Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Wybacz, ale to jeszcze gorzej, chociaż nie zrozumiałeś odpowiedzi :) Każdy "dodruk pieniędzy" niesie konsekwencje które są widoczne dla każdego laika.

Natomiast dodruk gotówki na finansowanie wsparcia w ujęciu tygodnia, to, no cóż, .....dopisz sobie resztę.

Zrozumiałem - dodruk nie jest wyjściem. Przecież ja z tym nie dyskutuję nawet. WTF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cardi napisał:

Zrozumiałem - dodruk nie jest wyjściem. Przecież ja z tym nie dyskutuję nawet. WTF

Nie, po prostu nie ma dodruku na życzenie. Deprecjacja i inflacja ma inne podłoża, a do finansowania służą inne instrumenty.

Np. na zakup broni i surowców energetycznych EU wyemituje obligacje, podobnie finansowała fundusz odbudowy itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał:

Doprawdy?  I to ta ofiarność rozwiozła po kraju 1,3 mln ludzi w tydzień? Zobacz jak wygląda temat poza Polską. 

Możesz w to nie wierzyć ale większość z tego to dzieło prywatne. Prywatne samochody zabierają uchodźców z granicy. To, że mamy też pociągi to inna sprawa.

Generalnie większość to inicjatywy oddolne i regionalne - organizowane na poziomie miast i gmin i organizacji prywatnych.

Całe to gadanie o pomocy - pieniądzach itp - tego jeszcze nie ma. Na razie tych uchodźców których mam u siebie utrzymuję ja i inne osoby, które dają jakąś żywność, ciuchy itp. Z tego co wiem wszędzie tak to wygląda.

2 godziny temu, starYfaN napisał:

Jasne, tylko widzisz ,żaden kraj na Świecie nie jest przygotowany na zorganizowanie 1,3 mln kołder, posiłków i noclegów w tydzień.

Wybacz ale ta retoryka się nie obroni.

Ale na przygotowanie jednolitego planu dla gmin i samorządów czas był i to się też nie stało.  Oprócz rzucania haseł i propozycji ustawy w której po raz kolejny chciano zapisać brak odpowiedzialności za złodziejstwo niedużo zrobiono na szczeblu centralnym. 

2 godziny temu, ignazz napisał:

Nigdy nie byliśmy dobrzy w organizacji czegokolwiek. Ułańska fantazja pospolite ruszenie czy od czasu do czasu z dobroci serca szeroka akcja tyle serdeczna co chaotyczna bo oddolna to symbole 1000 letniej państwowości. Dobrze to było w czasach gdy organizacja zajmowały się w Królestwie Pol inne nacje. Krzyżacy Holendrzy czy Żydzi.  

Przecież Polacy radzą sobie w temacie uchodźców całkiem nieźle - w sensie obywatele sobie radzą.

Generalnie ja mógłbym zapewnić dach nad głową jeszcze z 40 osobom bo mam akurat takie pomieszczenia jeszcze nie zagospodarowane, ale tego nie zrobię bo nie wiem jak będzie z finansowaniem tego. Jeśli mam dźwigać wszystko sam na swoich rękach to podziękuję. A nasz rząd planuje dodatki na dwa miesiące. Dodatki wcale nie wysokie bo Ci ludzie przyjechali w większości bez niczego więc startowe wydatki są spore.

Cóż, zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale nie wygląda to ciekawie. Dobrze już było i nie zapowiada się żebyśmy szybko wrócili do poziomu ostatnich lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał:

No cóż jeżeli potrafisz w tydzień zorganizować to wszystko dla 1,3 mln ludzi, to po prostu jesteś świetnym menadżerem i marnujesz czas w naszym kraju

Przecież nie pisze o sobie... Ale jak na razie rząd poza chorymi pacjentami nie rozlokował nawet 1% z te j grupy uchodźców. Nie ma uruchomionych sztabów kryzysowych. Do niedawna nie było opieki medycznej na dworcach poza tym co organizowały organizacje pozarządowe 

Nawet takie osoby jak siostra Chmielewska mówiły ,że nie sa w stanie od wojewody uzyskać żadnej pomocy na razie i robią zrzutkę w internecie . Ten słynny magazyn w Lublinie jakoś może działa na granicy ale jak ktoś na własną rękę organizuje nocleg to jak na razie łożka , spiwory jedzenie tez musi oragnizować na własną rękę.

Ba nawet z chorymi dzięcmi to też jest czasem średnio bo ostatnio Kołobrzeg do którego relokowano dzieci z porażeniem mózgowym apelował o zrzutkę bo rząd im dzieci przesłał ale już pieniądze na nie to  nie bardzo 

Więc jeśli uważasz ,że te 1,3 mln uchodzców zostało rozlokowane i ogarnięte dzięki rządowi to jesteś w błędzie. Gdyby nie pomoc ludzka indywidualna oraz samorządy które stają na wysokości zadania to mielibyśmy tu armageddon

Sam fakt ,że mamy ponad milionową diaspore ukraińska w Polsce pomaga bo oni wchłonęli pewnie 50-60% uchodźców

Ale za chwilę rezerwuary ludzkiej życzliwości oraz możliwości miast się wyczerpią a ze strony rządu nadal nie ma żadnego programu jak to  ogarnąć . Ludziom oraz miastom wolne lokale zaraz się skończą . Przecież tu nawet nie ma planu jak ogarnąc np opiekę dla dzieci bo nawet jak matki pójdą do pracy a w wielu miastach nadal sporo kobiet od ręki pracę dostanie to nie zostawia przecież samych małych dzieci bez opieki . I to dzieci mówiących tylko po ukraińsku lub rosyjsku. Tu już od dawna powinna być ustawa gdzie Ukrainki będą otrzymywą wsparcie od państwa jako takie przedszkolanki lub nauczycielki na terenie ośrodka .

Bo jak na razie nie ma nawet ośrodków . Dzięki Bogu ,że nasze społeczeństwo oraz Ukraińska mniejszość stanęła na wysokości zadania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Przecież nie pisze o sobie... Ale jak na razie rząd poza chorymi pacjentami nie rozlokował nawet 1% z te j grupy uchodźców. Nie ma uruchomionych sztabów kryzysowych. Do niedawna nie było opieki medycznej na dworcach poza tym co organizowały organizacje pozarządowe 

Nawet takie osoby jak siostra Chmielewska mówiły ,że nie sa w stanie od wojewody uzyskać żadnej pomocy na razie i robią zrzutkę w internecie . Ten słynny magazyn w Lublinie jakoś może działa na granicy ale jak ktoś na własną rękę organizuje nocleg to jak na razie łożka , spiwory jedzenie tez musi oragnizować na własną rękę.

Ba nawet z chorymi dzięcmi to też jest czasem średnio bo ostatnio Kołobrzeg do którego relokowano dzieci z porażeniem mózgowym apelował o zrzutkę bo rząd im dzieci przesłał ale już pieniądze na nie to  nie bardzo 

Więc jeśli uważasz ,że te 1,3 mln uchodzców zostało rozlokowane i ogarnięte dzięki rządowi to jesteś w błędzie. Gdyby nie pomoc ludzka indywidualna oraz samorządy które stają na wysokości zadania to mielibyśmy tu armageddon

Sam fakt ,że mamy ponad milionową diaspore ukraińska w Polsce pomaga bo oni wchłonęli pewnie 50-60% uchodźców

Ale za chwilę rezerwuary ludzkiej życzliwości oraz możliwości miast się wyczerpią a ze strony rządu nadal nie ma żadnego programu jak to  ogarnąć . Ludziom oraz miastom wolne lokale zaraz się skończą . Przecież tu nawet nie ma planu jak ogarnąc np opiekę dla dzieci bo nawet jak matki pójdą do pracy a w wielu miastach nadal sporo kobiet od ręki pracę dostanie to nie zostawia przecież samych małych dzieci bez opieki . I to dzieci mówiących tylko po ukraińsku lub rosyjsku. Tu już od dawna powinna być ustawa gdzie Ukrainki będą otrzymywą wsparcie od państwa jako takie przedszkolanki lub nauczycielki na terenie ośrodka .

Bo jak na razie nie ma nawet ośrodków . Dzięki Bogu ,że nasze społeczeństwo oraz Ukraińska mniejszość stanęła na wysokości zadania 

Ale opisujesz problemy z którymi boryka się cały Świat, nie tylko Polska. Znacznie gorzej wygląda to w każdym kraju, nawet w tak zorganizowanych Niemczech.

 

I ogólnie Polska stanęła na wysokości zadania, zarówno pod względem moralnym, jak również racji stanu.

Wszyscy to widzą, ale już zaczyna się polska sracz...a przypisująca komuś zasługi. To nie jest czas na partyjny populizm i to było clue mojej wypowiedzi.

 

 

 Masz, pani Janina ma pretensje, że strażnik nie nadstawił drugiej głowy, po tym jak dostał w pierwszą kamieniem. Czego bronisz?

 

Ogólnie moim skromnym zdaniem, czas zacząć traktować sprawę inaczej, parafrazując maksymę

Cytat

serdecznie zapraszam, proszę przodem panowie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał:

Bo jak na razie nie ma nawet ośrodków . Dzięki Bogu ,że nasze społeczeństwo oraz Ukraińska mniejszość stanęła na wysokości zadania 

To społeczeństwo, które tacy jak Ty, Ignazz, Spurek i cała reszta waszego pokroju cały czas opluwacie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RappaR napisał:

To społeczeństwo, które tacy jak Ty, Ignazz, Spurek i cała reszta waszego pokroju cały czas opluwacie :) 

Nie wiem czym sobie zasłużyłem na ten atak. Gdzie ja opluwam społeczeństwo?

Zabierz się za pomoc innym i możemy w tym się licytować zamiast pisac prowokacyjne brednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, RappaR napisał:

To społeczeństwo, które tacy jak Ty, Ignazz, Spurek i cała reszta waszego pokroju cały czas opluwacie :) 

Odkąd nie ma Vasqueza jesteś tym który opluwa lub obraża jakąkolwiek częśc społeczeństwa polskiego więc chyba piszesz o sobie. Właściwie to cały czas wychodzą z Ciebie jakieś dziwne kompleksy albo co do osób albo grup społecznych.....Jakiś strasznie sfrustrowany się wydajesz i spięty .. I w sposób dziecinnie prosty można Ciebie wyprowadzić z równowagi . Więc jesli chciałes rzucić kamieniem to spudłowałes i wywołałeś lawinę która Cie przygniotła. 

Musisz zdecydowanie popracować nad jakością  i celnością argumentów

 

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja uważam, ze teraz nie moment na to, żeby się bawić w wojenkę polsko-polska, co już niestety ma miejsce.
 

Ale z perspektywy człowieka, który gdziestam komuś pomógł w ciągu ostatnich 2 tyg. Mogę powiedzieć, ze państwo się prawie w ogole nie przygotowało i to, co się dzieje to głównie oddolna inicjatywa. I z każda kolejna setka system będzie się coraz załamywał. I o ile rozumiem, ze 1,3mln w tydzień to jest test dla każdego systemu, o tyle prawdopodobieństwo inwazji było na tyle duże, ze jakieś plany powinny powstać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, polskignom napisał:

Generalnie ja uważam, ze teraz nie moment na to, żeby się bawić w wojenkę polsko-polska, co już niestety ma miejsce.
 

Ale z perspektywy człowieka, który gdziestam komuś pomógł w ciągu ostatnich 2 tyg. Mogę powiedzieć, ze państwo się prawie w ogole nie przygotowało i to, co się dzieje to głównie oddolna inicjatywa. I z każda kolejna setka system będzie się coraz załamywał. I o ile rozumiem, ze 1,3mln w tydzień to jest test dla każdego systemu, o tyle prawdopodobieństwo inwazji było na tyle duże, ze jakieś plany powinny powstać. 

Yup, jak gadałem ze dwa lata temu z Ukraińcem (w miarę wykształconym i jakimś byłym opozycjonistą Janukowicza) tu w Holandii to mówił ze to jest pewne ze Putin w końcu wjedzie i mi tłumaczył dlaczego. Właściwie od samego upadku reżimu kukiełki Putina były takie spekulacje. A Amerykanie mówili ze to jest pewne info na 100% od stycznia jakoś? Myślę jednak, że my jako kraj emonomicznje jakoś z tego wybrniemy, jak zawsze. Przecież Ukraińcy to ludzie, którzy chcą pracować a miejsca pracy dla nich się już teraz znajdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Yup, jak gadałem ze dwa lata temu z Ukraińcem (w miarę wykształconym i jakimś byłym opozycjonistą Janukowicza) tu w Holandii to mówił ze to jest pewne ze Putin w końcu wjedzie i mi tłumaczył dlaczego. Właściwie od samego upadku reżimu kukiełki Putina były takie spekulacje. A Amerykanie mówili ze to jest pewne info na 100% od stycznia jakoś? Myślę jednak, że my jako kraj emonomicznje jakoś z tego wybrniemy, jak zawsze. Przecież Ukraińcy to ludzie, którzy chcą pracować a miejsca pracy dla nich się już teraz znajdą. 

Tylko to są kobiety z dziećmi - głównie małymi. Większość z nich nie będzie mogła pracować na 100%. Tak więc przez pierwszych kilka lat będzie cieżko. A może być tak, że odchowamy dzieci Ukrainie a one później wrócą do nich. 

Z punktu widzenia ludzkiego nie ma co patrzeć i trzeba pomagać, z punktu widzenia gospodarczego  może być ciężko i nie wiadomo czy opłacalnie. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polskignom napisał:

Na razie chyba za wcześniej w ogole się nad tym zastanawiać, a priorytetem powinien być dla nich jakiś dach nad głowa. Nie chce krakać, ale jak dalej będziemy setkami ich zgarniac, to dach może stać się luksusem...

Dach nie jest problemem a kasa na utrzymanie. Wiesz dziś żywność jest droga i nakarmienie kilku dodatkowych osób jest problematyczne. 

A znam przypadki w których uchodźca odmówił mieszkania "w takiej norze" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cytat

Grupa osadzonych, odbywających karę w Areszcie Śledczym w Warszawie Służewcu, pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej pracuje przy przygotowaniu i organizacji największego w Europie miejsca pomocy uchodźcom z Ukrainy, które powstaje w centrum wystawienniczym PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą - poinformowała rzeczniczka aresztu śledczego w Warszawie-Służewcu por. Agnieszka Tracz.

Cytat

Wielka Brytania wydała już prawie tysiąc wiz uchodźcom z Ukrainy i ta liczba rośnie szybko - przekonywał w środę posłów premier Boris Johnson, odpierając zarzuty, że brytyjska pomoc dla nich jest "najwolniejsza i najbardziej zbiurokratyzowana w Europie".

 

15 minut temu, Sebastian napisał:

Dach nie jest problemem a kasa na utrzymanie. Wiesz dziś żywność jest droga i nakarmienie kilku dodatkowych osób jest problematyczne. 

A znam przypadki w których uchodźca odmówił mieszkania "w takiej norze" 

Wszystko jest problemem przy takiej ilości, a będzie zapewne jeszcze ciężej.

Ale 300+, 1200+, rozwiązane kwestie leczenia, darmowych przejazdów, rejestracji, pesel, szczepienia, możliwość podjęcia pracy, punkty recepcyjne - tego nie ma w takiej skali nigdzie.

Niderlandy nie przyjmują uchodźców, Berlin się zapchał po kilkunastu tyś.

Z całym szacunkiem panowie, ale odnieśmy się do tego co robią inni, bogatsi. Bo co my byśmy chcieli, trzeba skorelować z tym co możemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:

Ale 300+, 1200+, rozwiązane kwestie leczenia, darmowych przejazdów, rejestracji, pesel, szczepienia, możliwość podjęcia pracy, punkty recepcyjne - tego nie ma w takiej skali nigdzie.

U nas też większości z tego nie ma. Są plany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Skad wziąłeś ze nie przyjmują uchodźców w Holandii? Dziś jak jechałem autem w radiu tutejszym mówili ze już 3200/albo ze złożyło już tyle wniosków, czyli składają czyli można.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-holandia-na-razie-nie-przyjmie-uchodzcow-z-ukrainy,nId,5881974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Ale oni nie muszą bo nie są państwem ościennym, na takiej samej zasadzie jak my nie musieliśmy przyjmować uchodźców na Białoruskiej granicy. 

No i dajmy spokój z tym wiecznym szukaniem przykładów na to, że "a u Was biją murzynów" 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.