Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, fluber napisał:

Fluber manipuluje! Wcale nie chciała sprzedać! Po prostu szukała kupca! 

Chciał sprzedać, znalazł 3 kupców i ..... nie sprzedał. 

Reasumując. PO rozważało czy nadstawić tyłka ale zrezygnowało. PIS zrobił laskę i teraz twierdzi, że PO to gorsza dziwka. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Chciał sprzedać, znalazł 3 kupców i ..... nie sprzedał. 

Reasumując. PO rozważało czy nadstawić tyłka ale zrezygnowało. PIS zrobił laskę i teraz twierdzi, że PO to gorsza dziwka. 

 

 

W tej analogii sprzedawanie mniejszościowego pakietu polskiej rafinerii Saudyjczykom to robienie laski a sprzedawanie większościowego pakietu polskiej rafinerii Rosjanom to nadstawianie tyłka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Tu masz foto

 Opozycja potwierdziła że legitna:

"Do aktualnie prowadzonego procesu sprzedaży". @Sebastian nic nie chcieli sprzedać. Oni tylko prowadzili proces sprzedaży. Przecież to wcale nie znaczy że chcieli sprzedać. 

widziałem i tyle znaczy co Ci napisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał:

Tu masz foto

 Opozycja potwierdziła że legit

na:

"Do aktualnie prowadzonego procesu sprzedaży". @Sebastian nic nie chcieli sprzedać. Oni tylko prowadzili proces sprzedaży. Przecież to wcale nie znaczy że chcieli sprzedać. 

Ale z czym polemizujesz ? Bo na razie z samym sobą. Ja wyraźnie napisałem, że szukali kupca - kupca szukasz gdy chcesz sprzedać, to wydaje się być jasne. Natomiast masz jasny dowód na to, że szukali szerzej i na koniec wyłoniono trzy firmy. To z tego pisma wynika. Czyli Twoja teoria - że chcieli sprzedać ROSJANOM - odpada. Oni chcieli sprzedać na odpowiednich warunkach - narodowość kupującego nie miała znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Ale z czym polemizujesz ? Bo na razie z samym sobą. Ja wyraźnie napisałem, że szukali kupca - kupca szukasz gdy chcesz sprzedać, to wydaje się być jasne. Natomiast masz jasny dowód na to, że szukali szerzej i na koniec wyłoniono trzy firmy. To z tego pisma wynika. Czyli Twoja teoria - że chcieli sprzedać ROSJANOM - odpada. Oni chcieli sprzedać na odpowiednich warunkach - narodowość kupującego nie miała znaczenia. 

Widzę że nawet wyrażenia " Chcieli sprzedać Rosjanom " można nie zrozumieć. Brawa dla Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

Ja nie bronię rządu PO ale nie lubię manipulacji jakie Fluber uprawia, bo to jedzie TVKurski na kilometr. 

Bronisz notatki , w której jest jasno napisane, że Ministerstwo Skarbu dopuszcza do procesu sprzedażowego spółkę zarejestrowaną w Moskwie jako potencjalnego inwestora. No niestety ale to jedzie Kurskim na kilometr ale dla odmiany tym drugim, z gazety wyborczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kepler napisał:

Bronisz notatki , w której jest jasno napisane, że Ministerstwo Skarbu dopuszcza do procesu sprzedażowego spółkę zarejestrowaną w Moskwie jako potencjalnego inwestora. No niestety ale to jedzie Kurskim na kilometr ale dla odmiany tym drugim, z gazety wyborczej.

Masz chyba problem ze zrozumieniem tego co czytasz

 Link do tej notatki wkleił Fluber, w tej notatce wymienieni są trzej potencjalni kupujący w tym firma z Moskwy i z tego co rozumiem druga też z kapitałem rosyjskim związana. Ja nie negowałem tego, że PO chciało sprzedać Lotos, nie negowałem tego, że wśród potencjalnych kupców byli Ruscy. Negowałem zaś to, że PO "chciało sprzedać Lotos ROSJANOM" - bo takie słowa sugerują, że chcieli aby Lotos kupili Ruscy i nikt inny. Tymczasem  - po pierwsze do sprzedaży nie doszło, a po drugie potencjalnych kupców było więcej i także z innych państw. 

I to mój drogi jest prawda, która wynika z tej notatki, reszta to wymysły, domysły i manipulacje. I nie ważne czy napiszesz, że to jest prawda Gazety Wyborczej. Prawda leży tam gdzie leży a nie tam gdzie Ty byś chciał. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sebastian napisał:

Prawda leży tam gdzie leży a nie tam gdzie Ty byś chciał. 

Czy w tym co napisałem jest coś co nie jest prawdą? 😀

57 minut temu, Kepler napisał:

notatki , w której jest jasno napisane, że Ministerstwo Skarbu dopuszcza do procesu sprzedażowego spółkę zarejestrowaną w Moskwie jako potencjalnego inwestora

 

Co do tego co tam sugerował ktoś wyżej, że PO

36 minut temu, Sebastian napisał:

"chciało sprzedać Lotos ROSJANOM"

to nie będę czyichś słów tłumaczył,  tym bardziej, że tutaj się akurat z Tobą zgadzam co napisałeś wyżej, że 

Godzinę temu, Kepler napisał:

narodowość kupującego nie miała znaczenia.

 Dokładnie tak było, nie miało to żadnego znaczenia czy to byliby ruscy czy Holendrzy czy jeszcze ktoś inny. 

To były czasy resetu Obamy względem Rosji więc PO płynęło z głównym nurtem, wg którego nic złego ze strony Putina nie groziło Polsce czy Europie.

Jak to się finalnie skończyło wszyscy wiemy. Oby za kilka lat znowu Rosja nie wróciła do łask europejskiego i światowego salonu bo wtedy znów jakiś minister/premier z platformy nie będzie miał problemu z umieszczeniem rosyjskiej spółki jako potencjalnego inwestora.

Edytowane przez Kepler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian napisał:

 Negowałem zaś to, że PO "chciało sprzedać Lotos ROSJANOM" - bo takie słowa sugerują, że chcieli aby Lotos kupili Ruscy i nikt inny. 

Nie. To już sobie dopowiadasz. 

5 godzin temu, Kepler napisał:

 

 Dokładnie tak było, nie miało to żadnego znaczenia czy to byliby ruscy czy Holendrzy czy jeszcze ktoś inny. 

W tym przypadku Holendrzy to tez ruscy. Jedynie orbanowska oferta była niezależna od Rosji. 

Czemu Rosjanie składali najlepsze oferty za przejęcie polskiej rafinerii? 

Czemu notatka o tym że 2 z 3 wybranych kupców to firmy rosyjskie lub oparte na rosyjskim kapitale? 

Czemu kilka miesięcy od tej notatki odrzucono ustawę zabraniajaca sprzedaży większościowego pakietu poza Polskę? 

Polityka energetyczną Platformy to było wariactwo. To jest niepojęte w jakiej dupie byśmy byli gdybyśmy realizowali politykę długoterminowych umów z Rosją, sprzedali rosjanom rafinerię ( Putin pospieszył się z Krymem) , nie podpisali umowę na gaz z USA bo za drogo, pozamykali wszystkie kopalnie bo nieekologicznie. 

Samo rozważanie Rosjan jako właścicieli polskiej rafinerii to już skandal a wrzucanie 2 z 3 ruskich firm do finalnego procesu sprzedazy to sabotaż. 

@Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

 

Samo rozważanie Rosjan jako właścicieli polskiej rafinerii to już skandal a wrzucanie 2 z 3 ruskich firm do finalnego procesu sprzedazy to sabotaż. 

@Sebastian

Przecież to nie jest „wrzucanie” tylko to jest short-lista ofert. ja pi****le kompromitujesz się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

Jaki światopogląd? Jak wyobrażasz sobie proces sprzedażowy w Polsce? Tak jak to robi PiS czyli bez przetargu tylko dekretem?

Skoro Komisja Europejska kazała sprzedać to sprzedaje.

O jakim dekrecie piszesz? Ta utajniona celowo notatka świadczy o jakimś przetargu? Dlatego jest utajona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.