Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Pablo81 napisał:

A Ty nigdy nie jezdziles niemieckim autem, nie jadłes milki? Nie wykonywaneś projektów dla niemieckich firm? Takie pi****lenie Janusza w klapkach. A to o Polakch wykonujących nieludzkie zajęcia to już mnie rozpierdala. A w GB, Holandii czy Francji co robili? Co robią Ukraińcy w Polsce? Ogólnie co robią emigranci zarobkową bez języka?

Teraz Niemcy to wielonarodowosciowy tygiel ludzi, których łączy chęć życia w fajnym miejscu. Nie chciałem pisać za dużo o sobie, ale już nie mogę czytać tego julkowegowgo januszowania. Moja żona po sześciomiesięcznym kursie wyrownującym może uczyć w niemieckiej szkole, miała/ma na stole kilka ofert pracy. Ze względu na obawy przed brakami językowymi i zwiazanym z tym stresem nie zdecydowała się pójść tą drogą. A taki Julek wali posty na poziomie demotywatorów, które powielają idiotyczne stereotypy o kastowsci społeczeństwa w De. Obecnie jest studentem filii berlińskiej uczelni medycznej i ma praktyki w największej klinice w Branderburgii, w przedszkolu dla pracowników spotykamy mnóstwo polskich lekarzy, pielęgniarek i @RappaR za przeproszeniem nie pierdol, bo ci ludzie mówią, że nie ma porównania w jakości, komforcie i systemie pracy. Ty nie byłeś nie widziałeś, ale wiesz. Jak Julek.

Przez 15 lat prowadziłem kilka aptek w Polsce i nikt nigdy mnie tak nie chciał wyruchać jak Polska administracja. A to jak za przyzwoleniem odpowiednich organów apteki sieciowe łamały prawo farmaceurycze to jest farsa. W Niemczech każdy urzędnik, którego spotkałem nie traktował mnie jak wroga.

Moje dzieci robią konkretną rozwałkę, sąsiedzi zaczęli pukac. Jeden telefon do spółdzielni i nikt już nie zapukał. A to ponoć Polacy są podludzmi w Niemczech. 

Ale po co ja to piszę, osobie, która zdobywa wiedzę o danym kraju na podstawie kontaktów z prostytutkami, które tam "pracują"? Ni w Niemczech akurat były niemiłe.

Nie wiem czy na tym forum był większy przypadek całkowitego nie zrozumienia czyjegoś posta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał:

Nie wiem czy na tym forum był większy przypadek całkowitego nie zrozumienia czyjegoś posta 

Teoria o krótkiej pamięci historycznej, konformizmie pobierana jest przez dobrze znaną gadkę.

Jak w dowcipie o studenckie, który na egzamin nauczył się tylko o uchu słonia. 

Pozorna wypowiedź na jeden temat, służy do płynnego przejścia na inny (100x już walkowany) temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RappaR napisał:

Nie wiem czy na tym forum był większy przypadek całkowitego nie zrozumienia czyjegoś posta 

ja bym to raczej traktował w kategorii nieumyślnego potwierdzenia tezy posta xD

Godzinę temu, Pablo81 napisał:

A mural to jednak co innego. Mnóstwo Palestyńczyków ma FB i ogląda NBA, ale żaden w Gazie nie maluje "God bless amerika".

trochę słaba analogia skoro my rozmawiamy o krzywdach sprzed 2-3 pokoleń (i tym jak z czasem się zacierają) a Ty dajesz przykład trwającego konfliktu (gdzie USA to największy sojusznik wroga Palestyńczyków) :( 

P.S - właśnie sprawdziłem, że Milka jest własnością amerykańców -> KAMIEŃ Z SERCA xD

TYLKO TO HARIBO BOLI  :( 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

ja bym to raczej traktował w kategorii nieumyślnego potwierdzenia tezy posta xD

trochę słaba analogia skoro my rozmawiamy o krzywdach sprzed 2-3 pokoleń (i tym jak z czasem się zacierają) a Ty dajesz przykład trwającego konfliktu (gdzie USA to największy sojusznik wroga Palestyńczyków) :( 

P.S - właśnie sprawdziłem, że Milka jest własnością amerykańców -> KAMIEŃ Z SERCA xD

TYLKO TO HARIBO BOLI  :( 

Dopiero teraz sprawdzasz? 

Pfff.... patriota 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

OJ AUSTRIA TO TYLKO W POŁOWIE TAKIE ZŁO JAK NIEMCY :P 

mieli procentowo najwięcej ludków w SS i w dodatku dokonali rozbiorów Polski mimo, że Janek ich pod Wiedniem uratował - aaaaaaaa i w dodatku Strabag korumpował nam urzędników !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Raczej 200%, bo tam się urodził Hitler :P

 

1 minutę temu, Koelner napisał:

mieli procentowo najwięcej ludków w SS i w dodatku dokonali rozbiorów Polski mimo, że Janek ich pod Wiedniem uratował - aaaaaaaa i w dodatku Strabag korumpował nam urzędników !

NIECH BĘDZIE -> ZGODA! (i tak nie piję energetyków xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

nie to co Małysz prawilnie reklamujący Goplankę!

W jakim sensie prawilnie? Że jako Polak powinien reklamować Szwajcarów? Czy tu też nie sprawdziłeś kto był wtedy właścicielem Goplany?

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

W jakim sensie prawilnie? Że jako Polak powinien reklamować Szwajcarów? Czy tu też nie sprawdziłeś kto był wtedy właścicielem Goplany?

Jeszcze lepiej! swoją postawą pomógł odzyskać tę markę dla Polski!

 

(i skąd / po co to 'też' w tym poście -> bo nie widzę podstaw, poza chęcią lekko manipulacyjnego wzmocnienia przekazu dla średnio uważnych czytelników xD)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pablo81 napisał:

Przez 15 lat prowadziłem kilka aptek w Polsce i nikt nigdy mnie tak nie chciał wyruchać jak Polska administracja. A to jak za przyzwoleniem odpowiednich organów apteki sieciowe łamały prawo farmaceurycze to jest farsa. W Niemczech każdy urzędnik, którego spotkałem nie traktował mnie jak wroga.

To jest sedno całego problemu jaki mamy w Polsce. Urzędnik traktuje przedsiębiorcę jako złodzieja i wroga. Niestety taki przykład idzie od rządzących - żeby nie było - nie tylko z PiSu. Dlatego właśnie środowisko dla biznesu jest u nas mocno nieprzyjazne.

Chociaż muszę powiedzieć, że mój kolega pochwalił nasz regionalny sanepid, bo pomógł mu jak tylko mógł - otwarcie przy tym mówiąc, że cieszą się z tego, że otwiera firmę bo dla nich to dodatkowa kasa. Z drugiej strony 120 km dalej robią wszystko aby firmę zamknął - ale tak wszyscy - nie tylko sanepid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

To jest sedno całego problemu jaki mamy w Polsce. Urzędnik traktuje przedsiębiorcę jako złodzieja i wroga. Niestety taki przykład idzie od rządzących - żeby nie było - nie tylko z PiSu. Dlatego właśnie środowisko dla biznesu jest u nas mocno nieprzyjazne.

Chociaż muszę powiedzieć, że mój kolega pochwalił nasz regionalny sanepid, bo pomógł mu jak tylko mógł - otwarcie przy tym mówiąc, że cieszą się z tego, że otwiera firmę bo dla nich to dodatkowa kasa. Z drugiej strony 120 km dalej robią wszystko aby firmę zamknął - ale tak wszyscy - nie tylko sanepid.

Nigdy nie pracowałem w urzędzie ale właściwie cały czas z urzędnikami muszę współpracować. I fakt, czasem trafiają się dziwni ludzie ale w znakomitej większości będąc miłym i po prostu grzecznym można załatwić swoje sprawy całkiem sprawnie i bez nerwów. Kłopoty zaczynają się, gdy to urzędnik ma kłopot bo brakuje mu wsparcia u przełożonych w poparciu decyzji albo odpowiednich jasnych przepisów.

A wystarczy pójść do urzędu skarbowego, posłuchać jak ludzie odnoszą się do ludzi tam pracujących by zrozumieć, że petent to często zwykle bydło. A wystarczy zwykłe dzień dobry, poproszę i pani sama pita wypełni 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.