Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, josephnba napisał:

No a dostałeś filmiki jak Polak bije kobietę w kebabie a nie obstsjesz za tym, że 80% Polaków to parole i zbóje!

Daj spokój, zaraz zaczną nagrywać anglojęzyczne grupy studentów na polskich uczelniach i pójdzie narracja że w Polsce studiują tylko ciapaci. Nic nie poradzisz, wystarczy chwytliwy obrazek i baran biegnie w drzewo:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uchodźcy dostają się do Polski bez dokumentów i powinniśmy się bać podstawionych migrantów przez kartofla?

 

Aktualnie do Polski wpuszczamy uchodźców zgodnie z naszą ustawą:

 

Art. 32. o cudzoziemcach

Zezwolenie na wjazd na terytorium RP na okres do 15 dni

1. W przypadku, o którym mowa w art. 6 dokonywanie odprawy granicznej ust. 5 lit. c kodeksu granicznego Schengen, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego Straży Granicznej, może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na okres pobytu nie dłuższy niż 15 dni.

2. Jeżeli zezwolenie, o którym mowa w ust. 1, zostało udzielone cudzoziemcowi, którego dane znajdują się w Systemie Informacyjnym Schengen do celów odmowy wjazdu, Komendant Główny Straży Granicznej informuje o udzieleniu tego zezwolenia właściwy organ innego państwa obszaru Schengen, które dokonało wpisu danych do tego systemu.

3. W sprawie udzielenia zezwolenia, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

 

Jest tam mowa o "Systemie Informacyjnym Schengen" SIS

A co to jest? https://uodo.gov.pl/pl/479/206...

 

W skrócie:

"Jakie dane osobowe i  w jakich celach przetwarzane są w Systemie Informacyjnym Schengen?

Zgodnie z art. 20 Decyzji SIS i art. 20 Rozporządzenia SIS informacje o osobach, w odniesieniu do których dokonano wpisu, nie zawierają innych danych niż:

imię i nazwisko, pseudonimy;
wszelkie szczególne, obiektywne cechy fizyczne niepodlegające zmianom;
miejsce i data urodzenia;
płeć;
fotografie;
odciski palców;
obywatelstwo;
informacja, czy dana osoba jest uzbrojona, agresywna lub czy jest uciekinierem;
powód wpisu;
organ dokonujący wpisu;
odesłanie do decyzji będącej powodem wpisu;
działania, jakie należy podjąć;
odsyłacz do innych wpisów dokonanych w SIS II;
rodzaj przestępstwa.""

https://niezalezna.pl/432292-studenci-z-indii-wracaja-do-domu-pomogla-im-polska

 

Pewnie po drodze okradli ze 3 sklepy i wysadzili 4 szpitale :). 

 

Nikt tego nie neguje, że mogą być pojedyncze przypadki ludzi, którzy odpierdalają i jaknweyrikacja będzie slaba, to będzie problem.  Ale nagrywanie filmiku w złotych tarasach, że jest tam 20 śniadych i to jest 80% z 500k i jesteśmy zagrożeni, trzeba ich bić to po prostu level konfederacja. 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

A ty czytałeś!

Wszyscy na tym forum czytali o tym co się dzieje w Ukrainie. Nikt nie widział. Najebaliśmy ze 150 stron o czymś czego nikt nie widział na żywo. To co? Zamykamy temat?

Policja napisała komunikat, ludzie skomentowali, że nie mają racji. Z jakiegoś powodu wszyscy wierzą policji, mimo że policjantów jest z 50x mniej niż obywateli w Przemyślu czy innych Kurwimiłowicach.

Zełeński chciał odznaczać poległych na Wyspie Węży, czyli oficjalne źródło podało, że nie żyją. Chwilę potem pojawił się filmik z jakiegoś portu sugerujący, że mogli oni przeżyć i trafić do niewoli. Szurskie teorie prawda? W końcu to dezinformacja w celu odebrania ludziom bohaterów. A tu patrz, jednak żyją.

 

A wrzucanie Jakuba "Hałabały" Wiecha, który sam jest ekoszurem jako autorytetu antyszurskiego to już wyższy poziom. Gratulacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, josephnba napisał:

No to żeś wykalkulował 

99% fake newsów pochodzi o lewków 

Jakież to... W sumie to chyba standardowa narracja 

Opierałem się na informacjach podanych przez Flubera. Oczywiście wiadomo, że ta liczba jest przesadzona bo część fake'ów nie dotyczy w ogóle sytuacji na granicy. Ale chyba jasne jest, że za granicą nie martwią się najazdem czarnoskórych tylko opisują ich problemy na granicy ? U nas narracja jest całkiem odwrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

 

Policja napisała komunikat, ludzie skomentowali, że nie mają racji. Z jakiegoś powodu wszyscy wierzą policji, mimo że policjantów jest z 50x mniej niż obywateli w Przemyślu czy innych Kurwimiłowicach.

Czyli mieszkańcy Przemyśla wiedzą lepiej ile było zgłoszeń na policję ostatniej doby niż policja bo jest ich więcej:) lol:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Czyli mieszkańcy Przemyśla wiedzą lepiej ile było zgłoszeń na policję ostatniej doby niż policja bo jest ich więcej:) lol:) 

Zakładasz, że każde wydarzenie jest zgłoszone. Cytując "to urocze jak niewinny jesteś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Zakładasz, że każde wydarzenie jest zgłoszone. Cytując "to urocze jak niewinny jesteś".

No zakładam że procentowo zgłasza się tyle zdarzeń co zwykle więc z wpisu policji wynika że prawie żadne wydarzenie nie jest zglaszane:) 

Jak dodamy do tego liczbę nagran z Przemyśla ktore pokazują te niezglaszane sytuację to wszystko uklada się w logiczna całość:) 

Czyli dla Ciebie to jest pewnie masowe niezglaszanie wydarzeń i rekwirowanie telefonów osobom które te wydarzenia nagrywają bo przecież wyjaśnieniem nie może być fakt ze są to sporadyczne pojedyncze przypadki:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28173882,charles-michel.html#s=BoxMMtCzol2

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu zapewniał, że Europa jest zjednoczona wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. Odniósł się też do doniesień o rzekomej dyskryminacji na polskiej granicy, a Morawiecki zaapelował, by nie ulegać rosyjskim manipulacjom.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sebastian napisał:

Opierałem się na informacjach podanych przez Flubera. Oczywiście wiadomo, że ta liczba jest przesadzona bo część fake'ów nie dotyczy w ogóle sytuacji na granicy. Ale chyba jasne jest, że za granicą nie martwią się najazdem czarnoskórych tylko opisują ich problemy na granicy ? U nas narracja jest całkiem odwrotna.

Problemy na granicy mają dosłownie wszyscy, bo liczba chętnych jest ogromna 

I o ile jestem w stanie uznać i jestem pewien, że z sytuacji korzysta pewna skończona liczba uchodźców ekonomicznych, tak nie zgadzam się z teorią, że mamy do czynienia z najazdem ciemnoskórych, a uciekinierzy wojenni stanowią zdecydowaną mniejszość 

 

No przecież takiego absurdu nie da się obronić!

Druga sprawa

Nawet jeśli wpuszczamy uchodźców ekonomicznych to nie powinniśmy? Mamy im pozwolić ewentualnie zginąć w konflikcie zbrojnym tylko dlatego że nie są z Ukrainy? 

To nie jest sytuacja jak z Białorusią, gdzie garstka ludzi niszczyła zasieki żeby wejść do UE 

Tu chodzi o realne zagrożenie życia ludzi, czego wy k**** nie rozumiecie? 

 

Jeśli te prawaki oderwańce by napisali że 10% to ekonomiczni, być może byłoby miejsce do dyskusji, ale proporcje 80-20? 

Ja pi****le 

I na koniec wpada cały na czerwono @MarcusCamby i pieje  

Nic tylko uwierzyć na słowo 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28173882,charles-michel.html#s=BoxMMtCzol2

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu zapewniał, że Europa jest zjednoczona wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę. Odniósł się też do doniesień o rzekomej dyskryminacji na polskiej granicy, a Morawiecki zaapelował, by nie ulegać rosyjskim manipulacjom.

 

 

Czyli tak jak cały czas piszę. Główne kreaowane fejki dotyczą sytuacji ciemnoskórych na naszej granicy. Widziałem wiadomości o tym w BBC, FOX News, jak widać temat żyje także w Radzie Europejskiej. Na Twitterze też już widziałem wpisy o bestialskim traktowaniu, rasizmie Polaków nawołujące aby nawet w takiej chwili nie zapominać jak wygląda Polska.

 

Ale na forum NBA jest jazda dotycząca grupy oszołomów , którzy mają alergię na kolor skóry, podczas gdy o dorabianiu nam gęby w zasadzie się nie mówi. Rzekłabym - same ruskie onuce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Czyli tak jak cały czas piszę. Główne kreaowane fejki dotyczą sytuacji ciemnoskórych na naszej granicy. Widziałem wiadomości o tym w BBC, FOX News, jak widać temat żyje także w Radzie Europejskiej. Na Twitterze też już widziałem wpisy o bestialskim traktowaniu, rasizmie Polaków nawołujące aby nawet w takiej chwili nie zapominać jak wygląda Polska.

 

Ale na forum NBA jest jazda dotycząca grupy oszołomów , którzy mają alergię na kolor skóry, podczas gdy o dorabianiu nam gęby w zasadzie się nie mówi. Rzekłabym - same ruskie onuce :)

Kłopot w tym (kłopot dla podżegaczy), że główny przekaz to dane jak ogromna liczba ludzi przechodzi do Polski i jak ogromne siły są skierowane do pomocy.

A że trafiają się takie przekazy jak ten o biciu czarnoskórych albo o biciu przez czarnoskórych to jest niestety norma 

O tych oszolomach jest z reguły najgłośniej, na szczęście fakty temu przeczą i narracja ogólnoświatowa jest jednoznacznie przychylna działaniom Polski 

To że koleś zapytał MMa o te informacje nie jest niczym negatywnym.

Nie, o ile facet po otrzymaniu odpowiedzi nie ciągnie tematu i nie powiela tej narracji 

Zapytać czy wyrazić zainteresowanie jakąś informacją nie jest niczym złym, taka rola dyplomacji.

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Problemy na granicy mają dosłownie wszyscy, bo liczba chętnych jest ogromna 

I o ile jestem w stanie uznać i jestem pewien, że z sytuacji korzysta pewna skończona liczba uchodźców ekonomicznych, tak nie zgadzam się z teorią, że mamy do czynienia z najazdem ciemnoskórych, a uciekinierzy wojenni stanowią zdecydowaną mniejszość 

 

No przecież takiego absurdu nie da się obronić!

Druga sprawa

Nawet jeśli wpuszczamy uchodźców ekonomicznych to nie powinniśmy? Mamy im pozwolić ewentualnie zginąć w konflikcie zbrojnym tylko dlatego że nie są z Ukrainy? 

To nie jest sytuacja jak z Białorusią, gdzie garstka ludzi niszczyła zasieki żeby wejść do UE 

Tu chodzi o realne zagrożenie życia ludzi, czego wy k**** nie rozumiecie? 

 

Jeśli te prawaki oderwańce by napisali że 10% to ekonomiczni, być może byłoby miejsce do dyskusji, ale proporcje 80-20? 

Ja pi****le 

I na koniec wpada cały na czerwono @MarcusCamby i pieje  

Nic tylko uwierzyć na słowo 

 

Gdzie ja napisałem, że mamy ich nie wpuszczać ? Czytaj ze zrozumieniem i nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie powiedziałem.

Krótko - odnosząc się do sytuacji na granicy - trzeba wpuszczać wszystkich uchodźców, bo trzeba im po prostu pomóc.

Ale tematem mojej wypowiedzi były FAKE NEWSY i tutaj jest dla mnie jasne czego widzę więcej i co się rozprzestrzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebastian napisał:

Na Twitterze też już widziałem wpisy o bestialskim traktowaniu, rasizmie Polaków nawołujące aby nawet w takiej chwili nie zapominać jak wygląda Polska.

 

Polska wyglada zajebiście w oczach innych i odczuwam to zawsze jak przekraczam granice. Wiem, że my jako Polacy uważamy się za 100% świętych ale tak nigdy nie było nie jest i nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebastian napisał:

Gdzie ja napisałem, że mamy ich nie wpuszczać ? Czytaj ze zrozumieniem i nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie powiedziałem.

Krótko - odnosząc się do sytuacji na granicy - trzeba wpuszczać wszystkich uchodźców, bo trzeba im po prostu pomóc.

Ale tematem mojej wypowiedzi były FAKE NEWSY i tutaj jest dla mnie jasne czego widzę więcej i co się rozprzestrzenia. 

Nie zarzucam tego Tobie. Jedynie na przykładzie twojego wpisu staram się pokazać dysproporcje. 

 

2 minuty temu, julekstep napisał:

Jak ci się nudzi to wklejaj 

 

Wciąż jednak uważam, że na białoruskiej łatwo było weryfikować ekonomicznych 

Tu niestety jest o tyle trudniej że liczby są inne

Szukamy poza granicami a tymczasem lis pisze te brednie, Braun pisze te brednie 

Skoro oni dają przyzwolenie, a my dajemy im miejsce na takie wpisy to czego oczekiwać od nonemeow z innych krajów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, josephnba napisał:

Jak ci się nudzi to wklejaj 

 

Wciąż jednak uważam, że na białoruskiej łatwo było weryfikować ekonomicznych 

Tu niestety jest o tyle trudniej że liczby są inne

nie chodzi o to, chodzi o narrację

tak ja zachód nam (a raczej rządowi PiSu :)przez lata dorabiał gębę 'pomagierów Putina' -> w momencie kiedy to właśnie tam dygnitarze robili z nim interesy dla swoich korzyści (co zostało ładnie zweryfikowane i może nawet kilku betonowych antypisów to dostrzegło)

tak ten sam zachód, który dorobił się dzisiejszej pozycji m.in na wyzyskiwaniu kolorowych dziś nam musi dorabiać gębę rasistów -> bo to jest po prostu dla nich opłacalne

 

niestety masa osób u nas w kraju za darmo i z wielką ochotą im pomoże w dorabianiu tej gęby

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, julekstep napisał:

Pierwszy link, czytasz to?

Nigeria and South Africa have expressed alarm at reports that their nationals are being stopped from leaving war-torn Ukraine.

who said they were turned back by Ukrainian border guards while attempting to cross into Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koelner napisał:

Polska wyglada zajebiście w oczach innych i odczuwam to zawsze jak przekraczam granice. Wiem, że my jako Polacy uważamy się za 100% świętych ale tak nigdy nie było nie jest i nie będzie. 

Oczywiście, że nie jest i nie będzie.Wszędzie w każdym kraju zdarza się margines.

Głównie chodzi mi o to, że przy okazji głośnej sytuacji znów jest nam dorabiana gęba i serio nie widzę aby komuś tutaj to przeszkadzało - poza mną. W ogóle tego tematu nie poruszaliście. Zajmujecie się za to wpisami Brauna. A skala szkodliwości dla Polski jest nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.