Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Może i mamy c***owy przelicznik zarobki-> ceny paliwa od zawsze, ale przynajmniej bez powodu teraz jest jeszcze gorzej.

 

https://wiesci24.pl/2022/05/27/wysoka-cena-benzyny-utrzymywana-jest-w-polsce-celowo/

https://biznesalert.pl/polska-aukcje-uprawnienia-emisje-co2-energetyka-polityka-klimatyczna/?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-6680317&utm_campaign=wykop-poleca

Polska sprzedała na aukcji na giełdzie EEX łącznie 2.658.00 uprawnień do emisji CO2 po 80,43 euro/EUA – poinformowała giełda EEX. Dzięki czemu zysk zasili budżet państwa, a polskie elektrownie będą musiały kupić prawa do emisji na giełdzie i doliczyć ich koszt do ceny prądu.

 

#putinflacja

comment_1653973431z8MOoFfHIMSYkoQ5xii26Q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Reikai napisał:

Może i mamy c***owy przelicznik zarobki-> ceny paliwa od zawsze, ale przynajmniej bez powodu teraz jest jeszcze gorzej.

 

https://wiesci24.pl/2022/05/27/wysoka-cena-benzyny-utrzymywana-jest-w-polsce-celowo/

https://biznesalert.pl/polska-aukcje-uprawnienia-emisje-co2-energetyka-polityka-klimatyczna/?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-6680317&utm_campaign=wykop-poleca

Polska sprzedała na aukcji na giełdzie EEX łącznie 2.658.00 uprawnień do emisji CO2 po 80,43 euro/EUA – poinformowała giełda EEX. Dzięki czemu zysk zasili budżet państwa, a polskie elektrownie będą musiały kupić prawa do emisji na giełdzie i doliczyć ich koszt do ceny prądu.

 

#putinflacja

comment_1653973431z8MOoFfHIMSYkoQ5xii26Q.jpg

Oni tylko walczą z inflacją ściągając pieniądze z rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2022 o 14:14, Sebastian napisał:

ędziemy dostosowywać się  do kolejnych dyrektyw to z naszego przemysłu i handlu niewiele zostanie. 

 

Bo?

Bo jak na razie to polski handel i przemysł rozkwita po wejściu do UE i nie widzę  powodu dla którego by to miało zaniknąć.  Ja mam wrażenie ,że przez ten zakłócony łańuch dostaw z Chin coraz wiecej firm wraca z produkcją do Europy. Turcja. Rumunia na tym będa zyskiwać. W jakimś stopniu Polska bo jesteśmy lepiej wyedukowani od wspomnianych choć akurat stabilizacja podatkowa by się przydała bo inwestycje firm leża od dłuższego czasiu ale nie z winy UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

Bo?

Bo jak na razie to polski handel i przemysł rozkwita po wejściu do UE i nie widzę  powodu dla którego by to miało zaniknąć.  Ja mam wrażenie ,że przez ten zakłócony łańuch dostaw z Chin coraz wiecej firm wraca z produkcją do Europy. Turcja. Rumunia na tym będa zyskiwać. W jakimś stopniu Polska bo jesteśmy lepiej wyedukowani od wspomnianych choć akurat stabilizacja podatkowa by się przydała bo inwestycje firm leża od dłuższego czasiu ale nie z winy UE

Kiedy wchodziliśmy do UE jej celem nadrzędnym nie była walka z europejskim przemysłem i sprowadzenie europejskiego społeczeństwa do poziomu biedy walka o ocalenie klimatu (co by to nie miało znaczyć, bo przecież ciepły klimat to też klimat)  A teraz niestety taki jest cel i proponuję zapoznać się z Fit for 55 i zobaczyć jaką przyszłość szykuje nam Unia.

Godzinę temu, Cardi napisał:

W maju inflacja konsumencka w Polsce przyśpieszyła do 13,9 proc. z 12,4 proc. w kwietniu – podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny we wstępnym odczycie.

 

Smacznej drogiej kawusi

Jest spoko to wina Putina i Tuska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jack napisał:

Do tego rekordowe zyski Orlenu i wszyscy dostali podwyżki pensji więc mega spoko

Lotnisko się buduje a w każdym razie zarząd bierze pensje a wszystko koordynuje niezawodny minister Horała.

I ogólnie żyjemy w kraju cudu. Ceny wszystkiego wzrosły o 20-30% ale inflacja jest 14% - no dobra, może ceny  mieszkań nie rosną - ludzie nie kupują bo ich nie stać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sebastian napisał:

W ogóle wszystko im oddajmy, po co nam armia w ogóle skoro nie ma nas kto zaatakować..

"Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie"

 

ja tam wolę żeby nasz sprzęt wykrwawiał rusków gdzieś na Siczowym Polu niż pod Kartuzami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał:

Boisz się Niemców czy Litwinów?

Niemców, Rosjan czy kogokolwiek innego kto może skorzystać na naszej słabości. Pomyśl jakie zestawienie - kraj bez armii rządzony przez niekompetentnych baranów. 

Mam nieodparte wrażenie, że Wam się wydaje, że my takie zasoby jakie przekazujemy na Ukrainę to odbudujemy w rok. Jak dla mnie nie damy radę w najbliższej dziesięciolatce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Niemców, Rosjan czy kogokolwiek innego kto może skorzystać na naszej słabości. Pomyśl jakie zestawienie - kraj bez armii rządzony przez niekompetentnych baranów. 

Mam nieodparte wrażenie, że Wam się wydaje, że my takie zasoby jakie przekazujemy na Ukrainę to odbudujemy w rok. Jak dla mnie nie damy radę w najbliższej dziesięciolatce. 

Czyli jakbyśmy nie oddali tych czołgów, sami byśmy się obronili przed Niemcami?

Ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebastian napisał:

Niemców, Rosjan czy kogokolwiek innego kto może skorzystać na naszej słabości. Pomyśl jakie zestawienie - kraj bez armii rządzony przez niekompetentnych baranów. 

Mam nieodparte wrażenie, że Wam się wydaje, że my takie zasoby jakie przekazujemy na Ukrainę to odbudujemy w rok. Jak dla mnie nie damy radę w najbliższej dziesięciolatce. 

Wszystkie kraje NATO wysyłają postsowiecki sprzęt na Ukrainę ( nawet dzisiaj poszło info o Grecji ) więc wielce prawdopodobne jest że taką politykę ustalono w sojuszu. Wysyłamy stare - kupujemy nowe. Patrząc na postępy rusków to oni potrzebują przynajmniej dekadę na odbudowanie swojego potencjału który i tak się okazał c***owy a my kupujemy czas zbrojąc Ukraińców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian napisał:

Niemców, Rosjan czy kogokolwiek innego kto może skorzystać na naszej słabości. Pomyśl jakie zestawienie - kraj bez armii rządzony przez niekompetentnych baranów. 

Mam nieodparte wrażenie, że Wam się wydaje, że my takie zasoby jakie przekazujemy na Ukrainę to odbudujemy w rok. Jak dla mnie nie damy radę w najbliższej dziesięciolatce. 

Przesadzasz. 72 poszły zakonserwowane z magazynu. 18 Krabów to nic, grady i inne wyrzutnie, to starocie, podobnie BWP.

Mesko dostało granty i tłucze produkcje non stop.

Istnieje możliwość, że część pójdzie jako datek USA z 40 mld puli. Nie wiem na ile to realne. Niemcy nas co prawda na razie wydymali, ale to nie są straty na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.