Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Pepis21 napisał:

To ta sama sędzia co twierdziła, że Frog panował nad pojazdem i dlatego go uniewinniła od zarzutu niebezpiecznej jazdy.

5 lat zakazu prowadzenia auta i 70k kary to chyba nie taka niska kara jak na polskie warunki za jazdę pod wpływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jack napisał:

5 lat zakazu prowadzenia auta i 70k kary to chyba nie taka niska kara jak na polskie warunki za jazdę pod wpływem.

Minimalna kara za powyzej 0,5 promila bez spowodowania stłuczki to grzywną uzależniona od dochodów i zakaz prowadzenia auta na minimum 3 lata. 

Maksymalna kara bez stłuczki to 2 lata więzienia, 50 tysięcy kary na jakiś tam Fundusz plus grzywna uzależniona od dochodów i 15 lat zakazu prowadzenia auta. 

Kozidrak miała 2 promile, została zatrzymana z uwagi na stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze bo jechała zygzakiem. Kozidrak posiada nieruchomości o wartości kilkunastu milionów złotych, kilka samochodów, prywatny samolot a w zeszłym roku za jeden występ inkasowała 60 tysięcy złotych. 

Ocenę pozostawiam Tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Minimalna kara za powyzej 0,5 promila bez spowodowania stłuczki to grzywną uzależniona od dochodów i zakaz prowadzenia auta na minimum 3 lata. 

Maksymalna kara bez stłuczki to 2 lata więzienia, 50 tysięcy kary na jakiś tam Fundusz plus grzywna uzależniona od dochodów i 15 lat zakazu prowadzenia auta. 

Kozidrak miała 2 promile, została zatrzymana z uwagi na stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze bo jechała zygzakiem. Kozidrak posiada nieruchomości o wartości kilkunastu milionów złotych, kilka samochodów, prywatny samolot a w zeszłym roku za jeden występ inkasowała 60 tysięcy złotych. 

Ocenę pozostawiam Tobie

To nie jest kwestia oceny a tego jakie kary są zwykle orzekane. Maksymalny wymiar kary to dostają recydywiści  a nie baba co pierwszy raz coś przeskrobała. A w jej wieku to 5 lat bez auto to właściwie dożywocie 😂

Teraz, Reikai napisał:

70k to ona bierze za koncert w Laskowicach Pomorskich, z całym szacunkiem dla Laskowic.

Ja jej wcale nie bronie ale u nas chyba to tak nie działa, że im więcej zarabiasz tym wyższa kara 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

 

Ja jej wcale nie bronie ale u nas chyba to tak nie działa, że im więcej zarabiasz tym wyższa kara 

Grzywna jest uzależniona od dochodów, tak jest w przepisach

3 minuty temu, jack napisał:

To nie jest kwestia oceny a tego jakie kary są zwykle orzekane. Maksymalny wymiar kary to dostają recydywiści  a nie baba co pierwszy raz coś przeskrobała. A w jej wieku to 5 lat bez auto to właściwie dożywocie 😂

Ja tylko podałem jakie są widełki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celebrytow stać na szoferów w mercedesie z 2021 24/7, takze nie wiem czy jakakolwiek kara finansowa jest dla nich bolesna. W mediach pogadają, zaraz przestaną. Ja bym im dawał ograniczenia wolności i pracę społeczne w środku dużych miast, tylko takie coś może na nich wpłynąć i faktycznie ukarać.

 

W ogole dwa promile to jest jakaś abstrakcja, ja raz dmuchnalem 0.5(nie za kółkiem ofc) I mialem śrubę. Nie Mam pojęcia jak można mieć 2 promile i jeszcze wejść do auta.

comment_16517582331t5OAjJ1xlG5HJ9Rsys3Hd,w400.jpg

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jack napisał:

To nie jest kwestia oceny a tego jakie kary są zwykle orzekane. 

Tzn ciężko porównać bo z tego co kojarzę to w Polsce jest około 100 k rocznie takich kierowców ale z artykułu 87 paragraf 2 to było chyba tylko 5k ( czyli powyżej 0,5 promila większość to ludzie na kacu) a powyżej 2 promili to pewnie jeszcze znacznie mniejszy odsetek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Reikai napisał:

Celebrytow stać na szoferów w mercedesie z 2021 24/7, takze nie wiem czy jakakolwiek kara finansowa jest dla nich bolesna. W mediach pogadają, zaraz przestaną. Ja bym im dawał ograniczenia wolności i pracę społeczne w środku dużych miast, tylko takie coś może na nich wpłynąć i faktycznie ukarać.

W ogole dwa promile to jest jakaś abstrakcja, ja raz dmuchnalem 0.5(nie za kółkiem ofc) I mialem śrubę. Nie Mam pojęcia jak można mieć 2 promile i jeszcze wejść do auta.

Fakt, że przy skazywaniu znanej osoby była okazja przykładnego, surowego ukarania by się rozeszło w mediach. 

I racja, że z 2 promilami to nie przez przypadek ale z pełną premedytacją pijana za kółko wsiadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Przecież dostała wysoką karę. 5 lat bez prawka i 70 tys. To sa roczne dochody przecietnego Polaka. Nie powinno się uzależniać grzywny od dochodów bo to nie jest sprawiedliwe. 

A jest sprawiedliwe właśnie.

Grzywna to kara i ma bolec, nie opłata za możliwość złamania przepisów jeśli Ciebje stać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

5 lat zakazu prowadzenia auta i 70k kary to chyba nie taka niska kara jak na polskie warunki za jazdę pod wpływem.

Bardziej chodzi o to, że jako okoliczności łagodzące wzięto jej dorobek artystyczny co jakby powiedziała młodzież "lol xD".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Przecież dostała wysoką karę. 5 lat bez prawka i 70 tys. To sa roczne dochody przecietnego Polaka. Nie powinno się uzależniać grzywny od dochodów bo to nie jest sprawiedliwe. 

Jednak chyba trzeba brać pod uwagę, że była nawalona jak wieprz a ani to 5 lat bez prawka ani 70k nie specjalnie jej nie zaboli. 

Teraz, Pepis21 napisał:

Bardziej chodzi o to, że jako okoliczności łagodzące wzięto jej dorobek artystyczny co jakby powiedziała młodzież "lol xD".

To akurat jest jak pocałunek śmierci. Chyba gorszy ten szum po wyroku niż sama kara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sebastian napisał:

Przecież dostała wysoką karę. 5 lat bez prawka i 70 tys. To sa roczne dochody przecietnego Polaka. Nie powinno się uzależniać grzywny od dochodów bo to nie jest sprawiedliwe. 

Ja pierdolę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.