Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Sewer napisał:

To raczej w tajemnicy nawet przed naszymi orłami z rządu by trzeba było 🤣

To jest największy problem. I niestety za obecnej ekipy nie jest to raczej możliwe. 

1 minutę temu, Koelner napisał:

jak Ci Panowie teraz robią Nowa Jałtę to raczej nam nie pozwolą tutaj rozrabiać 

Drogie Koelnerze przecież układ mocarstwowy jest w Europie trwały w zasadzie od 18 wieku, poza Austrowęgrami wszyscy pozostali są w grze. I zobacz, że nie robią sobie nawzajem krzywdy mimo rozlicznych wojen i sporów. Na koniec zawsze siadają wspólnie i rozstrzygają losy świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sewer napisał:

To ja zmienię temat na militaria nawiązując do dzisiejszej rozmowy Biden - Putin, nie powiem że jestem zaskoczony ale i tak działa to na wyobraźnie jak bardzo jesteśmy poza nawiasem poważnej geopolityki.

Plotki głosiły że przed przyjęciem nas do NATO umowa z USA była taka iż nie będziemy posiadać broni ofensywnej zagrażającej Rosji a agentura tego pilnowała.To by tłumaczyło dlaczego nie mamy m.in programów rakietowych a Putin właśnie teraz o tej umowie przypomina.Pytanie czy USA jest już tak przerażone wizją dominacji Chin że będzie szło na wszystkie ustępstwa w sprawie Ukrainy i wschodniej flanki.

 


 

Umowa była taka, że kraje Układu Warszawskiego nie wchodzą do NATO, co od razu złamali Jankesi, kiedy tylko wyczuli słabość Rosji.

Wizja, że USA czy UE będzie w czymkolwiek ustępować krajowi, który ma mniejsze PKB od Beneleksu jest naprawdę dowodem tego, że propaganda naprawdę jest w stanie ludzi ogłupić całkowicie.

 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej propagandzie piszesz, ja stwierdziłem jedno - jesteśmy poza nawiasem kiedy dochodzi do poważnych rozmów a czy mnie to dziwi? Nie bardzo.Pozostaje tylko pytanie, skoro nie mamy na co liczyć ze strony sojuszników to czy sami nie powinniśmy podjąć jakiś kroków? Też raczej nie, nie mamy na to szans w obecnej kondycji naszego społeczeństwa i władzy, nie mamy żadnej spójnej polityki zagranicznej w już nie dwubiegunowym świecie ale trójbiegunowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sewer napisał:

Nie wiem o jakiej propagandzie piszesz, ja stwierdziłem jedno - jesteśmy poza nawiasem kiedy dochodzi do poważnych rozmów a czy mnie to dziwi? Nie bardzo.Pozostaje tylko pytanie, skoro nie mamy na co liczyć ze strony sojuszników to czy sami nie powinniśmy podjąć jakiś kroków? Też raczej nie, nie mamy na to szans w obecnej kondycji naszego społeczeństwa i władzy, nie mamy żadnej spójnej polityki zagranicznej w już nie dwubiegunowym świecie ale trójbiegunowym.

Ale do jakich poważnych rozmów doszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebastian napisał:

Drogie Koelnerze przecież układ mocarstwowy jest w Europie trwały w zasadzie od 18 wieku, poza Austrowęgrami wszyscy pozostali są w grze. I zobacz, że nie robią sobie nawzajem krzywdy mimo rozlicznych wojen i sporów. Na koniec zawsze siadają wspólnie i rozstrzygają losy świata. 

W Europie są w grze USA, Niemcy i Rosja więc trochę się zmieniło :P Mnie ciekawi jak to się skończy ponieważ USA powinno zależeć aby w konflikcie z Chinami ich poparł Putin ale widocznie ten kanał został zamknięty ( w sumie dla nas lepiej :P )

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RappaR napisał:

Ale do jakich poważnych rozmów doszło?

W ostatnich dniach tak na prawdę codziennie do nich dochodzi w różnych konfiguracjach na czele z wczorajszą Biden-Putin.Jedyne w których jesteśmy podmiotem póki co to rozmowy z krajami bałtyckimi ponieważ jesteśmy im niezbędni.Jakie postanowienia nastąpią ponad naszymi głowami to w praktyce się okaże ale powtarzam Rappar, nie obrażam się na rzeczywistość tylko trudno nie zauważyć że tak to wygląda właśnie.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sewer napisał:

W ostatnich dniach tak na prawdę codziennie do nich dochodzi w różnych konfiguracjach na czele z wczorajszą Biden-Putin.Jedyne w których jesteśmy podmiotem póki co to rozmowy z krajami bałtyckimi ponieważ jesteśmy im niezbędni.Jakie postanowienia nastąpią ponad naszymi głowami to w praktyce się okaże ale powtarzam Rappar, nie obrażam się na rzeczywistość tylko trudno nie zauważyć że tak to wygląda właśnie.

W rozmowie Putin-Biden nie wzięła udziału Francja, Anglia, Chiny i Niemcy, jak rozumiem to także kraje "poza nawiasem geopolityki"

Godzinę temu, Koelner napisał:

W Europie są w grze USA, Niemcy i Rosja

USA, Niemcy, Francja i Wielka Brytania. 

Francja i Wielka Brytania to kraje znacznie silniejsze od Rosji pod każdym względem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, RappaR napisał:

W rozmowie Putin-Biden nie wzięła udziału Francja, Anglia, Chiny i Niemcy, jak rozumiem to także kraje "poza nawiasem geopolityki"

USA, Niemcy, Francja i Wielka Brytania. 

,,Jak informuje Biały Dom, Biden rozmawiał w poniedziałek z przywódcami Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, podkreślając konieczność dyplomatycznego rozwiązania konfliktu na Ukrainie. Rozmowa była częścią konsultacji prezydenta z europejskimi sojusznikami przed wirtualnym szczytem z Władimirem Putinem''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Sewer napisał:

,,Jak informuje Biały Dom, Biden rozmawiał w poniedziałek z przywódcami Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, podkreślając konieczność dyplomatycznego rozwiązania konfliktu na Ukrainie. Rozmowa była częścią konsultacji prezydenta z europejskimi sojusznikami przed wirtualnym szczytem z Władimirem Putinem''

https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Four_(Western_Europe)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sebastian napisał:

To też a ponadto USA nie spodoba się ustawa o reprywatyzacji. I od tego czasu jesteśmy na cenzurowanym.

Hola hola , czy ktoś tutaj miał marzenia że sytuację na wschodniej flance NATO ktokolwiek będzie z nami omawiał ? obecnie mamy zerwane kontakty z Rosją to jakby ta gra miała wyglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, starYfaN napisał:

https://www.money.pl/gospodarka/ue-rzuca-rekawice-rosji-chce-budowac-wlasne-rezerwy-gazu-w-europie-6712770123242208a.html

W kwestii uchodźców zajęło im to kilka lat. Teraz ogarnęli gaz.

Może czas, aby EU zaczęła szanować "wizjonerską" politykę Polski :) 

jeśli chodzi o uchodźców to cwaniakujemy ponieważ mamy swoich :)

z gazem to ciekawe ponieważ to oznacza zamrożenie stosunków Niemcy-Rosja , chociaż w ostatnim półroczu polityka państw zachodnich jest dość chaotyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

W sensie że agentem ordo iuris jest czterolatek, który zainicjował zabawę?

GRUBO xD

Jeśli nie podobał ci się pomysł spotkań rekomendowanych przez WHO, ten też nie powinien ci się podobać 

 

Oglądał ktoś kabaret Mejzy? Widziałem tylko urywki ale szacun za poziom głupoty i krętactwa 

Nawet deltus z vaskezem maja kłopot z osiągnięciem takich szczytów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.