Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Cardi napisał:

Nie, analiza stanu magazynowego. O analizie danych/bazach danych myślałem, ale nie wiedziałem od czego zacząć kształcenie się.

Od tego co Ci się podobało na spotkaniu, czyli analityki (analityczne myślenie) i kontrolingu. Pierwsze odkrywa,  interpretuje wzorce w bazach danych, drugi wprowadza samoregulację, projektuje i segreguje bazy danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Od tego co Ci się podobało na spotkaniu, czyli analityki (analityczne myślenie) i kontrolingu. Pierwsze odkrywa,  interpretuje wzorce w bazach danych, drugi wprowadza samoregulację, projektuje i segreguje bazy danych.

No... czyli dalej nic nie wiem, mniej więcej tak samo jak gdy szukałem info w internetach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cardi napisał:

No... czyli dalej nic nie wiem, mniej więcej tak samo jak gdy szukałem info w internetach :D 

Nie wiem dokładnie co chciałbyś wiedzieć? I co konkretnie Cię interesuje. 

https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/studia-i-stopnia-kierunek-zarzadzanie-specjalnosc-analityk-biznesowy

Pracowałem z analitykami po matematyce/ekonomii lub studiach podyplomowych. Nie wiem, czy chcesz tworzyć bazy danych, czy je analizować.

Kontroling skończyłem sam, więc mogę Ci opisać, ale to elaborat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Nie wiem dokładnie co chciałbyś wiedzieć? I co konkretnie Cię interesuje. 

https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/studia-i-stopnia-kierunek-zarzadzanie-specjalnosc-analityk-biznesowy

Pracowałem z analitykami po matematyce/ekonomii lub studiach podyplomowych. Nie wiem, czy chcesz tworzyć bazy danych, czy je analizować.

Kontroling skończyłem sam, więc mogę Ci opisać, ale to elaborat.

Przeglądając z rok temu oferty pracy widzialem ile razy jest wymieniany SQL, raczej w strone analizy niż tworzenia baz, a potem znalazłem jakiś kanał na YT, który przejrzałem i się okazało, że to nie jest tak jak julek wyzej napisał "naucz się SQL" tylko zmiennych jest od c***a i dałem sobie spokój :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

No ta, a potem się okazało że nie do końca

czemu?

potem ogarniasz jakiś popularny system (Oracle, Postgre, Microsoft, mysql) - gdzie wszystkie jadą na sql'u przecież - i w sumie tyle na start styka

nawet w pracy możesz sobie excele do accessa powrzucać żeby pobawić się relacjami tabel i zapytaniami (a jak dołożysz do tego VBA to możesz zrobić nawet spoko bazę z funkcjonalnościami, które powinny ogarnąć 'stan magazynowy')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Przeglądając z rok temu oferty pracy widzialem ile razy jest wymieniany SQL, raczej w strone analizy niż tworzenia baz, a potem znalazłem jakiś kanał na YT, który przejrzałem i się okazało, że to nie jest tak jak julek wyzej napisał "naucz się SQL" tylko zmiennych jest od c***a i dałem sobie spokój :) 

no w ogłoszeniach będą prędzej pisać Oracle / Microsoft Server itp (co firma to system), ale sql tu jest podstawą (nierelacyjne bazy to jeszcze nisza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cardi napisał:

Przeglądając z rok temu oferty pracy widzialem ile razy jest wymieniany SQL, raczej w strone analizy niż tworzenia baz, a potem znalazłem jakiś kanał na YT, który przejrzałem i się okazało, że to nie jest tak jak julek wyzej napisał "naucz się SQL" tylko zmiennych jest od c***a i dałem sobie spokój :) 

Bo jest.

Wariantów analizy jest sporo. Ale ogólnie chodzi mniej więcej o to :

Dzień dobry panie  Jeronimo. Z naszych analiz wynika, że promocja tamponów, spowodowała wzrost sprzedaży cebuli po cenie +15%. Optymalizacja wykazała, że spadek ceny tamponów o dalsze 4%, powoduje dalszy wzrost sprzedaży cebuli, po cenie  do + 19%. Oczekiwany wzrost marży wyniesie....... Oczekiwany wzrost zysku przed opodatkowaniem .......

Wykazaliśmy również, że rezygnacja ze sprzedaży najtańszego piwa w czteropaku spowodowała spadek sprzedaży śrubokrętów i bitów do wkrętarek, w środy, czwartki i soboty itd.itp

 

Tutaj znajomość samych narzędzi da Ci niewiele, musisz mieć podbudowę, chyba, że chodziło Ci jedynie o przeczesywanie bezkresnych zależności i wskazywanie anomalii.

Tego raczej nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pepis21 napisał:

USA nas kocha a ci wredni Angole i inni gdzie jeździ się po złej stronie nas nienawidzą. Taka prawda.

W polityce nie ma miłości. Jest tylko interes, zdrada i lojalność. Trzaskowski reprezentował dziś te pierwsze dwie opcje. To jest obrzydliwe. PO i Lewica są obrzydliwe. PiS też jest obrzydliwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sebastian napisał:

W polityce nie ma miłości. Jest tylko interes, zdrada i lojalność. Trzaskowski reprezentował dziś te pierwsze dwie opcje. To jest obrzydliwe. PO i Lewica są obrzydliwe. PiS też jest obrzydliwy. 

To był żart, trochę kiepski ale żart (tzn. żartem nie jest, że Angole jeżdżą po złej stronie) podobnie jak ten twitt (a przynajmniej tak by wychodziło patrząc na pozostałe twitty tej babki). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pepis21 napisał:

To był żart, trochę kiepski ale żart (tzn. żartem nie jest, że Angole jeżdżą po złej stronie) podobnie jak ten twitt (a przynajmniej tak by wychodziło patrząc na pozostałe twitty tej babki). ;)

A ja do niej się w ogóle nie odnosiłem, tylko do tej k****, tego zdrajcy, tego pajaca który jest prezydentem Warszawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.