. Mniej więcej w tym samym czasie zostali bowiem poinformowani, że zawsze gdy będą pisać o cenach paliw, czy protestach na stacjach, mają "znaleźć eksperta, który wytłumaczy, że paliwo musi być obecnie drogie".

 

1 kwietnia 2021 r. do zarządu Polska Press powołana została Dorota Kania, od 2016 r. redaktor naczelna Telewizji Republika, a także szefowa działu krajowego "Gazety Polskiej Codziennie". To Kania zdecydowała o wymianie szefostwa większości dzienników Polska Press. Dziś naczelnymi są w dużej mierze publicyści związani z PiS

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezent-na-trudne-czasy-od-orlenu-dla-pracownikow-polska-press-ktos-tak-zadecydowal/bcbgb74

 

 

 

Godzinę temu, fluber napisał:

Nie wiem jak jest w gazetach lokalnych ale kolega który pracuje w regionalnym radio i inny który pracuje w lokalnej telewizji twierdzą że nacisków na normalnych pracowników nie ma. Więc wątpię żeby w lokalnych gazetach prowadzono jakaś zmasowana ogólnopolska akcje dotyczącą strategii pisania we wszystkich czasopismach Polska Press na konkretne tematy. Pewnie więcej by tego wypłynęło gdyby wszyscy dziennikarze dostawali taki przekaz

z braku laku troche zbyt czesto sie posilkujesz przypadkami ze swojego zycia i swoich znajomych , przeciez to ma zerowa wartosc merytoryczno/dowodowa.  jak dla mnie to zmysliles to na potrzeby dyskusji tak samo jak to ze ostatnie karty paliwowe dostali "bodaj" haha w listopadzie.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mistrzBeatka napisał:

czescowo prawda haha to tak jak to co piszesz , wiem ze sie zabezpieczyles lekko tym "bodaj" , ostatnie karty dostali w tym miesiacu klamczuszku haha kompletnie niespodziewanie 

 

Dziennikarze Polska Press ze wszystkich redakcji w Polsce dostali przed kilkoma dniami karty paliwowe o wartości 500 zł. Ich przyznanie nie było wcześniej zapowiadane i zbiegło się w czasie z ogromnymi wzrostami cen na stacjach benzynowych. Wielu reporterów z lokalnych mediów zastanawia się, czy "prezent na trudne czasy" od Orlenu nie jest próbą wywarcia na nich presji. Mniej więcej w tym samym czasie zostali bowiem poinformowani, że zawsze gdy będą pisać o cenach paliw, czy protestach na stacjach, mają "znaleźć eksperta, który wytłumaczy, że paliwo musi być obecnie drogie".

 

1 kwietnia 2021 r. do zarządu Polska Press powołana została Dorota Kania, od 2016 r. redaktor naczelna Telewizji Republika, a także szefowa działu krajowego "Gazety Polskiej Codziennie". To Kania zdecydowała o wymianie szefostwa większości dzienników Polska Press. Dziś naczelnymi są w dużej mierze publicyści związani z PiS

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezent-na-trudne-czasy-od-orlenu-dla-pracownikow-polska-press-ktos-tak-zadecydowal/bcbgb74

 

 

 

Napisalem że dostali je po raz kolejny ( czas teraźniejszy).

Info o listopadzie dodałem osobno bo to był termin kiedy dostali je ostatnio ( czyli poprzednio przed tym co dostali teraz) żeby podkreślić fakt ze to nie była pierwsza taka premia dla dziennikarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

Napisalem że dostali je po raz kolejny ( czas teraźniejszy).

Info o listopadzie dodałem osobno bo to był termin kiedy dostali je ostatnio ( czyli poprzednio przed tym co dostali teraz) żeby podkreślić fakt ze to nie była pierwsza taka premia dla dziennikarzy. 

napisales rowniez ze ma to zwiazek z porozumieniem placowym a taki bonus dostali ostatnio wlasnie w listopadzie , bony jakie dostali teraz nie maja nic wspolnego z porozumieniem dla pracownikow to byla niespodzianka 

Ich przyznanie nie było wcześniej zapowiadane i zbiegło się w czasie z ogromnymi wzrostami cen na stacjach benzynowych. 

i teraz mozemy sobie wyciagnac wnioski czy bonus paliwowy dostali bo:

1.  beznyzna droga , trzeba pomoc biednym pracownikom w tych ciezkich czasach , tylko cos mi nie pasuje , bo przypadkiem karty dostali dziennikarze czyli grupa opiniotworcza i zarabiajaca bardzo dobrze, ciekawe czy ciec a, sprzataczka , czy kucharka z kantyny w polska press tez dostali takie bonusy. nie moge nic znalezc na ten temat. haha

2. jest to forma swoistej lapowki motywacyjnej majacej sklonic dziennikarzy do bardziej wywazonych opinii w kwesti benzyny , co potwierdza "szukanie expertow"

Wielu reporterów z lokalnych mediów zastanawia się, czy "prezent na trudne czasy" od Orlenu nie jest próbą wywarcia na nich presji. Mniej więcej w tym samym czasie zostali bowiem poinformowani, że zawsze gdy będą pisać o cenach paliw, czy protestach na stacjach, mają "znaleźć eksperta, który wytłumaczy, że paliwo musi być obecnie drogie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

napisales rowniez ze ma to zwiazek z porozumieniem placowym a taki bonus dostali ostatnio wlasnie w listopadzie , bony jakie dostali teraz nie maja nic wspolnego z porozumieniem dla pracownikow to byla niespodzianka 

Taka informacje znalazłem w artykule onetu:

O sprawę zapytaliśmy rzecznika Polska Press Wojciecha Paczyńskiego.

- O podwyżkach dla pracowników Polska Press Spółka poinformowała w komunikacie prasowym wydanym w dniu 21.04.2022 roku. Zawarto w nim informacje o warunkach porozumienia Zarządu Spółki ze Związkami Zawodowymi, które zakładało m.in. przyznanie Pracownikom kart zakupowych PKN Orlen o wartości 500 zł - mówi Paczyński. - Pracownicy mieli wiedzę o podwyżkach wynegocjowanych z pracodawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mistrzBeatka napisał:

btw . pamietacie te czasy gdy na forum wyborcza i tvn to byly najwieksze scierwa z zerowa obiektywnoscia , wyorcza to byla wybiorcza albo zydowska LOL , teraz biorac pod uwage jaka papke nadaja rzadowe media to az glupio o tym wspominac .

Ale to dalej scierwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Reikai napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/skandaliczne-slowa-o-rydzyka-o-piekle-w-dps-ie-w-jordanowie-tak-bronil-zakonnic-6782289438464896a

 

Ktokolwiek odstawi tych kościelnych szmaciarzy od życia publicznego ma mój głos.

Stary ten c***ek bronił już pedofili, gwałcicieli i przeciwników szczepień więc jakąś zakonnica to pikuś 

 

On musi mieć grube papiery na cały górę polskiego kościoła że nikt go nie rusza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.