Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, starYfaN napisał:

Może kandyduje na radnego sejmiku w Siewierodoniecku? 🤔 

I teraz wyobraźmy sobie spotkania tego Pana z elitą zachodu.

To znaczy wiesz, zobacz sobie jacy ludzie występują w europarlamencie i zobacz sobie ludzi w Niemczech u władzy. To ten sam gatunek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sebastian napisał:

To znaczy wiesz, zobacz sobie jacy ludzie występują w europarlamencie i zobacz sobie ludzi w Niemczech u władzy. To ten sam gatunek. 

 

Populiści? Wiem, ale rzadko zasługują na miano kretyna.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-tomasz-grodzki-podtrzymuje-moje-slowa-skierowane-do-ukrainco,nId,5919026

Targowica 3.0. Wstyd i hańba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał:

Strasznie pesymistyczne przemówienie.

Parafrazując (słuchałem w radiu): "Ta wojna nie rozstrzygnie się dziś, ani jutro, będziecie walczyć o swoją wolność latami (do Ukraińców)".

Amerykanista w Trójce też uznał, że słabe i mało optymistyczne.

A to nie jest tak ze dla Ameryki jest lepiej zeby Rosja byla uwiazana jak najdluzej w ten konflikt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

Trzaskowski w tvn24 odciął się od Grodzkiego 

A od siebie się nie odcina? Podniosła chwila, wojna, a ten pi.....li o ratowaniu TVNu i praworządności :) Straciłem resztki szacunku do cwaniaków z KO/PO/PZPR

10 minut temu, Pablo81 napisał:

Wspanialomyslnie pozwolą nam uniezaleznic się od rosyjskich źródeł energii. Tak mówił Joe.

No, tyle, że amerykański udział w polskim mixie energetycznym dąży do 0, ale ujadanie dąży do nieskończoności. 

Dżoł "będzie pomagał" w uniezależnieniu, ale przegra logistycznie.

 

Pomijając powyższe jedynie USA i Wielka Brytania jako kraje NATO wsparły nas sensownie w ujęciu militarnym. Żabojady i Germanie tak jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

lol państwo które ma wyjebane w $

Ciekawe jak się czuje spec od takie wojennego marketingu?

"Musimy dostarczyć im tyle i tyle broni, żeby Ruskie nie wygrali, a żeby Ukraińcy nie poszli z kontrofensywą za bardzo".

Ciekawe czy mają przelicznik: zarobiony $/1 ofiarą konfliktu?

Bleee...

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Już podawałem, .....eee 3 razy :) 

Jakoś nie zauważyłem choć przjerzałem tylko ostatnie kilka stron tego wątku

No to masz niedokładne dane bo w sumie jedynie z NATO kto chyba rzeczywiście nie przerzucił sił na flankę wschodnią to Francuzi. Po prostu nie musisz na każdym kroku jakoś podkreślać swojej antyniemieckości. Wszyscy juz dawno wiedzą ,że masz jakieś uprzedzenia

Nota bene ci Niemcy znacznie szybciej redukują udział rosyjskiego węgla i ropy w rynku niż antyrosyjska Polska. Ogólnie problem w Europie w tej chwili to Węgrzy , którzy już nawet się nie kryją ,ze są V kolumną Putina . Pewnie grają jak Indie na tanią rosyjską ropę i kupowanie rosyjskiego złota 20 % poniżej wartości rynkowej Ale mam nadzieje ,że Europa skopie tyłek Węgrom za to jawne wspieranie Putina

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Musimy dostarczyć im tyle i tyle broni, żeby Ruskie nie wygrali, a żeby Ukraińcy nie poszli z kontrofensywą za bardzo".

A skąd takie założenie? Pamiętaj ,że USA czy Wlk Brytania nie może dostarczyć najnowszej broni ofensywnej bo jednak jest ryzyko ,że taka broń trafi w ręce Rosjan a to byłby spory cios.. Na razie to Rosjanie się eliminuja skutecznie z rynku broni bo nikt nie będzie kupował systemów które właśnie poznaje każdy poważniejszy wywiad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Jakoś nie zauważyłem choć przjerzałem tylko ostatnie kilka stron tego wątku

No to masz niedokładne dane bo w sumie jedynie z NATO kto chyba rzeczywiście nie przerzucił sił na flankę wschodnią to Francuzi. Po prostu nie musisz na każdym kroku jakoś podkreślać swojej antyniemieckości. Wszyscy juz dawno wiedzą ,że masz jakieś uprzedzenia

Nota bene ci Niemcy znacznie szybciej redukują udział rosyjskiego węgla i ropy w rynku niż antyrosyjska Polska. Ogólnie problem w Europie w tej chwili to Węgrzy , którzy już nawet się nie kryją ,ze są V kolumną Putina . Pewnie grają jak Indie na tanią rosyjską ropę i kupowanie rosyjskiego złota 20 % poniżej wartości rynkowej Ale mam nadzieje ,że Europa skopie tyłek Węgrom za to jawne wspieranie Putina

A skąd takie założenie? Pamiętaj ,że USA czy Wlk Brytania nie może dostarczyć najnowszej broni ofensywnej bo jednak jest ryzyko ,że taka broń trafi w ręce Rosjan a to byłby spory cios.. Na razie to Rosjanie się eliminuja skutecznie z rynku broni bo nikt nie będzie kupował systemów które właśnie poznaje każdy poważniejszy wywiad

Jak dostarcza za dużo defensywnej, to może to zbytnio zmniejszyć potencjał ofensywny Rosji i skrócić cała kampanię.

Ale ogólnie chodzi mi o etyczny wydźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Jakoś nie zauważyłem choć przjerzałem tylko ostatnie kilka stron tego wątku

No to masz niedokładne dane bo w sumie jedynie z NATO kto chyba rzeczywiście nie przerzucił sił na flankę wschodnią to Francuzi. Po prostu nie musisz na każdym kroku jakoś podkreślać swojej antyniemieckości. Wszyscy juz dawno wiedzą ,że masz jakieś uprzedzenia

Piszesz to na trzeźwo? 

Wybacz ale to kompletny bełkot.

W dniu 17.03.2022 o 19:09, starYfaN napisał:

 

 Jakoś bardzo szczególnie, to się NATO nie wysila z tym wzmocnieniem flanki. Odrobina patriotów i parę śmigłowców?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.