Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/echa-spotkania-biden-putin-a-polska-niedojrzalosc-analiza/99gj64z,79cfc278

Bardzo ładnie podsumowuje to tutejsze rozmowy na temat Rosji

Po pierwsze w Polsce ton debacie w mniejszym lub większym stopniu nadaje tzw. inteligencja, która nie dość, że często jest bardzo kiepsko wykształcona, to dodatkowo jeszcze nie wywodzi się z mieszczaństwa zajmującego się handlem, ale z pozbawionej owego naturalnego dla zachodnich społeczeństw transakcyjnego podejścia do rzeczywistości chłopstwa lub szlachty, dla których często świat był zero-jedynkowy.

Tym samym polityka mocarstw zachodnich, które gdy trzeba Rosję blokują, ale równocześnie – co oczywiste biorąc pod uwagę choćby rosyjski potencjał nuklearny – się z nią układają jest całkowicie niezrozumiała dla naszych komentatorów.

Po drugie nasz równoczesny kompleks, jak i pogarda dla Zachodu powodują, że nie jesteśmy w stanie na zimno analizować gry interesów. Ci sami komentatorzy, którzy jednego dnia piszą o wyrachowaniu i cynizmie Zachodu, drugiego zapewniają czytelników o jego rzekomej naiwności, tak jakby te przeciwstawne cechy się wzajemnie nie wykluczały. Przeciętny polski komentator nie jest w stanie zrozumieć, że Zachód układając się z Rosją w ogóle weźmie pod uwagę jej interesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Nie wiem kto tak nie robi, ale jak widzę, że ktoś po takim CV dochodzi do wniosku, że Kulesza pracuje więcej niż Kaczyński to mogę tylko wzruszyć ramionami:) 

Wymagałeś więcej niż pranki, no to 8,5x więcej wystąpień, 457 zapytań i 434 interpelacji więcej niż Prezes Kraju.

Razem we dwóch Kulesza i Kaczyński mają 457 zapytań i 434 interpelacji :) Ale i tak powiesz, że typ tylko pranki robi XD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cardi napisał:

Czyli każde trollowanie obliguje trollującego do tego, żeby okoliczności przedstawiane pokrywały się ze stanem faktycznym? Serio? :D 

Gdyby większość posłów była taka aktywna jak Kulesza to mógłbyś ubolewać

image.thumb.png.010a6d183d516e6a565bb1de67988300.png

Chyba że powinien iść tą ścieżką co Prezes Kraju

image.png.154b627180d2561689edcecfb584d8b8.png

Ale ma łeb, od energetyki jądrowej po opiekę okołoporodową.

Nie jest dziwne, że z  atomu mamy tylko zarząd, konsumujący przez kilkadziesiąt lat atomowe apanaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Nom, 

powpisuje się taki do zespołów parlamentarnych, żeby ładnie w CV wyglądało:

Parlamentarny zespół ds Obrony Wolnosci słowa. 

Trzeci rok już działa

Całą Konfederacja się wpisała: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=644

A tutaj masz listę posiedzeń zespołu: https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=POSIEDZENIAZESP&Zesp=644

Myślałem, że będzie beka z zespołu ds. opieki okołoporodowej. Miłe zaskoczenie. Szkoda, że nie da się sprawdzić listy uczestników na każdym z posiedzeń zespołów. Albo da się, ale nie umiem znaleźć.

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Ale ma łeb, od energetyki jądrowej po opiekę okołoporodową.

A jednak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cardi napisał:

Wymagałeś więcej niż pranki

Nie, ja generalnie od posła wymagam, żeby w ogóle nie zajmował się działalności pranksterską. A już tym bardziej w tak poważnym temacie, który aktualnie kosztuje życie ponad pół tysiąca Polaków dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Nie, ja generalnie od posła wymagam, żeby w ogóle nie zajmował się działalności pranksterską. A już tym bardziej w tak poważnym temacie, który aktualnie kosztuje życie ponad pół tysiąca Polaków dziennie.

Dokładnie, niech ten Niedzielski przestanie udawać pozoranta :) 

Mati też niezły zgrywus:

 

I jeszcze rzecznik MZ :) 

 

 

Sami pranksterzy.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RappaR napisał:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/echa-spotkania-biden-putin-a-polska-niedojrzalosc-analiza/99gj64z,79cfc278

Bardzo ładnie podsumowuje to tutejsze rozmowy na temat Rosji

Po pierwsze w Polsce ton debacie w mniejszym lub większym stopniu nadaje tzw. inteligencja, która nie dość, że często jest bardzo kiepsko wykształcona, to dodatkowo jeszcze nie wywodzi się z mieszczaństwa zajmującego się handlem, ale z pozbawionej owego naturalnego dla zachodnich społeczeństw transakcyjnego podejścia do rzeczywistości chłopstwa lub szlachty, dla których często świat był zero-jedynkowy.

Tym samym polityka mocarstw zachodnich, które gdy trzeba Rosję blokują, ale równocześnie – co oczywiste biorąc pod uwagę choćby rosyjski potencjał nuklearny – się z nią układają jest całkowicie niezrozumiała dla naszych komentatorów.

Po drugie nasz równoczesny kompleks, jak i pogarda dla Zachodu powodują, że nie jesteśmy w stanie na zimno analizować gry interesów. Ci sami komentatorzy, którzy jednego dnia piszą o wyrachowaniu i cynizmie Zachodu, drugiego zapewniają czytelników o jego rzekomej naiwności, tak jakby te przeciwstawne cechy się wzajemnie nie wykluczały. Przeciętny polski komentator nie jest w stanie zrozumieć, że Zachód układając się z Rosją w ogóle weźmie pod uwagę jej interesy.

Jurasz ma dobre pióro ale podsumowując jego styl to sam zarzuca tzw. inteligencji  chłopski świat zero-jedynkowy a sam w ten sam sposób ich tak ocenia. :)

Mnie się najbardziej podoba ostatnie zdanie

I tak oto polityka dzieje się ponad naszymi głowami. Ale nie dlatego, że Zachód jest zły, podły, przebiegły, wiarołomny i pluje nam w twarz, tylko dlatego, że państwa, które nie rozumie polityki międzynarodowej, nie zaprasza się do stołu rozmów.

Całkowicie się zgadzam , o ile w polityce gospodarczej-wewnętrznej PiS daje radę tak w polityce międzynarodowej jest bardzo słabiutki.

28 minut temu, fluber napisał:

Przecież te parlamentarne zespoły to jest taka fikcja, że aż boli. Co najwyżej okazja, żeby wpaść się spotkać i napić z kolegami.

Moja topka to:

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=686

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=693

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=770

to ma w ogóle się nie spotykać?

 

27 minut temu, fluber napisał:

Nie wiem kto tak nie robi, ale jak widzę, że ktoś po takim CV dochodzi do wniosku, że Kulesza pracuje więcej niż Kaczyński to mogę tylko wzruszyć ramionami:) 

pracowitość jest w ogóle overrated i powinieneś to wiedzieć ponieważ to był zawsze zarzut wobec Tuska :)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

Jesteśmy na Ty? 

"per pan" uwielbiam to w internecie :D 

Moja ulubiona lektura na sedesie to LinkedIn, tam każdy per pan, każdy same sukcesy, dzień rozpoczyna od sojowego latte i półmaratonu. I te spontaniczne odpowiedzi w stylu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

I tak oto polityka dzieje się ponad naszymi głowami. Ale nie dlatego, że Zachód jest zły, podły, przebiegły, wiarołomny i pluje nam w twarz, tylko dlatego, że państwa, które nie rozumie polityki międzynarodowej, nie zaprasza się do stołu rozmów.

 

Tutaj zdanie akurat całkowicie błędne, tylko po by zaatakować PiS :)

Oczywiście, że się zaprasza do stołu rozmów państwa, które nie rozumieją polityki międzynarodowej. I to w pierwszej kolejności :)

Kiedy tylko jest potrzeba rozmów z nimi - jak z Białorusią, Turcją czy Rosją.

A Polska nie uczestnicy w rozmowach nie dlatego, że jest PiS, a dlatego, że jest za słaba. Za PO Sikorski też o rozmowach dowiadywał się z prasy:

https://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;w;berlinie;rozpoczelo;sie;spotkanie;ministrow;spraw;zagranicznych,12,0,1601036.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cardi napisał:

457 zapytań i 434 interpelacji więcej niż Prezes Kraju.

Razem we dwóch Kulesza i Kaczyński mają 457 zapytań i 434 interpelacji :) 

Btw. czy Ty w ogóle ogarniasz, ze te interpelacje i zapytania to się składa do ministrów? Bo to porównanie jest tak kretyńskie, że aż mnie zabolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cardi napisał:

"per pan" uwielbiam to w internecie :D 

Moja ulubiona lektura na sedesie to LinkedIn, tam każdy per pan, każdy same sukcesy, dzień rozpoczyna od sojowego latte i półmaratonu. I te spontaniczne odpowiedzi w stylu:

 

Nie mam kont na społecznościówkach, więc nie wiem.  Natomiast jak pojawia się dobranocka, to w ślad za nią idzie dowcip przedszkolny, dlatego grzecznie zapytałem.

W przedszkolu, akurat niedługo mogę mieć wnuki, więc może dla kolegi jak znalazł.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Btw. czy Ty w ogóle ogarniasz, ze te interpelacje i zapytania to się składa do ministrów? Bo to porównanie jest tak kretyńskie, że aż mnie zabolało.

No, poseł Lisiecki z PiS ma ich 9 i 70, Kaczyńskiemu jednak coś nie pozwoliło złożyć ani jednego. Mimo że do października 2020 był po prostu posłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Tutaj zdanie akurat całkowicie błędne, tylko po by zaatakować PiS :)

nie tylko , myślę ,że też uderzał w całą klasę polityczną

9 minut temu, RappaR napisał:

Oczywiście, że się zaprasza do stołu rozmów państwa, które nie rozumieją polityki międzynarodowej. I to w pierwszej kolejności :)

tutaj to pierdolisz . Stalin z Hitlerem nie musieli nas zapraszać

12 minut temu, RappaR napisał:

Kiedy tylko jest potrzeba rozmów z nimi - jak z Białorusią, Turcją czy Rosją.

 

A Polska nie uczestnicy w rozmowach nie dlatego, że jest PiS, a dlatego, że jest za słaba. Za PO Sikorski też o rozmowach dowiadywał się z prasy:

https://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;w;berlinie;rozpoczelo;sie;spotkanie;ministrow;spraw;zagranicznych,12,0,1601036.html

kompletny lol

ostatnio wspominałeś o pkb beneluxu oraz g4 a teraz wywracasz swoje tezy do góry nogami.

 

Polska jakby miała na wschodzie utrzymane relacje dyplomatyczne mogłaby być mediatorem, pomostem oraz miejscem spotkań takich rozmów. Mając opinię rusofobów na zachodzie tylko przeszkadzamy sobie w interesach zamiast mieć atut w swoich rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

No, poseł Lisiecki z PiS ma ich 9 i 70, Kaczyńskiemu jednak coś nie pozwoliło złożyć ani jednego. Mimo że do października 2020 był po prostu posłem.

Myślę, że dlatego iź jak zwykły poseł Kaczyński chciał o coś zapytac ministra, to nie musiał tego robić przez interpelację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Polska jakby miała na wschodzie utrzymane relacje dyplomatyczne mogłaby być mediatorem, pomostem oraz miejscem spotkań takich rozmów. Mając opinię rusofobów na zachodzie tylko przeszkadzamy sobie w interesach zamiast mieć atut w swoich rękach.

Polska mediatorem pomiędzy Rosją a zachodem?  Coś o Hitlerze i Stalinie wspominałeś.

Przeważnie zawsze było o nas, bez nas. 

Jak mieliśmy husarię i Zbyszka z Bogdańca, to czasem było o nas z nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

tutaj to pierdolisz . Stalin z Hitlerem nie musieli nas zapraszać

 

To Korea Północna rozumie politykę międzynarodową?

4 minuty temu, Koelner napisał:

ostatnio wspominałeś o pkb beneluxu oraz g4 a teraz wywracasz swoje tezy do góry nogami.

Rozmawia się z takimi krajami, kiedy właśnie nie rozumieją polityki międzynarodowej i trzeba je uspokoić. I w rozmowie biorą udział silni gracze. 

5 minut temu, Koelner napisał:

Polska jakby miała na wschodzie utrzymane relacje dyplomatyczne mogłaby być mediatorem, pomostem oraz miejscem spotkań takich rozmów. Mając opinię rusofobów na zachodzie tylko przeszkadzamy sobie w interesach zamiast mieć atut w swoich rękach.

Nie, nie mogłaby, bo coś takiego może istniało w średniowieczu. Liczą się interesy i strefy wpływów, dlatego jak rozmawia USA z Chinami, to nigdy nie ma mediatora, pomostu i miejsca do takich spotkań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Myślę, że dlatego iź jak zwykły poseł Kaczyński chciał o coś zapytac ministra, to nie musiał tego robić przez interpelację:)

Zgadzam się, ale to Ty stwierdziłeś, że Kulesza to tylko pranki, a nie ja.

7 minut temu, Koelner napisał:

Polska jakby miała na wschodzie utrzymane relacje dyplomatyczne mogłaby być mediatorem, pomostem oraz miejscem spotkań takich rozmów. Mając opinię rusofobów na zachodzie tylko przeszkadzamy sobie w interesach zamiast mieć atut w swoich rękach.

Jedyne relacje dyplomatyczne z Rosją jakie pozwoliłyby nam na bycie mediatorem i miejscem spotkań to status Białorusi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.